|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 20:00:53   
zoća
Bubo slažem se u potpunosti veoma sam ogorčena na sve što se tiče bolovanja nepravda postoji i verujte da neke majke zaista produžavaju bolovanje na osnovu toga što dete još uvek sisa ,a moja drugarica čije je dete na inzulinu 4 puta dnevno mora da se vrati na posao i to je pravda u ovoj zemlji
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , da li bi ste bile spremne da zajedno uradimo nešto po tom pitanju ? Ja bih stvarno pokrenula peticiju .


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 20:03:33   
Verus
 
user posted image
E vidis zbog tih nadrljaju zene kojima stvarno treba pomoc!  O OVOME ja pricam sve vreme, a vi se ljutite....Tome treba stati na kraj: a ko sto rekoh: dok narod stoka cuti, nista se nece desiti...


IZVORNA PORUKA: zoća

Bubo slažem se u potpunosti veoma sam ogorčena na sve što se tiče bolovanja nepravda postoji i verujte da neke majke zaista produžavaju bolovanje na osnovu toga što dete još uvek sisa ,a moja drugarica čije je dete na inzulinu 4 puta dnevno mora da se vrati na posao i to je pravda u ovoj zemlji
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , da li bi ste bile spremne da zajedno uradimo nešto po tom pitanju ? Ja bih stvarno pokrenula peticiju .



(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 20:10:37   
aster
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , da li bi ste bile spremne da zajedno uradimo nešto po tom pitanju ? Ja bih stvarno pokrenula peticiju .


Tu smo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 20:53:43   
Verus
Otvorila sam temu: javite se, moze se nesto uraditi ako zelimo i ako se UDRUZIMO u tome.  Od kukanja nema nista.

Hajmo sada: jaki na recima pa i na delu?

TEMA

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 21:40:02   
vukosava
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Mame koje ja osuđujem ni ne znaju šta je internet .

Zar nikome nije palo na pamet da se napiše neka peticija ministarstvu ili kome god , da se podigne mala revolucija majki čija deca imaju neki problem koji komisija ne prihvata ?


pre 7 godina, moja drugarica je otisla na porodiljsko. cim je otisla drzava je placala njeno porodiljsko. kad se vratila faks joj je davao neki minimalac od 2800 dinara jer zaboga "nije imala fond" - ko radi u prosveti zna o cemu pricam... a radila je ceo zimski semestar prethodne godine, do sedam dana pred porodjaj... kome su onda isle te pare nakon sto je otisla na porodiljsko... u fakultetsku kasu... ja sam toliko bila besna, muski faks je u pitanju, da sam presavila tabak i pisala direkt ministarstvima i prosvete i onom rada i socijalne politike... sve lepo sa zaglavljem naopsirno objasnjeno... znas kako su lako promenili praksu na mom faksu... ko bele lale samo kad pritisnes prave dugmice...
evo linkovi za sva ministarstva http://www.apml.org.rs/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=1&Itemid=11〈=yu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 21:47:12   
Anoniman
Ma naravno Vuko, ja sam imala slicnih situacija gde su mi zalbe polazile za rukom. A zamisli samo kada bi svi koji imaju takav problem presavili tabak. Takve stvari ne mogu bas lako da se ignorisu. Problem je sto niko ne veruje da moze da pobedi sistem i problem je sto su ljudi lenji za to ili idu logikom samo ovo da preguram, posle me nece visenikad videti. Ali ne kapiraju da ce ih videti na drugom, slicnom mestu.

Ne vredi, najlakse je kriviti drugog za svoju nevolju i cekati bez ikakve reakcije sem kuknjave da se stavri srede same od sebe ili da to neko uradi za nas.

Molim da se niko ne nalazi prozvanim, pricam o svom utisku o ljudima ovde u Srbiji.

Javite se na temu za peticiju da vidimo sta moze da se uradi, ako nista, zasipacemo ih zalbama na svaku odluku pa nek se bar uguse u papirologiji, sto srbin voli da kaze user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 21:52:57   
Tea2
Vukosava,kod nas u Srbiji boduju samo školsku decu,tako da su majke koje rade u prosveti ,a imaju decu starosti godina2-6 ,u nepovoljnijem položaju nego one bez dece.Recimo,boduju se takmicenja a ti ako si bila na trudnickom i porodiljskom-naravno nisi mogla da vodis decu na takmicenja.Tako da su one bez dece u prosveti u velikoj prednosti.I zato ja tražim ta tri meseca da ostanem duže sa mojim anđelom.
Molim mame koje su produžile porodiljsko bolovanje da podele to iskustvo!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 22:07:42   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Tea2

Vukosava,kod nas u Srbiji boduju samo školsku decu,tako da su majke koje rade u prosveti ,a imaju decu starosti godina2-6 ,u nepovoljnijem položaju nego one bez dece.Recimo,boduju se takmicenja a ti ako si bila na trudnickom i porodiljskom-naravno nisi mogla da vodis decu na takmicenja.Tako da su one bez dece u prosveti u velikoj prednosti.I zato ja tražim ta tri meseca da ostanem duže sa mojim anđelom.
Molim mame koje su produžile porodiljsko bolovanje da podele to iskustvo!


Tea2, ja sam tad radila u Srbiji tako da su sve te zalbe isle u srpska ministarstva... A ovoj drugarici sam ja drzala sve casove sto nije malo, imala je 6 vezbi pre podne a ja svojih 8 popodne sredom, lipsala sam ziva. Za sta? Samo da joj sacuvaju predmet a pare niko video nije... Ma znam, kod mene sto se tice zena majki vlada bela kuga na faksu, a muski samo pumpaju li pumpaju...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 22:09:00   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Tea2

Vukosava,kod nas u Srbiji boduju samo školsku decu,tako da su majke koje rade u prosveti ,a imaju decu starosti godina2-6 ,u nepovoljnijem položaju nego one bez dece.Recimo,boduju se takmicenja a ti ako si bila na trudnickom i porodiljskom-naravno nisi mogla da vodis decu na takmicenja.Tako da su one bez dece u prosveti u velikoj prednosti.I zato ja tražim ta tri meseca da ostanem duže sa mojim anđelom.
Molim mame koje su produžile porodiljsko bolovanje da podele to iskustvo!


A mi u ispitnom roku imali ispite i subotom i nedeljom, ja 300 studenata po semestru, sve to treba oceniti, pa zamisli kako je tamo biti trudan... ma uzas

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 22:28:55   
Tea2
Vuki,ma ovde je jos i dobro...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 22:57:03   
natasat
Danas sam bila na lekarskoj komisiji na opstini Cukarica gde mi je sediste firme. Inace zivim na Novom Beogradu. Za ovu lekarsku komisiju vazno obavestenje: necekajte 15 dana pre isteka porodiljskog odsustva odnosno nege deteta da podnesete u 27 marta zahtev  za produzenu negu deteta ( uz zahtev prilazete i fotokopiju vase zdravstvene knjizice i izvestaj lekara fizijatra ili dr. lekara- potpis 3 lekara ), nego to ucinite oko 20-25 dana ranije zato sto se ova komisija sastaje na svake 3 nedelje. U komisiji su dr. pedijatar predsednik komisije, psiholog i socijalni radnik. Pozovu te 2 dana ranije-meni su poslali sms poruku user posted image  kada da dodjem i obavezno se ide sa detetom. Moj klinac ima 11 meseci i treba da idem na posao 21 aprila. Od dokumentacije sam predala nalaze ortopeda - mali je imao deformaciju stopala pa je morao da nosi antivarus cipelice i izvestaj fizijatra iz Tirsove kod koga smo odlazili jos dok je bio beba: dete ne stoji stabilno, hipotonija misica narocito trupa itd -malo je nakicenouser posted image . Predas knjizicu od deteta i cekas na red. Udjes sa detetom, komisija te odmeri od glave do pete, pregledaju dokumentaciju ( dete nisu uzeli u ruke) i rekli su mi "dosta vam je tri meseca". Hvala lepo, dovidjenja. Bila sam ubedjena da cu dobiti 6 meseci jer je dosta njih dobilo. Na tortikolis se inace slabo dobija produzena nega ali desava se. Sada razmisljam od kog lekara da trazim novi izvestaj za sledecu komisiju? Imate li predlog?

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:00:51   
Nensi*
Natasa,ja idem na Cukaricu...Reci mi gde si tacno isla,jer meni je moja dr rekla da idem u Dom zdravlja Zarkovo gde mi se inace i leci sin,i da li mi treba uput za komisiju?
Meni bolovanje istice 10 maja,predacu onda u ponedeljak najverovatnije,jer idu i praznici.


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:06:30   
natasat
Skolski dispanzer u domu zdravlja Zarkovo -razvojno savetovaliste. Ne treba uput. Samo poneses knjizicu bebinu. Dokumenta naravno ranije predas u 27 marta zajedno sa zahtevom

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:18:38   
Nensi*
Hvala ti puno. I jos jedno pitanje,jel ti bila dr Gašić u komisiji? Ja sam cula da je ona tamo. Kakva je?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:39:12   
natasat
Ona je predsednik komisije. Ne znam sta da ti kazem. Razgovor ili ti njen monolog je tekao ovako. Uzela je moje papire, prethodno me je odemirila i pocela da lista moju dokumentaciju. "Sta imamo ovde?Aha, hipotonija misica, stopala, dobro. Jel vam dete stoji na nogama?" Mislim se u sebi ne da stoji nego pridrzavajuci se uz krevet trckara, ja odgovori: "Pa onako, od pre neki dan sve po malo". "Dobro, dosta vam je tri meseca. Ako hocete možete podneti u junu novi zahtev sa novim izvestajem. Mi zasedamo ponovo 4 ili 5 jula.Hvala i dovidjenja". Nensi to bi bio sav nas razgovor. Max. zadrzavanje kod njih je 5 minuta

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:41:21   
Nensi*
Hvala ti puno,mnogo si i pomogla,meni je moja pedijatrica rekla da je ona super zena i da izlazi u susret svima i da nema problema sa produzavanjem.
Nadam se da cu imati srece kao ti user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu natasat)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:45:22   
Tea2
Nensi,meni ovo mirise na dobro.Držim ti fige!!!!!!!!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:46:13   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: Tea2

Nensi,meni ovo mirise na dobro.Držim ti fige!!!!!!!!!!


Hvala ti user posted image
Na koju opstinu ti ides?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.4.2011 23:56:48   
Tea2
Na ozloglašenu novobeogradsku...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2011 21:43:12   
marija32
Nensi, meni pre neki dan neko rece: steta sto ne radis na Cukarici, ta i ta dr bi ti dala godinu dana produzetka, ali nisam zapamtila ime dr jer me nije zanimalouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2011 23:08:33   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Tea2

Na ozloglašenu novobeogradsku...


i ja user posted image
mada, koliko cujem, svako za svoju misli da je najgora user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2011 23:14:42   
Tea2
pepeljugo,vidim da ćeš ići pre mene...javi šta si uradila.Držim ti fige.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2011 23:16:57   
pepeljuga
ja tek u ponedeljak predajem dokumenta, pa onda cekam da me zovu

< Poruku je uredio pepeljuga -- 16.4.2011 23:17:15 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2011 23:18:39   
Tea2
Do skoro su bili u 44.-om bloku,mislim da su sada u Medicini rada.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2011 23:28:38   
Tea2
pepeljugo,imaš pp

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here