|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: Kona
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
2.1.2024 12:03:00   
ana_88
Drage devojke,

Iscitala sam sve sto ste do sada pisale (hvala puno i canovima koji su mi odovarali na pp sto sam slala, pomogle ste mi dosta :))
Pre 2 meseca smo dobili dg azoospermija, i odmah smo krenuli u borbu.
nakon 3 spermograma sa nulama, Dr Vinka nas je uputila na analize i situacija je da je FSH i prolaktin visok, inhibin nizak i testosteron dobar. Najveci problem je kariotip ( Jakobsov sindrom, 47 XYY),dok su mikorodelecije u redu na sva tri regiona AZFa, b i c.
Dok smo cekali ponovo termin kod Vinke otisli smo u Leskovac, kod prof Stojkovica ( sjajan covek, ljudski pristup i sve pohvale za tretman tamo). On se bavio samo genetikom i savetovao dodatne genetske analize mikrodelecija, koje se ne rade u Srbiji. Trenuto smo u komunikaciji sa par klinika u Italijji i Nemackoj oko mogucnosti da se kod njih odrade dodatno mikrodelecije. Vinka nam je nakon analiza dala Nolvadex i Fertril max tabete 2 meseca kao priprema za microtese, nakon toga kontrola i dala je sanse za uspesnost microtese 10 do 20%. Naravno preporucila je da radi microtese ona, u Jevremovoj ili Pronatalu. To nam je bio bas sok, a i generalno njen pristup i sam preged ne bih komentarisala, slicno iskustvo kao i ostalim clanovima.
U medjuvremenu smo kontaktirali dr Emrea, lagana komunikacija mejlom a zatim whats ap, culi smo se i jako brzo zakazali pregled za januar. Rekao je da ovom slucaju lekovi ne mogu nista dodatno na pomognu, vec jedino mtese.
On je dao sanse nekih 50%, te smo odlucili da ne idem na paralelnu stimulaciju vec korak po korak. Ukoliko se nesto nadje, narednog puta bismo isli na aspiraciju a zatim i na transfer. Ovde sam i saznala da u Turskoj ne zamrzavaju jajne celije. Kakva je mogucnostost sa prenosom zamrznutih spermatozoida u neku drugu zemlju iz Turske (za slucaj da bismo VTO radili ovde ili u nekoj drugoj zemlji? Bilo je reci o tome i ovde na forumu ali me zanima da li neko ima zvanicnu informaciju ? Takodje nam je Emre dao mogucnost da se stimulacija krene ovde par dana, pa odredjenog dana da se ode u Istanbul i pominjao je saradnju sa ginekologom Dr Mihajlovic. Da li znate mozda gde on radi i gde je najbolje ici na stimulaciju ovde?

sto se tice cena, Micro tese je sada 2000, vto 3000 plus lekovi oko 1000, tako nam je dr Emre rekao.

Post je malo detaljan ali sam zelela da prenesem svoje iskustvo i informacije koje sam u ovom kratkom periodu prikupila, mozda ce nekome znaciti :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Azoospermija
2.1.2024 17:28:38   
Jelena3989
Turci ne dozvoljavaju da se spermatozoidi iznesu iz zemlje, ali dobra stvar je što možeš stimulaciju da odradiš ovde pa ideš tamo na aspiraciju, što bih možda sada i ja uradila sa ovom pameću.

(odgovor članu ana_88)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Azoospermija
2.1.2024 23:06:09   
Bicesuper
Ana slažem se sa Jelenom skroz.Idite tamo radi microtese pa ako nadu materijal posle korak po korak.Mislim da je u pitanju dr Sladjana Mihajilovic, ja sam isla kod nje sada ali ne po preporuci Turaka (inače je dobra doktorka). Dosta se kod nje čeka da imaš u vidu, ali prvo idite na microtese.Iskreno sto se tiče ginekologa tamo u Turskoj, ne znam šta bih rekla, uspeh očigledno ne izostaje ako se nadju spermatozoidi ali je to mnogo više do embriologa laboratorija i slično.Oni nikakve analize ne zahtevaju, vrlo su nonšalantno, hormone ne gledaju itd. Moj savet - nadji ovde dobroj ginekologa , nek ti on sve vodi (može i dr Sladjana) a odlazak tamo gledaj samo iz perspektive da oni mogu da nadju spermatozoide i dobro sve to spoje…Moja velika greska je sto nisam ovde našla ginekologa da me vodi, daje mi terapiju i ostalo. Ne misim u stimulaciji nego i posle oko transfera i svega.Idite sto pre na microtese da znate na čemu ste, pa polako u dalje pobede.

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Azoospermija
9.1.2024 14:35:53   
Alex1708
Pozdrav svima i velika podrška za sve koji imaju problem sa azoospermijom. Nazalost i mi smo dobili tu dijagnozu i zahvaljujući svima vama ovde rešili smo da pomoć potražimo kod dr Emre i ne gubimo vreme kod naših lekara(žao mi je što tako kažem). Uradili smo 3 spermograma i bila je uvek 0,pregled kod urologa prosao je tako što je dr rekla da je sa testisima sve u redu, sve je pravilno, i da eto to je tako i da je suprug dosao i pre 20 godina ona bi mu rekla da usvoji dete ali se onda set_ila da su njeni prijatelji uspeli u inostranstvu (ne bih puno komentarisala jer nije vredno zaista)...Koje analize su potrebne da se posalju dr Emreu, i koja laboratorija je najbolja za sve te analize? 

(odgovor članu ana_88)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Azoospermija
10.1.2024 10:57:39   
5ar1603
Pozdrav svima. I kod nas je problem azoospermija i upuceni smo na Nacionalni centar za infertilitet i endokrinologiju pola (nazivaju ga i klinika za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma), nalazi se u novoj zgradi Univerzitetskog klinickog centra Srbije. Konkretno, upuceni smo kod doktorke Svetlane Vujovic (endokrinolog) i Veljka Pantovica (urolog).

Da li je neko bio na klinici i kakva su Vam iskustva?

(odgovor članu Alex1708)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Azoospermija
13.1.2024 9:51:25   
ana_88
Želim da prenesem svoje iskustvo iz Turske. Došli smo u sredu, danas je urađena Micro tese i uspeli su da nadju spermatozoide dovoljno za par pokušaja. Zaledili su pa ćemo u narednom periodu ići na dalje postupke. Utisci o Dr Emre i samoj bolnici su fantastični,  sve funkcioniše kako treba a Emre je jako pozitivan i prijatan za komunikaciju. U ponedeljak cu ja ići ovde na pregled kod ginekologa,  imate li mozda neki savet sta dodatno da se radi od analiza ( ne znam sta ce mi tražiti, ali pominjala ste ovde da ne traže previše). Planiram da stimulaciju započnem u Srbiji, pa samo ovde da dodjem za aspiraciju.I hvala vam za sve što delite ovde, svima puno znaci <3

(odgovor članu 5ar1603)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Azoospermija
13.1.2024 17:57:46   
ana_88
Mi smo, po dobijanju dijagnoze, odradili u Beogradu u Konzilijumu FSH, LH, prolaktin, testosteron i inhibin b. Nakon toga genetiku, odnosno kariotip i mirkodelecije. To smo sve poslali Dr Emreu. Ovde nista dodatno nije rađeno osim još jednog spermograma, krvne slike i pregleda anesteziologa dan pred operaciju.

(odgovor članu Alex1708)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Azoospermija
14.1.2024 11:37:04   
Alex1708
ana_88 hvala puno na podeljenom iskustvu. Jel možete da ostavite mail kako bih vas kontaktirala ako nije problem? 

(odgovor članu ana_88)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Azoospermija
14.1.2024 13:12:57   
ana_88
Naravno. Piši slobodno: anarakic@ymail.com ( y mail, ne Gmail, nije greška :) )

(odgovor članu Alex1708)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Azoospermija
15.1.2024 11:33:04   
miracleB


IZVORNA PORUKA: ana_88

Želim da prenesem svoje iskustvo iz Turske. Došli smo u sredu, danas je urađena Micro tese i uspeli su da nadju spermatozoide dovoljno za par pokušaja. Zaledili su pa ćemo u narednom periodu ići na dalje postupke. Utisci o Dr Emre i samoj bolnici su fantastični,  sve funkcioniše kako treba a Emre je jako pozitivan i prijatan za komunikaciju. U ponedeljak cu ja ići ovde na pregled kod ginekologa,  imate li mozda neki savet sta dodatno da se radi od analiza ( ne znam sta ce mi tražiti, ali pominjala ste ovde da ne traže previše). Planiram da stimulaciju započnem u Srbiji, pa samo ovde da dodjem za aspiraciju.I hvala vam za sve što delite ovde, svima puno znaci <3



Bravo i srecan novi pocetak ... videces sta ce ti ginekolog reci, ali zavisi sta si vec radila. U principu analize nekih osnovnih hormona, ginekolski pregled uz i brisevi, papa, stitna zlezda, insulinska, trombofilije to su neke stvari koje se rade preventivno a koliko smo shvatili iz nasih iskustava sama biras da li ces to da radis sada ili ne

(odgovor članu ana_88)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Azoospermija
21.1.2024 9:33:20   
pudlicica
Zdravo, zanima me da li je neko radio micro tese, a da su mu našli spermatozoide preko centrifuge, morfologija nije dobra,lošeg su kvaliteta, dal je bolja opcija micro tese dva urologa su nam rekla da ništa ne znace micro tese, i dalje bi bilo loši spermat.

(odgovor članu Mrvica Rodic)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Azoospermija
21.1.2024 10:00:54   
Prolecee
Zdravo, mi smo radili. Kod nas je isti slucaj bio, pronadjeni su centrifugiranjem u malom broju istih losijih osobina, a microtesom oko 300 odlicnog kvaliteta, i evo imamo dve zdrave lepe bebe.

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Azoospermija
21.1.2024 10:04:09   
pudlicica
Prolece hvala ti puno, jel mogu ovde privatno da se pišu poruke?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Azoospermija
21.1.2024 10:22:58   
pudlicica
Bas sam očajna mi smo sad radili u Bahceci u Turskoj, prvi put kad smo išli našli su preko centrifuge 100 komada, posle nam dali neku terapiju vitamine i za hormon lek, sad smo radili vto našli su preko centrifuge 75, sto znaci terapijom se i smanjio broj, pretpostavljam da je kvalitet i morfologija bas losa, pitala sam dal je bolje micro tese da se rade da li tu mogu da se nadju kvalitetni rekli su ne, kakvi su preko centrifuge isto bi bilo i preko micro tese, meni ne znaci ništa da radim vto sa lošim kvalitetom, dr Emre mi je rekao da može da se pokuša sa micro tese, više ne znam ni sama 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Azoospermija
21.1.2024 10:43:35   
Prolecee
Ne znam kako ovde funkcionisu privatne poruke ili sam ja smotana za to. Evo ti moj broj pa se slobodno javi za sta god da ti je potrebno. 0642348037

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Azoospermija
23.1.2024 13:35:24   
Tinčee
Možete li da pojasnite zašto tako mislite? Ona je pre par godina radila nedto sto je zvala mikro tesom, danas zaista radi mikro tesu, mozda mikroskop nije kao u Istanbulu, ali svakako radi tu proceduru, ne sece napamet, ne radi tesu. Moj suprug je u neovembru radio, 2 slamcice su zamrznute. Kada budu odmrznute, javicu vam misljenje embriologa, naravno ja nzm kakav je materijal unutra, imamo samo njene reci da je nadjen dovoljan broj spermatozoida i sad sam zabrinita zvog ove vase poruke...

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Azoospermija
24.1.2024 10:45:17   
Jelena3989
Zato što ne radi i nikada nije ni radila, niti ima stub za mikrotesu, to znaju i lekari i embriolozi, a zašto se predstavlja kao da radi - e, pa to je stvar etike. Meni je ovo potvrdilo više osoba koje rade po klinikama. Jedini ko ima opremu je Milan Milenković i on je jedini prošao obuku za MT. Vrlo jednostavan način za proveru je cena same intervencije. 

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Azoospermija
24.1.2024 15:26:50   
Tinčee
Kao prvo, niste istakli ime nijednog lekara koji to tvrdi. Kao drugo, nisam sigurna da bi se neko igrao sa svojom licencom i da u izveštajima i otpusnim lis5ama piše mikro-tesa a da to nije. Kao treće, cenu mogu da formiraju kako hoće ionako u ovoj našoj priči nas nemilosrdno deru. Kod tog Milenkovića su konsultacije samo, pritom covek je ginekolog, 15 000. To je čist bezobrazluk i profitiranje na tudjoj nesreći i meni nije nikakvo merilo za  vrstu usluge. Meni je dr Ana Jeremić iz Fronta rekla da je dobijala dobar materijal iz Pronatala posle mikro tesi koje  dr Vinka radila. Ja je ne branim, ona je teška osoba i mi smo je dosta izbegavali, ali nam se činilo kao najprihvatljivije rešenje da to odradi ona. Nadam se da he materijal dobar. Samo sam htela da vam skrenem pažnju da ne možete paušalno da iznosite informacije koje nisu potkrepljene dokazima. Mene je lično povredilo jer mi polažemo sve nade u taj materijal.

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Azoospermija
24.1.2024 15:30:23   
emily88
Pozdrav svima, ja nisam pisala posto se nista novo kod nas nije desavalo do sada. Takodje, izvinjavam se ako nisam nekom odgovorila na poruku posto ne kontam kako to ovde funkcionise. Elem, suprug je danas odradio micro tesu i nije pronadjeno nista. Ne mogu da opisem taj bol kada smo saznali ali sta je tu je. Nezavisno od ishoda namera mi je bila da napisem ovde na forumu nase iskustvo u nadi da nekome moze pomoci. Ja se slazem sa tim da Vinka ne radi micro tesu i to iz vise razloga a danas nam je doktor rekao da je zbog prve intervencije u desnom testisu jako oštećeno tkivo a kod Vinke je radjeno prvi put. Tako da svako ko ima nameru da odradi ovu intervenciju preporucujemo Emrea jer se pristup i sama intervencija ne mogu uporediti sa prethodnom odradjenom u Srbiji.. Mnogo srece svima!

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Azoospermija
24.1.2024 15:35:07   
Jelena3989
Prvo spustite ton. Niko nije rekao da se iz njenih tesi ne nalazi dobar materijal, samo da ne radi mikrotesu. A to možete i da proverite sami. Nema potrebe da pišem javno imena ko je šta meni rekao, samo da to svi znaju da ona već godinama priča da radi mt, a ne radi. Rade u dve privatne klinike da ja znam pesu, pa su ljudi hvala bogu dobili decu iz toga. Jednostavno nije problem kvaliteta materijala. Ni Emre ne nadje svima mikrotesom.

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Azoospermija
24.1.2024 15:35:08   
Tinčee
Žao mi je što ovo čujem i nadam se da će moći još nešto da se proba! Ujedno hvala vam na informaciji!

(odgovor članu emily88)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Azoospermija
24.1.2024 16:02:05   
Tinčee
Ne vidim u kom delu poruke mi je povišen ton. Ne dajete dovoljno informacija, samo stavove i očekujete da vam na slepo neko veruje. Samo sam želela zbog nas koji se nadamo nečemu iz te mikro tese da objasnite bolje. Na kraju svega, najvažnije je da materijal bude kvalitetan, ne samo da ga ima.

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Azoospermija
24.1.2024 16:20:31   
Jelena3989
Procitajte ceo forum, to nije moje mišljenje, nego informacija koja se xy puta provlacila. Imate evo I devojku čiji je muž radio, pa ako je ona izmislila, onda sam I ja. 

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Azoospermija
24.1.2024 16:21:43   
Tinčee
Odgovorila sam devojci  kao što vidite.

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Azoospermija
24.1.2024 16:48:05   
17 joka
Tince nisteupravu ovde zene vrlo dobro znaju sta pricaju mnoge od nas  se predugo   bore i vrlo dobro znaju sve. To sto su zene bile iskrene i zelele da pomognu da vas upute i daju smernice a vi se osecate  povredjeno zbog toga sto ste vi verovali dr Vinki i uzdate se u  rezultate je zaista druga stvar.Niko ovde nema  razlog da laze i da vas sputava vec zeli  pomoci u borbi koju svi  vodimo .Vama zelim puno srece da budu dobri rezultati i uspete iz prve  ali svakako se dobro raspitajte ko sta kako i na koji nacin radi pa ce vam biti jasno  .Puno srece svima u borbi

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Tinčee)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here