|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
29.11.2023 22:25:32   
pudlicica
Pa to ne mogu  da se set_im tačno, ali znam da su rekli donacija, ja bih samo u turskoj, ali ipak sami neka odluče

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Azoospermija
29.11.2023 22:27:05   
GreenApple
Zdravo svima,
novi smo u ovome iscitala sam temu. Nazalost ima nas mnogo.Ima li iko iskustva sa pronatalom, oni su Cesi od skoro i beogradu, kazu da rade microtesu i da to radi Dr Vinka. Jesu li se pomakli ista sa ovom dijagnozom u Srbiji ili da ne gubim vreme i pravac Turska?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Azoospermija
30.11.2023 2:19:20   
Ppookkk
Nemate sta da se mislite, pravac Istanbul i dr. Emre. Ja sam radio tese u Bg nista, micro tese u Bahceciju u Sarajevu nadjeno kao 5-6 komada...bas su nam negativna iskustva bila i u Bg i u Sarajevu. Krajem oktobra dosli u Istanbul operacija drugi dan, bila nadjene dve slamcice i zamrznuto(sto je ogroman broj). Imamo samo reci hvale za doktora Emrea, stvarno vrhunski strucnjak.

(odgovor članu GreenApple)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Azoospermija
30.11.2023 2:21:38   
Ppookkk
E da, i to sto radi Vinka u Bg nije micro tese. Ozbiljno se igraju sa ljudima i lazu

(odgovor članu Ppookkk)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Azoospermija
30.11.2023 8:47:37   
Jelena3989
Vinka apsolutno ne radi mikrotesu, to je jasno i po ceni, a i objasnili su mi lekari sa kojima sam se konsultovala i embriolozi koji su gledali taj materijal. Mi smo drugu mikrotesu radili kod Milenkovica i on jedini u Srbiji ima aparat kojim se ona zapravo radi. Svakako, dr Emre je neprevazidjen stručnjak i za njega uvek svaka preporuka i savet da se ode makar na razgovor. 

(odgovor članu Ppookkk)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Azoospermija
30.11.2023 9:32:28   
Ppookkk
U Bahceciju u Sarajevu rade, ali to ne moze ni da se uporedi sa dr. Emreom. Covek mi je pokazao sliku mog testisa sa operacije, kako je radjeno u Sarajevu i kako je on radio znaci nebo i zemlja. Oporavak je neverovatno brz, isti dan sam mogao da set_am bez problema sto nije bio slucaj kad sam se operisao ovamo( 5 dana sam lezao u krevetu). Ima neprocenjivo iskustvo sa preko 6000 operacija. A i kao osoba je divan, kao i ceo tim oko njega.

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Azoospermija
1.12.2023 21:29:51   
miracleB
Cao svima. Posto sam kao trudna jos sebi obecala da cu uvek pokusati da pomognem parovima ovde, ulazim s vremena na vreme i sad vidim da ste svasta pisali.@prolece cestitam na bebicama ❤️@bicesuper cestitam na pozitivnoj beti. Ne znam da li se secas ali ja sam nakon biohemijske, neuspele pa onda i spontanog, u ovoj uspesnoj trudnoci imala terapiju i eutyrox, i clexan i pronizon i utrogestan i estrofem, i prosto razumem koliko je to lekova ali ako je to cena za uspesnu trudnocu i zdravu bebicu, veruj mi sve to posle zaboravis i nije ti bitno. Ja sam cak pronizon zbig sumnje na lupus antikoagulans( bio mi je granicno pozitivan a sada na kontrolama ga nemam) pronizon i clexan primala do kraja trudnoce i neko vreme nakon porodjaja. Znaci nekako ti predlazem da sebi kazes da je to sve okej, te lekove sad uzimas da bi sve jilo okej i posle ce se sve to iscistiti. To ti je moj predlog...I samo sam htela da napisem devojci koja razmislja o donaciji, nama su nakon poslatih rezultata da moj suprug ima mikrodeleciju y hromozoma, na rwgionu azfc, iz embriolaba poslali da misle da nemamo sanse, da ukoliko i nadju nesto takav spermatozoid ne bi mogao da napravi zdrav embrion i da mozemo da pokusamo ali da oni misle da nema sanse i predlazu donaciju. E pa dr.Emre je dao 50% sanse za pronalazak, na kraju su spermatozoidi nadjeni bez operacije, i isti ti spermatozoidi su napravili 10 embriona. Nas put nije bio lak i bilo je dosta izazova ali kada smo dobili bebu shvatia to kao svoj put.Apsolutno je odluka samo vasa, samo sam htela da cujes i nase iskustvo.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Azoospermija
1.12.2023 23:31:24   
Bicesuper
@miracleB volim kad se javis... Znam da si ti imala isto dosta toga u terapiji. Nije meni problem kolicina lekova vec to sto se bez ikakvog rada i reda daju.
Claxane i aspirin nikako ne idu zajedno to su mi rekla dva hematologa profesora, a on mi je to dao. Pa mislim stvarno. Tebi je svakako ginekolog bio drugi tj Numan a meni je Sulejman. Nikad mi nije rekao nijednu analizu da uradim, osim zao mi je i dodjite ope,t nista drugo. Da ne kazem ceni koju svaki put "Slaze".
Ja svima toplo prreporucujem Istanbul, pogotovo ljudima kojima su rekli da dignu ruke. On je moj izbor zbog azospermije. Ali da mi tamo nije ostalo embriona ne bih isla ponovo, sad kad znam da mi muz ima spermatozoide i bez Microtese.
Kako si ti npr znala da imas taj granicni lupus? Imala ga je jos jedna devojka, javila se, i isto tako ga posle niej imala. Da li si posle transfera radila tu analizu i zasto?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Azoospermija
2.12.2023 8:49:18   
Nektarina
Cao svima, cisto da zaokruzimo pricu. Dr Emre nakon MTese suprugu nije nasao spermatozoide. Ali smo dobili smernice u smislu prevencije za njegovo buduce opste zdravlje sto nam do sada niko nije rekao. Dr je super ali eto,tako je ispalo...ako neko moze da da neke preporuke za neke metode , slobodno. Opcija sa donorom je ono sto znamo da je jedino moguce. Ali prvo moramo da se stabilizujemo. Najvaznije mi je da on bude zdrav i da uradimo sve sto mozemo, jer do kraja zivota mora da se odrzava odredjeni nivo testosterona a Emre ce nastaviti da bude nas doktor. Puno srece svima🙏

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Azoospermija
2.12.2023 11:48:17   
Anoniman
Cao svima opet! Citah zadnjih par postova i kako rekose sve moje predhodnice iako sam danas usla u 7 mjesec zato sto je nama ovaj forum otvorio oci da nadjemo put do bebe uvijek cu pisati da pomognem.Dakle ne gubite vrijeme sa Vinkom i regionom...nama nisu nasli nista predlagali donaciju. Otisli u Tursku kod Emrea prosli novembar i evo sad cekamo bebu. Mislim da nema veze koliko se puta radi micro tesa samo da prodje izmedju nekih 6 mjeseci. To ce emre znati...Sto se donacije tice kako su nas ovdje ubili u pojam mi smo i o toj opciji razmisljali i dr su nam objasnili da to ne ide bez nekog smisla tj u odnosu na fizickr karakteristike partn3ra izaberu najslicnijeg donora...tako da okolina tesko moze ista da primijeti kasnije ako tu info ne zelite da podijelite. Cak znam slucaj koji su tako dobili bebu i ko god vidi malog kaze da lici na tatu :) tako da...ne oklijevajte....

(odgovor članu Ppookkk)
  Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Azoospermija
2.12.2023 22:04:03   
miracleB
Okej, potpuno te razumem u nasem 3.pokusaju ja sam bila u istim dilemama kao ti sad, ali sam zato 4.uspesnom bila potpuno drugacija. Znaci moje misljenje je da svaki doktor treba da ima svoj deo, ginekolog da prepise terapiju svoju, a za hematoloske i endokrinoloske stvari da se iskljucivo pitaju ti doktori. Ja sam za trombofilije isla kod dr.Miljica koji mi je super i stvarno mi je ulio poverenje, i prosto od njega sam trazila misljenje sta da koristim za svoj slucaj vezano za hematoloske stvari. I samo rekla to Numanu naravno, ali prosto svako treba da se drzi svog dela. Ja sam u testiranjima koja su mi trazili imala granicno povisen lupus antikoagulans, i samo mi je poslednji nalaz bio negativan koji sam radila u drugoj lab, tako da je hematolog rekao da ne sme da se igra i da ce mi dati terapiju kao da ga imam i sve vreme pratimo. Nisam radila kontrolnu analizu dok sam trudna vec nakon porodjaja kada mi je rekao, jer koliko znam rezultati u trudnoci nisu merodavni. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Azoospermija
3.12.2023 11:26:31   
Bicesuper
Pa upravo zato i govorim. I ja sam isla kod Miljica misleći da imam Faktor 5 (posle se ispostavilo da nemam) i on mi je rekao da nikako ne koristim clexane i aspirin zajedno, sto Sulejman svima daje (možda ne u prvom transferu ali kasnije svakako). Ja sam mu to predocila posto je ponovo to hteo da mi da, pa je on kao rekao ok onda aspirin (mada ja mislim da je bolje clexane, ali se svakako ne mešam i poštujem).Meni on nije rekao nijednu analizu da uradim, slovima nijednu, sve sam radila samoinicijativno i zato sto su ki ovde neki lekari rekli.Zato sam te i pitala sto si radila lupus i trombofilije inače, je l te to ginekolog savetovao, posto mene nije naprotiv kad sam rekla da sam radila trombofilije, on kao ma dobro…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Azoospermija
3.12.2023 13:10:23   
miracleB
Pa dobro, zato i kazem ti po meni treba hematologa da konsultujes za terapiju i da ti on kaze da li da kostis aspirin ili clexan. Ja sam ttombofilije isto radila samoinicijativno, niko mi nije rekao ali sam pre vto i svega to uradila, druga stvar je sto mi ni jedan hematolog nije toliko obratio paznju na tu granicno povisenu vrednost. Ja takodje imam Mthfr i Pai heterozigotne trombofilije. Ja se na tvom mestu ne bi uopste nervirala samo bi prosto za sve isla kod lekara koji je specijalista za to.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Azoospermija
3.12.2023 14:25:27   
Bicesuper
Da da to i radim. Miljic se dosta posvetio, posumnjo je da nemam Faktor 5 jer su mi druge analize vezane za njega bile uredne, te me zamolio da ga ponovim i ispao je negativan. Milsim da ssam radila tamo kod njega u klinckom lupus, nije mi pominjao da mi tu nesto nije uredno. Ja isto imam PAI i MTHFR, ali mi niko nije rekao da uzimam aktivnu folnu iako se zna da sa MTHFR se ne apsorbuje folna.
Miljic je vrlo fin, mada mi nije rekao da vise dolazim kod njega, buduci da nemam fkor 5, a ove druge dve on ne racuna u nesto spec.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Azoospermija
3.12.2023 14:56:55   
miracleB
Da i meni je bas bio super, i bas sam imala poverrnja. Meni je rekao da cak i pred sledeci transfer dodjem da proverimo jos jednom i vidimk sta cemo od terapije. Mislim iako nisu nista specijalno, mthfr i pai svakako zahtevaju neku terapiju pa ne vidim sto te vise ne bi primio. Ja sam pila ranije aktivnu tj folat, ali miljic mi je dao folnu klasicnu od 5mg i ja sam je pila, objasnio mi je elezovic da kod heterozigotnih tih mutacija covek ne sintetise 65% ne kao da potpuno ne obradjuje i da se zato uzima taj oblik a dosta je veca koncentracija (5mg u odnosu na 400 mikrograma ili tako nesto) ja sam misljenja da je bolje piti 5mg aktivne ali to tad kod nas nije ni imalo i prosto sam rekla slusacu ga pa pored cele terapije to mi je bilo svejedno. Homocistein je bio dobar kao pokazatelj tako da mi je bilo ok to da pijem. Ja sam svakakk sebi rekla to sad mora i dovesce do zeljenog cilja a posle cu na detox i ciscenje

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Azoospermija
3.12.2023 15:01:25   
Bicesuper
Miljic mi je rekao aspirin dok sam na “hormonskoj” terapiji i to je to. Ja sam mu napomenula da će mi doktor možda dati clexane, on je rekao ako da clexane onda aspirin obustavite. Na moje pitanje šta on misli o terapiji clexane on je rekao da se ne mesa u posao tih doktora., ali misli da je nepotreban.Tebi je verovatno dao clexane zbog lupusa? Posto su nam ostale stvari iste

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Azoospermija
3.12.2023 17:52:29   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Miljic mi je rekao aspirin dok sam na “hormonskoj” terapiji i to je to. Ja sam mu napomenula da će mi doktor možda dati clexane, on je rekao ako da clexane onda aspirin obustavite. Na moje pitanje šta on misli o terapiji clexane on je rekao da se ne mesa u posao tih doktora., ali misli da je nepotreban.Tebi je verovatno dao clexane zbog lupusa? Posto su nam ostale stvari iste



Tako je zbog sumnje na lupus, a vec sam odlucila da za mesec dana idem na transfer on me je celu trudnocu drzao na clexanu i pronizonu.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Azoospermija
3.12.2023 17:54:31   
elpida
Ja sam se toliko umorila da prolazim sve to, zato sam i odmah pristala da predjemo na donora. Mi smo vto radili u embriolab- u a m. tese u Agios Pavlos u Solunu kod dr Papatanasiou. On je ubedjen da su oni strucnjaci i da je to tako kako su oni rekli, da nema druge opcije osim donora. Na kraju posle svega, je pristao suprug da vidi sliku donora i rekao je da je beba preslatka, i da ce to biti nasa beba, i on je ok sa svim. Ali meni kroz glavu prolazi svaki dan da probamo jos jednom kod dr Emre. On kao, nema nama pomoci, to je to, donor i kraj. Ubedio je i mene da je to to, da nemamo vise sansi. Njemu je Fsh visok, testosteron je dobar, i sve ostalo sto smo radili je bilo dobro.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Azoospermija
3.12.2023 18:24:35   
Nektarina
Nama je dr Emre jedini ukazao na neke stvari koje se odnose na prevenciju, sto niko do sada nije. Zato smo mu beskrajno zahvalni. Mozda da pokusate samo da mu posaljete rezultate i pitate za misljenje pa ako proceni da ima smisla, sto da ne...sto se tice donacije dr Emre nam je preporucio,ako odlucimo, svog prijatelja kolegu sa Kipra i dao nam je kontakt i rekao da se pozovemo na njega. Nismo pametni jos uvek...

(odgovor članu elpida)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Azoospermija
3.12.2023 18:31:24   
Nektarina
Videh sada sta si pisala, idite kod dr Emre. Mnogima je nakon neuspeha kod drugih, kod njega uspelo. A ako ste vec prelomili za donora, to svakako stoji. Pokusajte...

(odgovor članu Nektarina)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Azoospermija
3.12.2023 18:44:31   
elpida
Nama su prvo rekli da su sanse male da imamo svoje biolosko dete, kad smo saznali za azoospermiju, onda su nas dalje upucivali na embriolab i na dr Papathanasiou. On je rekao da je posle drugog pokusaja ne preporucije se vise operacija m tese. Moj muz je tad rekao, onda je donor opcija i to je to je to. Preko Cryo international sperm bank smo izabrali, ja sam sama gledala slike i karakteristike. On nije zeleo da vidi donora, do pre par dana kad sam pukla i rekla da ne mogu samo ja da znam kako on izgleda. Dakle, to je sve spremno, cekamo februar da idemo na vto. Ali sam cula za dr Emre u medjuvremenu i to mi sad ne da mira. Mada svi lekari u Bg kazu da su u Gr strucnjaci, kome vise verovati...

(odgovor članu Nektarina)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Azoospermija
3.12.2023 18:48:18   
elpida
Rekla sam da idemo na put u Instanbul u januaru, pa cu zagovoriti da odemo kod njega, tad nece moci da okleva. Bar na konsultacije. Bice mi lakse da znam da je i ta opcija bila, kao sto kazes donor je tu.

(odgovor članu Nektarina)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Azoospermija
3.12.2023 18:49:49   
Nektarina
To je odluka koju vi treba da donesete i drzite se toga. Razumem potrebu nas ovde da vas ubedimo da pokusate jos jednom a razumem i vas jer vam je dosta. Moj suprug npr kaze, da idemo na donora da ne gubimo vreme a ako se tokom vremena nesto promeni i neke nove tehnike pojave,da pokusamo. Ali on ima 40 a ja 35. Mada, nakon svega meni je mnogo bitnije da on ostane zdrav i da mu patoloski nalaz bude u redu.

(odgovor članu elpida)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Azoospermija
3.12.2023 18:57:54   
elpida
Naravno da je zdravlje na prvom mestu, i njegovo i Vase, a i mentalno. Na mene je bas uticalo, vise iz razloga da li smo sve opcije iscrpeli.. Hvala na razumevanju, to sam samo ovde nasla, znate koliko je tesko pricati o tome.❤️

(odgovor članu Nektarina)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Azoospermija
3.12.2023 21:27:42   
Bicesuper
@elpidaIscrpljujuće je sve, pa i kad prođe na najbolji mogući način i iz prve, pa i tad je teško.Drago mi je ako smo ti svi zajedno bar malo pomogli.Ja samo želim da bar odete na konsultacije u Tursku. Jer veruj mi, od njih vecih strucnjaka za pronalaženje spermatozoida nema. Naravno da nisu svemogući i da nažalost ima primera gde nisu uspeli da nadju.Posto sam procitala ceo ovaj forum od prve do poslednje strane, ja sam se zato i odlucila bas za dr Emre (kod nas na kraju nije ni nilo potrebe za microtese). Neki dr lekari koje su pominjali članovi foruma, su obecavali svašta nešto, čak u dva slučaja kad dr Emre nije našao neki su tvrdili da možda mogu. I nisu bili uspešni… Razmislite još jednom, odite na konsultacije.Tim pre sto tvoj partner nije bas “oduševljen” donacijom.Treba da iscrpite sve mogucnosti


(odgovor članu elpida)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here