|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 22:11:23   
sneza24
Nemam pojma zato i pitam.Jel to rade svim bebama ili to samo kod mene tako pise?Skroz su me zbunili sa rezultatima.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 22:17:07   
Lu
100% svim bebama određuju krvnu grupu pri rođenju,
e sad ja nagađam...oni su tebi i mužu odredili RH faktor i više nije potrebno da ti vade krv zbog toga pa su napisali sljedeća kontrola krvi pri poroduuser posted image
Ženo opusti se, sve je u redu samo se niste dobro sporazumjeliuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 22:18:40   
sneza24
Valjda je tako.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: RH negativne majke
29.10.2009 20:55:24   
maramara
ZDRAVO!!!
Ja sam ovdje nova ,neznam ni kako se koristi ova stranica ,ali mi se jako sviđa .vidim da ima dosta pametnih žena .
Vi ste stari član i čini mi se da biste me mogli malo uputiti!!!!!
Ja jesam negativna majka ,i strašno želim drugo djete ali nešto neide .
Pomoć PLIIIIIZ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: RH negativne majke
29.10.2009 21:08:04   
Anoniman
Maramara dobrodoshla user posted image

Priduzi nam se u temi chekamo dve crtice user posted image

(odgovor članu maramara)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 11:49:28   
Anoniman
Zna li neko koliko se mora cekati izmedju dve trudnoce kod negativnih majki, ako je prethodno rodila pozitivno dete i uredno primila rhogam. Pricam o sebiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 11:56:43   
buhla
hm, vidiš ja o tome nisam ni razmišljala da je bitno... ja sam rh - ne znam za bebu koji će rh faktor dobiti, a mm i ja smo u planu čim mali napuni 6 meseci da krenemo da pravimo drugo user posted image moraću da se raspitam!

jesi li ti imala neke probleme u trudnoći zbog različitog rh? ja svaki mesec dana vadim antitela i negativna su!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 12:06:32   
Anoniman
Nisam imala nikakvih problema. Prvo dete mi je rh -, a drugo rh+ pa sam primila rhogam posle njega. Ja bih i trece, a ne znam koliko je praporucljivo da se ceka. Moram malo procackati po netu. javim sta sznam.

Mozda ce tvoje dete biti rh- pa onda mozes odmah da se bacis u akciju user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 12:42:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Zna li neko koliko se mora cekati izmedju dve trudnoce kod negativnih majki, ako je prethodno rodila pozitivno dete i uredno primila rhogam. Pricam o sebiuser posted image



Sad odmah hoćeš i treće? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 12:46:11   
LillyT
Moja mama je Rh- a razlika izmedju mene i brata je 2 godine i oboje smo +
Bas sam je pitala, kaze da pojma nema, da joj to niko nikada nije spominjao. Mozda je i bitno, mada, ne vidim neki razlog (nisam strucna, samo razmisljam glasno).


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 13:07:14   
anci 81
Zene,da vas ja nesto pitam... Ne razumem bas najbolje sledece: kupim ja da pijem Ecomer zbog imuniteta,posto sam se razbolela a cula sam da je on super... i tamo pise "Ecomer stimulise imunitet time sto povecava proizvodnju belih krv.zrn. (leukocita) do normalnog nivoa i podstice stvaranje antitela!" E,sad,ja sam isto negativna mama,koliko se ja razumem ta antitela nama stete,zar ne? Pa ne znam da li ja to da pijem. Ovo mi je prva trudnoca i svega se plasim!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 13:15:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Zille

Zna li neko koliko se mora cekati izmedju dve trudnoce kod negativnih majki, ako je prethodno rodila pozitivno dete i uredno primila rhogam. Pricam o sebiuser posted image



Sad odmah hoćeš i treće? user posted image


Ja nesto razmisljam i planiram, pa se sad raspitujem... Istina je da sam oduvek zelela troje dece. Videcemo josuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 13:24:41   
Lilly*
Mislim da je to najsigurnije da pitaš lekara user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 13:28:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Mislim da je to najsigurnije da pitaš lekara user posted image


U pravu si, bas sam razmisljala da je nazovem i pitam.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 15:28:15   
Verus
Rhogam se ocisti iz tela nakon par meseci, tako da mozes i uskoro ako hoces, mada bi ti sigurno bilo lakse da pricekas jos koji mesecuser posted image
IZVORNA PORUKA: Zille

Zna li neko koliko se mora cekati izmedju dve trudnoce kod negativnih majki, ako je prethodno rodila pozitivno dete i uredno primila rhogam. Pricam o sebiuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 15:29:19   
Verus
Anci to nisu ista antitela....jedno su antitela krvi (kada dodje do Rh faktora), a drugo su antitela koja stvara imuni sistem-tj. da skratim, to sto pijes Ecomer ti nece stvoriti antitela na bebuuser posted image
IZVORNA PORUKA: anci 81

Zene,da vas ja nesto pitam... Ne razumem bas najbolje sledece: kupim ja da pijem Ecomer zbog imuniteta,posto sam se razbolela a cula sam da je on super... i tamo pise "Ecomer stimulise imunitet time sto povecava proizvodnju belih krv.zrn. (leukocita) do normalnog nivoa i podstice stvaranje antitela!" E,sad,ja sam isto negativna mama,koliko se ja razumem ta antitela nama stete,zar ne? Pa ne znam da li ja to da pijem. Ovo mi je prva trudnoca i svega se plasim!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 15:30:22   
Verus
buhla, trebala bi da primis rhogam oko 28 nedelje, i onda jos jedan nakon poroda-tj. tako se bar ovde u bolnici radi sa SVIM rh negativnim majkama.
IZVORNA PORUKA: buhla

hm, vidiš ja o tome nisam ni razmišljala da je bitno... ja sam rh - ne znam za bebu koji će rh faktor dobiti, a mm i ja smo u planu čim mali napuni 6 meseci da krenemo da pravimo drugo user posted image moraću da se raspitam!

jesi li ti imala neke probleme u trudnoći zbog različitog rh? ja svaki mesec dana vadim antitela i negativna su!


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 16:00:05   
anci 81
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Anci to nisu ista antitela....jedno su antitela krvi (kada dodje do Rh faktora), a drugo su antitela koja stvara imuni sistem-tj. da skratim, to sto pijes Ecomer ti nece stvoriti antitela na bebuuser posted image
IZVORNA PORUKA: anci 81

Zene,da vas ja nesto pitam... Ne razumem bas najbolje sledece: kupim ja da pijem Ecomer zbog imuniteta,posto sam se razbolela a cula sam da je on super... i tamo pise "Ecomer stimulise imunitet time sto povecava proizvodnju belih krv.zrn. (leukocita) do normalnog nivoa i podstice stvaranje antitela!" E,sad,ja sam isto negativna mama,koliko se ja razumem ta antitela nama stete,zar ne? Pa ne znam da li ja to da pijem. Ovo mi je prva trudnoca i svega se plasim!

[/quote

Hvala,Verus! Vidis, ko pita ne skita. user posted image  Ma ja se naslusala nekih gluposti,kako ta antitela ubijaju plod,te ovo te ono,onda procitam to i reko znam ja koga cu da pitam! user posted image  

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 16:11:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Rhogam se ocisti iz tela nakon par meseci, tako da mozes i uskoro ako hoces, mada bi ti sigurno bilo lakse da pricekas jos koji mesecuser posted image
IZVORNA PORUKA: Zille

Zna li neko koliko se mora cekati izmedju dve trudnoce kod negativnih majki, ako je prethodno rodila pozitivno dete i uredno primila rhogam. Pricam o sebiuser posted image




Tnx Verus!user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: RH negativne majke
11.12.2009 18:09:30   
Verus
user posted image  ma nema na cemu, evo sad sam proverila na poslu, rhogam treba 90 dana da se "ocisti" iz tela, ali nema veze sa sledecom trudnocom!  Naravno, bio bi problem da zena NIJE primila rhogam pa da su se stvorila antitela, ovako je sve super!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: RH negativne majke
12.12.2009 1:11:29   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Verus RR

buhla, trebala bi da primis rhogam oko 28 nedelje, i onda jos jedan nakon poroda-tj. tako se bar ovde u bolnici radi sa SVIM rh negativnim majkama.

Ovde to ne rade! Daju ti Rhogam samo nakon porodjaja ili spontanog. Smatraju da ako nema antitela tokom trudnoće nema potrebe da se Rhogam "daje unapred"! user posted image


Ja sam primila rhogam nakon spontanog pre 4 godine. U ovoj trudnoći počeli su da mi rade screening na antitela tek nakon 20. nedelje trudnoće.  I za sada nema antitela. Dr mi reče da ću raditi testiranje i u devetom mesecu.

< Poruku je uredio Modessty -- 12.12.2009 1:13:02 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: RH negativne majke
12.12.2009 1:16:30   
Modessty
IZVORNA PORUKA: maramara

ZDRAVO!!!
Ja sam ovdje nova ,neznam ni kako se koristi ova stranica ,ali mi se jako sviđa .vidim da ima dosta pametnih žena .
Vi ste stari član i čini mi se da biste me mogli malo uputiti!!!!!
Ja jesam negativna majka ,i strašno želim drugo djete ali nešto neide .
Pomoć PLIIIIIZ


Dobrodošla maramara!

To što si Rh negativna ne bi trebalo da ima bilo kakave veze sa ostajanjem u drugom stanju. Koji Rh faktor ima tvoj muž/momak? AKo je on pozitivan i beba nasledi njegov Rh faktor može da dodje do problema ako krv bebe dospe u tvoj  organizam. Ali i to se rešava. Mislim da smo negde na početku ove teme detaljno pisale o tome


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu maramara)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: RH negativne majke
12.12.2009 12:42:10   
NONA79
i ja sam RH negativna mama, posle oba porođaja sam primila rogam, sada sam peti mjesec i trebala bih ovih dana da uradim drugu kontrolu anntitijela

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: RH negativne majke
12.12.2009 13:18:11   
Lisica
i ja sam negativna, narocito kako sam na odrzavanju user posted image
salim se...
ja svakog meseca radim kontrolu antitela,mada kod nas ne praktikuju davanje rhogama u trudnoci ako je sve ok

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: RH negativne majke
12.12.2009 13:40:04   
NONA79
Meni su posle oba porođaja dali rogam, a za davanje ove injekcije u trudnoći nemam iskustva.

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here