|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 0:48:37   
Filadendronka

Dunja, prvostepena je na Nbg za sve, a drugostepena u A.K. u slucaju da te odbiju na prvostepenoj. Pritom ta komisija na Nbg se stalno menja, nisu uvek isti lekari. Ja htela da trazim vezu, ali nema nikoga ko je stalan da mogu da urgiram. Tako da necu ni predavati za produzenje, nemam ni vezu ni izvestaje koji bi mogli da prodju. Uzecu odmor, pa bolovanje na sebe i sa 13 meseci J da krene u jaslice. Nema druge. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

To znači da treba probati, posreći se nekom!

A od čega zavisi da li se ide u A. Kostića ili na NBG?

Jel prvo produžavanje uvek u A Kostića ili?

Kontam da su na NBG rigorozni, ali akko znati gde će se zapasti?



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 0:55:16   
dunja RR
Aha, ali ček, kako je dekidaki onda u oktobru bila u A kostića, jer nisam videla da spominje da je išla na drugostepenu već samo da je imala sreće, to me buni.
Pročitaj, ona nije imala vezu, samo običan izveštaj od fizijatra, što i mi imamo. I prošla, dobila 3 meseca.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 7:12:34   
dekidaki0206
Ne zna se gde ćete zapasti, ne zavisi ni od čega (tipa adresa prebivališta) samo vas pozovu. Ne treba uput, predajete u 27. marta gde ste i porodiljsko otvarale, kad udjete na salt_erima levo (mislim 13-15) treba fotokopija svih izvestaja deteta, vasa ocitana licna karta i tamo se popunjava neki formular.  Oni vas zovu posle par dana. 

Ja sam isla sa muzem, jer mi je nezgodno da vozim sa detetom, a tek da jurim parking posebno na Novom Beogradu. Mada na komisiju ulazite same sa detetom, muž ne može da udje. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 7:17:37   
dekidaki0206
Možda je sada promenjeno nešto, ja sam u oktobru išla u A. Kostića na prvostepenu. Nisam imala vezu, ali smo imali 7 izveštaja fizijatra, što je baš dosta za godinu dana. 

Neke mame se kasno set_e, pa počnu da vode bebu sa 8-9 meseci kod fizijatra i imaju jedan-dva izveštaja, a to je malo, tj njima na komisiji je malo, jer kao problem (ako ga dete ima) ne nastaje tako kasno. Ja sam "znala za jadac" od koleginica, pa smo već sa tri meseca pošli kod fizijatra. 

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 9:19:04   
lesli
Dunja ne treba ti uput. Predajes dokumentaciju u 27. marta. Trebaju ti izvestaji lekara i popunis formular koji mozes da skines sa neta. Mislim da ne treba nista vise. Mislim da sam ja muzu (on je predavao papire) dala moju zdravstvanu i fotokopiju lk za svaki slucaj.Ja sam letos na obe komisije isla u Aleksandra Kostica. Doduse, bila je sezona godisnjih odmora - avgust mesec. Mozda to nesto menja. Mene su glat odbili, iako sam imala izvestaje fizijatra od 2 meseca. Iako je dete kasno selo, iako je imalo tortikolis, iako je bila do 8 hipertonicna uzas jedan, iako smo se navezbali kao konji, iako je do 13 meseci imala poteskoce da se sa stomaka okrene na ledja. U vreme izlaska na komisiju to nije mogla da uradi osim u specijalnom slucaju kada drzi igracku u ruci!
Na prvostepenu sam bila uzasno besna. Ustanovili su da ce moci da hoda i to je to. Jos je bilo zajedljivih komentara na racun toga sto se beba rasplakala jer joj se unela nepoznata osoba u facu i pocela tamo da je prevrce: u stilu sta je sa danasnjim bebam-sve se plase nepoznatih (wtf?!). Drugostepena je bila normalnija. Ali su rekli da ne vide da dete naginje glavom i odbili me. Kada smo otisli na kontrolu i kada sam to rekla dr ona je rekla: pa ona sada dosta dobro drzi glavu, ali jos uvek se vidi da glava nije u centrali (sedeci polozaj). Nakon toga je uzela i nagnula bebu preko ruke prvo na jednu, pa na drugu stranu i tu se tacno videlo da je njen misic sa leve strane jos uvek dosta slabiji. Naginjanjem na desno je ispravila glavu, na levo je glava ostala dosta prilepljena uz rame. I jos je rekla, ako ti niko od lekara u komisiji nije bio fizijatri, nema sanse da vide ovo. A mi nastavismo sa vezbama...Ja sam nakon toga koristila odmor, pa otisla da moljakam za bolovanje na sebe sa njenom dokumentacijom.Nadjote vezu. Ja sam ubedjena da samo veza ili izuzetno teski slucajevi prolaze. Inace, muz nije isao sa nama.


(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 9:24:31   
lesli
E da. Znaci imala sam izvestaje od njena 2-2.5 meseca. Na oko mesec (nekad malo vise) dana smo isli na kontrole. Znaci imala sam jedno 8-9 komada do izlaska na komisiju. Plus otpusna lista iz porodilista na kojoj isto pise da ima levi tortikolis. Probajte, ako znate da se necete nervirati. Meni je prvostepena digla pritisak na 200, trebalo mi je 2 dana da se smirim. Drugostepena me je isto odbila, ali na njih nisam bila besna jer su bili korektni.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 9:26:01   
Ana RR
Lesli, tortikolis i hipertonus ne prolaze na komisiji. Marko je imao istu dijagnozu ali mi je dr na izveštajima pisao da je hipotoničan zbog komisije. Ja sam imala vezu i produžili su mi dva meseca ali bez veze ne bi dobila ni dan jer je Marko prohodao sa 10m i do komisije je leteo, izgledao je kao da ima dve godine.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 9:34:03   
lesli
Pa super sto ne prolazi, ali prolaze ljudi cijoj deci nije nista bilo ni jednog jedinog dana ali su imali vezu ili nekome ljuljnuli pare. user posted image
Tvoj Marko je bio motoricki super, ali svesna si da je hipertonus mogao da ga koci. Moje dete je kasnilo sa motorikom zbog tog hipertonusa koji je bio najizrazeniji u ramenom delu cak i dugo nakon sto je ostatak tela popustio - sela je sa bezmalo 10 meseci, a vreme izlaska na komisiju nije mogla da se okrene sa stomaka na ledja. Tj. kao sto napisah...mogla je ako drzi nesto u ruci (cak ni tada nije uvek) i okret nije bio kompletan - ruka bi delom ostala ispod ledja i ne bi mogla da je izvuce bez pomoci. Ona je na kraju dostigla sve to ali uz dosta vezbanja. Ne znam kako su zamisljali da se vratim na posao...Ko bi sa njom vezbao?!
Na svu srecu imao je ko da mi izadje u susret i uspela sam da produzim i bez njihova 2-3 meseca.
Stavise, meni je bilo bolje. Plata na bolovanju mi je bila veca nego na porodiljskom ;)

< Poruku je uredio lesli -- 30.1.2020 9:38:37 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 9:44:13   
Ana RR
I mi smo išli na vežbe, privatno. Puno je rađeno sa njim a on je jako brzo napredovao. Od deteta koje nije moglo da se drži na rukama dok je na stomaku, za par meseci smo došli do deteta koje se penje uz merdevine kod fizijatra, stoji sa 7 meseci, puzi sa 8, hoda sa 10...ja nisam nikome platila, pokojni svekar je bio zdravstveni radnik, radio i u Tiršovoj, i on nam je pomogao. Ali inače, kao dijagnoza, tortikolis i hipertonus nije osnov za produženje. To su mi rekli i u Tiršovoj kada smo došli na prvu kontrolu, to mi je rekla i privatna dr kod koje smo išli godinu dana.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 9:56:52   
lesli
Anci, Marko je imao neki realan osnov. Sad, to sto ste to do komisije ispeglali je druga prica.
U mom okruzenju ljudi predaju montirane izvestaje i potezu veze ili daju novac i dobijaju produzenja, a da deci jednog sekunda nista nije falilo. A ja za dete koje je imalo realan problem ne dobih. Kakav god da je problem, imala ga je i trebalo je raditi na njegovoj korekciji. To je ono sto nije fer. No, ne znam sta sam ocekivala, kao da ne znam u kakvoj drzavi zivimo...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 15:48:09   
dunja RR
Lesli, meni je i dalje skroz i potpuno neverovatno da vi niste dobili produženje, i uvek se set_im tebe kada je ova tema aktivna.

A veruj mi i na drugim forumima čitam da se i sada desi da produže, i bez ikakve veze, i kada dete nema realni problem, a i dekidaki je pisala isto.


Ja ne bih imala snage, živaca, vremena, da potežem neku vezu u komisiji, to mi je previše, a iskreno i strah me, jedino probati ovako kao deki daki, još ako imate svog dr pa napiše neku mini preporuku, tim bolje. U principu svakoj mami znači još to neko vreme do vrtića, posebno ako nema baš nikoga da pričuva dete.
Budu oset_ljivi nekada, na razne stvari, godine, vto, itd, znam iz svog ranijeg iskustva. oduše Sava je nosio kaiševe za kukove, kasno prohodao, pa smo tada lako dobili produženje. Ali je divna bila komisija, tada, još je sve bilo u Domu Zdravlja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 21:08:22   
Sanidej
Dunja, obavezno probaj da dobijes produzetak. Sta mozes da izgubis? Srecno.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.1.2020 10:14:21   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Lesli, meni je i dalje skroz i potpuno neverovatno da vi niste dobili produženje, i uvek se set__im tebe kada je ova tema aktivna.

A veruj mi i na drugim forumima čitam da se i sada desi da produže, i bez ikakve veze, i kada dete nema realni problem, a i dekidaki je pisala isto.


Ja ne bih imala snage, živaca, vremena, da potežem neku vezu u komisiji, to mi je previše, a iskreno i strah me, jedino probati ovako kao deki daki, još ako imate svog dr pa napiše neku mini preporuku, tim bolje. U principu svakoj mami znači još to neko vreme do vrtića, posebno ako nema baš nikoga da pričuva dete.
Budu oset__ljivi nekada, na razne stvari, godine, vto, itd, znam iz svog ranijeg iskustva. oduše Sava je nosio kaiševe za kukove, kasno prohodao, pa smo tada lako dobili produženje. Ali je divna bila komisija, tada, još je sve bilo u Domu Zdravlja.




Dunja, meni je fizijatar ekplicitno uz preporuku da se vezabanje nastavi 4x na dan napisala i “majcina nega”.Nije ih bilo briga. To kako ti se zalomi izgleda. Drugarici moje sestre, sa 100% namontiranim izvestajima od fizijatra nisu budili bebu (jer je boze moj zaspala) nego joj dali produzenje. Doduse, imala je vezu...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.1.2020 10:25:55   
Misha i Ljisha
Uvek vredi pokusati. Meni su produzili dva meseca. Ali Pavlova fascikla je bila krcata. Doduse nista jasno nije bilo tu. Hipertonus smo popravili on i ja jos pre prvog pregleda fizijatra. Produzili su mi na osnovu potencijalnih alergija a cak i upucivanje na VEP u imd nisu uzelinu obzir. Pitali mene da li mi dete vidi. Rekoh pa vidi da li vidi dobro ne znam ali kolko ja vidim on vidi. I samo dva meseca. Za ta dva nismo ni uspeli da zakazemo VEP


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.1.2020 14:56:14   
nata11
Da li postoji neka druga mogucnost sem fizijatra jer to kod nas otpada? Fizijatar za bebe je jedna rospija koja neda vezbe i kome treba kamo li izvestaj bebi koja nije na vezbama.


Ukoliko otvorim bolovanje na dete kod pedijatra jer ono 1 ili 2 meseca? 

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.1.2020 15:19:16   
dunja RR
Nato, ortopeda probaj?
Alergolog?

< Poruku je uredio dunja RR -- 31.1.2020 15:20:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.2.2020 2:47:55   
lesli

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li postoji neka druga mogucnost sem fizijatra jer to kod nas otpada? Fizijatar za bebe je jedna rospija koja neda vezbe i kome treba kamo li izvestaj bebi koja nije na vezbama. Ukoliko otvorim bolovanje na dete kod pedijatra jer ono 1 ili 2 meseca? 


Koliko sam ja citala zakon bolovanje na dete je po novom zakonu do 15 dana bez komisije.Ali mozes da otvoris na sebe. Tebi tvoj izabrani lekar moze da da do 2 meseca. Samo da bi posle toga uzela novo bolovanje na sebe, bez da te salju na komisiju moras napraviti prekid od 30 dana. U tih 30, mozes iskoristiti 15 dana na dete, jer je bolovanje po drugom osnovu. I ostatak mislim da moras koristiti neki godisnji. Nemoj me 100% drzati za rec da je ovako, ja sam se zadrzala na 2 meseca na sebe + ceo stari godisnji i onda pocela da radim...


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.2.2020 19:29:51   
Alex82
Evo i ja da se pridruzim  :)Bila sam na prvostepenoj komisiji, moja beba ne puzi cetvoronoske, ne dize se, i ne stoji. Alergican je na kravlje mleko i belanac i nismo dobili produzetak. Naravno predala sam zalbu za drugostepenu i sada cekam poziv od njih :/ da jos jednom pokusam :(

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.2.2020 20:07:20   
Filadendronka

Alex, kako znas za alergije? Od koga si imala izvestaje i koliko njih? Gde je bila prvostepena? Drzim ti palceve da usvoje zalbu. 

IZVORNA PORUKA: Alex82

Evo i ja da se pridruzim  :)Bila sam na prvostepenoj komisiji, moja beba ne puzi cetvoronoske, ne dize se, i ne stoji. Alergican je na kravlje mleko i belanac i nismo dobili produzetak. Naravno predala sam zalbu za drugostepenu i sada cekam poziv od njih :/ da jos jednom pokusam :(



(odgovor članu Alex82)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.2.2020 20:18:01   
Alex82
Imala sam rezultat sa Torlaka gde stoji treca klasa belanac i kravlje mleko. Sad sam se bolje spremila :) imam izvestaj fizijatra iz Sokobanjske gde pise da je hipotonican , da se ne dize i ne stoji samostalno. Takodje imam izvestaj alergologa i gastroenterologa gde je napisano restriktivna dijeta i da dete nije za kolektiv. Ne znam ni sama sta ce biti ali javljam za par dana :)

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.5.2020 10:40:05   
nata11
Recite mi automatsko produzenje porodiljsko je vazilo samo tokom vanrednog stanja? Ukidanjem istog prestaje se prekida? 



_____________________________





(odgovor članu Alex82)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.5.2020 11:14:07   
physio70
Nije ni bilo automatskog produzenja porodiljskog vec posebne nege deteta. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.5.2020 11:33:11   
nata11
Sva bolovanja su produzavana automatski. Na to sam mislila i to mi je i jasno. 
Pitam sta sada. Prekidaju se sva bolovanja automatski ukidanjem vanrednog? 

_____________________________





(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.5.2020 11:36:19   
dunja RR
Komisije su počele da rade ja msilim odmah kada je prekinuto vanredno stanje, tako se za produžetak podnose zahtevi po opštinama, i izlazi se na komisiju, sve kao ranije.

IZVORNA PORUKA: nata11

Recite mi automatsko produzenje porodiljsko je vazilo samo tokom vanrednog stanja? Ukidanjem istog prestaje se prekida? 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.5.2021 19:57:45   
teodora.r
Cao svima :) Da li komisija priznaje izvestaje privatnih lekara ili samo drzavnih? Hvala puno unapred!

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here