|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kuvanje na gas (plin)
15.5.2009 17:05:30   
prase
Kod mm u rodnom gradu imamo stan i tamo imamo šporet na gas. Ovde u BG smo do sada imali šporet na struju, ali smo se skoro preselili i sada biram(o) novi šporet. Meni se kuvanje na gas mnogo dopada, iz više razloga, ali... Imam mali problem sa prostorom u novoj kuhinji user posted image Najbolje i najlogičnije bi bilo da boca sa gasom bude u nekakvom kuhinjskom elementu odmah pored šporeta. E sad, šporet je širine 50cm (minimalno), a ja bih da pored njega imam element koji će usput da bude i mala radna površina, da mogu da nešto umesim, iseckam, ostavim testo da naraste i sl. Ispod toga bi išla boca. Super. E sad gde je tu problem: kuhinja ide u "G" (ćirilično), ili "L" latinično i u produžetku tog za sada nepostojećeg elementa pored šporeta je prostor namenjen za mašinu za sudove. Sa druge strane tog prostora je sudopera i preko potrebni odvod i dovod vode za mašinu za sudove, a sa preko puta sudopere ne može jer nećemo da menjamo postojeće elemente (stan je iznajmljen). Da bi mašina za sudove mogla da se otvori, potrebno je da ispred nje jedno metar ne bude ništa... a ukupan prostor u koji treba da stane mašina za sudove, šporet i taj element u koji bi išla boca je 2m user posted image E sad, ako se oprostim od tog elementa, mogla bi boca za gas da stoji ispod sudopere, pa da vodim crevo preko celog zida do šporeta... fuj. Ako napravim mizerno mali element za bocu, onda mi treba mizerno mala boca user posted image I sad ne znam šta da radim... Da li da odustanem od kuvanja na gas, ili da odustanem od mašine za sudove, ili sve to može da se uklopi samo sam ja glupa pa ne vidim kako user posted image

P.S. Moderatori, ako je ova tema trebalo da bude u nekom drugom delu foruma, slobodno prebacite... user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kuvanje na gas (plin)
15.5.2009 17:11:40   
prase
Zaboravih da pomenem, imam ja jedno rešenje, ali nikako da ga osmislim do kraja. Taj moj željeni element pored šporeta bi mogao da se nekako (nemam pojma još kako) sklapa/sklanja kada otvaram mašinu za sudove... To bi mi bila najdragocenija pomoć u stvari, da mi neko smisli to sklapanje/sklanjanje elementa (ima mesta za bocu pored šporeta, nema veze ako se ona i vidi mada bih volela da se ne vidi, problem je što meni stvarno treba ta mala radna površina). Hvala unapred...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: kuvanje na gas (plin)
15.5.2009 17:43:21   
Anoniman
Ja dok sam radila u prodavnici tehnichke robe...na odeljenju bele tehnike imali smo shporete na gas...koji su imali prostor da se stavi boca u njih....potrazi tako neshto....mislim da je najbolja varijanta.... ne?user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: kuvanje na gas (plin)
15.5.2009 17:49:35   
prase
U principu si u pravu, ali gde onda dođe rerna (koja mi takođe treba :))? Pogledaću malo bolje, možda ima nešto što nisam videla... Hvala!

Uzgred budi rečeno, zaboravih pre da napišem, dvoumim se još i zbog toga što sam guglajući plinske boce videla mnogo naslova tipa "eksplozija u kuhinji". Znam da boca sama po sebi ne može da eksplodira, znam da je kućni gas "parfimisan" tako da se i te kako oseti ako negde curi... al' opet... MM me ubeđuje da je statistički bezbednije kuvanje na gas, hajde da mu verujem :)

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kuvanje na gas (plin)
15.5.2009 17:58:04   
Anoniman
Moja buduca svekrva kuva na gas....godinama...i nikad nisu imali problema....kao i kod korishtjenja svih stvari u kuci mora da postoji oprez....i odgovornost.....

Iskreno da kazem nemam pojma gde dodje rerna user posted image Ali znam da je puno ljudi kupovalio i trazilo taj shporet user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: kuvanje na gas (plin)
15.5.2009 18:02:25   
sneza24
Ja sam videla jedan model gde boca dodje sa strane ali je u sporetu sto znaci da imas i rernu zato je sporet malo siri u odnosu na standardni.Ako nadjes takav vidi da li se uklapa u tvoju kuhinju zbog dimenzija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: kuvanje na gas (plin)
3.2.2011 19:33:57   
bebać
ima godina kako smo promijenili šporet i prešli na plin(rerna je na struju)...ja sam prezadovoljna zaistauser posted image

em se brže skuha jelo,em se manje troši struje...ne manje nego dosta se uštedi jer električni šporet je najveći potrošač tokom mjeseca...a boca plina mi bude po dva mjeseca(ova zadnja je bila mjesec i pol,jer je m doma i kuham više)user posted image

e sad PRASE,čitala sam tvoj problem za uredjenje i postavku šporeta/boce....kod mene je ovako:

kuhinja je od zida do zida...ona ravna...viseće elemente nemam i ne trebaju mi(jer imam ugradbeni plakar u zid i u njega mi stane i svo sudje i začini)

posle plakara ide frižider onaj visoki,pa plin šporet pa odjeljak za smeće(ona kao ladica u kojoj bude kanta za smeće) e i u tom odjeljku za smeće iza kante stoji mi velika boca,moram priznat m je to dobro osmisliouser posted image posle ide mašina za sudje,pa onda sudopera...

radni sto mi je iznad tog odeljka za sudje i mašine za sudje(koja je ugradbena)...

eto mi smo to tako,možda ti pomogneuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: kuvanje na gas (plin)
3.2.2011 19:42:46   
Alexis79
Moja mama celog mog zivota kuva naplin,iako ima i sporet na struju.
Kaze da joj je puno lakse i brzi i nekako cistije.
Ona kad dodje kod mene uopste ne moze da se snadje sa ovim mojim sporetom sa keramickom plocom.

A moja mama je bocu lepo ubacila/sakrila u kao neki ormaric koji je u sklopu kuhinje.Gore je radna ploca a dole lepo vratanca i boca i svi je pitaju gde joj stoji boca.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: kuvanje na gas (plin)
3.2.2011 22:49:19   
choopa choops
Ne konzumiram user posted image Bojim se tih djav'la sto mogu da eksplodiraju user posted image Kad odem kod sestre, ne smijem ni da ga upalim, nego uvijek nju zovem user posted image

Long live el.sporet user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: kuvanje na gas (plin)
4.2.2011 0:28:05   
Crvenkapa85
ja kuvam na plin.....mnogo isplativije....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: kuvanje na gas (plin)
4.2.2011 10:47:46   
NadaR
Ja kuvam takodje na plin .

Imam kombinovani sporet ,pola-pola user posted image

Prezadovoljna sam , brze je i isplativije .

Bocu smo smjestili u jedan element ispod ploce , do sporeta .

Kuhinju smo radili po mjeri pa smo tako i planirali da u taj ide boca user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: kuvanje na gas (plin)
4.2.2011 12:09:01   
nela79
Ja bez plina nebi mogla. Navikla sam tako oduvijek. Smrt mi je onaj jedan dan ako mi slucajno nestane plina pa treba da sacekam muza da dodje i donese novu bocu. Dok docekam da se ringla zagrije.... a onda pazi da malac ne dohvati vrelu ringlu iako ima zabranu ulaska u kuhinju. Ma plin je zakonuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here