|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 20:53:43   
Anitaaa
Kod nas je uzrok grčeva bilo mleko koje sam ja pila...kad sam to izbacila grčevi su prestali.Mleko sam zamenila jogurtom,kiselim mlekom i pavlakom

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 22:01:43   
mejra81
Oti,mozes da uzmes termofor,Trca je pisala o njemu,
ali mozes da ga koristis tek kad otpadne pupak(mozda je i otpao)
Posto je tvoja Tea imala problema sa pupkom onda bi ja sacekala i da malo zaraste...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 22:05:13   
SUPER MAMA
Mi smo imali grceve prvih nekoliko dana ali ja sam pocela d apijem HIPP ov caj za dojilje koj u sebi sadrzi anason i komoraca po preporuci u bolnici od pedijatra on najbolje smiruje grcice kod bebe.
Jos tamo pedijatar nam je reko nikakve grejane pelene i slicno u pocetku jer pupak je otvorena rana koja pri toploti se siri i nastaje krvarenje.ja sam poslusala tako da nisma stavljala tople pelena ali ovaj caj kod nas je delovao ja sam ga pila a Monika nije imala grceve.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 22:07:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81

Oti,mozes da uzmes termofor,Trca je pisala o njemu,
ali mozes da ga koristis tek kad otpadne pupak(mozda je i otpao)
Posto je tvoja Tea imala problema sa pupkom onda bi ja sacekala i da malo zaraste...

U pravu je Mejra,nemoj ni slucajno da joj grejes stomacic dok pupak skroz ne zaraste.Bebi moje drugarice je zbog toga prokrvario pupak.
Ne znam sta bi mogla preventivno da uradis osim da vodis racuna o svojoj ishrani-izbegavaj masno,ljuto,kiselo i zacinjeno,pasulj a i mleko moze da nadima.
Bitno je i da je uvek posle podoja podignes da podrigne,cak i onda kad zaspe.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 22:09:45   
gagana83
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Mi smo imali grceve prvih nekoliko dana ali ja sam pocela d apijem HIPP ov caj za dojilje koj u sebi sadrzi anason i komoraca po preporuci u bolnici od pedijatra on najbolje smiruje grcice kod bebe.
Jos tamo pedijatar nam je reko nikakve grejane pelene i slicno u pocetku jer pupak je otvorena rana koja pri toploti se siri i nastaje krvarenje.ja sam poslusala tako da nisma stavljala tople pelena ali ovaj caj kod nas je delovao ja sam ga pila a Monika nije imala grceve.


I nama je pomogao Hipp caj za dojilje,ali onaj u kesicama,ne u granulama.Ali posto imas dosta mleka,mozda bolje da sacekas malo sa njim,jer on utice na to da se poveca proizvodnja mleka.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 22:12:47   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Mi smo imali grceve prvih nekoliko dana ali ja sam pocela d apijem HIPP ov caj za dojilje koj u sebi sadrzi anason i komoraca po preporuci u bolnici od pedijatra on najbolje smiruje grcice kod bebe.
Jos tamo pedijatar nam je reko nikakve grejane pelene i slicno u pocetku jer pupak je otvorena rana koja pri toploti se siri i nastaje krvarenje.ja sam poslusala tako da nisma stavljala tople pelena ali ovaj caj kod nas je delovao ja sam ga pila a Monika nije imala grceve.


I nama je pomogao Hipp caj za dojilje,ali onaj u kesicama,ne u granulama.Ali posto imas dosta mleka,mozda bolje da sacekas malo sa njim,jer on utice na to da se poveca proizvodnja mleka.



ja sam pila onaj u granulama kod nas je delovao samo sto umesto dve case dnevno ja sam pila samo jedna.
bog kolicine mleka, mad ai bez njega imala sam mleka za izvoz.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 22:44:40   
Anoniman
Citala sam nekoliko strana ove teme,.,iskreno nisam sve.

Teodora danas i juce kenjka i place (ne preterano) pre nego sto se iskaki...Kao da je boli stomak pre nego sto izbaci to iz sebe...
Da li mislite da bi trebalo preventivno da joj dam neke kapi ili nema potrebe za tim dok ne dodju grcevi?

NIje strasno to kod nje sada ali pitam..

neko je ovde napisao da je jeo kruske i da beba od toga lakse kaki...user posted image user posted image user posted image

Tea kaki sest sedam puta dnevno ali danas i juce kao da je muci stomak pre nego sto se iskaki.user posted image

verovatno ne treba nista da radim...jos!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 22:48:12   
simke
OTI mila sta si ti jela ovih dana?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 22:48:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Citala sam nekoliko strana ove teme,.,iskreno nisam sve.

Teodora danas i juce kenjka i place (ne preterano) pre nego sto se iskaki...Kao da je boli stomak pre nego sto izbaci to iz sebe...
Da li mislite da bi trebalo preventivno da joj dam neke kapi ili nema potrebe za tim dok ne dodju grcevi?

NIje strasno to kod nje sada ali pitam..

neko je ovde napisao da je jeo kruske i da beba od toga lakse kaki...user posted image user posted image user posted image

Tea kaki sest sedam puta dnevno ali danas i juce kao da je muci stomak pre nego sto se iskaki.user posted image

verovatno ne treba nista da radim...jos!

Draga,moj Stefan kao da se plasio kada treba da kaki,to je bila citava procedura kod njega!Nemoj da brines,videces sama ako ne daj Boze krenu grcevi,mi ih stvarno nismo imali.Samo pazi ti sta jedes,posto dojite!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 22:48:55   
nina83
Mila je cesto imala taj problem, s tim sto sam ja nju i dojila i davala ad, pa ne znam da l je isto.. Davala sam joj Bibilibi caj s vremena na vreme i to joj je bas pomagalo, nije imala gasove i lakse je kakila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 22:52:04   
Anoniman
Trebalo bi da je dobro kada beba ima gasove,znaci da creva dobro funkcionisu.Moj bebiron od prvog dana ima gasove...pa mislim znate i same kako je momentalno bolje kada se olaksate od tih gasova user posted image

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 22:55:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

OTI mila sta si ti jela ovih dana?


sargarepu dinstanu, piletinu,vocni jogurt, keks i mleko???
cveklu, teletinu...zelenu salatu, banane

nabrajam sve u poslednja tri dana...

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:03:23   
nina83
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Trebalo bi da je dobro kada beba ima gasove,znaci da creva dobro funkcionisu.Moj bebiron od prvog dana ima gasove...pa mislim znate i same kako je momentalno bolje kada se olaksate od tih gasova user posted image

Moguce da je dobro umereno, ali ona je bas bas imala gasove i to uvek pre kake, a stolica joj je bila cesto tvrda pa je otezano izbacivala. Mi smo po preporuci pedijatra uveli taj caj i gasovi su se sveli na zdrav minimum.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:03:24   
simke
Probaj da izbacis mleko,da vidis kako ce onda bitiuser posted image Prati sta jedes,uzrok grceva moze biti mleko,mlecni proizvodi,citrusi,jaja,kupus,pasulj,u principu sve ono sto i nama pada teskouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:17:59   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: OTI

neko je ovde napisao da je jeo kruske i da beba od toga lakse kaki...user posted image user posted image user posted image



Nama je dr rekla da kruške nikako nejedemuser posted image user posted image

Mnoge čujem da hvale čaj od majorana čak i za prevenciju grčeva.
Mada Aleksa nije hteo čaj nikako, tako da smo mi grčiće prošli sa espumsanom.

A iz iskustva moje sestre i njene devojčice znam da dete nesme da se previše poji vodom ili čajem, jer stvara kontra efekat.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:18:55   
Anoniman
Tei je otpao pupak ali je pod gazom, cekamo da zaraste tako da grejanje necemo.
HIPP caj imam ali se plasim da ga pijem da mi se mleko ne bi jos povecalo.. user posted image
na ishranu pazim..citruse ne jedem niti grasak, pasulj i to...od sutra ima da izbacim i mlecne proizvode...

ajde videcu na dalje kako ce biti...

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:24:06   
simke
Nemoj izbacivati sve mlecne proizvode,za pocetak izbaci mlekouser posted image Prevencije nema ,ili ce ih imati ili neuser posted image Ako bude imala prepoznaces po simptomima(neutesan plac u odredjeno doba dana,grci noge i sl.),tad mozes da reagujes,a dotle vodi racuna sta jedesuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:24:44   
Ellenica
Draga samo mleko, ne mlečne proizvode.
Pi jogurt i sir jedi kolko ti volja


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:26:10   
Anoniman
Da znas da sam i ja jedna od tih kojima mleko smeta,uzimala sam ono bez laktoze jer obozavam mleko,ja sam imala grceve od mleka i naduven stomak,sreca panije Stefan!

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
24.3.2010 23:27:08   
simke
Meni se Sinisa grcio i od sirauser posted image Sve je to individualno,samo prati sta jedesuser posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.3.2010 7:29:27   
Modessty
Počela sam da ga dohranjujem. Iako sisa ne npreduje u težini pa dr rekla da uvedemo humanu. Ima tri obroka dnevno dohranu. Ostalo sisa. Grčeve ima i dalje samo redje, ali jače. Prva dva puta kad je pio humanu iskakio se dok je pio. Sada ima problem. Jadan se sav grči i napinje da se iskaki. Čaj neće evvo već nekoliko dana. Neće ni vodu. Neznam šta da mu dam da mu lakše ide? user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.3.2010 7:41:22   
Trcosava
Mod jel ima tu da se kupi ono mleko protiv grčeva? Nešto sam načula da hoće grčići i od kombinacije majčinog i adaptiranog mleka. Ako ima zatvor imaju i mlekca za redovniju stolicu. Ne znam kako drugačije da ti pomognemuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.3.2010 7:45:23   
Modessty
Trco ja eto prvi put čujem za to mleko user posted image
On ima problem samo dok se ne iskaki. Jadničko lice mu se skroz zacrveni od napora!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.3.2010 7:53:30   
Trcosava
Za koje mila? Navela sam dvauser posted image

I Anči se tako crvenela jedno vreme kad kaki, to je samo neki period (valjda dok ne nauče da kake user posted image )
Iskreno, ja sam Ani dala jednu kutiju tog mleka protiv grčeva, ali njoj nešto nije pomoglo. Ovo za stolicu imam celo, neotvoreno i još joj ne dajem, kaki svaki do svaki drugi dan i nema problema pa neću da silim. Znam da Novalac (to mi i inače pije) ima i to za bebe sa ''zatvorom'' i ček, evo link KLIK pa pročitaj
Ani su prestali grčići negde oko 2. meseca, tj kad ih je napunila


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.3.2010 7:55:12   
Modessty
Hvala Trco.
On inače redovno kaki. Po nekoliko puta dnevno. Seronja mali user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here