|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
7.7.2011 11:50:52   
Anoniman
Meni nije gorak. A ako popijem litar neću moći virak i mg, jer inače pijem malo tečnosti, pa se sad dujem ko žaba. Ja računam da je to isto, ako nije šta ću, piću 1l.user posted image

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 451
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
7.7.2011 12:10:46   
Mama 78
Ma naravno da je to to jos bolje ako mozes da ga pijes ovako bez razredjivanja pola litra je sasvim dovoljno!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
8.7.2011 23:53:20   
Anoniman
Danas nisam pila čaj. Od sinoć me boli stomak, a imam i onaj rastegljiv sekret pa sam odlučila da je ipak za ovaj ciklus mace dovoljno. Nastavljam punom parom sa virkom i zdravcem!

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 453
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
9.7.2011 10:03:48   
malenac76
pcelka  ste li  napokon ugrabili priliku za muckanje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
9.7.2011 16:55:25   
maca821
A ja cula da macina trava moze da ispomera ciklus i poremeti hormone sad me malo strahuser posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Macina trava
10.7.2011 17:09:29   
World
Moje iskustvo sa macinim TRAVAMA:

Slijedeci primjer zena sa foruma, uzmem marulju (onu gorku), pila sam je neko vrijeme, nista se znacajno nije desilo (nisam pratila da li mi je spao celulit user posted image ).
Zatim sam dobila od neke travarke (koja pomogla dosta zena da ostanu trudne) travu za koju mi je rekla da se zove kediok i pije se umjesto vode, bar nekih 40 dana. Ok, popijem ja to sve i kad mi je ponestalo odem u biljnu apoteku Hilandar da trazim taj kediok, kad ono covjek mi isprica pricu za te 3 macine trave (slicno iskustvo kao i kod jelena038 i malenac76), sto ce reci da je kediok ta prava macina trava, a marulja koju sam prvo pila je dobra za jetru i jos ponesto. Rekao mi je isto da se pije umjesto vode, osim kad dobijes, tad se ne pije. I popila sam ja tu neku turu caja (prije mjesec-dva) i nakon toga sam isla na hsg i sve super prohodno. Nisam sigurna da li su mi prije toga jajovodi bili zacepljeni, ali s obzirom da sam imala vanmatericnu, mislim da je vrlo moguce. Definitivno mislim da mi je pomogla bar kod prohodnosti. Pored toga sam imala neke bolove nedavno i dr utvrdi da je neka upala i propise mi antibiotike, medjutim posto mi se nije dalo kljukati opet tabletama, nalijem se ja 2 dana tim cajem (doduse, popila sam bar 5-6 l) i sve to tako mene lijepo prestane, od upale ni traga.
Eto, ne znam da li je ovo iskustvo od ikakve pomoci, ali kao sto su vec cure rekle, ovaj lik sto prodaje je doktor, a cula sam od mnogo ljudi da je bas dobar travar i da bas zna da 'prepise' odgovarajuci caj, a ja sam odlucila da mu vjerujem.








(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
10.7.2011 17:28:37   
Anoniman
Malenac nekako se snašli. Pa videćemo za 14 dana da li spo potrefili. user posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 457
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
10.7.2011 17:32:24   
Anoniman
Maco ovde se niko nije žalio na ciklus, a macina trava upravo reguliše ciklus.

(odgovor članu maca821)
  Direktna veza do poruke: 458
   RE: Macina trava
10.7.2011 17:38:01   
Anoniman
World, malo sam istraživala i našla da su ukupno 4 trave krštene imenom Macina trava. Tu spada ta koju ti pominješ, očajnica, matičnjak i još jedna koja nema veze sa plodnošću. Za ovu što ti spominješ i očajnicu su vezani podaci da je za sterilitet, a matičnjak osim za živce i nervozu je dobar i za zenske probleme vezane za neplodnost.

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 459
   RE: Macina trava
10.7.2011 19:25:52   
World
Znam, i ja sam listala po internetu i nasla svasta nesto uglavnom sve izmijesano i kontradiktorno. Ali eto, ovaj covjek mi rece da su 3 vrste, marulja je ta gorka, ona nije za plodnost, ima valerijana koja je za zivce i ova sto treba da se pije je kediok ili nepeta na lat.
A i taj prethodni koji sam dobila je bio kediok, na osnovu njega sam iz apoteke, uporedila sam izgled, isti je. Mislim da je bolje vjero vati provjerenim travarima, a ovo po internetu ko zna ko to pise i koliko je strucan. I jos mi je rekao da se ove druge pogresno zovu macina trava, da im je prvobitni naziv bio cini mi se macija trava zato sto macke vole da se valjaju po njoj, pa je tako narod pogresno prozvao. Objasnio mi je i zasto su je nazvali ocajnica (to je ova marulja), zaboravila sam tacno pricu, ali uglavnom nema nikakve veze sa tim sto su zene 'ocajne'.
Mislim da cu ponovo nekad poceti da je pijem, ako ne uspijem nista uraditi sledeci mjesec, pa cu ti javiti cim upali. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
10.7.2011 23:17:38   
maca821

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Maco ovde se niko nije žalio na ciklus, a macina trava upravo reguliše ciklus.

Neke devojke rekose da im je kasnilo....user posted image probacu naci taj post..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
10.7.2011 23:24:47   
maca821
IZVORNA PORUKA: Dudu25

Mislim da pocnem ponovo snjom, samo sam je mjesec dana pila, kad mi je user posted image  kasnila 11 dana, pa od tad se bojim da je pijem, sad neznam sta da radim, dal da pocnem ponovo posle user posted image  

ili da uzmem drugi caj ...

Evo nadjoh jedan post koji govori o tome....

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
11.7.2011 9:22:42   
nina26
World jel mozes da napises latinski naziv tog caja, kediok ?

Meni vise nije jasno koji je to caj u pitanjuuser posted image

Jedni se kunu bas u ovo marrubium vuglare, drugi opet da nije to ta, nego neka druga....

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
11.7.2011 13:11:44   
iva80
Koliko dugo ostavite da macina trava odstoji u vodi, pre nego je procedite?
Žešće je gorka! Vidim da ću početi da pijem i gorku kafu posle ovog čaja, a ne da rokam dve kašičice šećera user posted image


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
11.7.2011 13:55:44   
degu
2 kasikice preliti sa 2,5 dcl  vruce vode i procediti nakon 3 minuta.
Piti tri do pet soljica u toku dana. Ovo je sa početka teme user posted image


< Poruku je uredio degu -- 11.7.2011 13:56:17 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
11.7.2011 15:03:00   
World

IZVORNA PORUKA: nina26

World jel mozes da napises latinski naziv tog caja, kediok ?

Meni vise nije jasno koji je to caj u pitanjuuser posted image

Jedni se kunu bas u ovo marrubium vuglare, drugi opet da nije to ta, nego neka druga....



Nepeta cataria, kao sto rekoh pije se umjesto vode (otprilike litar-dva dnevno), ide jedna-dvije supene kasike na litar vode, kad prokljuca voda ubaci se caj i kuva minut-dva, treba da odstoji oko pola sata, procijedi se i pije.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 13:05:34   
ivasd
Zene da li treba i moj muz da pije macinu travu posto ja pijem caj user posted image za zdravac znam da treba i on ali za macu user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 13:08:30   
nina26
World, znaci to je taj bas caj sto nama treba ovde ?

(odgovor članu ivasd)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 13:53:35   
iva80
Ivasd, ne treba i muz da pije- samo zena jer macina trava 'priprema' utrobu za trudnoću- počevši od regulisanja ženskih hormona, stimulacije jajnika do sređivanja ciklusa (bolova, obilnosti menstruacije itd)

I mislim da ovaj nov naziv sto se pominje ovde 'Nepeta cataria'
je biljka za MAČKE (izguglajte i videćete za šta se koristi)

Macina trava koja je nama potrebna tj njen latinski naziv je napisan ovde u naslovu i to je ona macina trava koja je jako gorka (jer postoji i ona koja nije, a ta je za neku drugu primenu).

POZDRAV SVIMA!!!
user posted image


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu ivasd)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 14:50:05   
ivasd
Hvala Ivo user posted image ...postoji jos jedna macina trava koja je nalik na macin rep,nem anikakve cvetove bele boje i sva je nekako dlakava to su mi doneli ljudi sa kosova tamo raste u kamenju gde ima najvise zmijauser posted image a neki je beru pa je stavljaju u vaze jer je lepa kad se osusi ....MEDJUTIM NISAM BILA BAS SIGURNA DA JE TO TO pa sam ipak kupila u Biljnoj apoteci ima raznih vrsta ..

_____________________________

iva

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 17:35:07   
Anoniman
Ma samo uživaj u čajićima. A jesi kupila i virak?

(odgovor članu ivasd)
  Direktna veza do poruke: 471
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 20:17:53   
World
Pa ne znam ljudi, ja sam samo prenijela svoje iskustvo, a ko ce znati sad kome vjerovati... U svakom slucaju, nijedna od ovih verzija trave ne moze stetiti, popravice nam se bar neki organ user posted image

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
12.7.2011 23:23:19   
ivasd
Kupila i virak i zdravac i macu i sve to pijem po 1 dnevno valjda necu da se otrujem....user posted image user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
13.7.2011 16:14:56   
iva80
Zamolila bih posebno one devojke kojima je macina trava pomogla da opišu kako izgleda taj čaj koji su kupile - da i mi ostale znamo tj da ne pogrešimo pri kupovini (ili da nam ne 'uvale' pogrešnu' jer ih ima više vrsta)
Hvala!


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu ivasd)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
13.7.2011 18:05:30   
Anoniman
Ivo80, Mama 79 je pila macu jedan mesec do O i ostala trudna. Poslala mi je taj čaj i pošto sam ja imala još malo očajnice uporedila sam i ukus i miris i izgled. I pošto sam ja prethodnu macinu travu (očajnicu) kupila u apoteci "Josif Pančić", mogu samo reći da je to ista ta trava, sa latinskim nazivom marrubium vulgare .

(odgovor članu iva80)
  Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here