|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mleko
11.12.2008 12:08:45   
Anoniman
Luka ga ne pijeo uopšte od prve godine, ja retko, muž najčešće od svih.

A tema ustvari treba Lenki, pa da čujemo...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: mleko
11.12.2008 12:14:04   
Lu
A ja se nesmijem javiti,okuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: mleko
11.12.2008 12:24:57   
kumara
E, da... Ja mleko mrzim! Mogu da popijem hladno, ali retko, i kakao. I to je to! A zasto? Imam traume iz detinjstva! user posted image user posted image user posted image

Kad sam bila mala cesto sam boravila kod strine koja je inace lekar. E sad, ona je mojim sestrama svako vece pred spavanje davala cance toplog mleka i to su morale sve da popiju, pa onda u krevet. Naravno, to je isto primenjivala na meni kad sam bila kod njih i nije bilo teoretske sanse da se to mleko ne popije. To ne bi bilo tako strasno da nije bilo pola litre mleka, u metalnom cancetu, i toliko zasladjeno da ti pozli od muke. Ako ga ne popijes odmah onda se lepo i kajmak nahvata. Ma uzas zivi, svaki put mi se plakalo od muke i povracalo... user posted image

I tad sam se zaklela da kad "porastem" necu vise piti mleko... user posted image Ustvari, toliko mi se zgadilo da zaista nikad ne pijem samo mleko, a i to sto popijem je ili u neskafi ili kao kakao.

Eto, pozalila sam vam se... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: mleko
11.12.2008 12:26:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

A ja se nesmijem javiti,okuser posted image




user posted image  piši draga

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: mleko
11.12.2008 12:28:16   
Anoniman
A zašto nisi rekla mami da kaže strini da ti se skine s tim mlekom? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: mleko
11.12.2008 12:36:02   
Lu
A lude strine!!!
Ja malog nesilim da pije nego sam traži pred spavanje i ujutro ili nesquik poslije doručka,
a jede i čoko kuglice nesquik sa mlijekom.
Neznam da neželi piti,možda bi izabrala jednu varijantu da bi inzistirala na njoj,npr.sa čoko kuglicama(jel postoji neki drugi naziv za ove kuglice)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: mleko
11.12.2008 12:36:11   
prase
Ja mleko ne volim. Kao i za sve drugo što ne volim, to ne znači da ne mogu da ga pijem, mogu - ali mi ne prija. Nikada mi se ne pije, osim u kafi user posted image Doduše, određenu količinu mleka konzumiram uz razne pahuljice i musli koje obožavam i nisu mi iste sa jogurtom... a od jogurta se i ovako i onako razvaljujem, popijem bar litar dnevno a često i više. Moj brat, sa druge strane, mleko ne može ni da pogleda a kamo li da popije. Zato što nikada nije morao. Mi smo boravili određeno vreme svake godine sa tetkom, imali smo kuću na moru pa su se odrasli smenjivali prema godišnjim odmorima a sva deca su bila tu celo leto. Tetkina deca su pila mleko bez pogovora, pa smo morali i mi. Jeste da mi se povraćalo, jeste da preferiram hladno u odnosu na toplo, ali kad se mora - mora se. Ko neće, ne ide na plažu. Tek mnoooogo litara mleka kasnije sam primetila da je mleko u šolji moga brata braon boje. Pitam ja njega šta on to pije, kad on reče: "Mleko sa čokoladom". Odakle njemu čokolada u mleku, pitam ja. "Stavila mi tetka. Uvek mi stavi". Ja, zapanjena, odem kod tetke i pitam što njemu stavlja čokoladu u mleko, a ona će: "Pa mukica mala, drugačije neće da pije, a treba mu - to je zdravo". Rekoh da ni ja ne volim mleko bez čokolade... ali ja sam pucala od zdravlja i sa mnom je imala živaca da se preganja... Znala sam da je moj brat tetkin ljubimac, ali daaaaaaaaaaj ovo je bila poslednja kap (čokoladnog) mleka u čaši. Dete kao dete, taj ceo dan sam bila ljuta, a sledeći put sam popila svoje gadno toplo mleko bez pitanja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: mleko
11.12.2008 12:40:18   
kumara
Ma ne bi islo, bio je i moj tata tu nekoliko puta, ali nije mogao da me izvadi iz toga, a nije hteo da se svadja sa njom. Zato sam i napisala da je ona lekar jer ako joj se reklo da ja necu mleko onda bi usledilo predavanje o odrastanju i razvoju dece... i tome kako mleko mora da se pije.

A ja sam bila mala i glupava i nisam rekla da je to meni ustvari preslatko pre svega. Mozda da sam to rekla, ona mi ne bi stavljala toliko secera i mozda bih mogla lakse da popijem to mleko. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: mleko
11.12.2008 12:46:51   
kumara
Eto, sad mi je lakse... Nemam samo ja traumu od rodbine i mleka! user posted image
Samo si ti prase bila pametnija od mene i lepo pitala, a ja sam pila i pila i pila... user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: mleko
11.12.2008 12:48:34   
Lu
Jadna Lenkica,ali dobro uglavnom nemaš posljedica osim što sad mrziš mlijekouser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: mleko
11.12.2008 12:50:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Tek mnoooogo litara mleka kasnije sam primetila da je mleko u šolji moga brata braon boje. Pitam ja njega šta on to pije, kad on reče: "Mleko sa čokoladom". Odakle njemu čokolada u mleku, pitam ja. "Stavila mi tetka. Uvek mi stavi". Ja, zapanjena, odem kod tetke i pitam što njemu stavlja čokoladu u mleko


PREVRNULA SAM SE OD SMEHA! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: mleko
11.12.2008 12:53:11   
kumara

IZVORNA PORUKA: lu

Jadna Lenkica,ali dobro uglavnom nemaš posljedica osim što sad mrziš mlijekouser posted image


user posted image user posted image user posted image
Vreme je da osnujem grupnu terapiju - TRAUME OD MLEKA! Kad mogu Amerikanci, mogu i ja!!! (za one koji ne razumeju, evo kontexta: KLIK)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: mleko
11.12.2008 13:03:08   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: mleko
11.12.2008 15:45:04   
andrijana
Ja ne volim cisto mleko a od kajmaka mi se povraca. Od malena je tako ali se ne secam zasto. Mogu da pijem u svim oblicima ali samo belo mleko sa secerom nikako. Nekako mi je odvratno. Fora je bila,kad sam bila mala,zivela sam na selu,tada smo kupovali mleko od komsinice i za tu litru smo hteli da se pobijemo,dve sestre i ja. Kasnije je tata kupio krave a mi mleko ni da pomirisemo. Kad ima,nama se nije pilo.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: mleko
12.12.2008 20:12:00   
guppy RR
Ja prosto obožavam mleko... Ne pijem ga često, ali imala sam period dok sam studirala, kad sam popila litru mleka dnevno. Sela ... i pila... šolju po šolju... dok nije bilo kraj.
Možda mi je falilo kalciuma... user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: mleko
6.9.2009 14:58:48   
Lu
Moje dijete u posljednje vrijeme pije sve više mlijeka,čak i za doručkom ili večerom traži da pije mlijeko.
A neskvik je posebna priča,to nam je poslastica iza svakog obrokauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: mleko
6.9.2009 15:06:25   
stevajela
Moj bi mogao popiti dosta mleka,ali mu ne dajem,samo po 240 ml uvece i ujutru.Tvrdo kaki pa ne smemo puno.Ali zato nadoknadi sve sa jogurtom.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: mleko
6.9.2009 21:52:27   
Lu
Moj ima normalnu stolicu i ne bi mu dala da toliko pije da ne jede redovno ali kad vidim da pojede obrok bez problema i onda traži neskvik,tada mi bude drago jer je zdravo dijete i ima prilično razvijen  imunitet.
Od godine od kad pije kravlje mlijeko,nikad nam mlijeko nije bilo hrana nego napitak uz ili poslije obroka.

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: mleko
7.9.2009 13:55:30   
stevajela
Pa i nama je mleko napitak,pije ga ujutru u 5 i uvece pred spavanje oko 21,21:30.Matija jede 5-6 puta dnevno,ima redovne obroke i uzine i nikada nismo imali problema te vrste.
Inace meni je poznanica koja je pedijatar i prof na medicinskom fakultetu rekla da do druge godine moraju dnevno da unesu 500 ml samo mleka.Ono sto im se stavlja u spravljanje zitarica se ne racuna.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: mleko
7.9.2009 13:58:10   
Anoniman
A meni su ambulanti u Vase Stajića sa Lukinih godinu dana rekli da on, mleka, zajedno sa jogurtom, sirevima, namazima sme da popije 500ml, i isprašili me sve u 16 što pije 250ml ujutru i 250 uveče (a pio je i jače). user posted image

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: mleko
7.9.2009 13:58:36   
Lu
Ma ja sam to rekla zbog toga što neke mame prave obrok od mlijeka(sa keksom i sl),a neka djeca piju mlijeko u ogromnim količinama i to ih zasiti,pogotovo sa čokoladnim dodacima i onda djeca neće da jedu i imaju problema sa stolicom,normalno.

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: mleko
7.9.2009 14:00:44   
Lu
I meni je rekla pedijatrica,pola litre mlijeka dnevno,to su otprilike tri šolje koje on pije e sad je počeo da traži i više ali mu ja nikada ne dam prije obroka ali mu dam ako je već jeouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: mleko
7.9.2009 14:05:02   
buhla
Ja ne volim mleko jos od malena. Sve mlecne proizvode od mleka volim, ali cisto mleko nema sanse (ni toplo ni hladno). Pijem ga samo u kafi. Nadam se da dovoljno kalcijuma unosim sad iz ovih ostalih mlecnih proizvoda user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: mleko
7.9.2009 14:07:50   
magnetic
Mleko obozavam,jogurt pijem ponekad,pavlaku stavljam samo kada kuvam nesto

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: mleko
18.11.2009 17:15:44   
Lilly*
Da vam napišem šta je juče bilo user posted image Kažem ja mužu da mi sipa mleko ali bez skorupa (znate šta je to= kajmak), i on mi sipa i plivaju komadići skorupa po mleku user posted image i kažem mu da mi je sipao sa skorupom, a on mie pita : "Pa šta ti je skorup?", rekoh,:"Pa što me nisi odmah pitao?", a on:"Pa ja znam da nemamo nikakav skorup u frižideru pa ti ga neću ni sipati, zato nisam pitao" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here