|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:30:02   
Snelle
U našoj zemlji svako radi svašta, iako nema diplomu za to. Iskreno, nemam ništa protiv toga ako taj neko dobro radi svoj posao i ako zanemarimo da zbog tih ljudi mi koji imamo diplomu ne možemo da se zaposlimo u svojoj struci, pa jurimo druge poslove, i onda i mi uzmemo nekome drugom posao. Primera radi, ozelenjavanjem površina se bave stvarno različiti ljudi, raznih struka, pa se tako na primer desi da su u parku, koji je namenjen najmlađima zasađene biljke koje imaju trnje dužine preko 1 cm. E to me ljuti i to samo govori da nije bitno samo umeti, već i znati user posted image
P.S. Nisam danas ni neraspoložena, ni besna, niti svađalački nastrojena, samo to tako izgleda user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:36:22   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: hanka

user posted image Prosto mi je zao ljudi koji su besni i koji imaju bilo kakve negativne komentare za izbeglice izvinjavam se ali tu ne spadaju kosovari koji su uzeli dobre pare i obezbedjeno mesto u drzavnim ustanovama


user posted image  e sad mene ovo ubode u oci jer je mm sa Kosova a Nislije ih nikako ne prihvataju,jeste da ima onih koji su uzeli mnogo ali isto tako ima i onih (kao mm)koji nisu uzeli ni pola onoga sto su imali i dosli u grad u kom jednostavno ne mgou da napreduju jer sta god da otvore Nislije nece da kupuju od njih jer su sa Kosova ali ovo su vec problemi u Srbiji,kako su ti isti ljudi prihvaceni u NS bilo da su sa Kosova,Bosne ,Hrvatske ja tu ne vidim nikakvu razliku

da ne budem totalno off i dalje mislim da je pravi biznis kafana i to ona prava sa 5 stola i koja radi samo pre podne i po mogucstvu na pijaci user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:38:29   
*Alexx*
LJ, obavezno sa kariranim stolnjacima i limenim pepeljarama user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:43:10   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

LJ, obavezno sa kariranim stolnjacima i limenim pepeljarama user posted image


Naravno minimalna ulaganja ali tu dolaze oni koji mlatnu 5-6 rakijica po 100 din za 20 minuta i odu a ti tu rakiju kupis za 300 i imah za ihahaj musterija user posted image ...znam vodim knjige za jednu takvu kavanu  

< Poruku je uredio lanajelena -- 7.10.2011 11:44:32 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:46:07   
Anoniman
Lj imaš PP user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:47:53   
Nataša1
Slažem se s tobom, rezultat bi bio mnogo bolji da je park projektovao neko sa znanjem. Ali, misliš da to poslodavca zanima? Ti bi to uradila za npr. 1000 evra, a on je našao nekog priučenog da mu odradi za 300 evra. I njemu je to suuuuper, trnje ga ne interesuje. user posted image

Tržište na delu.

IZVORNA PORUKA: Snelle

U našoj zemlji svako radi svašta, iako nema diplomu za to. Iskreno, nemam ništa protiv toga ako taj neko dobro radi svoj posao i ako zanemarimo da zbog tih ljudi mi koji imamo diplomu ne možemo da se zaposlimo u svojoj struci, pa jurimo druge poslove, i onda i mi uzmemo nekome drugom posao. Primera radi, ozelenjavanjem površina se bave stvarno različiti ljudi, raznih struka, pa se tako na primer desi da su u parku, koji je namenjen najmlađima zasađene biljke koje imaju trnje dužine preko 1 cm. E to me ljuti i to samo govori da nije bitno samo umeti, već i znati user posted image
P.S. Nisam danas ni neraspoložena, ni besna, niti svađalački nastrojena, samo to tako izgleda user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 11:56:49   
*Alexx*
Ma kakvo tržište? Tržišta nema. Park projektuje Gradsko zelenilo (valjda), koji valjda na tim mestima imaju sistematizovanog lika koji je završio, lupiću, prostorno planiranje na Šumarskom ili već gde. Druga je stvar to što tu rade likovi koji nemaju pojma iako su škole završili (a možda i nisu). Ja nemam ništa protiv toga da posao radi neko ko diplomu nema, nemam ništa protiv toga da posao radi neko ko je došao po partijskoj liniji, ili kumovskoj... sve dok ta osoba ZNA i HOĆE da radi. Ili bar hoće da UČI da radi.
Svuda, i u privatnom, a tek u državnom sektoru, imate ljude koji kradu Bogu dane. A najbolji su mi oni koji kažu: "eh, da mi je da se zaposlim u državnoj firmi" - po principu, džabalebariću po ceo dan, ali je plata svakog prvog, tolika i tolika. Zaštićeni su kao beli medvedi, mogu da ih otpuste samo ako nešto gadno zabrljaju. Na bolovanjima su mesecima, iako im ništa ne fali. Mene to boli, i zbog takvih ljudi trpi posao, trpe ljudi koji rade kao konji za relativno male pare.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:01:58   
minavb
Gradsko zelenilo ima zaposlene ljude sa odgovarajućim fakultetom.  user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:06:43   
Anoniman
AHA user posted image I u Subotici znam neke u Čistoći i zelenilu koji su BAŠ taj kadar koji je neophodan user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:07:16   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Nataša1

Slažem se s tobom, rezultat bi bio mnogo bolji da je park projektovao neko sa znanjem. Ali, misliš da to poslodavca zanima? Ti bi to uradila za npr. 1000 evra, a on je našao nekog priučenog da mu odradi za 300 evra. I njemu je to suuuuper, trnje ga ne interesuje. user posted image

Tržište na delu.



E tu grešiš. Za taj park o kome ja pričam je uzeto mnogo više para nego što bi neko sa diplomom uzeo.
Alexx, po BG i radi Gradsko zelenilo, i tu su zaposlene pejzažne arhitekte (smer na Šumarskom, prostorno je na Geografskom user posted image ), a van Beograda parkove projektuju po principu: moja tetka je tebi prijatelj, pa daj da ja to odradim....i tako...mislim nije to najveći problem, ja sam se uhvatila za to zato što je to moja struka, pa znam o čemu pričam. To i nije tako strašno, ali šta je sa onim dr koji su kupili svoje ispite, pa sutra leče našu decu? Ipak je ovo druga tema...

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:08:00   
Nataša1
Pejsažnu arhitekturu na Šumarskom user posted image Ma, park je samo primer koji je Snele navela, uopšte nije važno šta.

Jednog dana, nadam se da ću to doživeti, ima ceo taj užasni sistem državnih preduzeća i institucija da se uruši. Pa ko zna posao, radiće, a ko ne zna, nek pomaže ovom sa Pejsažne arhitekture kad se bude kopalo po parku. Boli me uvo generalno šta rade, ali mi je strašno što JA to plaćam user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:08:20   
Olga75
user posted image
mislite da se isplati uredjivanje tudjih dvorista ? Dok platis radnike , isprojektujes ( ko to zna user posted image ) pokupujes sta ti treba , koliko moze da ti ostane


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:10:17   
Nataša1
Moja mama je dugo radila za Gradsko zelenilo, a sad radi privatno od kad se penzionisala.

Znam da mnogo posla nije dobila jer su prednost imali ti od 300 evra. A verujem da se dešava i obrnuto - da posao odrađuju rođaci i prijatelji za više. Svakako, situacija je grozna.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:12:52   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Nataša1

PejSažnu arhitekturu na Šumarskom user posted image


Uhvaćena na delu! Ovako se izražava samo onaj ko je to završio user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:13:56   
Nataša1
Kao što rekoh, mama završila user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:24:42   
*Alexx*
Uf, šta ja da kažem, za programiranje ti i ne treba diploma (čak nije ni poželjna, to znači da nemaš iskustva, a mnogo palamudiš) user posted image Kažu da je IT industrija jedna od retkih koja nije doživela drastičan pad za vreme krize.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:27:40   
Nataša1
user posted image

Nije doživela pad tamo napolju, a kod nas pola firmi zatvoreno.   user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:32:19   
Snelle
Mm je programer, a radi kao sistem administrator. Šta reći user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:34:06   
Verus
Otvoriti podrum pica....mnogi ljudi ce pre i popiti nego sto ce jesti.  Dugotrajno je, nemas zezanja oko inspekcija, pecata, zamrzivaca i firizdera.  I eto. 

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:36:32   
minavb
Joj ako počnem na tu temu... ljudi, u drugim zemljama se sve isplati!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:38:27   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Otvoriti podrum pica....mnogi ljudi ce pre i popiti nego sto ce jesti.  Dugotrajno je, nemas zezanja oko inspekcija, pecata, zamrzivaca i firizdera.  I eto. 

Moja sestra od tetke školovala ćerku i sina. Ona turizmolog, a mali neki elektrotehničar, nemam pojma šta. Nikako da ih zaposli, već godinama se gnjave, i evo otvorila im podrum pića. Deca zadovoljna, samo prebrojavaju parice.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:42:56   
hanka
U Srbiji se najvise isplati da budes na vlasti i to da budes sekretar u ministarstvima,to su oni zlikovci sto se kriju iza imena ministara a kroje politiku

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:48:18   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Da...knjiga od 700 dinara je preskupa, a ceh u kafani od 7000 je sasvim ok...eto. Kafane, hoteli, moteli, restorani, kafići...i ako ne curi, kapljaće uvek.
Mm je konobar, završio je školu za to. Zarađuje isto kao njegov kolega koji ne zna da drži tacnu i radi ti da bi imao džeparac dok studira.
Ovde svi sve mogu, i svi sve znaju da rade.
Šta će mi doktor, pa znam ja koji mi antibiotik treba.
sama ću da menjam crevo na mašini, pa kud puklo da puklo, sama ću sve. I onda od čega da ljudi žive
user posted image

oleti, mnogo više nego da se kulturno uzdižu. Meni se slučajno poklopilo da je

Tu si u pravu, moja sveki nikad nije pozvala molera ceo zivot kireci kucu sa plasticnom metlom, cak je i mene terala tako da radim da bi ustedeli i da ona ima za cigare. U kuhinji nema trofaznu struju i cim ukljuci dve ringle izbije osigurac ali ne zeli da zove elektricara jer je skupo. Mm joj cisti odzak jer su joj odzacarske usluge skupe, mislim da ko god bude saradjivao sa mojom sveki nece uspeti da zaradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:50:44   
PoisonEve
Bas pricam sa mm juce kako bi volela da jednog dana otvorim svoj restoranuser posted image . Toliko bi uzivala u tom poslu. Pala mi je napemt ideja nesto na foru Gastronomad tj. Lepog brkeuser posted image Da se spremaju razne jela sveta, recimo ponedeljkom bi bila secuanska kuhinja, utorkom francuski specijaliteti i poslastice, mada ja samo mastam, nikada necu imati love za tako nestouser posted image
Nego htedoh da pitam ovde da li neko zna koliko je isplativo zavrsiti neki Microsoftov kurs? Ja sam cula razna iskustva od onih sto su dali pare i zavrsili i posla nema ni na vidiku do onih sto im je upala kasika u med.
Meni se tata bavio programiranje, radio je u drzavnoj firmi do skoro (sad je firma otisla pod stecaj) tako da volim kompjutere i imam kiliker za to, pa razmisljam da se okusam i tu.
U svakom slucaju manje je stresno nego novinarstvouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:51:42   
Anoniman
To je zato sto poslodavac ima opciju da sam obavesti prijavljene, posalje zahvalnicu ili nesto slicno. Ja to radim kod mene u firmi, ali veruj mi, kada mi je prosli put stiglo 1000 komada nije mi bilo do zivota a ne do odgovaranja. Posebno sto bi vecini odgovorila nepismeni majmune nauci prvo da napises CV pre nego sto ga posaljes (salju ljudi na 3 strane, pa cak i u koju su osnovnu isli) a da ne komentarisem one sa slikama sa svadbi, plaza i ostalo. Izuzetno je neozbilno slati jedan CV na svaku adresu i za razna radna mesta. Onaj ko pregleda to vidi i to je znak da neko nije ni procitao konkurs. Zao mi je, ali tako se ne trazi posao. CV mora biti na jednoj strani, sa osnovnim podacima relevantnim za konkurs, a ako je poslodavac zainteresovan on ce te kontaktirati za vise.

Naravno, ne treba da ti napominjem da je meni to u firmi dodatno zaduzenje i da nemam vremena da ga odradim do kraja (mislim na obavestenja o ishodu konkursa) jer moj posao za to vreme ceka.

Za posao treba mnogo srece, ali srece da vam neko pruzi sansu da se pokazete. A to pocinje od CV-ja i propratnog pisma. Meni je zao sto ima toliko nezaposlenih, ali verujte da sam se svega nagledala, a ja necu sigurno predloziti nekoga za uzi krug za kim cu posle morati da radim i da mu objasnjavam sto puta jer je nezainteresovan. A takvih je i previse, posebno mladjih, sa masterima koji ocekuju fotelju, po CV-ju znaju sve office programe a ne znaju da napisu molbi i naprave tableu u excel-u sem one najjednostavnije mreze 4x3. Iole ozbijan poslodavac ce vas testirati na neki nacin. Odoh ja u off, ali valjda ce vama koji trazite posao ova informacija biti od koristi.
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Primetila sam da infostud ne funkcionise kao sto bi trebalo. Bilo je neko istrazivanje da 92 posto kandidata ne bude obavesteno o ishodu konkursa.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here