|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada staviti bebu u dubak?
1.6.2008 17:41:13   
Jeska
moj sin ima 6 mjeseci pa ne znam da li je rano da ga stavim u dubak? Dosta je cvrst i moze da stoji ako ga neko pridrzava.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 3.12.2016 10:26:16 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kada staviti bebu u dubak?
1.6.2008 17:50:55   
guppy RR
Jesko, mišljenja o tome su SKROZ deljena, pa najbolje da ti svaka mama kaže kako je postupala sa svojim detetom. Nas je pedijatar uputio u razvojnu ambulantu pošto su bebice rođene mesec dana pre roka (blizanci) i tamo nam je rečeno, da bebu NE STAVLJAMO u dubak t.j. razne hodalice, već da podstičemo bebice da same što više urade, da se ne ulenje.

I sama vidim da je tako, jer su moji počeli da ustaju prilično rano za moj pojam, i sada šetkaju veselo po celom stanu, držeći se za ogradicu ili kauč, sto. Kada ne žele više da hodaju, sami se spuste dole (na početku je bilo padanja...) i sve je OK. Ne znam kako bi tako brzo savladali te veštine ako bi bili u nekom "sedištu", jer ipak treba na nauče i da čučnu i da se spuste na pod.

Nadam se da će još ko napisati svoje mišljenje o tome.

(odgovor članu Jeska)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: kada staviti bebu u dubak?
2.6.2008 15:55:18   
Anoniman
Moj mali je ušao u dubak sa 7-8 meseci i isto tako sam i izašao sa 12 meseci kada je prohodao...

(odgovor članu Jeska)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: kada staviti bebu u dubak?
10.6.2008 22:45:27   
Lu
Moj sin je bio vrlo kratko u hodalici i nikada duže od 15 min. a da mi je tada bila ova pamet nebi nikako,jer stvarno mogu da naprave nepopravljivu štetu dječijim nogicama,kod moje rodice curica ima posljedice jer je u hodalici onako u sjedećem položaju se dizala i oslanjala nogice na vanjski dio stopala,jedva je prohodala a sada su joj nogice krive izgledaju kao slovo O,nosi uloške,idu na terapije i nadaju se pozitivnome ishodu,ortoped kaže da je sve kriva hodalica,to je samo jedno loše iskustvo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kada staviti bebu u dubak?
10.6.2008 23:18:25   
Anoniman
Nama je lekar rekao da beba sme samo da dodiruje zemlju vrhovima prstiju kada je u šetalici, sve dok ne počne i van nje da šeta uz pridržavanje roditelja. Tada sme da mu bude celo stopalo na zemlji, jer je kao već naučio, i zaista je na kraju već sam ustajao i hodao, a šetalica mu je bila - ne znam ni ja šta, valjda sigurnost.. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.6.2008 21:40:51   
kentaurka
Ja svoje dete uopste nisam stavljala u dubak i to iz razloga sto sam citajuci o tome saznala da je u mnogim zemljama zabranjen tj.izbacen iz upotrebe.Mnogo je vise razloga protiv nego za,ali svako uvek sam najbolje zna za sebe,zar ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: kada staviti bebu u dubak?
20.6.2008 18:05:32   
Veki76
Moja cerka je napunila 7 meseci i stavljam je u dubak ali max 3ominuta dnevno. Ustvari ima sa strane zice i za pocetak se ljulja kao na konjicu i sa donje strane ima mrezicu da se ne bi oslanjala na nogice. Posle 9og meseca se stavljaju tockici ali max 1 sat dnevno.

(odgovor članu Jeska)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: kada staviti bebu u dubak?
22.6.2008 16:37:43   
Danka86
kada sam ja trebala da stavim moju cerkicu u dubak konsultovala sam njenu doktorku,rekla mi je ako stabilno sedi mozes slobodno a to je bilo sa sedam meseci,e sad sve zavisi od deteta neko je cvrsce  dok recimo od moje kume cerkica je u setalici od nedavno a ima devet meseci.

(odgovor članu Veki76)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: kada staviti bebu u dubak?
29.6.2008 11:10:46   
Danka86
Lu, koliko godina ima ta devojcica od tvojih rodjaka?Jer dete do dve godine moze da ima krive nogice,posle se to vrati.

(odgovor članu Danka86)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: kada staviti bebu u dubak?
30.6.2008 8:24:03   
Anoniman
Normalne su krive nogice do određenog uzrasta.
Kada smo bili na poslednjoj kontroli kod ortopeda koja je bila "kada prohoda", znači bili smo sa nekih 13-14 njegovih meseci - nogice su mu išle u X, i rečeno mi je da je to normalno. Da je sledeća faza da idu u O, i onda se sve to normalizuje, a sledeća kontrola je sa 30 i nešto meseci... (valjda bi do tada trebao da preraste i tu O fazu...

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: kada staviti bebu u dubak?
30.6.2008 21:30:39   
Lu
Danka,curica će uskoro imati dvije godine,ona je i u hodalici i izvan nje hodala na prstićima i nestabilno prohodala je ali vrlo nesigurno,kod nje se baš vidi deformitet i to im je potvrdio i ortoped mada sada ide nabolje samo što mora stalno da bude u obući sa spec.uloškom i u kući malo je nezgodno ali kad se mora.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: kada staviti bebu u dubak?
1.7.2008 7:35:22   
Danka86
Zao mi je,docice to sve na svoje sigurno.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: kada staviti bebu u dubak?
1.7.2008 14:25:15   
Anoniman
sigurno će doći na svoje mesto.

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: kada staviti bebu u dubak?
15.7.2008 23:42:06   
nidzinamama
Danas je sve vise dece sa krivim nogicama,a zasto.Samo neka mi neko kaze razlog da bebi sirimo noge sa tri pelene....Meni je majka umotavala noge a ne sirila,a danas postoje hodalice koje moyes podesiti da ti dete ne dodiruje nogicama pod i uz to ima i igrackice sa melodijama i recima.Moj malisan ima takav dubak i ja ga stavljam.Moje misljenje da sa bebom nesto nije u redu vidi se na rodjenju a sad od rodjenja svaka dva meseca idu na snimanje kukova.Boze moj kao da im mi lomimo noge pa proveravaju non stop...

(odgovor članu Jeska)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: kada staviti bebu u dubak?
16.7.2008 7:29:13   
Anoniman
Mni je rečeno da se devojčice previjaju široko da bi im se karlica namestila za porođaj... ???!!! A dečaci? user posted image
Moj mali je mesecima po ceo dan vidio u dubku, dubak je uvek bio namešten tako da samo vrhovima prstiju dodiruje tlo, a posle kad je prohodao sam mu spustla da može da hoda baš... i nije mu bilo ništa! 

(odgovor članu nidzinamama)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: kada staviti bebu u dubak?
14.8.2008 13:06:26   
kana
rekla mi je pedijatrica da ga ne stavljamo u dubak ....vjerovatno da se ne ulijeni a i moze iszazvati deformitet stopala

< Poruku je uredio kana -- 14.8.2008 13:07:33 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: kada staviti bebu u dubak?
3.8.2009 11:48:40   
eugenija
Vidim i na netu na pretraživaču a i na forumu da se ne pravi neka razlika između dubka i hodalice (hodaljke, šetalice), pa sad ne znam da li sam na pravom mestu sa postom, ali evo..

Ja sam na poklon dobila dubak.. Ima dno, okolo je mreža, u to se dete ubaci sa igračkama da se malo zabavlja, eto tako da tuliuser posted image . Ali to zauzima jako puno mesta u dnevnom boravku, nešto mislim da je poprilično beskorisna i kabasta stvar..


Ima li majki sa iskustvom da se jave? (ovo zvuči kao hot oglas nekog manijaka u novinama, hahahauser posted image user posted image user posted image )


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: kada staviti bebu u dubak?
3.8.2009 11:56:31   
Jeca*
To je ogradica! mislim da ima tema i o tome

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: kada staviti bebu u dubak?
3.8.2009 11:57:21   
Jeca*
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.8.2009 11:45:46   
dacca
tuj sam!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.8.2009 11:48:15   
Anoniman
Ja sam se zeznula i kupila nizak dubak! Čak i kada ga podignem do kraja, bio je niži nego što su naši poznanici imali. Sva sreća pa njima više nije trebao pa smo pozajmili od njih, i prolongirali "dubak priču" za par meseci.

Druga stvar, oprezno sa onim sviralicama na dubku! Moja je bila toliko glasna da sam umela da plačem kada Luka stisne. Sada sam videla kod poznanice, njena ispušta tako prijatne zvukove, prosto da zaspeš uz nju!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.8.2009 11:50:29   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam se zeznula i kupila nizak dubak! Čak i kada ga podignem do kraja, bio je niži nego što su naši poznanici imali. Sva sreća pa njima više nije trebao pa smo pozajmili od njih, i prolongirali "dubak priču" za par meseci.

Druga stvar, oprezno sa onim sviralicama na dubku! Moja je bila toliko glasna da sam umela da plačem kada Luka stisne. Sada sam videla kod poznanice, njena ispušta tako prijatne zvukove, prosto da zaspeš uz nju!


Mi kupili dubak u Turbo limacu i ladno te sviralice ne rade

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.8.2009 11:51:01   
dacca
A sta mislis, da li je bolje da su te drkalice samo na pretiskanje ili gurkanje i sl. Mali mi od djevera sve sto je strcilo ( kamionce, policajac,...) treci dan iscupao?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.8.2009 11:53:09   
Rivana

IZVORNA PORUKA: dacca

A sta mislis, da li je bolje da su te drkalice samo na pretiskanje ili gurkanje i sl. Mali mi od djevera sve sto je strcilo ( kamionce, policajac,...) treci dan iscupao?!


moj Luka iscupao celu tu plocu gde stoje te gluposti i lupio se ipod oko sa njom, nije lepo bilo pricvrsceno ima ispod ali ne hvata dobro neki skart nam prodali a kao prodavnica na glasu UZAS!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: kada staviti bebu u dubak?
13.8.2009 11:54:45   
Anoniman
Moj je imao volan, sirena na sred volana (kaže tit-tit, ali moraš jako da stisneš), sa strane ključ, koji vrtiš i ništa se ne dešava user posted image , i 4 dugmeta, koje god da stisneš, vrti se 10 pesama u krug. (znala sam da ih pevam već redosledom kojim su nasnimljene user posted image ).

Ja ne bih kupovala sam komplikovanim tim na dubku. Oni su premali dok su u dubku. Dovoljni su dugmići, ili ako ima neke karike da vise... nešto tog tipa. Šta će beba od nepunih godinu dana sa policajcem i kamiončetom?

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here