|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 13:21:41   
Anoniman
Taške, ima taj sprej mislim i u Lilly i dm da se uzme, a i preko avona, taj sam koristila pre deset godina, bio je savršenuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 701
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 13:24:22   
pepeljuga
bio je u avonu, mislim da vise nema user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 13:27:50   
Anoniman
imam katalog pa ću pogledati popodneuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 703
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 13:28:59   
pepeljuga
ps: jedna maskara za izlazak iz porodilišta mnogo će vam značiti, meni je pozajmila cimerka i baš sam se oduševila!



ja sam mislila da je glupo nositi sminku u porodiliste ali i meni je cimerka pozajmila i bas mi je to bilo super, nisam htela da izgledam kao strasilo kad izlazim, bas mi je nesto doslo da se sredim user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 13:49:56   
choopa choops
a taj sprej navodno ima u svim kozmetickim radnjama. Ja isto planiram da ga uzmem, za svaki slucaj. jer nikad se ne zna kakve cu kose da odem u porodiliste. mozda bude bas oprana, a mozda bude ono pred pranje, pa mi poslije u porodilistu budu spageti user posted image

Bivacin sprej...ja jedva nasla u prodaji prije 2god, mada ga nisam ni koristila, jer mi je jedna patronazna rekla kao bolje ne posto dojim user posted image pojma nemam, patila sam se sa ranom i ovako i onako.
Inace Bivacin praska vise nema u prodaji, jer se kao ne preporucuje za pupak (a ja sam nasla zamjeno cini mi se da se zove beonicin).  Moja sestra rodila sina prije 5g. za pupak koristila samo Bivacin prasak, djevojcicu prije 3g. koristila samo povidon jod, ja rodila prije skoro 2g. koristila samo Hidrogen user posted image user posted image Dok se ja sad porodim smislice oni nesto cetvrto.

Sto se tice gacica, ja sam isto iskoristila bar 10kom u porodilistu, ako ne i vise, a i kasnije sam ih kuci koristila.Bacala sam ih poslije upotrebe.




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 14:02:19   
Anoniman
Proverila sam, nema više u avonu tog spreja. Ali sigurno ga ima u liliju i dm-u. A bivacin i enbecin...kod nas u NS ga više nema, jedino ako je nekoj manjoj apoteci ostalo na zalihama, trebao mi je pre neki dan pa sam zvala redom apoteke i kažu nema, nestašica je, ne znamo ni da li ćemo ni kad ćemo dobijati.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 706
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 14:16:57   
mejvis
Imala sam ja taj avonov sprej za suvo pranje kose!
Stvarno je dobar kada je frka može da pomogne.....nije baš kao kada se opere kosa ali radi!
Sigurno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:05:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Nulti dan mi i tako ne daju tel.


meni su dali i prvi dan u sok sobi, mozda i tebi sada daju, ipak ponesi punjac user posted image




Ma ne daju u Betaniji, jer mobilni ometaju aparate. user posted image A u ostatku Srbije ne ometaju? user posted image


IZVORNA PORUKA: choopa choops



Sto se tice gacica, ja sam isto iskoristila bar 10kom u porodilistu, ako ne i vise, a i kasnije sam ih kuci koristila.Bacala sam ih poslije upotrebe.





Ja ih nisam koristila u porodilištu.

A za Bivacin sam pitala za moju ranu od CR a ne za bebin pupak.

I dodala sam na spisak (sa prethodne strane) četku za pranje flašica i tašnu za kolica, Lukina se raspala.Takođe, moram videti hoću li jaje (AS) i pumpicu za izmlazanje kupovati ili pozajmiti.


< Poruku je uredio Tashke -- 18.7.2010 18:06:04 >

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 708
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:08:34   
pepeljuga
a sta ce ti bivacin za ranu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:08:54   
Anoniman
pitala sam sam se odakle se javljaju zene iz porodilista?! odakle pisu,da li nose lap topove ili kako? dozvoljavaju li lapmtop tamo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 710
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:11:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

a sta ce ti bivacin za ranu user posted image


Nemam pojma, rekli mi i prošli put da prskam, pa kontam i sada će. user posted image Brzo je prošlo.


lenaJe, verovatno pišu sa mobilnih. Ne verujem da nose laptop na porođaj.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 711
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:13:47   
Anoniman
a kako mogu ici preko mobilnog na ringeraju? ja sam pokusala jednom i jednostavno ne moze da mi otvori jer je veliki sajt...bas sam probalauser posted image
posto nije tema pitacu neku mamu koja nas je obavestavala preko moba pa da mi objasni na pp

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 712
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:14:48   
choopa choops
lenaJe  i ja mislim da se javljaju sa mobilnih, bar ja jesam. I da mi dozvole lap top, gdje cu sa ovom skalamerijom tamo user posted image samo bi mi smetao. meni su ta tri dana tamo bila kao godisnji odmor i priprema za nove 'radne pobjede' user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:14:53   
LillyT
IZVORNA PORUKA: lenaJe

pitala sam sam se odakle se javljaju zene iz porodilista?! odakle pisu,da li nose lap topove ili kako? dozvoljavaju li lapmtop tamo?


Ja sam planirala da mi mm donese laptop, ali nije bio slobodan apartman. A nisu ni posete bile dozvoljene, pa sam ostala i bez kompa i bez gostiju user posted image
Inace, mobilni mi je babica dala cim sam se porodila i rekla zovi sada sve, a ona je otisla da sredjuje bebu (izmeri, opere, spredi pupak)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:14:55   
Anoniman
Nemoj, čekaj, otvorićemo temu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 715
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.7.2010 18:15:59   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: lenaJe

a kako mogu ici preko mobilnog na ringeraju? ja sam pokusala jednom i jednostavno ne moze da mi otvori jer je veliki sajt...bas sam probalauser posted image


moras da namjestis u profilu da ne prikazuje slike, ticker, avatare onda bi valjda moglo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 15:43:50   
Neela11
Pozdrav svim trudnicama....ja se javljam prvi put, ali vec neko vreme citam sve vase postove i krstarim ovim sajtom . Super ste !!!
Trenutno sam u 6om mesecu ...tako da imam jos dosta do porodjaja....s obzirom da ce to biti u novembru, da li ce mi trebadi ogrtac u porodilistu? Cula sam razlicita misljenja.....a zauzima puno prostora u torbi.....

I da, imam jos jedno pitanje....Da li je moguce bebu izneti iz porodilista u onoj korpi-autosedistu, za koje kazu da je za 0+ meseci..... Polako razmisljam o kupovini potrebne opreme , pa da znam sta da kupim, da li mi uopste treba nosiljka ili je to autosediste sada sasvim ok?

Pozz

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 15:49:30   
Kvini
Neela, ja sam kupila tu autosedalicu i planiram da u njoj iznesem bebu iz porodilista. Onu platnenu nosiljku nisam kupovala zato sto sam ovde procitala da su je mnogi koristili samo za tu priliku i nikad vise, i da im je to najnepotrebnija stvar koju su kupili. E sad, ta najmanja AS nema skroz lezeci polozaj, ali podmetnes lepo dekicu i izravnas. Tako su meni savetovali.user posted image  

(odgovor članu Neela11)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 16:05:43   
Trudnicica83
I ja sam planirala da u toj korpi iznesem bebu, jer sam isto cula da je ova platnena potpuno neupotrebljiva posle tog prvog puta. Raspitivala sam se i kazu da je to prilagodjeno bebi koja se tek rodi, zato i pise od 0-13 kg, tako da nema bojazni po udobnost bebe. Naravno, podmetnes pelenu ili cebence i to se malo izravnja. Drago mi je da jos neko deli moje misljenje, u vezi ovoga! user posted image

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 16:09:27   
Anoniman
i ja delim vase misljenje,iznecu bebu u autosedistu jer su i meni pricali da su samo jednom iskoristili tu platnenu vrecu...a opet i kad u savetovaliste podjes beba mora da ti je u ASu i sta ce nam onda platnena?! samo bacanje para

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 720
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 16:12:15   
Nena81
IZVORNA PORUKA: Kvini

Neela, ja sam kupila tu autosedalicu i planiram da u njoj iznesem bebu iz porodilista. Onu platnenu nosiljku nisam kupovala zato sto sam ovde procitala da su je mnogi koristili samo za tu priliku i nikad vise, i da im je to najnepotrebnija stvar koju su kupili. E sad, ta najmanja AS nema skroz lezeci polozaj, ali podmetnes lepo dekicu i izravnas. Tako su meni savetovali.user posted image  


I ne treba ni da ima skroz lezeci polozaj. U kom polozaju je beba u tvom stomaku, fetus polozaj, isto tako je i u tom AS.
Sva ta sedista kolica i sve ostalo se pravi u saradnji sa pedijatrima fizijatrima i ostalim pametnim ljudima, spram potreba  bebe, njene udobnosti i bezbednosti.

Ona platnena korpa je po meni bacanje para, ja sam za 1500din umesto korpe kupila posteljinu za bebin krevetac. Na stranu sto po zakonu sad moras cak i iz porodilista bebu u AS.
Nemoj podmetati nista jer onda zaklanjas pojaseve kojima se beba vezuje, i neces moci lepo da je vezes, samim tim utices i na bezbednost deteta.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 16:12:58   
Trudnicica83
Da, a i razmisljam, kad bi je nosili u platnenoj, onda kad dodjes do kola treba da je prebacis u autosediste, pa da je kad stignes kuci ponovo vratis u platnenu - a to mi deluje bas maltretirajuce za bebicu koja se tek rodila. Pogotovo sto mi imamo auto sa troja vrata, treba da se tamo guram bezveze! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 16:18:52   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Neela11
I da, imam jos jedno pitanje....Da li je moguce bebu izneti iz porodilista u onoj korpi-autosedistu, za koje kazu da je za 0+ meseci..... Polako razmisljam o kupovini potrebne opreme , pa da znam sta da kupim, da li mi uopste treba nosiljka ili je to autosediste sada sasvim ok?


Prvo, Neela11, dobrodošla! Prijavi se na SPISAK RR TRUDNICA ako još nisi.

AS je dovoljno, ima funkciju nosiljke, a pogotovo što kolima morate kući verovatno.
A za ogratač... pa ja sam bila u maju, pa mi nije trebao. A i inače mislim da smeta. Ići ćeš samo do kupatila i do kreveta, pa dok ustaneš, obučeš ogratč, napraviš 5 koraka, skineš ogrtač... Po meni beskorisno. Tamo je 40 stepeni unutra.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Neela11)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 17:02:59   
pepeljuga
neela, mozda mozes da kupis tanji pamucni ogrtac, ja imam takav, zauzima mnogo manje mesta od frotirskog a bio mi je od koristi do kupatila i nazad user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 17:21:54   
Anitaaa
Moram da se oglasim po pitanju tog aztosedišta 0+
Ja sam kupila to za mog Mateju i na kraju ga nisam iznela u njoj.Kad sam ga stavila unutra iako se kaže da je to položaj u stomaku,na suvom,van plodove vode je skroz nezgodan.Vratić mu se skroz iskrivio i glavica mu se oklembesila...nije uopšte bilo prirodno tako da je mm otišao i kupio onu običnu korpu za iznošenje bebe iz porodilišta pa smo ga izneli u tome a sedište sam prvi put upotrebila kad je imao 2+ mes.

Što se ogrtača tiče,ja sam ga ponela u porodilište ali ga nisam obukla nijednom


< Poruku je uredio Anitaaa -- 19.7.2010 17:32:08 >


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here