|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 7:29:14   
Filadendronka
U prosloj sam pila Centravit prenatal ( ima u kutiji tableta vitamina i kapsula omega 3 mas.kiselina). Posle porodjaja gvozdje bilo 2, jedva sam se oporavila. Sad sam na pocetku trudnoce uzela i detalno pogledala sastav skoro svih kod nas dostupnih prenatalnih vitamina i zakljucila da su svi manje-vise isti. Mozda je Elevit malo iznad ostalih, ali opet i to zavisi kome sta fali u organizmu. Onda sam resila da ne pijem nista sem folne i od petog meseca uzela samo omega 3 u DM-u. Posto je hemoglobin poceo vremenom da slabi, dr mi ukljucila heferol i 1000mg vitamina C. Evo kraj devetog sam, krvna slika odlicna i osecam se skroz ok. Videcemo nakon porodjaja. U pon konacno na ultrazvuk, bas sam nestrpljiva. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 8:05:22   
buba m


IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Hvala, hvala...eto da se i ja prijavim! Sreca, sreca, radost...9+2 user posted image

Bravo draga user posted image user posted image
Javite mi termin nove trudnicice,ovde ili u pp da vas stavim na spisak user posted image user posted image


Meni termin 14.11.2019.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 11:23:36   
Sanidej
Imate i Femibion od prenatalnih vitamina sa aktivnim oblikom folne kiseline-Metafolinom.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 13:31:39   
Sanidej
Imate i staru skolu koja trudnicama propisuje vitC 1000 mg, vit E i folnu kis.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 14:33:56   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: buba m



IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Hvala, hvala...eto da se i ja prijavim! Sreca, sreca, radost...9+2 user posted image

Bravo draga user posted image user posted image
Javite mi termin nove trudnicice,ovde ili u pp da vas stavim na spisak user posted image user posted image


Meni termin 14.11.2019.

Na spisku si draga user posted image user posted image

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 14:35:19   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Meni je krvna slika odlicna, hemoglobin 130. Samo folnu pijem. A termin 22.10. 🤣 

Na spisku si draga user posted image

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
23.3.2019 14:37:41   
veselicaa
Imamo temu o vitaminima KLIK

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
24.3.2019 22:31:21   
bubulence
Gde ste trudnice? 


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 6:21:35   
Filadendronka
Opet aktivan vikend, ponocno feniranje i jutros pravac na ctg i ultrazvuk. Ostale devojke? 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 6:25:36   
mirana1

IZVORNA PORUKA: veselica RR


IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Meni je krvna slika odlicna, hemoglobin 130. Samo folnu pijem. A termin 22.10. 🤣 

Na spisku si draga user posted image



Meni je 2 meseca pred termjn sve naglo opalo.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 7:35:12   
popkica bebic
Dobro jutro! Ja imam mučnine od 19-22 h. Naduvena sam. Inače imam brži metabolizam, ali sada jedva imam normalnu stolicu, i baš mi smeta. Stomak mi je već vidljiv, ili je to normalno kada je treća trudnoća u pitanju. Za sada mislim da mi je ks ok, ali izgleda da imam kandidu, a uopšte ne jedem slatko onoliko koliko sam pre trudnoće. Sva sam kilava! 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 7:44:07   
mama ivane
Drage moje danas mi je termin , jos se nisam porodila

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 8:08:22   
bubulence


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Drage moje danas mi je termin , jos se nisam porodila


Mama ivane , sada ce to... Danas, sutra... Ali verujem da si nestrpljiva... Popkice, jeste, i meni se sada u trecoj trudnoci jako rano video stomak. Sada je vec ogroman, kao da sam u 8.mesecu prve trudnoce... Ali mi je dr rekao da je to normalno, jer su stomacni misici opusteniji... Filadendronka draga, cekamo da cujemo da li je bilo kontrakcija... Ja mislim da ces se ti poroditi u naredna 2,3 dana☺️

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 9:49:14   
Filadendronka
Mama Ivane, tebi je vrv frka posto si bas u terminu. Ja sam u soku posto sam upravo saznala da je beba 4.320kg i imam jos 10 dana do termina. Znam da mogu da omase u tezini i zato kazu da ce svakako ici na prirodan porodjaj. Ako ne ide, onda ce na carski. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 9:55:44   
Sanidej
Mase i do pola kg na uz, posebno pred kraj kad se beba spusti

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 10:41:47   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Mama Ivane, tebi je vrv frka posto si bas u terminu. Ja sam u soku posto sam upravo saznala da je beba 4.320kg i imam jos 10 dana do termina. Znam da mogu da omase u tezini i zato kazu da ce svakako ici na prirodan porodjaj. Ako ne ide, onda ce na carski. 



O daa, omase i to dosta. Na pocetku 9.meseca moje druge teudnoce kazu da beba vec ima preko 3kg i da ce biti krupna. Odem privatno oni kazu cini mi se 3200gr, a imam jos mesec dana. Nedelju dana pre termina kazu oko 4kg... Vece pre porodjaja treci dr u jednoj ordinaciji kaze da uopste nije krupna. I rodi se moja manekenka sa 3300gr...Ne mora da znaci da su omasili kod tebe, ali se desava i to jako cesto. Kolika je bila prva beba na porodjaju? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 11:14:24   
dunja RR
Samo da vas grlnem trudničice drage user posted image


Ja sam u ovoj trudnoći pila samo folnak (2x dnevno), i dobro heferol pred kraj. U prošloj trudnoći mi je dr prepisala Elevit, sada nije htela, pitala sam par puta, ne znam koji je razlog.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 11:17:47   
Sanidej
Pokačila se sa Bayer-om :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 11:57:17   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: mama ivane

Drage moje danas mi je termin , jos se nisam porodila

Navijamo draga user posted image user posted image Javljaj seuser posted image

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 12:20:48   
dunja RR
 Ne, ona uopšte nije u fazonu da nekog zastupa, znamp se dugo, zena je maksimalni ptofesionalac. Ona prosto prati rezultate preparata, pomno proucava sastave, itd. Privatnu praksu ima o vrhunski je dr, ali ne saradjuje sa farmaceutima. 

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Pokačila se sa Bayer-om :)




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 12:24:36   
Filadendronka
Nadam ste da ste u pravu i da su ovaj put omasili. Prosli put su bili tacni gotovo u gram ( 3.650 je bio beban). Ali tad su mi indukovali porodjaj, dok je beba jos bila visoko. Zato sad cekam maksimalno da sve krene prirodno. Jedino me eto brine ta tezina posto mu je i glava vrv kao lopta. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 12:36:50   
bubulence
Filadendronka samo set_aj, set_aj i set_aj... Nista ne mora da znaci... Mozda je stvarno preko 4kg a samo izleti.. I ne namuci te... Imamo primera i na rr gde su bebe bile krupne a rodile se za 2 sata i mame prosle bez secenja...

Moja drugarica otisla na porodjaj sa 56kg, mrsavica mrsavica, rodila dete u hodniku bolnice a beba bila preko 4kg... I nije jedina , mnogo je takvih primera... Nasa m@rty, bila je na rr, bebe bile krupne za nju a oba puta se porodila za 2 sata... Jedva stizala u porodiliste... Ne mora da znaci da ce porodjaj biti tezak ako je bebana malo krupnija... Sve zavisi od mame... Elasticnosti, otvaranja, opuset_nosti... 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 13:21:43   
eca89


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Mama Ivane, tebi je vrv frka posto si bas u terminu. Ja sam u soku posto sam upravo saznala da je beba 4.320kg i imam jos 10 dana do termina. Znam da mogu da omase u tezini i zato kazu da ce svakako ici na prirodan porodjaj. Ako ne ide, onda ce na carski. 



Draga, moja prva beba je bila 4310g i 52cm, o.g. 37, rodila sam je za manje od 3h, bez indukcije, na moje prirodne bolove. I ova sad dr kaze da je bas krupna, ne mora znaciti da cu i sad tako proci, ali nadam se i razmisljam pozitivno. Tako i ti, sve ce biti ok. I da, meni je pogodio tezinu na uz, rekao mi je oko 4,5kg 200 g, gore ili dole i jeste fulao 190g.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 13:24:56   
eca89


IZVORNA PORUKA: veselica RR


IZVORNA PORUKA: buba m



IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: AnaTamara

Hvala, hvala...eto da se i ja prijavim! Sreca, sreca, radost...9+2 user posted image

Bravo draga user posted image user posted image
Javite mi termin nove trudnicice,ovde ili u pp da vas stavim na spisak user posted image user posted image


Meni termin 14.11.2019.

Na spisku si draga user posted image user posted image



Veselice, mogu li i ja na spisak? Termin mi je 27.04. i cekamo devojku lepojku❤️

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
25.3.2019 17:01:21   
BubaBubica


mama ivane još samo malooo blago tebi! Ja sam verovatno već dosadna svima a i sebi kako jedva čekam da se porodim. Nije mi teško ali sam nestrpljiva, smorilo me je ovo stanje više, da perem za bebana stvari je još baš rano, još najmanje dva meseca, torbu za porodilište isto tako, za generalno spremanje kuće takođe, za sve mi je nekako rano a meni već dosadno. Samo premeštam stvari po kući i ništa. Napravila sam juče spisak šta sve treba da dokupim i opet mi se čini rano. Sve će stajati dva meseca. Ne znam ni sama šta ću sa sobom više. Pa razmišljam šta ako se ne okrene beban dole glavom, pa šta ako ovo šta ako ono... Nerviram samu sebe.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

ime za decaka?
sil_wanna



Robert (16%)

Djordje (67%)

Niksa (12%)

Miron (5%)


Ukupan broj glasova: 192

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here