|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Takmicarsko roditeljstvo
5.2.2010 22:28:11   
Anoniman
Mame, da li ste sklone takmicarskom duhu u odnosu na druge mame?
Ili, da li ste sretale takve mame pa su vam isle na nerve??

to je ono:

"Tvoje dete je prohodalo? MOje je vec uveliko islo na nosu i pricalo u tom periodu!"
" Moja cerka vec zna da broji do 100 a tvoja?"


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
5.2.2010 23:41:16   
gagana83
Uh,meni su ovakve stvari oduvek isle na nerve!
Pa sta ako ti je dete prohodalo sa 8 meseci,pa sta ako je sa godinu i po piskilo u nosu???Da li ce zbog toga biti bolji covek,inteligentniji,sposobniji???Neee!
Za mene je mozda jos uvek rano,ali sam sigurna da necu biti takva majka!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
5.2.2010 23:45:43   
Anoniman
Ma najbolje!Moja beba od cetiri meseca vise ne piski u pelene,upiskio je mene user posted image !Mislim,takve mame su uvek bile katastrofalne i nisu me privlacile ni kao pojave a ne kao prijateljice,tako da nemam takvih oko sebe!!!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
5.2.2010 23:48:33   
sanji
Mrzim takve majke!!! user posted image To je takva glupost. Moram ovo da napišem.
Imam jednu drugaricu koja ima 3 sina, jednog starijeg i blizance. Kreće se igrom slučaja (zbog muža poslovno) u takvom krugu žena koje su krajnje takmičarski nastrojeni roditelji. Glavna joj je fora kad se hvale ona ćuti, a kad je pitaju za njene klince ona ih samo šokira jednostavnim:"Moji su glupi!". user posted image Svi je zapanjeno pogledaju a ona odgovori : "Naravno da su glupi, deca su i još ne znaju sami ni duuser posted image da obrišu, šta ima veze što su prohodali i propričali." user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 1:40:44   
Dora
Joj, moja mama je jedno vreme bila malo "takmičar" što se moje dece tiče. Ne znam, mislim da sa nama nije bila takva, al je stiglo po stare dane pa sam joj držala par puta predavanja.user posted image
Zove me sva u panici i kaže "Verina unučica zna godišnja doba i sve geometrijske oblike! I da, tečno govori engleski!!!" (Inače, mala je tada imala manje od 2 godine i vršnjakinja je s mojim starijim sinom.)
Ja kažem:"Super, baš uspešna mala!"
A ona sva besna:"Luka ne zna ništa, mislim da si zakasnila trebala si na vreme da počneš da radiš s njim!"
Ja je pitam:" A šta da radim s njim? " ....."Pa pobogu, da ga učiš! Mogao je engleski da govori jednako kao i srpski!!!"...ja:"Ali, mama, zašto onda ja nisam od rođenja pričala nekoliko jezika i znala da korenujem i stepenujem brojeve? Hoćeš da kažeš da si ti zakazala kao roditelj pa ja sad treba da ispravljam krive drine?"
Ona je u zemlju propadala što su njeni unuci "zapušteni u obrazovanju" a inteligentni su. Luka je sa godinu ipo znao da broji do 10. Ona ga je naučila pa je sva cvetala kad pred nekom babom mala beba počne da broji. Luka danas ima 5,5 god. i zna da broji do 20. Posle milion svađa i rasprava, najzad sam je ubedila da deca ne moraju da znaju ništa osim onog što sami žele da znaju. Da me baš briga što Verina unučica tumači Vujakliju dok moji indijanci skaču po dvorištu i igraju se u pesku.
Pa, ja sam sa 5 godina znala da čitam i pišem a eto, nikad nisam nešto volela da učim, nisam ni fakultet završila. Ne mogu ljudi da shvate da dete treba podsticati da uči druge stvari, da razvija maštu, da radi ono što voli, da se igra nekih igara za decu... Ima vremena, učiće u školi. I kad krene škola, potrudiću se da nešto nauči.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:40:59   
Anitaaa
Jaooo što to mrzim a poznajem par takvih mama.
Šta tvoje dete još nije prohodalo??? Znaš moj Nebojša,Pera,Marko,Laza je prohodao sa 8 meseci...i sl.
To mi se par puta desilo i sa markama kolica.moja komšinica se hvalila kako je eto kupila neka Chiccova kolica za 50000din zato što kao hoće najbolje za svoje dete i kako sam ja loša mama zato što eto moja kolica su koštala samo 10000,iako su se njena kolica raspala posle 2 meseca a moja su u istom stanju kao kad sam ih i kupila.
Mislim stvarno!

< Poruku je uredio Anitaaa -- 6.2.2010 9:41:18 >


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:44:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Jaooo što to mrzim a poznajem par takvih mama.
Šta tvoje dete još nije prohodalo??? Znaš moj Nebojša,Pera,Marko,Laza je prohodao sa 8 meseci...i sl.
To mi se par puta desilo i sa markama kolica.moja komšinica se hvalila kako je eto kupila neka Chiccova kolica za 50000din zato što kao hoće najbolje za svoje dete i kako sam ja loša mama zato što eto moja kolica su koštala samo 10000,iako su se njena kolica raspala posle 2 meseca a moja su u istom stanju kao kad sam ih i kupila.
Mislim stvarno!


pa ta mama je kreten ako se hvali time sto su kolica 50.000...
ja bih joj rekla: "ti bas nisi neka ekonomicna mama"A ni prakticna!

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:48:34   
Anitaaa
Rekla sam joj da je za te pare mogla da kupi skoro celu opremu za detence na šta me je ona pogledala kao da sam joj rekla ne znam šta.Digla je nos i nije htela da razgovara sa mnom 2 meseca a posle mi je priznala da sam bila u pravu i da im fali para sada,kako je sve skupo i sl.A onda otišla i kupila neki dubak od 28000 user posted image
Ja je gledam i mislim se,da li je normalna.A nisam ni znala da postoji dubak kojki toliko košta.Možda je od zlata


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:52:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Rekla sam joj da je za te pare mogla da kupi skoro celu opremu za detence na šta me je ona pogledala kao da sam joj rekla ne znam šta.Digla je nos i nije htela da razgovara sa mnom 2 meseca a posle mi je priznala da sam bila u pravu i da im fali para sada,kako je sve skupo i sl.A onda otišla i kupila neki dubak od 28000 user posted image
Ja je gledam i mislim se,da li je normalna.A nisam ni znala da postoji dubak kojki toliko košta.Možda je od zlata



ma to su budalastine...
Ja zaista ne mogu da govorim unapred ali...ne zelim da stvaram od moje cerke princezu..ne zelim da misli da ce uvek imati sve skupo i najbolje!


(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:54:57   
dunja RR

nisam stigla da pročitam sve postove, ali mislim da znam o čemu je reč.
Elem...ja sam studirala pravni fakultet i završila sam ga, ali ne baš u roku, a moja draga mama je pičala svojim koleginicama,pre mog završetka da sam ja tamo neki sudija u tamo nekom sudu i da sam bila super student itd.......ooooooo
bilo je sramota što nisam završila u roku nego sam razvukla, grrrrrrrrrrrrrrr
Ja sam to tek kasnije saznala, kada sam krenula da tražim posao svi me pitaju, a što kada si sudija?Poludela sam......

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:57:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja


nisam stigla da pročitam sve postove, ali mislim da znam o čemu je reč.
Elem...ja sam studirala pravni fakultet i završila sam ga, ali ne baš u roku, a moja draga mama je pičala svojim koleginicama,pre mog završetka da sam ja tamo neki sudija u tamo nekom sudu i da sam bila super student itd.......ooooooo
bilo je sramota što nisam završila u roku nego sam razvukla, grrrrrrrrrrrrrrr
Ja sam to tek kasnije saznala, kada sam krenula da tražim posao svi me pitaju, a što kada si sudija?Poludela sam......


o boze! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:58:55   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

pa ta mama je kreten ako se hvali time sto su kolica 50.000...
ja bih joj rekla: "ti bas nisi neka ekonomicna mama"A ni prakticna!



Izvini, OTI, ali meni ovaj tvoj komentar jako smeta. Ja sam kupila detetu kolica od 38000 din, dušek od 20000 din, i šta sad? Ja sam kreten? Ne mislim tako.
Nije problem koliko je ona platila kolica, već je problem u tome što je implicirala da Anitaaa nije dobra majka zato što detetu nije kupila skuplja kolica. Zbog toga je kreten, a ne zato što je kupila skupa kolica.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 9:59:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: dunja


nisam stigla da pročitam sve postove, ali mislim da znam o čemu je reč.
Elem...ja sam studirala pravni fakultet i završila sam ga, ali ne baš u roku, a moja draga mama je pičala svojim koleginicama,pre mog završetka da sam ja tamo neki sudija u tamo nekom sudu i da sam bila super student itd.......ooooooo
bilo je sramota što nisam završila u roku nego sam razvukla, grrrrrrrrrrrrrrr
Ja sam to tek kasnije saznala, kada sam krenula da tražim posao svi me pitaju, a što kada si sudija?Poludela sam......


o boze! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




smešno ali istinito, a to je samo jedan od primerauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:02:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: OTI

pa ta mama je kreten ako se hvali time sto su kolica 50.000...
ja bih joj rekla: "ti bas nisi neka ekonomicna mama"A ni prakticna!



Izvini, OTI, ali meni ovaj tvoj komentar jako smeta. Ja sam kupila detetu kolica od 38000 din, dušek od 20000 din, i šta sad? Ja sam kreten? Ne mislim tako.
Nije problem koliko je ona platila kolica, već je problem u tome što je implicirala da Anitaaa nije dobra majka zato što detetu nije kupila skuplja kolica. Zbog toga je kreten, a ne zato što je kupila skupa kolica.



Alexx user posted image user posted image nisi me razumela
Lepo sam napisala da smatram da je kreten NE zato sto je kupila skupa kolica NEGO STO SE HVALI TIME kao da je to pokazatelj da je ona dobra majka!!!
pa ja sam platila kolica 28000! mogla sam da kupim i neka za 13.000
ali smatram da me to ne cini boljom majkom od one koja je platila manje...



(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:03:34   
*Alexx*
Ispravka, kolica nisu bila 38000 din, vec 30000.

EDIT: e dobro, onda se slažemo user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 6.2.2010 10:04:16 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:06:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ispravka, kolica nisu bila 38000 din, vec 30000.

EDIT: e dobro, onda se slažemo user posted image



istu stvar smo napisale i mislile!
kazem ti moja su 28.000 a da ne kazem da je muz hteo neka od ne znam ni ja koliko...
Ok mi je kupiti detetu skupu stvar da ima...jer je i kvalitet i slicno.
ali mi je kretenski to navoditi kao argument u prilog dobrom roditeljstvu...a to si i ti mislila...

user posted image user posted image


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:08:29   
*Alexx*
Sorry, nešto sam na levu nogu ustala jutros, čitam kako meni odgovara, a ne kako piše user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:09:38   
Anoniman
sto ustade na levu???

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:10:55   
Anitaaa
Da se razumemo,mene uopšte ne zanima da li neko kupuje za 5000 ili 50000din nešto ali smešno je prigovArati nekome drugom što on to ne čini.



_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:36:06   
gagana83
Nemoguce je da nema ni jedne mame koja voli da se takmici.Ajde zene priznajteuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 10:44:37   
Lu
Nemam takmičarski duh u smislu moje dijete zna boje a tvoje ne zna,ali svakako mi je drago kad vidim da je u nečemu napredniji od vršnjaka-eto iskreno.
Ali mm ima sve predispozicije za to,ustvari već je takav jer zna reći nekome,kako Marko još ne priča a moj Roko je sa godinu i pol pričao da ga cijeli svijet razumije...baš nema obzirauser posted image
Ustvari isto se tako ponaša ako Roko u nečemu "zaostaje", npr. kako on ne jede sam a sva djeca njegove dobi jedu!
Ja stvarno nisam opterećena s tim jer mi je jasno da je svako dijete svoja priča i tako mu treba pristupati a ne uspoređivati ga sa bilo kim.
Ovo o materijalnim stvarima ne bih ni komentiralauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 11:18:53   
mamanp
Ne volilm da se hvalim niti takmicim sa ostalim majkama. Svako dete je prica za sebe i nista necije nije bolje ili gore od mojega ako piski u nosu od godinu dana ili je prohodalo ili progovorilo od 7-8 meseci...to su gluposti. Neko dete se brze neko sporije razvija. Moje je progovorilo pre, a ne hoda, a necije je prohodalo, a ne govori. Sva deca je razlicito razvijaju. Zaovin sin je stariji od moje male nekih 4 meseca, ona moze da mu bude uciteljica za neke stvari, ali mi je ne forsiramo, ona je jednostavno znatizeljna po prirodi i voli sve da zna, dok je on sasvim drugaciji, miran, tih, zatvoren. I ja nikada ne mogu porediti takva dva deteta i nikakvo zadovoljenje necu dobiti ako kazem da je moje dete pametnije i bolje od njenog. To su gluposti.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 12:38:31   
Anoniman
Eh,sad se setih da moja mama uvek govori kako sam ja izbacila iz upotrebe pelene i nuzdu obavljala u nosu sa 9 meseci user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 12:39:37   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Eh,sad se setih da moja mama uvek govori kako sam ja izbacila iz upotrebe pelene i nuzdu obavljala u nosu sa 9 meseci user posted image


user posted image
I moja priča kako sam znala da čitam sa 4 godine user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 6.2.2010 12:40:37 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
6.2.2010 12:42:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Eh,sad se setih da moja mama uvek govori kako sam ja izbacila iz upotrebe pelene i nuzdu obavljala u nosu sa 9 meseci user posted image


user posted image
I moja priča kako sam znala da čitam sa 4 godine user posted image


Bas...ma to ja mislim da nema ko ne zna user posted image ...ali sta sad user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here