|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AD kapi
4.2.2011 12:34:27   
vesnacaki
Cao devojke. Nova sam ovde i ako odavno citam vase postove.Sto se tice AD kapi situacija je sledeca.Dojene bebe moraju da piju kapi i potpuno su regularne bas te tg farm sto proizvodi loznica,nikako uljane.Ako pogledate te kapi na njima pise da su dijetetski proizvod i nama je podvuceno da ne smemo da dajemo svom bebcu zato sto ga hranimo ad mlekom,a isto to pise i u uputstvu.Uljane ne smeju ni pod kojim uslovom ,a u ad mleku ima svih ovih vitamina i to je sasvim dovoljno.Greska je u misljenju da ne postoji hipervitaminoza ovih vitamina,naprotiv.Inace ove kapi se daju preventivno jer je kod nas rahitis istrebljen ,ako ga je nekada i bilo,na ovom podneblju ipak ima dovoljno svetlosti i suncanih dana. pozzz

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: AD kapi
4.2.2011 12:54:15   
Anoniman
Moje dete definitivno ima grčeve od AD3 kapi. user posted image

(odgovor članu vesnacaki)
  Direktna veza do poruke: 477
   RE: AD kapi
4.2.2011 15:06:39   
choopa choops
Tash, Matija od pocetka ima grceve kad mu dam D3 kapi. Zato i preskacem tako cesto, jer mi ga zao da se muci. Nisam ni Lari davala bas svaki dan, pa je evo hvala Bogu OK (osim sto je manja od sve djece user posted image ). Koje mu dajes? Ja Plivine. I nasla sam na internetu da kao treba da se daju hladne, tj. iz frizidera i da ce onda manje da ih boli stomak. mada ja nisam primijetila razlikuuser posted image

Vesnacaki zasto ne uljane? user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: AD kapi
4.2.2011 16:43:25   
mejvis
IZVORNA PORUKA: zoća

Mejvis gde si našla plivit kapi meni sestra donosi ditrevit ali su baš skupe

Donela mi je komšinica iz Banja Luke kada je išla kod njenih. 250 din je platila.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: AD kapi
4.2.2011 22:20:02   
Anoniman
Uljane ne smeju jer ako ih bebac aspirira može doći do gušenja, koliko sam ja razumela.

A šta ako je dete na mešovitoj ishrani, i sisa i dohranjujem ga, dal onda pije ad kapi? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 480
   RE: AD kapi
4.2.2011 22:23:57   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Tash

Uljane ne smeju jer ako ih bebac aspirira može doći do gušenja, koliko sam ja razumela.

A šta ako je dete na mešovitoj ishrani, i sisa i dohranjujem ga, dal onda pije ad kapi? user posted image



uz ovo pitanje,ja bih pitala je li do godinu dana se daju ?!

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: AD kapi
4.2.2011 22:26:22   
Anoniman
Ja sam prvom detetu davala do godinu dana (od 4 meseca je bio na ad mleku i to su pedijatri znali), onda smo otišli na more, ja zaboravila kapi, i prestala da mu dajem. Kad smo otišli na kontrolu, kažem da sam prestala da dajem, ali su mi rekli da opet počnem jer mu je fontanela još bila otvorena. Ne sećam se još koliko smo posle davali. 

(odgovor članu Dada81)
  Direktna veza do poruke: 482
   RE: AD kapi
4.2.2011 22:26:23   
Nensi*
Ja Vuka i dojim i dajem mu jednu flasicu dohrane i dajem mu D3 kapi,drug mi je poslao Plivine iz Podgorice...Dajem 2 kapi dnevno,a nekad se desi da zaboravim...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: AD kapi
7.2.2011 16:18:20   
mihajlo78
IZVORNA PORUKA: vesnacaki

Cao devojke. Nova sam ovde i ako odavno citam vase postove.Sto se tice AD kapi situacija je sledeca.Dojene bebe moraju da piju kapi i potpuno su regularne bas te tg farm sto proizvodi loznica,nikako uljane.Ako pogledate te kapi na njima pise da su dijetetski proizvod i nama je podvuceno da ne smemo da dajemo svom bebcu zato sto ga hranimo ad mlekom,a isto to pise i u uputstvu.Uljane ne smeju ni pod kojim uslovom ,a u ad mleku ima svih ovih vitamina i to je sasvim dovoljno.Greska je u misljenju da ne postoji hipervitaminoza ovih vitamina,naprotiv.Inace ove kapi se daju preventivno jer je kod nas rahitis istrebljen ,ako ga je nekada i bilo,na ovom podneblju ipak ima dovoljno svetlosti i suncanih dana. pozzz



Slazem se sa tobom, a to je i misljenje mnogih pedijatra (berem oni koji su upuceni i koji posecuju edukativne svetske skupove). AD kapi ne treba davati detetu ako koristi baby formulu, a i ako nema genetske predispozicije nema potrebe, dovoljno je dete izloziti, svakog dana, 15 minuta na suncu, barem tako misle pedijatri u svetu. U nekim zemljama vec godinama ne daju deci D kapi jer neka istrazivanja dokazuju da nisu efikasne a mogu biti toksicne

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: AD kapi
8.2.2011 22:10:40   
Vika
Redovni unos vitamina D
Tokom prve godine života, pored kalcijuma i fosfora, svakodnevan i redovan unos vitamina D je neophodan. Njegov nedostatak uzrokuje dobro poznato oboljenje rahitis, koji, osim promena na kostima i zubima, daje i čitav niz drugih zdravstvenih problema, pre svega vezanih za imunitet. Pored ovoga, prema rezultatima najnovijih istraživanja, deca koja u najranijem uzrastu nemaju dovoljno vitamina D pokazuju u detinjstvu naglašeniju sklonost infekcijama, a kasnije nekim autoimunskim pa i malignim oboljenjima. Osnovni izvor vitamina D je njegovo stvaranje u koži pod dejstvom ultraljubičastih sunčevih zraka određene telesne dužine. Hrana, izuzimajući ribu, žumance i crnu džigericu, predstavlja relativno skroman izvor vitamina D, pa obogaćivanje pojedinih namirnica ovim vitaminom predstavlja značajan doprinos pravilnoj ishrani. Imajući u vidu činjenicu da je sunčanje veliki rizik za pojavu nekih malignih oboljenja kože, Američka akademija za pedijatriju ne samo da ne savetuje, nego i zabranjuje direktnu ekspoziciju odojčeta Suncu. Zbog toga je svakodnevni unos vitamina D u količini od  400 I.J. neophodan za zadovoljavanje potreba deteta, kako donesenog, tako i rođenog pre vremena. Ukoliko se dete isključivo hrani majčinim mlekom ili uz dohranu adaptiranom formulom, potrebno je samo dodati vitamin D.

Međutim, kada se dete kompletno hrani adaptiranom formulom kravljeg mleka, dodatni unos vitamina D nije potreban, jer ga sve postojeće formule imaju dovoljno. Ishrana neadaptiranim kravljim mlekom se ne savetuje unutar prve godine života, a, ukoliko se to ipak čini, potrebno je detetu svakodnevno dodavati uz vitamin D i vitamine A i C. Unos vitamina D, kao i drugih vitamina, mora biti u okviru datih preporuka, jer kako nedovoljan, tako i preveliki unos može da dovede do ozbiljnih posledica, kao što su oštećenje krvnih sudova i stvaranje kamenaca u bubregu. Doza vitamina D od 400 I.J. se, osim u dojenačkom periodu, savetuje i detetu u drugoj i trećoj godini tokom hladnijeg polugođa.

Autor: Prim.dr Marija Mladenović, mr sc med., pedijatar-neonatolog
Zdravstveni centar Valjevo

(odgovor članu mihajlo78)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.2.2011 22:15:31   
Lilly*
Samo da vratim odgovarajući naziv temi user posted image Nastavite dalje da odgovarate na moju poruku 

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: AD kapi
8.2.2011 22:50:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihajlo78

IZVORNA PORUKA: vesnacaki

Cao devojke. Nova sam ovde i ako odavno citam vase postove.Sto se tice AD kapi situacija je sledeca.Dojene bebe moraju da piju kapi i potpuno su regularne bas te tg farm sto proizvodi loznica,nikako uljane.Ako pogledate te kapi na njima pise da su dijetetski proizvod i nama je podvuceno da ne smemo da dajemo svom bebcu zato sto ga hranimo ad mlekom,a isto to pise i u uputstvu.Uljane ne smeju ni pod kojim uslovom ,a u ad mleku ima svih ovih vitamina i to je sasvim dovoljno.Greska je u misljenju da ne postoji hipervitaminoza ovih vitamina,naprotiv.Inace ove kapi se daju preventivno jer je kod nas rahitis istrebljen ,ako ga je nekada i bilo,na ovom podneblju ipak ima dovoljno svetlosti i suncanih dana. pozzz



Slazem se sa tobom, a to je i misljenje mnogih pedijatra (berem oni koji su upuceni i koji posecuju edukativne svetske skupove). AD kapi ne treba davati detetu ako koristi baby formulu, a i ako nema genetske predispozicije nema potrebe, dovoljno je dete izloziti, svakog dana, 15 minuta na suncu, barem tako misle pedijatri u svetu. U nekim zemljama vec godinama ne daju deci D kapi jer neka istrazivanja dokazuju da nisu efikasne a mogu biti toksicne


Danas sam pitala pedijatra za ovo, i reče: U Nemačkoj se deci ne daju, kod nas da! Kod dece koja sisaju daju se po 5 kapi u zimskom periodu, a kod dece koja su na AD mleku po 3.

(odgovor članu mihajlo78)
  Direktna veza do poruke: 487
   RE: AD kapi
18.2.2011 21:10:52   
Lady Ana
Zna li neko gde imaju da se kupe Plivine D3 kapi u Srbiji, ako imaju uopste, a ako nemaju kod nas,gde ih mogu nabaviti?

_____________________________

Lady Ana

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: AD kapi
18.2.2011 21:14:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lady Ana

Zna li neko gde imaju da se kupe Plivine D3 kapi u Srbiji, ako imaju uopste, a ako nemaju kod nas,gde ih mogu nabaviti?

pp

(odgovor članu Lady Ana)
  Direktna veza do poruke: 489
   RE: AD kapi
19.2.2011 21:31:55   
Jele
Moja zaova u Nemačkoj daje detetu D vitamin ali u obliku neke ''tabletice'' koju zalepi na unutrašnju stranu obraza kako da kažem i to se odmah rastopi. Kaže da joj je tako njihov pedijatar rekao.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: AD kapi
19.2.2011 21:32:40   
Jele

IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: Lady Ana

Zna li neko gde imaju da se kupe Plivine D3 kapi u Srbiji, ako imaju uopste, a ako nemaju kod nas,gde ih mogu nabaviti?

pp


Hoću i ja pp... Ima u NS-u?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: AD kapi
19.2.2011 21:45:12   
isidora88
ja sam prekljuce kupila vigantol user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: AD kapi
19.2.2011 21:55:31   
Jele

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja sam prekljuce kupila vigantol user posted image


Gde Isisdora, govori brzo user posted image Ili šalji pp, samo govori...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: AD kapi
19.2.2011 21:57:49   
Anoniman
Zna li nneko koliko sada da dajem Mateji,ima samo jedan obrok sa dohranom,ostatak sise,koliko kapi AD3 da mu dam?

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 494
   RE: AD kapi
19.2.2011 21:58:41   
isidora88
u apoteci iris u rumenackoj,200 din user posted image
nemaju onu kapaljku,nova serija je

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: AD kapi
19.2.2011 22:01:05   
isidora88
koliko kapi vigantola dajete i kako?
ja mu dajem na kasicicu sa malo mleka ili vode po 2 kapi

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: AD kapi
19.2.2011 22:01:57   
Jele

IZVORNA PORUKA: isidora88

u apoteci iris u rumenackoj,200 din user posted image
nemaju onu kapaljku,nova serija je


Hvala isidora spasioče moj user posted image Šaljem mm-a odmah sabajle!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: AD kapi
19.2.2011 22:03:06   
Jele

IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko kapi vigantola dajete i kako?
ja mu dajem na kasicicu sa malo mleka ili vode po 2 kapi


Ja sam Urošu davala nekad 1 nekad 2 kapi prvo u malo mog mleka na kašičicu, a posle samo na kašičicu da oliže

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: AD kapi
19.2.2011 22:06:36   
isidora88
nema na cemu user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: AD kapi
19.2.2011 22:51:04   
jovicaa
zasto ne smeju uljaneeeeeeeeeee????????? meni je pedijatar prepisao uljane i to 3 kapi dnevno??????

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here