|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
20.7.2009 13:08:39   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Anastazija

ih, kako da dr misli kad ja imam internet pa se o svemu doooobroo raspitam user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e to je tačno!!!!!user posted image
Kaže moj dr da su savremene trudnice mnogo "teške" baš zbog interneta!user posted image Više mu nijedna ne pruža zadovoljstvo da bude pametan i objašnjava medicinske termine!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: RH negativne majke
20.7.2009 13:11:20   
Anastazija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a u mom DZ dr jos uvek racuna termin porodjaja nekim okruglim kartoncicem ... eeee zivoteeee....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: RH negativne majke
20.7.2009 13:11:57   
Modessty
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:21:31   
sneza24
U ponedeljak sam vadila krv zbog antitela i danas su mi stigli rezultati.Pise kontrola :PRI PORODU - KRV IZ PUPCANIKA
Jel zna neko nesto o ovome?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:30:58   
tehnofilka
ne znam što bi to tako moralo da piše tj. što piše... mislim, u svakom slučaju oni pri porođaju proveravaju bebine krvne grupe. Možda to samo znači da je sve OK. A što bi tebi antitela proveravali, ne znam. Ne sećam se da li je i kod mene bilo tako, znam da sam posle porođaja dobila još jednu injekciju.

Jesi primila Rhogam?

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:34:11   
sneza24
Ja sam O- a mm A-.Prvi put kad sam vadila krv odmah su nam uporedili antitela pa sam isla posle nekih dva meseca i imala sam sad zakazano za ponedeljak i jutros su mi stigli rezultati pa mi nije jasno zasto tako pise.Nikakvu inekciju nisam dobila.

(odgovor članu tehnofilka)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:34:51   
sneza24
Zaboravih ....
Dobrodosla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:40:19   
Debeljuca
Snezo koja si nedelja? jel ti prva trdnoca?


(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:40:27   
guppy RR
Snežo, rekla bi da kod tebe ne komplikuju, jer ste i ti i tvoj M Rh negativni. U tom slučaju, ako je on otac (izvini što to pišem, baš budalaštine), beba može biti samo Rh negativna.

Ajde zvrcni ih pa pitaj.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:42:51   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

Snezo koja si nedelja? jel ti prva trdnoca?



Jeste prva trudnoca.35 nedelja i 4 dana.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:44:24   
sneza24
IZVORNA PORUKA: guppy RR


Ajde zvrcni ih pa pitaj.


Nemogu da ih zovem jer nemam broj a kod moje dr idem tek oko 20 pa nemogu toliko da cekam da je pitam sta im to znaci.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:45:58   
Debeljuca
Opusti se...
u prvoj trudnoci se nikad ne pojavljuju antitela...

a proverice iz pupcanika krvnu grupu bebe kad se rodi ako ne negativna na tebe super... ako nije dobices inekciju cuvenog Roghama ili vec nekog gama imunoglubulina koji se daje u trudnoci kako u sledeceoj trudnoci ako beba bude rh + TVOJE TELO ne bi pocelo da stvara antitela protiv bebe..

ja sam RH - isto
i meni su posle svakog spontanog davali Rhogam... i sad nema antitela :)

vazno je da ako je beba RH+ primis inekciju u roku od 48 sati od porodjaja.... eventuano 72..


(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:47:29   
Debeljuca
takodje.... kod RH negativnih majki...

ne zabravite da svaka intervencija tokom trudnoce... amnicenteza kordocenteza itd. ako ste RH - zahteva da se primi inekcija Rhogama preventivno, jer se u tom trenutku ne zna krvna grupa bebe....


(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:48:50   
sneza24
I mm muz je Rh - pa mislim da beba nemoze da bude Rh +

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:51:23   
Anoniman
Ne znam kako to funkcioniše u Rh faktorima, ali u matematici je - i - = +.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:55:27   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne znam kako to funkcioniše u Rh faktorima, ali u matematici je - i - = +.

Sad sam gledala ovaj kalkulator krvne grupe i po njemu beba ne moze da bude Rh +.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:56:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne znam kako to funkcioniše u Rh faktorima, ali u matematici je - i - = +.

Sad sam gledala ovaj kalkulator krvne grupe i po njemu beba ne moze da bude Rh +.


Nemam pojma draga, ako piše da ne može, onda ne može. Ne razumem se.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 12:59:23   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Nemam pojma draga, ako piše da ne može, onda ne može. Ne razumem se.

Ni ja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 16:55:30   
guppy RR
nije ovo jednostavna matematika, tako da - i - je - user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 16:59:27   
Lu
IZVORNA PORUKA: sneza24

U ponedeljak sam vadila krv zbog antitela i danas su mi stigli rezultati.Pise kontrola :PRI PORODU - KRV IZ PUPCANIKA
Jel zna neko nesto o ovome?

Baš čudno...ako ste oboje negativni zašto ti provjeravaju antitjela,jesi pitalauser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 17:09:56   
Debeljuca
Snezo ja nisam obratila paznju da ti muz RH -.

Jedina mogucnost da beba bude + je ako on nije otac deteta user posted image

slicno je kad oboje imate plave oci... itd... zanimljiva je ta genetika user posted image


Pozz.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 17:15:09   
Debeljuca
to su dominantne i recesivne osobine gena...

npr. tata ima plave oci- u oba hromozoma on nosi plavu boju
a mama ima crne oci - ona u hromozomima moze da ima i plavo i crno ili oba crna...

ako se spoje mamin crn i tatin plav. beba ima crne oci - CRNA BOJA OCIJU JE DOMINANTNA OSOBINA U GENU.
ako se spoje mamin plav i tatin plav. beba ima plave oci oci

tako je i sa RH

majka RH minus oba hromozoma - -
tata RH + moze biti + i - ILI + i +

e sad moze biti i tata RH + i mama RH + a beba RH -
jer ako oboje u svom genu nose i RH - faktor koji je recesivna osobiina (NIJE DOMINANTNA)
ONDA AKO Se ta dva minusa spoje beba ce biti MINUS

mozda je nekom sad kao jasnija malo ta genetika... a mozda i nije.... ja sam pokusala laicki da pojasnim....a mozda sam samo zakomlikovala....user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 21:54:37   
sneza24
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: sneza24

U ponedeljak sam vadila krv zbog antitela i danas su mi stigli rezultati.Pise kontrola :PRI PORODU - KRV IZ PUPCANIKA
Jel zna neko nesto o ovome?

Baš čudno...ako ste oboje negativni zašto ti provjeravaju antitjela,jesi pitalauser posted image

Pitala sam ja jos proslog puta.Ona dr mi objasnjavala da oni neznaju ciju ce krv beba da nasledi i bla,bla,bla i ja sam onda skontala da to ustvari uopste nije ni bitno.E sad kad su mi stigli rezultati tek mi sad nije jasno.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 22:00:58   
Lu
Pa čiju god da naslijedi biće negativna,jer ste oboje negativni...stvarno ne znam u čemu im je forauser posted image
Ali nema veze ništa se ti ne brini,znaš da će biti sve u reduuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: RH negativne majke
7.8.2009 22:04:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: sneza24

U ponedeljak sam vadila krv zbog antitela i danas su mi stigli rezultati.Pise kontrola :PRI PORODU - KRV IZ PUPCANIKA
Jel zna neko nesto o ovome?

Čekaj,čekaj..pa to rade svim bebama nevezano za RH faktor,znači da odrede bebi krvnu grupu(A,B,O) ne samo faktor,mislim da je to touser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here