|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 16:15:23   
Verus
NE znam da li si videla..

I dodacu ono sto uvek kazem: TI smanji unos mlecnih preradjevina, osobito: mleka, sira, sladoleda.  I to AD mleko kad das samo napravi jos vece sr**e od grceva.  Veruj mi.
IZVORNA PORUKA: Verus RR

bubo pisala sam ranije ali evo sta smo mi koristili za grejanje (umesto peglanja pelene sto ne ostane toplo dovoljno dugo ko sto znas). 

U tanku carapu, moze i najlon stavis sacicu pirinca, dovoljnu kol da njoj pokrije stomacic.  To ugrejes u mikrotalasnoj na nekih 30 tak sekundi.  Proveris naravno jel previse toplo pre nego sto joj stavis.  Ovako ostane toplo paaa sigurno 15tak minuta i vise!!


< Poruku je uredio Verus RR -- 14.12.2010 16:17:02 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 16:18:36   
Anoniman
Videla sam , Verka ... Pomislila sam na to , ali mi muž tutnuo termofor pa joj time zgrajasmo trbu . A je l' to sa pirinčem fora samo u grejanju ili i taj pirinač ima neke svoja "blažena" dejstva ? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 752
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:34:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

TI smanji unos mlecnih preradjevina, osobito: mleka, sira, sladoleda.  I to AD mleko kad das samo napravi jos vece sr**e od grceva.  Veruj mi.



Ja se NIKAKO ne slažem sa tim.

1. Marko nije imao grčeve ništa manje i ništa više dok je bio na kombinaciji ad mleka i mog, nego sad kad je samo na mom. Ima ih i dalje, samo je sada veći, jači, i lakše se izbori sa gasovima.

2. Kada je dobio onaj grozan ekcem po licu (sad ga ima i po ostatku tela, ali nije grozan), dr u DZ mi je rekla da izbacim mlečne proizvode, jaja i košpičavo voće, dok su mi druga dva lekara (pedijatar i alergolog) rekli da se dojiljama ne savetuje izbacivanje bilo kakve hrane ako za to ne postoji pouzdan pokazatelj da je to uzrok (kao kod vas alergija na mlečne proteine).

BTW, Bubo, mi živimo sa termoforima, imamo dva, medu i jagodu, i na smenu ih kuvamo i koristimo. Naša voda je takva da kroz 3 otkuvavanja nećeš videti gde je metalni kružić, ja dodajem malo sirćeta u vodu u kojoj ih otkuvavam.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 753
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:35:20   
ivaj
Jelena je sad samo na ad mleku pa isto ima grceve kao i dok sam je dojila.Tako da to izgleda nema veze.

Nego da li se svi pridzavate onih propisanih kolicina kapi i sirupa? Meni se to nesto cini malo.Sad dajemo sirup a njegova mera je 5ml sto je od prilike kafena kasicica.I imam utisak da je to nista,jos ova moja obavezno povrati posle jela,ko zna sta ostane.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:37:27   
Verus
duze drzi temp i po meni je brzo i lako
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Videla sam , Verka ... Pomislila sam na to , ali mi muž tutnuo termofor pa joj time zgrajasmo trbu . A je l' to sa pirinčem fora samo u grejanju ili i taj pirinač ima neke svoja "blažena" dejstva ? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:39:47   
Verus
Nema veze ako beba pije samo tvoje mleko.  Proteini mleka se i dalje izbace u tvoje mleko: i beba ih dobije. Npr. Snelle je ekskluzivno dojila i beba je imala tolike grceve i probleme, kad ono: plikovi (rane) po crevima od kravljeg mleka koje je beba dobijala preko njenog mleka.  Tako da...po meni, vredi sve probati.  Eh da sam samo znala ne bih muku mucila sve one veceri sa grcevima.  Kako sam 2 nedelje bila na ishrani bez mlecnih proizvoda dete mi izgubilo grceve.  Naravno, UOPSTE NE MORA biti to, ali po meni, nista nikog ne kosta da proba... Naravno, mora se biti na STRIKTNOJ ishrani minimum dve nedelje da bi se primetila promena.  Par dana nece apsolutno nista promeniti...
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Verus RR

TI smanji unos mlecnih preradjevina, osobito: mleka, sira, sladoleda.  I to AD mleko kad das samo napravi jos vece sr**e od grceva.  Veruj mi.



Ja se NIKAKO ne slažem sa tim.

1. Marko nije imao grčeve ništa manje i ništa više dok je bio na kombinaciji ad mleka i mog, nego sad kad je samo na mom. Ima ih i dalje, samo je sada veći, jači, i lakše se izbori sa gasovima.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:40:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

Jelena je sad samo na ad mleku pa isto ima grceve kao i dok sam je dojila.Tako da to izgleda nema veze.

Nego da li se svi pridzavate onih propisanih kolicina kapi i sirupa? Meni se to nesto cini malo.Sad dajemo sirup a njegova mera je 5ml sto je od prilike kafena kasicica.I imam utisak da je to nista,jos ova moja obavezno povrati posle jela,ko zna sta ostane.


Daj pre sisanja, ili u sred sisanja.

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 757
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:42:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Nema veze ako beba pije samo tvoje mleko.  Proteini mleka se i dalje izbace u tvoje mleko: i beba ih dobije. Npr. Snelle je ekskluzivno dojila i beba je imala tolike grceve i probleme, kad ono: plikovi (rane) po crevima od kravljeg mleka koje je beba dobijala preko njenog mleka.  Tako da...po meni, vredi sve probati.  Eh da sam samo znala ne bih muku mucila sve one veceri sa grcevima.  Kako sam 2 nedelje bila na ishrani bez mlecnih proizvoda dete mi izgubilo grceve.  Naravno, UOPSTE NE MORA biti to, ali po meni, nista nikog ne kosta da proba... Naravno, mora se biti na STRIKTNOJ ishrani minimum dve nedelje da bi se primetila promena.  Par dana nece apsolutno nista promeniti...
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Verus RR

TI smanji unos mlecnih preradjevina, osobito: mleka, sira, sladoleda.  I to AD mleko kad das samo napravi jos vece sr**e od grceva.  Veruj mi.



Ja se NIKAKO ne slažem sa tim.

1. Marko nije imao grčeve ništa manje i ništa više dok je bio na kombinaciji ad mleka i mog, nego sad kad je samo na mom. Ima ih i dalje, samo je sada veći, jači, i lakše se izbori sa gasovima.




Vredi probati ali ja eto mislim da mlečni proizvodi, ako dete nema alergiju na njih, ne menjaju na stvari po pitanju grčeva. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 758
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.12.2010 17:53:25   
Verus
Slazem se: ali evo na primer, ovo sa kostunjavim vocem.  2 prijateljice su se "ubijale" od kikirikija tokom trudnoce i dojenja: i deca su im alergicna na kikiriki...slucajnost il ne, ne znam.  Ali verujem da predispozicija mora da postoji.  ALI ako se izbegne rano, onda je mogucnost veca da dete izbegne alergiju.  E sad, za mleko...svakako je tesko varljivo, pa mislim da zato i dobiju vise vazduha u crevima i jace grceve...


Trudnice ne treba da jedu orahe

Autor: Blic online (www.blic.rs) | 30.11.2010

user posted image
OBJAVI NA:

  • user posted image
    Već dugo se polemiše o tome da trudnice i žene koje doje ne bi trebalo da jedu orahe jer se tako povećava mogućnost za razvijanje alergija kod beba.  
    Pedijatar Skot Siširer iz „Sinai bolnice“ u Njujorku kaže da dokazi za to još nisu dovoljno čvrsti i da zbog toga ne mogu da zabrane konzumaciju oraha trudnicama.


    On je zapravo na ovaj način pokušao da okonča veliku polemiku koja se među stručnjacima vodi već godinama.


    Istraživanje koje je obavljeno na 503 deteta uzrasta od tri do 15 meseci pokazalo je da 140 njih imaju povećanu osetljivost na orahe i koštunjavo voće, a majke te dece su pojačano konzumirale baš te namirnice tokom trudnoće. Ipak, Siširer ističe da to važi samo za bebe koje imaju predispoziciju za alergije, to jest ako u porodici ima onih koji imaju ili su imali taj problem. Ako to nije slučaj, nema razloga da izbacite orahe iz svoje trudničke ishrane.


    Američki institut za zdravlje dao je 30 miliona dolara Sišireru i njegovom timu da se pozabave tim problemom i nađu odgovor na pitanje da li orasi, jaja i mleko povećavaju rizik na alergiju kod dece.

    27. novembar 2010.
    Kompletan tekst pročitajte na www.blic.rs

    (odgovor članu Anoniman)
  • Direktna veza do poruke: 759
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 18:24:14   
    Anoniman
    Taman sam htela da pitam ovo u vezi mleka : da li možda postoji mogućnost da je moje mleko isuviše jako ili da na bilo koji način ono izaziva prejake grčeve kod bebe ? O svemu mozgam , i sad nešto zaključih da su Nini grčevi čini mi se jači otkako je hranim samo mojim mlekom . user posted image Kako to da proverim ?

    (odgovor članu Verus)
      Direktna veza do poruke: 760
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 18:33:06   
    Podrum Š.
    Bubo svašta je moguće user posted image
    Rea nije imala grčeve unazad mesec dana. Juče sam jela neku kinesku hranu koju mi je mama donela iz Mađarske. Rezultat - nismo spavali noćas... Što zbog mene, što zbog nje user posted image .
    Mislim da sve prelazi u mleko i da oni sve osete.

    _____________________________

    ...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 761
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 18:34:26   
    zoća
    kod beba koje su na veštačkoj ishrani grčevi mogu nastati zbog halapljivog gutanja ili ako je rupa na flašici mala pa teško izvlače mleko kod beba na prirodnoj ishrani podoj treba da traje minimum 15 minuta po dojci iz razloga što prvo mleko koje se luči je bogato ugljenim hidratima to pojačava grčeve zato se luči drugo mleko koje je bogato mastima belančevinama i vodom i rastvara ove ugljene hidrate.Ako se jave grčevi bebi treba masirati stomak u pravcu skazaljke na satu ili bebu staviti direktno na svoju kožu dodir koža na kožu ih smiruje naravno može i na stomak ako nije otpao pupak ne mada bebama kojima nije otpao pupak i nemaju prave grčeve.podrigivanje minimum tri puta pomagati im blagim tupkanjempo leđima i držati ih uspravno

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 762
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 18:42:57   
    Anoniman

    IZVORNA PORUKA: zoća

    kod beba koje su na veštačkoj ishrani grčevi mogu nastati zbog halapljivog gutanja ili ako je rupa na flašici mala pa teško izvlače mleko kod beba na prirodnoj ishrani podoj treba da traje minimum 15 minuta po dojci iz razloga što prvo mleko koje se luči je bogato ugljenim hidratima to pojačava grčeve zato se luči drugo mleko koje je bogato mastima belančevinama i vodom i rastvara ove ugljene hidrate.Ako se jave grčevi bebi treba masirati stomak u pravcu skazaljke na satu ili bebu staviti direktno na svoju kožu dodir koža na kožu ih smiruje naravno može i na stomak ako nije otpao pupak ne mada bebama kojima nije otpao pupak i nemaju prave grčeve.podrigivanje minimum tri puta pomagati im blagim tupkanjempo leđima i držati ih uspravno


    Ovo sam primetila kod moje Nine ! Uzas jedan kako je halapljiva i kako izgleda njeno dojenje i (ili) hranjenje na flašicu ! To sufla vazduh , cvrči , tačno vidim i osetim da vuče vazduh , pa joj pomeram siku ili flašicu dok ne osetim da je dobar cug uhvatila i da nigde ne uvlači vazduh . Kako ovo da sprečim ? user posted image Kad navali na siku - ijuuu , kako vuče , kao luda , halapljivo i mnogo vazduha povuče , tako isto i na flašicu ...

    (odgovor članu zoća)
      Direktna veza do poruke: 763
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 18:50:17   
    zoća
    kada bebi staviš siku stisni bradavicu i gurni joj što dublje da bi beba uhvatila i oreolu tako ona stvara negativan pritisak koji je osniva dojenja a što se tiče flašice prvo proveri rupicu a u cucli uvek mora da ima mleka znači da bude puna cucla









    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 764
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 18:52:57   
    Anoniman
    Zoćo pa ja sve tako radim kao što si napisala , i opet se halapljivo naguta vazduha user posted image

    (odgovor članu zoća)
      Direktna veza do poruke: 765
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 19:09:37   
    zoća
    draga ima dece koja su halapljiva ništa strašno između prelaska sa sike na siku obavezno je stavi da podrigne a to sam ti napisala kako je najefikasnije a što se tiče flašice proveri otvor i cucla mora da ti je uvek puna mleka bukvalno da je držiš uspravno u odnosu na bebino lice

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 766
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 19:17:51   
    Jeca*
    o ljubim je, kako slatko visi na grani user posted image  tako smo mi to zvali - tata hajde stavi Luku na granu user posted image
    hvala za diiiiiivnuuuuuuu sličicu
    žao mi je što se muči, ali sve su to bebeće muke. Grli je, mazi, pazi, leži sa njom....

    _____________________________

    The price of discipline is always less than the pain of regret
    Robin Sharma

    (odgovor članu zoća)
    Direktna veza do poruke: 767
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 22:34:48   
    Jele

    IZVORNA PORUKA: BubaMira


    Ovo sam primetila kod moje Nine ! Uzas jedan kako je halapljiva i kako izgleda njeno dojenje i (ili) hranjenje na flašicu ! To sufla vazduh , cvrči , tačno vidim i osetim da vuče vazduh , pa joj pomeram siku ili flašicu dok ne osetim da je dobar cug uhvatila i da nigde ne uvlači vazduh . Kako ovo da sprečim ? user posted image Kad navali na siku - ijuuu , kako vuče , kao luda , halapljivo i mnogo vazduha povuče , tako isto i na flašicu ...


    Meni se to dešava sa Strahinjom kada je mnogo gladan, a kada ga odmah ponudim čim jednom kmekne, bolje uskladi disanje i sisanje i opušteniji je. Takođe navali kad već ne zna šta će od muke sa prdenjem, valjda ga iznervira....

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 768
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 22:51:36   
    Verus
    Mnogi tvrde da majka mora da pazi sta jede: sve sto izazva nama gasove, to ce i njima preko tvog mleka.  Meni je recimo mleko bilo kriminalno masno: bukvalno pola flasice bude masnoca (kad odstoji u frizideru), pa verujem da i bilo tesko za variti.  Ali eto, u nasem slucaju je ipak u pitanju bilo to sto sam jela nenormalne kolicine mlecnih proizvoda (tablu sira, nekoliko casa mleka, sladoled, ma uzas zivi)...
    IZVORNA PORUKA: BubaMira

    Taman sam htela da pitam ovo u vezi mleka : da li možda postoji mogućnost da je moje mleko isuviše jako ili da na bilo koji način ono izaziva prejake grčeve kod bebe ? O svemu mozgam , i sad nešto zaključih da su Nini grčevi čini mi se jači otkako je hranim samo mojim mlekom . user posted image Kako to da proverim ?

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 769
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    14.12.2010 22:52:27   
    Verus
     O da, i ne zaboravi da je cesto podrigujes....ja sam ladne vode to zaboravlja kada smo je tek doneli kuci, sve dok mi nije postalo navika...

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 770
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    15.12.2010 9:07:08   
    Anoniman
    Mare nije podrigivao kad je bio tako malen. Nije bilo teorije da podrigne, šta god da mu radim, pisala sam o tome u odgovorajućoj temi. Tek od nedavno podriguje.
    Mi smo sinoć vrištali od 19.30 do 22h zbog grčeva. Onda je nekako zaspao, ali je celu noć dizao nogice i ispuštao gasove. Jedva dočekah puna 3 meseca, kao proći će, ali ništa od toga. user posted image

    (odgovor članu Verus)
      Direktna veza do poruke: 771
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    15.12.2010 9:15:54   
    Olga75
    Ni Marija nije podrigivala kad je bila bebac a bas sam je podizala , lupkala ,masirala i nista. Na kraju sam odustala od podrigivanja mada ona nije imala neke jake grceve i to se lepo resavlo espumisanom.


    _____________________________

    Marija je moj najveci uspeh

    JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 772
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    15.12.2010 14:46:14   
    Anoniman
    IZVORNA PORUKA: BubaMira

    Taman sam htela da pitam ovo u vezi mleka : da li možda postoji mogućnost da je moje mleko isuviše jako ili da na bilo koji način ono izaziva prejake grčeve kod bebe ? O svemu mozgam , i sad nešto zaključih da su Nini grčevi čini mi se jači otkako je hranim samo mojim mlekom . user posted image Kako to da proverim ?

    Moje skromno misljenje je - majcino mleko za njenu bebu je  uvek dobro ,nikad lose,osim naravno kada je neka bolest u pitanju   ..user posted image

    Nadam se da ce brzo proci grcevi  user posted image

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 773
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    15.12.2010 15:18:33   
    Anoniman
    Da kucnem u drvo - i noćas pregurasmo noć bez grčOva user posted image Espumisan 2x u 24h , malo se iskenjkavimo tokom dana ali noćas smo opet bile mirne .
    Sad me brine što tripujem da malo spava , ali o tome ću sad u odgovarajućoj temi , ako je nađem user posted image .

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 774
       RE: Pomoć bebi sa grčevima
    15.12.2010 15:58:43   
    Anoniman
    Bubo,po koliko kapljica espumisana dnevno dajes Nini?

    (odgovor članu Anoniman)
      Direktna veza do poruke: 775
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
    Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
    Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
    Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



    Anketa

    Дуда.
    пеперутка16

    До када је ваше дете имало цуцлу?

    Click Here