|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Narodna medicina
10.5.2010 9:29:14   
Anoniman
Pominju se u mnogim temama narodni lekovi...

Predlazem da ovde sakupimo sve ono sto znamo o narodnim lekovima, nasa iskustva, sta smo probale, sta smo cule...

(ako moderatori misle da je ova tema suvisna razumecu pa neka je izbrisu)

Pominjala sam u temi cime cistite nosic

da je teodori jedino pomogla svinjska mast isprana u vodi koju sam stavljala u njen nos

takodje mi drugarica kaze da je svom detetu koje je imalo problema sa plucima, kasljem i slicno stavila mast na krpu i detetu na grudi uvece i da je ujutru krpa bila suva a dete kao novo..

Kakav stav imate prema ovim "lekovima" i da li vam je nesto pomoglo i oko kog problema...

Ja nisam odbojna prema tome jer ZNAM da ih je moja baba u Krajini koristila...A sta je sa hiljadama godina pre lekova i preparata...

< Poruku je uredio OTI -- 10.5.2010 9:33:12 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 10:25:02   
LillyT
Ja sam sredila lepo problem sa sinusima uz pomoc narodne medicine. Naime, vise od deceniju sam muku mucila sa ovim zlom i toliko sam se navikla na bol u glavi da sam vec sebe ubedila da je normalno da boli glava (i lice) kada se sagnem. Cula sam za nekog travara kako uspesno leci sinuse nekim kapima, dosta njih je islo kod njega i svi su bili jako zadovoljni. Ja naravno nikada nisam otisla, lecila sam ih injekcijama. Pre neku godinu, sudbina je htela da se emotivno vezemo sa tom porodicom i odlucula sam da mi sipaju kapi (inace, zena koja to radi je medicinski obrazovana) i progledala sam. Od sipanja je proslo 4.5 godine, mene glava, na taj nacin kako bole sinusi, nikada vise nije zabolela.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 10:28:38   
Anoniman
u Leskovcu zivi zena koja je poznata po svom caju za izbacivanje kamena iz bubrega.
salje na kucnu adresu.

moj brat je izbacio kamen da ga nije osetio.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 10:31:03   
bonita
Moj deka je tako izlecio probleme sa hemoroidima(narodski receneo suljevimauser posted image ).
Mazao je neko ulje,i nikada vise nije imao problem.Isto tako pesak u bubrezima.
I jos mnogo nekih primera znam.Tako da verujem i ja bih licno uvek probala sve sto mi neko savetuje.

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 10:33:13   
minavb
Ja sam od onih koji nikad ne bi koristili narodnu medicinu. Cak sam i sa cajevima oprezna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:06:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam od onih koji nikad ne bi koristili narodnu medicinu. Cak sam i sa cajevima oprezna.

boga mi Mina...daj boze da ti nikad nista ne zatreba...kao ni svima nama..

ali sa teodorom zadnjih dana kad nisam poludela...

sve sto sam probala (a lista je duga kilometar) nista nije pomoglo..
svinjska mast od drugog mazanja pocela da resava problem....
sve drugo sam izbacila i samo to koristila...i bolje joj je...

moja drugarica mi je pricala da joj je svekrva rekla za svinjsku mast a ova je oterala:"Luda zena, misli da cu da stavljam detetu svinjsku mast"
kad je zagustilo i kad nista nije pomagalo, svinjska mast joj je resila problem za jednu NOC>..
HEJ< Za noc?????

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:07:02   
Anoniman
ma ako treba i obredne igre ima da igram ako ce to da pomogne...user posted image
sad tek vidim kakva je muka kad detetu nesto ne valja...uh!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:10:00   
minavb
user posted image
Naravno, sta god ti pomogne, drzi se toga. To za ispranu svinjsku mast u nosic nisam cula, ali znam da se ranije to koristilo umesto pavloviceve, i da je bila sasvim dobra za deciju kozu. Logicno, to je glicerin, mora da bude dobar za kozu.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:13:12   
gagana83
Oti,kako si stavljala svinjsku mast u nosic?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:14:07   
LillyT
Iskreno, ne bih ni ja koristila nista od nekoga koga ne poznajem. Pa ja sam 10 godina trpela muku da bih na kraju sipala te kapi.
Slazem se sa OTI, ne daj boze da ikada zatreba. Ali, nazalost, kada medicina digne ruke od nekoga, onda mogu da razumem i odlazak kod seoskog vraca.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:19:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Oti,kako si stavljala svinjsku mast u nosic?


mama je ispirala mast u solji...nisam gledala ali kako sam shvatila, stavila je dve kasike masti u solju, sipala vodu, muckala pa prosula vodu i tako devet puta (ebem li ga da li je u broju neka fora ali tako ona kaze)
tu mast (koja inace uopste ne smrdi) mi je stavila u praznu kutiju od kreme...

uzmem stapic za usi (onaj tanki), umocim u mast i stavim u nozdrvu...NE GURAM UNUTRA NISTA!!!
samo na ulazu u nozdrvu stavim toliko masti da RUPICA VISE NEMA...popunim ih...ne bojte se nece se ugusiti..nece oset_iti...odmah ce udisanjem da USISA tu mast...i to je to...
i tako sam radila nekoliko puta na dan...dva dana tako i tei je danas bolje...

samo sto sam se sad ohrabrila pa stavljam vise masti...malo uguram unutra...nista ona..niti place ni nista..to joj radim dok spava...ili kad je mirna...

A posto je nekad umazem okolo, to naravno obrisem...

Pustite bebu da sama usisa mast...za par minuta nema masti..ne vidi se nista...

Ne znam koja je fora sa tim ali ja se kunem u to od sada...Hvala bogu.

< Poruku je uredio OTI -- 10.5.2010 11:20:02 >

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:27:33   
Anchy_Ljuba
Za svinjsku mast je provereno, moj mladji brat je kao mali non stop imao bronhitis i kasljao kao lud i mama mu je stavljala tako sto uzme novinu  i na nju namaze svinjsku mast i stavi malo pod ringlom sporeta da se malo otopi i stavi mu na grudi preko majca i do jutra suvo... Njemu nije bas pomoglo za noc ali par veceri i on je kao nov...
Za suljeve posto ja imam problema sa tim pola unutra pola spolja ja mazem mast hidrociklin meni je to pomoglo... Ja nisam mogla ni da sedem ni da hodam od bolova, uzas bozija... To mi je pomoglo... Provereno znaci..


_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 11:54:25   
ksenija81
Postoji jedna zena u Liparu kod Kule koja cupa neke tacke na glavi zavrtanjem i povlacenjem kose.
Moj bratanac je kao mali imao puno problema sa grlom i upalama i hrkao je kao mator. Moji roditelji su ga tamo vodili 2 puta i odmah posle toga je bio kao nov.
I mene je cupala i posle toga, a ima jedno 4-5 god, nije grlo zabolelo da imam gnojne cepice ili sl, samo nepce kad se prehladim. Inace sam se i ja patila sa gnojnim anginama.
Inace kao leci i sinuse.

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Narodna medicina
10.5.2010 17:11:34   
Anoniman
Jao, meni se provlači po glavi da smo  imale sličnu temu, ali uopšte nemam ni jednu reč u glavi kako bih tražila, pa sam samo htela da zamolim da ako neko naleti na nešto slično, neka ubaci link.

A ja bih ovde spomenula ovo: Lekovito bilje KLIKNI

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 15:46:30   
Anck Su Nmaun
Za sta i na koji nacin koristite guscju mast. Znam da mnogi koriste u suzbijanju kaslja. jel je jedete tj. dajete deci ili samo mazete?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 15:48:35   
Srecko47E
Samo mazem na grudi sa novinama ono po starinski

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 15:49:14   
mama Jo
Meni su davali savet da je mazem, ali nisam nikada uspela da nabavim neku dobru, domacu i onda nikada nisam licno koristila...
Moja sestra kaze da nema boljeg leka...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 16:44:05   
Srecko47E
Ti si iz NS?Imas na pijaci a javicu ti kojoj

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 16:50:29   
Anck Su Nmaun
Cula sam da ima na ulazu u Limansku pijacu. Meni je mama nabavila , mazala sam i stavljala mrvicu u hranu.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 17:20:02   
Srecko47E
Ta je user posted image Znam da je na L neka.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 17:23:39   
Mala Elena
Maze se na grudi ali ja nikada nisam koristila...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Narodna medicina
25.2.2018 18:06:27   
Srecko47E
Mislim da pomaze kod kaslja.Mi stavljamo ponekad

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Narodna medicina
26.2.2018 0:09:22   
mama Jo
Joj ja sam cula za neku mast da treba da se ispere u 9 voda pa tek onda da se maze 😁user posted image user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Narodna medicina
26.2.2018 0:15:35   
Srecko47E
I to koristimo ali za nos.user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Narodna medicina
1.3.2018 23:09:49   
Dragce86
Nisam cula za mast za nos, ali mozda pomaze, covek dok ne proba ne zna ;)

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here