|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 13:55:13   
Anoniman
Ja sam pitala mog dr u 4. mesecu da li ce me pregledati. Posto sam takodje sve nalaze odradila neposredno pre trudnoce, a svaki uz je bio odlican, rekao je da ce me pregledati samo ako imam neke tegobe, tipa sekret koji nije normalan, bolove, peckanje, svrab...a ako nema toga, tek pred kraj trudnoce.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 376
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 13:56:16   
cipiripi
Nedjo to si u pravu user posted image
Pregledaju i ako se javi bol u stomaku ili sevanje u preponama, to je prvi znak da sa grlicem nesto nije kako treba user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 13:58:20   
maja27
Cipi nije mi rekla koliki je! Na kontrolu idem 30.07. a sada u petak idem na double test 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 13:58:29   
Anoniman
Naravno, bilo sta sto trudnica subjektivno protumaci kao netipicno za nju injeno telo, je razlog za pregled. Ako je sve ok, vecina doktora ne pregledauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 379
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 13:58:51   
maslinica
mene su gledali do 5 meseca na svakoj kontroli i onda nas vise nisu dirali do pred kraj 8.
i znam da sam dosla u 2 mesecu na kontrolu, 2. put mislim da je to bilo i govorim sestri ja sam trudnica, jel treba da se skidam, pogledala me u fazonu, koje glup pitanje pa naravno da da...e sad, sta cipi kaze, ima onih koji gledaju stalno, a ima onih koji te ne cackaju. sve ovisi d li ti osetis nesto ili mislis da ces biti mirnija kad te pogleda, pa trazi. ja sam znala i da trazim, i uvek je pogledala...jer mi je jednom drzavna dr rekla da imam prirodno kraci grlicuser posted image i od tad sam stalno bila u tripu oko toga, iako mi je privatno dr rekla da imam najnormalniji grlic.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:02:35   
cipiripi
mene su pre 2 dana opet cackali zbog bolova...
grlic je ok, 2cm , konci su dobri,...ali hvala Bogu niije me gledala sa spekulumom, samo sa prsticem! user posted image

MRZiM SPEKULUM user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:02:37   
Zoka81
Meni su kontrolisali grlic na svakoj kontroli a kada se ustanovilo da je skracen morala sam na kontrolu svake nedelje.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:02:42   
Anoniman
Neka , neka , nek oni mene ne čačkaju - to će moj muž ako uzatreba user posted image user posted image

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 383
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:03:03   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: maja27

Cipi nije mi rekla koliki je! Na kontrolu idem 30.07. a sada u petak idem na double test 


a u petak ides i na uz jel?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:05:58   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: cipiripi

mene su pre 2 dana opet cackali zbog bolova...
grlic je ok, 2cm , konci su dobri,...ali hvala Bogu niije me gledala sa spekulumom, samo sa prsticem! user posted image

MRZiM SPEKULUM user posted image


Pa sta da ti kazem mene su strpali u bolnicu kada mi je grlic bio 2,8 cm i kada se stanje poboljsal na 3,3 pustili me tek kuci. Kontrakcije nisam imala. Tada sam bila 28 nedelja.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:06:31   
LillyT
Mislim da nikada nisam ni pregledana vaginalno u trudnoci, nisam se zalila za neke bolove, sekret i tako to, a dr ne voli da cacka. Za grlic mi nikada niko nije nista rekao, osim da je sve super. Ponekada se zapitam kako je na kraju i sve ispalo tako dobro, kada mi niko nije nista radio osim UZ-a user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:07:44   
maja27
Da na uz i vadim krv! u institut za majku i dete! Taman mi prestale mucnine i onda poceo da me boli stomak,  a sevaju mi prepone bas kao sto si opisala kada kinemuser posted image user posted image , pa sam ja mislila da sam se prehladila

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:08:14   
cipiripi
Zahvali bogu sto je tako user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:11:14   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: maja27

Da na uz i vadim krv! u institut za majku i dete! Taman mi prestale mucnine i onda poceo da me boli stomak,  a sevaju mi prepone bas kao sto si opisala kada kinemuser posted image user posted image , pa sam ja mislila da sam se prehladila


reci im tamo da imas to sevanje i mogu preko uz da uzmere grlic user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 14:41:16   
Jeca*
Ja mislim da preterujete sa tim merenjima i proveravanjima. Meni je ekspertskim uz u 20oj nedelji ustanovljeno da mi beba lezi na grlicu materice i da moze da mi postane rizicna trudnoca ako se beba ne podigne. Tad su mi rekli da mirujem, dobila sam partusisten i verapamil koji nisam htela da pijem jer sam prezivela i bez njega. Malo sam nosila pojas, odmarala, manje hodala. Nijedan vaginalni pregled nisam imala od pocetka do kraja trudnoce. Samo na pocetku i samo pred kraj (i to zalim onaj poslednji jer sam ubedjena da mi je tu probusila vodenjak, no to nije tema, a i pisala sam vec o tome)
Nisam pobornik lekova, i ne mislim da mi treba da budemo veci lekari od onih kojima smo ukazali poverenje da nam vode trudnocu. Sta me briga koliki mi je grlic bio u kom mesecu trudnoce ako me je dr pratio na UZ, video da beba lepo napreduje i sl..

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 21:12:51   
lenaa
Meni je dr tek u 32. nedelji merio grlic i mislim da je merio i na pocetku al mi nije ni spominjao. Ja sam takodje imala bolove i desavalo mi se da kad kinem zaboli stomak, kao grc, dr kaze da je sve to normalno.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.7.2010 23:36:35   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Neko kaze da je normalno tj da se trudnice "ne cackaju", dok druga strana kaze da nije normalno upravo zbog grlica..
Ja spadam u ovu drugu grupu, i drago mi je zbog toga, jer da me nisu gledali vaginalno ko zna sta bi bilo...
user posted image


Ja se slazem sa cipi user posted image . Mada oni vide i preko ultrazvuka kakvo je stanje grlica, pa vjerovatno onda 'dolje' gledaju jedino ako im se na UZv nesto pokaze. Pretpostavljam.
E sada mene interesuje jedna zanimljiva stvar user posted image Kako to da neki doktori nece da pregledaju dolje, jer kao ne valja da cackaju bla, bla, a da recimo tim trudnicama nije zabranjen seks user posted image Nadam se da razumjete sta hocu da kazem...Mislim nije mi jasno kako to da je veca opasnost od jednog prsta nego od khm, khm user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.7.2010 13:13:17   
cipiripi
mozda nece da gledaju sa spekulumima user posted image prstic je po njima jedina prihvatljiva varijanta..
mene pregledaju vaginalno al sexa nema.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.7.2010 13:15:20   
Jeca*
iskreno, meni uopste nije jasno zasto dozvoljavas toliko da te "čačkaju" u trudnoći. To jeste drugo stanje, ali je ipak prirodno i ne treba bez preke potrebe remetiti neke normalne tokove...šta će toliko da pregledaju?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.7.2010 13:28:50   
cipiripi
Imam ja problema Jeco, ne cackaju me bez veze... user posted image
I nadam se da mi je ovaj pregled od pre par dana (prsticem zbog ocene grlica i konaca) bio poslednji do porodjaja...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.9.2010 0:55:11   
jovicaa
ja sam u 25. nedelji trudnoce. kada sam bila pre par dana na redovnoj kontroli, doktorka mi je posle pregleda "rucnog" rekla da se grlic skratio. prepisala mi je patrusisten i verapamil od lekova i rekla mi je strogo mirovanje. istog dana sam otisla na pregled kod privatnog lekara i on mi je samo rucno pregledao, (niko mi ne meri grlic ultrazvucnom sondom(lekari demoni)) i uradio je obican ultrazvuk i rekao da je po njemu sve u redu, da je grlic potpuno zatvoren, a za duzinu da je svakoj zeni kao drugaciji, ali da je po njemu to normalan nalaz grlica. rekao mi je da ne pijem partusisten osim ako ne dobijem jace bolove, imam bolove u predelu pubicne kosti, nekad jace nekad slabije, uglavnom me kao presece kad se okrecem i li ustajem iz kreveta i tako nesto. i ja nemam blage veze sta da radim sad?????
jedan lekar kaze ovako, drugi skroz drugo???? ovaj privatno mi je rekao da cak mogu i sex da imam( ali pazljiv naravno user posted image )... izludeli su me..
pomo'zte ne znam sta cu jadna...
pocela sam da pijem partusisten, ipak.... otkud znam i mirujem prilicno, ali ne pijem verapamil, samo mi jos to fali. malo se tresem i imam aritmiju ali podnosljivo je.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.9.2010 1:07:05   
jovicaa
izvinite zbog pravopisnih gresaka, nisam nepismena, nego kucam iz kreveta, pa je malo tesko...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Grlić materice u trudnoći
21.9.2010 10:27:37   
babyboom
Zdravo svima!!!! Ja sam u 14.nedelji i doktor mi je na manuelnom pregledu rekao da mi je grlic otvoren `vrh prsta`. Odmah sam otvorila bolovanje i odmaram kuci,ali imam i devojcicu koja je izuzetno nemirna i kucne obaveze pa mi nije bas lako, rekao mi je da dodjem za mesec dana na kontrolu ako bude vise da mi rade serklaz.user posted image mnogo sam zabrinuta jer sam prosle godine izgubila blizance u 18.nedeljiuser posted image ,sta da radim? pijem samo utrogestan dva puta dnevnouser posted image ali izgleda da malo pomaze jer imam bolove, ne prejake ali tu su. pozdrav za sveee

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Grlić materice u trudnoći
21.9.2010 13:17:20   
ivaj
Meni licno nije pomogao sam utrogestan i bolove sam imala sve dok mi dr nije prepisala partusisten i to neku vecu dozu.
Odmaraj sto vise,iako znam da je tesko pored svih obaveza i znaj da nije svaki bol potencijalni gubitak bebe.
Evo ja dogurala skoro do devetog mesecauser posted image

(odgovor članu babyboom)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Grlić materice u trudnoći
23.9.2010 16:37:39   
babyboom
Hvala na prdrsci i na odgovoru Ivaj, javljam se sa novim saznanjima. Juce mi je na uz rekao da je sve ok i da se samo pricuvam. Mozda ce mi dati ginipral ako se ne smiri sirenje grlicauser posted image ... Nadam se najboljem ! kiss

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here