|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (11.12.-15.12.2019.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 76 77 [78]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.1.2020 13:09:27   
Filadendronka
Von, nisi me razumela, MMR mora da primi pre polaska u jaslice. A MMR se regularno daje od 12. do 15. meseca, a odlaganje moze naravno usled bolesti i sl. Ali nama je uslov za vrtic primljena vakcina, tako da je mora dobiti cim napuni godinu. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1926
15.1.2020 13:22:10   
vonavoj
Po kom zakonu je uslov za upis? Moj je upisan bez Mmra..mora potvrda da je redovno vakcinisan za svoj uzrast.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1927
15.1.2020 15:02:09   
Filadendronka
Zakon o zastiti stanovnistva od zaraznih bolesti. Ped.sestra nam rece da oni zakazuju MMr uglavnom malo kasnije, ali moze i sa tacno godinu dana. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1928
15.1.2020 17:09:02   
milicicak
Fili, u zakonu pise samo da je obavezno da se vakcina primi u skladu sa uzrastom. Ako sa 11 meseci krece u vrtic ne moze da primi MMR jer je on po kalendaru izmedju 12-15. Raspitaj se ponovo.

V je primio MMR sa godinu i 9 dana :) krenuo u vrtic 3 nedelje kasnije. Ne pitaj me kako smo se kombinovali tih mesec dana izmedju rodjendana i septembra...

< Poruku je uredio milicicak -- 15.1.2020 17:11:17 >

Direktna veza do poruke: 1929
15.1.2020 20:53:53   
Filadendronka
Mili, planiramo da J krene u jaslice nakon sto prodje rodjendan, nikako pre toga. Tako da se clan 32 gorepomenutog zakona odnosi na nas, kao i svu decu stariju od godinu dana koja nemaju osnov za odlaganje vakcinacije. Kako je proslo razdvajanje na tom pocetku? Moje starije dete je krenulo sa 15 meseci i secam se da sam tad razmisljala da je trebalo ranije dok jos nista ne shvata. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1930
15.1.2020 21:10:00   
milicicak
Fili, ako i krene sa 12meseci niko nema pravo da vam za upis trazi da primi MMR. Posle 15-og meseca imaju pravo da postupe po zakonu i onemoguce mu boravak u predskolskoj ustanovi... Da se odmah razumemo, ja nikako ne zagovaram odlaganje MMR-a i moj stav je sto pre to bolje i svakako pre polaska u kolektiv ali me nervira to proizvoljnontumacenje zakona kako kome odgovara, zato kazem.

A sto se adaptacije tice, ne znam relativno je bezbolno prosla. Mm ga je vodio, ja nisam mogla da uzmem godisnji jer sam ga vec iskoristila za letovanje, i mislim da je delimicno i zato bilo tako uspesno. On se brzo privikao i na ritam i na vaspitacice. Olaksavajuca okolnost je sto je njih jako malo u grupi pa je imao i punu paznju vaspitacica na pocetku a bogami tako je i sad 😀

< Poruku je uredio milicicak -- 15.1.2020 21:11:46 >

Direktna veza do poruke: 1931
15.1.2020 21:44:21   
Filadendronka
Mili, bas juce mi nasa dr rece da su na sastanku potvrdili da nema upisa bez primljenog MMR-a. Naravno, mogu sa njima da se ganjam, ali se svodi na isto. Valjda je fora da nece moci/hteti/nije im dozvoljeno da izdaju potvrdu da je dete zdravo, a bez nje nema upisa. A ako jeste zdravo i ima odgovarajuci uzrast, MMR zakonski mora da primi.
Kada je rec o adaptaciji, mene vrtic nece videti. Iako D sad obozava da ide, meni je svaki put knedla u grlu kad ulazim tamo. A sad da ne pricam kad tek treba da se odvojim. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1932
18.1.2020 23:01:33   
Misha i Ljisha
Da li neko moze da ostavi link pravilnika Radosnog detinjstva ili zakona o predskolskim ustanovama gde postoji odeljak za jaslice?

Direktna veza do poruke: 1933
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 76 77 [78]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 76 77 [78]
Idi na:

image
LauraAndrija
Pharmalife je naš spas koji svaki zdravstveni problem reši za tili čas!
Broncamil sirup je naš spas kod prehlade. Pomaže bukvalno za jedan dan i što je bitno beba popije bez problema, što nije slučaj kada su drugi sirupi u pitanju. Fitobalm gel koristimo od prvog meseca rođenja, otpuši nosić, beba lakše diše i mirno spava. Koristimo i mi odrasli. Apettito sirup pije ćerkica, u početku je odbijala zbog jakog mirisa i ukusa, ali sad je navikla i sama traži, mogu samo da kažem da pomaže. Mapez sprejom se naprskamo celi i nema ujeda.  Više >>
image
Kuvar: mama Jo
Odlicne, ukusne, premekane. Umesto hleba.

Anketa

Najlepše ime za bebu
sonjapops

Koje je ime najlepše od navedenih?

Oznake

Click Here