|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
17.9.2010 16:14:25   
maja19
Molim za savet..Ja sam u 23nedelji i nakon pregleda UZ doktor je video da sma malo otvorena, da bi sve to potvrdio nakon ginekoloskog pregleda.Interesuje me da li ste vi same birale koju cete anesteziju i da li mora non stop da se lezi, jel moze mala setnja, ili nesto slicno.Hvala unapred..

(odgovor članu Medeno)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Serklaž / cerclage
17.9.2010 18:49:46   
marijajo
Cao,Majo
Nisam imala takav problem,ali moja sestra i tetka jesu.Tetki su radili privatno serklaz i to totalnom anestezijom.Lezala je mesec dana,posle toga je setala po malo.
Moja sestra je sada 34. nedelja i lezi sve vreme,jer joj se skroz skratio grlic u 20-toj nedelji,ali joj nisu radili serklaz.Pila je Gynipral na 4 sata i primala venski tokalizu.Mogla je strogo samo  do wc-a da ode.Sada su joj smanjili terapiju na 6 sati i rekli su joj da polako pocne da ustaje i da nosi pojas.Od ulaska u deveti mesec moci ce i da seta.Nemoj samo da se sekiras,sve ce biti u redu user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Serklaž / cerclage
17.9.2010 20:44:41   
maja19
Marija hvala ti puno, ja sam malo i zatecena i zbunjena i ne znam sta cu sa sobom. Ovo me bas razdrmalo. Sad jedva cekam da dodje utorak i da odem u bolnicu da sto pre zavrsim sa tim, posto sam zabrinuta za bebu..Da je moglo danas ja bi to odradila, jer se sve plasim da se nesto ne desi do utorka..

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Serklaž / cerclage
17.9.2010 23:02:23   
marijajo
Nemoj da se plasis,samo misli pozitivno user posted image user posted image user posted image
Lezi i odmaraj.Bebica je dobro sigurno user posted image user posted image user posted image
Kada sam lezala u bolnici pre mesec dana bilo je par slucajeva kao tvoj i sve je bilo ok.
Kiss za tebe i bebicu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Serklaž / cerclage
18.9.2010 7:36:19   
maja19
Zasto si ti ,lezala u bolnici..Ma moram da mislim pozitivno drugo mi nista ne preostaje..

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Serklaž / cerclage
18.9.2010 13:26:18   
marijajo
Bio mi je povisen CRP,pa preventive radi su me ostavili,Jos sam primetila nesto braonkasto na vesu,ali na pregledu sam bila zatvorena a grlic cvrst.Ne znaju zbog cega se pojavilo to braon user posted image user posted image
Od nocas me bole krsta,ne mogu da se namestim u krevetu user posted image user posted image user posted image
Nemam bolove u stomaku ni kontrakcije.Siri se karlica user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Serklaž / cerclage
2.1.2011 12:52:47   
maja19
Podizem ovu temu ako ima neko sa iskustvom da mi kaze kako je sa skidanjem serklaza, kako izgleda, jel boli, posto me sve to ceka 10.01. Unapred hvala.

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 19:24:16   
boje
drage moje,danas sam bila kod dr i izmerio mi je grlic 17mm i rekao mi je da dodjem sutra u bolnicu da mi uradi serklaz.procitala sam sva vasa pozitivna iskustva, ali ni jdna od vas se nije zalila na kontrakcije.ja ih imam od otprilike 20. nedelj.nisu bolne samo neprijatne.uzimam partusisten na 6 sati i bensedin od 5 mg dva puta dnevno.ja ga naravno ne pijem toliko,popijem svaki dan po pola tabl. jako sam upasena, bojim se za moju devojcicu.ona je super, jedino nas zeza taj grlic.imam samo jedno pitanje.da li se nekom desilo da i pored serklaza izgubi bebu

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 19:34:51   
Olga75
normalno je da si uplasena ali kad stave serklaz hirurski ce zatvoriti grlic . Verovatno ces morati i dalje da pijes partusist. i bensedin .
Bice sve ok  user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 20:08:59   
boje
olga bas ti hvala.sad mi je malo lakse.jako sam bila zabrinuta. lezim vec 7 nedelja i cuvam se maksimalno, a grlic se skracuje.nadam se samo da ce mi serklaz pomoci

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 21:45:45   
Anoniman
Meni je serklaz pomogao da izguram blizanachku trudnocu jer mi je grlic krenuo da se skracuje vetj u 12-toj nedelji...

Nemoj da se brinesh...ja sam i dalje pila partusisten...verapamil nisam na svoju odgovornost... Dr kaze da sam imala kontrakcije...ali ih nisam osetila...ili nisam prepoznala...

Veruj mi serklaz tje ti i fizichki, a i psihichki pomoci user posted image

(odgovor članu boje)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 21:49:31   
Anoniman
Ja sam ga imala od 20.do 38.nedelje, pila sam i partusistem na svaka 4 sata do skidanja i izdrzala citavih 10 dana do porodjajauser posted image . Postavljen je u totalnoj anesteziji ,a skidan naravno bez anestezije. Nije bolno samo je neprijatno...malouser posted image ...mozda jos malo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 21:52:10   
Anoniman
Ja mislim da sam pisala o mom skidanju serklaza....na obichnom pregledu...nije bolelo..nije neshto ni neprijatno bilo...ne vishe nego obichan pregled....

I ja sam izdrzala posle skidanja serklaza josh 11 dana user posted image i samo jedan prst otvorena sam otishla na cr user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Serklaž / cerclage
20.1.2011 22:02:58   
maja19
Samo ti miruj i naravno redovno uzimaj tablete i izguraces to do kraja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Serklaž / cerclage
26.1.2011 20:51:54   
boje
jedva sam se dovukla do racunara.zato se nisam javljala.sve je proslo ok.radjeno je u totalnoj anesteziji,sto je naravno sjajno.grlic je i dalje bio zatvoren.mene jos jedino brinu te kontrakcije.nisu bolne, vise neprijatne.imam ih najvise popodne i predvece. pre spavanja popijem bensedin od 2,5mg i spavam kao beba.
inace,sestra u bolnici mi je rekla da ne diram stomak zato sto se tako pojacavaju kontrakcije,a ja non stop drzaa ruke na stomaku. strasno.
devojke pomagajte, bas me je frka

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Serklaž / cerclage
26.1.2011 20:58:37   
Olga75
mazenje stomaka i diranje bradavica izaziva kontrakcije,  probaj da se suzdrzis i ne diras stomak , znam da je to tesko i u trudnoci je valjda instinktivno to drzanje ruke na tibi . Bice sve u redu , mislim da je jako malo trudnica koje se nisu mucile sa tim problemom. Jas sam imala taj problem od negde sestog meseca  i pocela da se otvaram . U svakom slucaju , miruj , uzimaj lekove i opusti se , bice sve ok user posted image

< Poruku je uredio olga75 -- 26.1.2011 20:59:37 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Serklaž / cerclage
26.1.2011 21:04:18   
boje
jao draga, bas ti hvala. ja mirujem sve vreme,bukvalno samo do wc i nazad.pao mi je veeeeeeeeeeeliki kamen sa srca. bas volim ovu ringeraju. volim vas sveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Serklaž / cerclage
26.1.2011 21:25:12   
minna
boje samo odmaraj i bice sve u redu, ja sam od neke 20.nedelje imala kontrakcije skoro svaki dan, nekad manje nekad vise, nisu bile bolne ali su me bas nervirale i plasile, nekad su bile cak i na 5min( u 6. i u 7. mesecu). Isto sam pila partusisten i izgurala, doduse do 38.nedelje ali sam izgurala! Tako da ne brini i opusti se!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Serklaž / cerclage
29.1.2011 11:04:39   
boje
minna,kao da si opisala sve ono sto osecam.doduse meni su kontrakcije ucestalije posle serklaza a i malo me bolucka.od silnog lezanja (vec 8 nedelja) pocela su me boleti ledja.pa sam naravno i to pripisala tim kontrakcijama.jedva cekam cetvrtak i kontrolu. javljm se

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Serklaž / cerclage
29.1.2011 11:06:04   
Ana RR
Boje, draga user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Serklaž / cerclage
29.1.2011 11:09:14   
boje
anaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image draga kako si, sta ima novo kod tebe?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Serklaž / cerclage
29.1.2011 11:12:45   
Ana RR
Imaš pp, draga user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Serklaž / cerclage
2.2.2011 23:54:48   
~Nim~
user posted image  grlic mi je 1.5 -  moj ginekolog kaze da je to granica ispod koje ne bi valjalo da se ide.
Predlaze mi da radim serklaz.
Icicu cu sutra do bolnice pa ce mi oni tamo reci sta ce biti.

Nadam se da cu proci i bez toga
bas me je nekako strah od te totalne anestezije user posted image


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Serklaž / cerclage
3.2.2011 8:30:15   
boje
draga nim, nemoj se sekirati,ja sam imala serklaz pod totalnom anestezijom i sve je bilo ok.bude jako brzo gotovo.to je kratka anestezija.ja se licno nisam brinula zbog anestezije zato sto jaako verujem svom dr,ali sam se brinula da li cu izneti trudnocu do kraja.pregledaj malo ringeraju i net i videces da niko nema lose isustvo.puno te pozdravljam.pitaj sta god te zanima i javljaj se obavezno.

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Serklaž / cerclage
3.2.2011 19:01:01   
boje
samo da vam javim da sam bila na kontroli i da mi je dr reko da je sve ok.konci su na mestu, sve izgleda dobro i bitno je da ja nemam bolova. nova kontrola za 2 nedelje. jos mi je rekao da kad nesto kod serklaza nije u redu da se to pokaze vec par dana nakon intervencije. on je optimista sto mi je najbitnije.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here