|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.6.2014 8:12:42   
Klarita
MiLj, ne siri dezinformacije user posted image

Nisu sva sredstva protiv grceva probiotici, bas naprotiv, vecina su karminativi!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.6.2014 8:36:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Klarita

MiLj, ne siri dezinformacije user posted image

Nisu sva sredstva protiv grceva probiotici, bas naprotiv, vecina su karminativi!




user posted image Izvinjavam se. Mi nema sta nismo kupili za te grceve pa sam gledala sastav i videla da svi sadrze Lactobacillus pa mi je sled misli bio da je sve to isto i da su sve to probiotici. I espumisan i liobif i biogaja i td. user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.6.2014 9:02:52   
Klarita
Liobof i biogaja su probiotici, a razlikuju se po kolicini bakterija kao i po vrsti bakterija, mada su iz istog roda Lactobacilus. A, espumisan je simetikon, koji se ne resorbije vec nepromenjen prolazi kroz organizam, tako sto dovodi do razgradjivanja mehurica gasova, a onda putem intestinalnih aktivnosti izbacuje.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.6.2014 12:10:39   
Misha i Ljisha
ajoj jeste jeste hahahauser posted image jao Boze pa ja ladno zaboravila. Jeste simetikonuser posted image .

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.6.2014 18:48:34   
Jole84

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Jole drago mi je da je boljeuser posted image
Malo off koje AD si uvela?


Diksi izvini tek sad vidim,uvela sam joj Hipp,stvarno se smanjili grčići od tad. Kakvo je stanje kod vas?


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:25:34   
degu
Od koliko dana starosti sme da se koristi Espumisan? I da li sam dobro shvatila doziranje, 25 kapi pre ili posle svakog podoja? To mi deluje baš, baš puno. Do sad smo koristili babyfan kapi na bazi kima i super odrade posao, ali smeju samo 3 puta dnevno da se koriste a u međuvremenu prevrištimo, pa sad ne znam da li da pokušamo sa Espumisanom user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:31:22   
New Mom
Espumisan ja s*anje! Kaci je cinio samo da se jos vise grci i da je boli.
Moze od 15.og dana. I da, ide toliko kapi, ne vredi ako stavis manje.
Kolji sam davala BioGaia kapi, ide mislim 5 kapi. I delovalo je.

Al najbolje ide sad gde sam probiotike pila ja a ne beba. Mozda je 2 ili 3 dana znala oko 15min da place i to je to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:37:06   
New Mom
Anastasijina patronazna mi rece da ima i neki homeopatski sad lek za kolike. Ne secam se imena.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:38:22   
New Mom
U sustini na svako malo neki drugi lek je u prvom planu. Pre 4 god Espumisan, pre 2 BioGaia, sad taj homeopatski.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:45:38   
Sanjica26 RR
NM mi smo koristili enterokind. On je homeopatski.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:53:08   
mamica 91
Cini mi se da je 25 kapi na dan, a ne posle ili pre svakog obroka, ako se dobro secam...Uni espumisan isto nije pomagao, sad bebcu dajemo biogaiu i super je, nema plakanja...

evo sad nadjoh..Doziranje: simptomatsko lečenje gastrointestinalnih tegoba izazvanih stvaranjem gasova,
u dijagnostici: odrasli i deca preko 12 godina 3-5 puta po 50 kapi; odojčad 25 kapi pre ili posle
podoja; deca od 1-6 godina 3-5 puta po 25 kapi; deca od 6-14 godina 3-5 puta po 25-50 kapi.
IZVORNA PORUKA: degu

Od koliko dana starosti sme da se koristi Espumisan? I da li sam dobro shvatila doziranje, 25 kapi pre ili posle svakog podoja? To mi deluje baš, baš puno. Do sad smo koristili babyfan kapi na bazi kima i super odrade posao, ali smeju samo 3 puta dnevno da se koriste a u međuvremenu prevrištimo, pa sad ne znam da li da pokušamo sa Espumisanom user posted image



< Poruku je uredio mamica 91 -- 11.7.2014 20:56:24 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 20:54:35   
Trcosava
Mislim da je sve individualno. Ani nije pomagala biogaia

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 21:21:06   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

NM mi smo koristili enterokind. On je homeopatski.

E da, taj su mi rekli.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.7.2014 21:50:20   
doktorkakristal
NM ja sam daval biogaju i espumisan,biogaju ujutru,a espumisan samo uvece,e sad moja beba i nije imala neke grceve bili su jedno vreme ali nije bilo bas toliko strasno uvek se javljali uvece trajali oko sat ili dva i povukli se brzo,opet je sve individualno,pokusaj sa masazama i grejanjem stomacica

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.7.2014 11:20:03   
moja ciklama
Ima neko iskustva GAS BIMBI KAPI?
Meni za sad rade posao, ali sa Italijanskog tržišta, kod nas ih nisam našlauser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.7.2014 20:10:15   
degu
Hvala vam žene!
Stvarno je sve individualno. Danas je bio miran dan hvala Bogu, tako da i espumisan odlažemo do daljnjeg user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.7.2014 13:16:22   
pari
da li je neko probao Colief kapi? malopre nam je to patronažna sestra spomenula kao novi lek za koji je čula od nekoliko mama...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.7.2014 8:52:28   
mirkam
Moj M je imao strasne grcice, to je bilo ludilo. Koristili smo u pocetku Enterokid kapi koje mu nista nismu pomagal. Cini mi se da ga je Biogaja spasila, mada smo isti dan poceli da koristimo i Dr. Brown flasicu, sa cjevcicom da beba ne moze da vuce vazduh. I dalje koristimo tu flasicu, za svaki slucaj, imam stres od plakanja od grceva user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.7.2014 10:53:27   
pari
mirkam, kakva je to flašica? to je kad se beba hrana na flašicu? moj sisa samo...
od juče smo uveli biogaia kapi...

< Poruku je uredio pari -- 22.7.2014 10:54:16 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.7.2014 12:12:53   
mirkam
Pari, moj nije sisao bez mjesec dana pa smo provalili ovu flasicu.Flasica ima cijev koja onemogucava da beba kad jede vuce vazduh. Imas na netu pa pogledaj, ali opet nista kad sisa...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2014 8:21:00   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: emicaa

Kao što sam već pisala u drugim temama u zadnje dvije sedmice imamo problema sa stomačićem.
Počne plakati i onda prdi,prdi i smiri se i tako u krug,od kad je to muči dosta lošije i spava,Nisam joj uvodila ništa novo od hrane tako da ne znam od čega je...
Ako imate iskustva podijelite ga samnom.
Za one koji ne znaju bebica ima 10 mjeseci.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2014 8:24:09   
serpica

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

IZVORNA PORUKA: emicaa

Kao što sam već pisala u drugim temama u zadnje dvije sedmice imamo problema sa stomačićem.
Počne plakati i onda prdi,prdi i smiri se i tako u krug,od kad je to muči dosta lošije i spava,Nisam joj uvodila ništa novo od hrane tako da ne znam od čega je...
Ako imate iskustva podijelite ga samnom.
Za one koji ne znaju bebica ima 10 mjeseci.






To verovatno nisu oni grcevi koje beba ima u prvim mesecima zivota,ne znam,mozda joj nesto ne odgovara od hrane koju vec jede,mozes da probas BioGaju ili neki caj...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2014 8:27:23   
emicaa
Ona one grčeve u početku nije ni imala,i ovo sad kad je uhvati ne grči se,recimo preko dana normalno se igra i onda počne prdit,uglavnom noću je propraćeno plačom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2014 8:49:33   
Misha i Ljisha
Trco u pravu je Emica ovo nisu grcevi.

Nego ja ispisah covece esej a tema zakljucana sve mi se izgubilouser posted image . Gde sad da napisem? Ovde?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.9.2014 8:55:04   
emicaa
Ili ovde ili mi pošalji pp

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here