|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
9.9.2010 18:08:07   
Anoniman
To su oni ulosci sto lece kataraktu, artritis i Alchajmera, buahahahauser posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 826
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.9.2010 20:34:27   
katalin
Ja sam skoro bila u porodilistu i da znate, sve to sto je vec navedeno da ce vam biti od koristi je zaista korisno. Sve sam iskoristila, osim podmetaca za krevet, jer su carsavi redovno menjani. Da sada idem, ponela bih vise manjih peskira, jer su veliki nezgodni, u tus kabini nemas gde da ga okacis a da se ne pokvasi. Obavezno ponesite malo soli. Nekad corbica ili makarone budu bas dobre (inace hrana ne izgleda bog zna kako), ali bez soli ne moze da se guta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 13:42:46   
Anoniman
Da sli su grudnjaci za dojilje zaista neophodni ??? user posted image Ja mislila da ih ne kupujem , ali reče juče sestra u školici da su obavezna bar 2 ... Ne za porodilište , već za kasnije , kući . Za porodilište ne mora , koliko skontah user posted image


< Poruku je uredio BubaMira -- 22.9.2010 13:43:31 >

(odgovor članu katalin)
  Direktna veza do poruke: 828
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 13:49:01   
ivaj
Buba prosli put nisam kupila nijedan.I proslo je tako.E sad,ne kazem da ne trebaju.Onaj dan npr kad sam izlazila iz porodilista razmisljala sam sta cu i kako cu.Mleko curi,sise landaraju a ja bez brusauser posted image  Nisam mogla da oblacim ove od kuce jer svi imaju one korpe pa bi mi smetalo.
Mozda bi trebalo da uzmes bar jedan.
Ni sad nisam kupovala i ne znam da li cu.Koja sam budala sve mi se nesto ne daju pare za touser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 13:51:29   
Anoniman
Pa ni meni user posted image , ali kanda moram kupiti . 

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 830
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 14:12:14   
Podrum Š.
BubaM. čula sam da u Rodi (prodavnica pored Betanije) ima Liscin grudnjak za dojilje po normalnoj ceni (oko 600din), ja nikako da skoknem do tamo i obradujem sebe.
Inače, ja sam u porodilište ponela jedan grudnjak (koji sam papreno platila u Aksi a uz to još i nije pamučni već od elastina)... koristila sam ga samo za izlazak. Stvarno je bljak bez grudnjaka.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 14:15:48   
Anoniman
Moram i ja poći u tu Rodu , i ja sam čula da su ok cene . Taj grudnjak za 600 dindži - to je skroz ok cena . Ja koji god sam gledala bio je oko 1700-2000 , pa puta 2 "neophodna" - mnogo mi nešto user posted image .To za 600 je ok , ako budeš otišla u Rodu pre mene - javi cenu , please . 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 832
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 14:23:24   
Anoniman
Bubo, možeš, naravno. i bez tog grudnjaka. Ali onda moraš da kupiš neki koji nema ni žice ni korpe jer ćeš samo takav moći da nosiš (ima izuzetaka, naravno, al većina žena ne može da podnese korpe i žice na nateklim i bolnim grudima). A bez grudnjaka nećeš moći, makar ne napolje, jer većina žena makar u prvo vreme mora da koristi tupfere za grudi jer mlekce curi na sve strane.
Možeš da kupiš one najobičnije, pa da ih svlačiš kad dojiš, nije to ništa strašno, a tih bapskih ima baš jeftinih, pamučnihuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 833
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 14:30:09   
Podrum Š.
Ma ni slučajno te paprene, kao što rekoh ja sam se zeznula i kupila u Aksi... I to kao do sam bila user posted image  trebao mi novi (čitaj veći user posted image ) grudnjak, pa kad sam videla taj, oduševljenje, boja - crna, fino se rasteže...
Sada ga ne bih stavila na sebe... Od elastina, a znojim se kao....
Ako stignem do Rode ili nađem negde drugo te lepe (povoljne) pamučne - javljam!

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Kamperski vodič za porodilište
22.9.2010 15:31:59   
pepeljuga
ja sam kupila 5 pompea brushalt_era (koji nisu skupi, oko 500-600 din.), sarenih, skroz pamucnih, bas su super, em su lepi em su udobni user posted image
oni za dojenje su mi mnogo ruzni... ovi moji su rastegljivi, samo smaknes bretelicu i super, a bas su lepi!




< Poruku je uredio pepeljuga -- 22.9.2010 15:32:42 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Kamperski vodič za porodilište
24.9.2010 20:53:54   
bebablue
Brus za dojilje i nije neophodan, Nedja je vec napisala, mora biti udoban, jer grudi budu bas osetljive, a kasnije i mozes i ne moras taj za dojilje.
A evo vam jos bolja cena, ja sam grudnjak za dojilje negde u maju-junu platila 120 dinara u Bebi u Temerinu, pamucan odlican i udoban i skroz ok.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Kamperski vodič za porodilište
25.9.2010 12:18:43   
Anoniman
KLIK

590din su grudnjaci za dojenje u Rodi


< Poruku je uredio Tash -- 25.9.2010 12:19:25 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 837
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 18:19:57   
isidora88
koliko vam je spavacica bilo dovoljno za porodiliste da znam koliko da kupim,nekako mi se 2 cine malo user posted image
koliko mrezastih gacica mi treba? nama su uskoli za trudnice rekli da se one ne nose i da stalno budemo bez gaca user posted image ne mogu da skontam kako oni kontaju da ja setam samo sa uloskom,ima sve da mi ispada user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 18:30:47   
isidora88
koliko tupfera za grudi mi je dovoljno za pocetak,znaci za porodiliste i za prvih mesec dana?
jel se kupaju dok smo u porodilistu? znam da se kupaju kad se rode ali mislim ono kad nam ih donesu u sobu,da li ih mi same kupamo kada se ukake ili se ta 3 dana ne kupaju? znam da su pitanja smesna ali me bas zanima user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 18:35:52   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko vam je spavacica bilo dovoljno za porodiliste da znam koliko da kupim,nekako mi se 2 cine malo user posted image
koliko mrezastih gacica mi treba? nama su uskoli za trudnice rekli da se one ne nose i da stalno budemo bez gaca user posted image ne mogu da skontam kako oni kontaju da ja setam samo sa uloskom,ima sve da mi ispada user posted image


Ja nisam nosila spavacice,koristila sam bolnicke,u hodniku su stajale ciste i mogla sam da se presvucem kad god sam htela...A uzela sam jedno pakovanje mrezastih gaca od 5 komada i bilo mi je dovoljno...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 18:38:04   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko tupfera za grudi mi je dovoljno za pocetak,znaci za porodiliste i za prvih mesec dana?
jel se kupaju dok smo u porodilistu? znam da se kupaju kad se rode ali mislim ono kad nam ih donesu u sobu,da li ih mi same kupamo kada se ukake ili se ta 3 dana ne kupaju? znam da su pitanja smesna ali me bas zanima user posted image


Ja sam kupila jedno pakovanje i nisam ga ni potrosila,samo mi je prvih nekoliko dana islo mleko da sam morala da nosim tufere...Bebe u porodilistu kupaju svaki dan,bar je bilo tako u bolnici u kojoj sam se ja porodila,i kupale su ih babice...
A pitanja nisu glupa user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 18:38:29   
LillyT
Ja nisam ni te mrežaste nosila, baš sam ok hodala bez gaća. Nosila sam po 2 uloška i nisam imala problema s ispadanjem. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 18:42:08   
MASHKA
ja sam kupila chicove tufere za grudi, 4 kom. i potrošila sam 5 kom. mrežastih gaća. najkorisnije su mi bile one prostirke-podmetači za krevet, njih sam trošila po 2 komada dnevno!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 19:12:36   
Lilly*
Isidora, da ti kažem za Betaniju, pretpostavljam da ćeš se tu porađati. Nosi bar 3 spavaćice, ali imaj i rezerve kući ako ti zatrebaju da ti donesu. Ja sam jednu sroz ukrvarila na porođaju, drugu u sobi a ujutru za vizitu moraš biti tip-top user posted image Mrežaste ti ne trebaju jer nemaš gde da šetaš, u tvojoj sobi je kupatilo, imaš 2 koraka, a dok ležiš ti ne trebaju. Tupfere kupi 1 pakovanje pa ćeš posle videti da li će ti trebati još, a u porod. ne moraš nositi celo pakovanje user posted image Bebe kupaju svaki dan, čak dolaze i da ih presvuku i to toliko dolaze da im nešto rade da pop... od njih jer beba taman zaspi, neka dođe da joj nešto uradi user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 3.10.2010 19:13:21 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 19:17:20   
bebablue
IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko vam je spavacica bilo dovoljno za porodiliste da znam koliko da kupim,nekako mi se 2 cine malo
koliko mrezastih gacica mi treba? nama su uskoli za trudnice rekli da se one ne nose i da stalno budemo bez gaca ne mogu da skontam kako oni kontaju da ja setam samo sa uloskom,ima sve da mi ispada

IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko tupfera za grudi mi je dovoljno za pocetak,znaci za porodiliste i za prvih mesec dana?
jel se kupaju dok smo u porodilistu? znam da se kupaju kad se rode ali mislim ono kad nam ih donesu u sobu,da li ih mi same kupamo kada se ukake ili se ta 3 dana ne kupaju? znam da su pitanja smesna ali me bas zanima user posted image


spavacice 2 ponesi, ako ti zatreba, donece ti neko, cisto da ne pretovaris torbu, ja sam izdrzala sa 2, i onako mi je sve bilo fuj.
Mrezaste gacice ti ne trebaju, ne setas ti nigde i dovoljni su ti ulosci, jer lezis sa rasirenim nozicama a ispod tebe je podmetac i ulozak, inace kada hodas do wc-a, onda hodas kao Gejsauser posted image , sitnim koracima i ulozak malo stavis izmedju guzova i nece ispastiuser posted image
Tupferi meni nisu trebali u porodilistu, vec kad sam izlazila, tako da poneses par komada mozda, a kod kuce sam trosila tonu, ali sam kupila one aventove sto se peru.
Bebe okupaju sestre jednom i to samo sa vodom, ti presvlacis, ali ne znas kada i kako (mislim uzivo ne znas, teoretski znas), brises bebu maramicama, ja sam primetila da se ukakila,zvala sam sestru da mi pokaze, kako sta treba i da vidi kaku (mekonijum) ali dobro sam se nacekala.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 19:19:06   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Isidora, da ti kažem za Betaniju, pretpostavljam da ćeš se tu porađati. Nosi bar 3 spavaćice, ali imaj i rezerve kući ako ti zatrebaju da ti donesu. Ja sam jednu sroz ukrvarila na porođaju, drugu u sobi a ujutru za vizitu moraš biti tip-top user posted image Mrežaste ti ne trebaju jer nemaš gde da šetaš, u tvojoj sobi je kupatilo, imaš 2 koraka, a dok ležiš ti ne trebaju. Tupfere kupi 1 pakovanje pa ćeš posle videti da li će ti trebati još, a u porod. ne moraš nositi celo pakovanje user posted image Bebe kupaju svaki dan, čak dolaze i da ih presvuku i to toliko dolaze da im nešto rade da pop... od njih jer beba taman zaspi, neka dođe da joj nešto uradi user posted image


Ja sam bila u nekoj drugoj smeniuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 20:04:09   
New Mom
IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko vam je spavacica bilo dovoljno za porodiliste da znam koliko da kupim,nekako mi se 2 cine malo user posted image
koliko mrezastih gacica mi treba? nama su uskoli za trudnice rekli da se one ne nose i da stalno budemo bez gaca user posted image ne mogu da skontam kako oni kontaju da ja set_am samo sa uloskom,ima sve da mi ispada user posted image

Ja sam ponela 3 i sve sam upotrebila (u 1 se porađala, pa se u sobi kasnije presvukla u drugu, pa sutradan treću, a dan posle sam izlazila van).
Mrežaste gaćice ti ne trebaju, ili ležiš ili ideš do kupatila koje je u sobi, a nećeš ni uspeti sem polako, polako, a tada ti to ne treba. Stavićeš dva uloška i to je to. Tek kad budeš izlazila iz porodilišta onda ti trebaju te mrežaste. Zato ponesi dosta uložaka i podmetača za krevet. Ja sam imala 3 paketa uložaka, a mm je doneo još 1; a ponela sam 5 podmetača, a doneli su mi još 3.
Nema potrebe da previše nosiš, uvek neko može da ti donese dole na informacije ako zatreba.
Tuferi ti ne trebaju u porodilištu, možda za izlazak. A za posle zavisi kako ti bude išlo mleko. Uzmi jedno pakovanje da imaš, pa ćeš dalje videti.
KL su kupali pod česmom svaki dan, kao što je Lilly objasnila. Ti je prepovijaš i oblačiš. A nekad i sestre.

< Poruku je uredio New Mom -- 3.10.2010 20:06:25 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 20:04:51   
New Mom
IZVORNA PORUKA: New Mom

Evo šta sam ja nosila:
- dokumentaciju (l.k., zdrvastvena, nalaz na žuticu, krvna grupa, nalaz ginekologa, uput)
- 3 spavaćice (sve sam ih iskrvarila)
- papuče
- stvari za ličnu higijenu
- 2 peškira za mene
- 5 jednokratnih podmetača za mene (mm je doneo još 3)
- 3 paketa mrežastih uložaka (doneli su mi još 1 paket)
- 15 pampers pelena (upotrebljeno čini mi se 10)
- 5 tetra pelena
- peškir za bebu (za pokrivanje)
- vlažne maramice
- pavlovićevu kremu
- 2 benkice
- rukavice za bebu
- džak (nije korišćen, umesto toga sam koristila tetra pelenu)
- plazmu, pola l vode i sok na slamku (mm mi je svaki dan dostavljao po 3l vode i 1l soka od jabuke i dupli paket plazme)

Bila sam 2 dana u porodilištu (porodila se u subotu, izašla u ponedeljak).
Za izlazak mi je mm doneo odeću, mrežaste gaće i bebi stvari.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 20:36:51   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: MASHKA

ja sam kupila chicove tufere za grudi, 4 kom. i potrošila sam 5 kom. mrežastih gaća. najkorisnije su mi bile one prostirke-podmetači za krevet, njih sam trošila po 2 komada dnevno!
Kao što reče Mashka najpotrebniji su podmetači...
Mrežasti ulošci i sigurno 2 spavaćice. (možda čak i 3), ma ne opterećuj se sa svim tim stvarima važno da imaš kod kuće, uvek mogu da ti donesu tvoji - u Betaniji je takav sistem jer ti baš ne obezbeđuju sve user posted image . (s obzirom da sam se porodila CR bilo mi je više stvari potrebno -  sve su mi donosili)user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.10.2010 23:33:24   
dacica
jel ima nesto posebno sto je potrebno -na carski...da se ponese...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here