|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LCHF dijeta
26.3.2013 16:53:56   
World
pa mogu, nije problem, samo dok se prisjetim sta sam sve jela... user posted image

nego ovako, kad pojedem nesto, napisacu ti sta sam jela... jutros sam za dorucak pojela jaja umucena sa kajmakom u koje samo dodala kasiku onog brasna od sjemenki (izmljela na mlin za kafu bademe, lanene i bundevine sjemenke, a mozes staviti koje hoces, ja sam te trenutno imala), to isprzila.. i prilog mladi sir sa pavlakom... i bilo mi dosta, nisam jos rucala, doduse nije mi azdajica dozvolila, tek je opet zaspala... user posted image

a ja sam pravila one lchf pogacice od sjemenki pa sam nosila sa sobom kad mi zatreba negdje da nosim, bas zasite prilicno, mada izgleda da je malo, ali nije... tu istu smjesu sam koristila za pravljenje pice... to mozes grickati bez ambalaze.. user posted image

a dok sam radila, za rucak sam pravila corbice, razne salate sa povrcem, mesom, bilo cim sto imam... ako se sjetim jos necega, pisacu...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: LCHF dijeta
30.3.2013 21:23:22   
Anoniman
po predlogu world, mi zene sa IR ovde cemo od sada pisati svoje dnevne jelovnike.

d - razeni hleb, pola sardine, ajvar, kiseli krastavcici
u - 2 plazme (ISPAD br1)
r - paprike punjenje samponjonima (izdinstala crni i mladi luk, dodala jednu rendanu sargarepu, vrlo malo secerca i pakovanje sampinjona, rendanih - time punila paprike, pa ih zapekla u rerni)
u - pojela kod mojih 3 keksica sa cokoladom, tipa domacica (ISPAD br2)
v - velika cinija zelene salate, rotkvice, pola tunjevine, limunov sok, parce pite sa krompirom
kafu preskocila, ne prija mi poslednjih dana.. pila dosta vode i 1 casu kisele. a tek sad vidim da ni jednu vocku nisam pojela..

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: LCHF dijeta
30.3.2013 22:12:12   
Anoniman
ja spremih veceras opet pogacice - stavila sam malo heljdinog, malo integralnog psenicnog brasna, ovsene mekinje i moje lchf brasno, dodala prasak za pecivo i maslinovo ulje. odozgo sam ih namazala masl. uljem i posula susamom.
spremila sam i jednu pitu od heljdinih kora, filovala sam sa blitvom i senfom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 0:00:22   
Anoniman
dobila sam napad gladi, sad u ponoc.. pa jedem orahe.
zna li neko koliko smemo pojesti oraha/badema/kikirikija u toku dana ili za jedan obrok?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 0:13:42   
Suncicabg
I ja imam napad gladi - jedem suncokret i kokice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 0:16:29   
Anoniman
suncokret moze, kokice bas i ne bi trebalo user posted image

ja pojma nemam sta cu ako ponovo budem imala mucnine kao u I trudnoci. user posted image punih 5 meseci povracanja.. samo sam mogla da jedem krekere, kiflu isl. UH!

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 0:17:23   
Suncicabg
Macaki gde da nadjem vise o ovoj ishrani?
Mada ja ne mogu ni da zamislim da potpuno izbacim hlebuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 0:25:17   
World
suncice. ovdje mozes da procitas KLIK

macaki, ako ti bude muka ne moras bas slijepo da se pridrzavas.. ja sam u trudnoci morala malo drugacije da jedem jer mi je bilo muka od vecine stvari, a narocito od slatkisa (srecomuser posted image ).. i onda kad sam se porodila opet nisam mogla zbog dojenja, ali evo sad pokusavam ponovo... mislim, neces ti nesto puno upropastiti ako pojedes koji kreker, samo batali kupovne slatkise, bijeli secer, bijelo brasno i tako to, one najgore stvari...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 0:36:35   
Suncicabg
Hvala draga user posted image
Idalje mi bas tesko deluje, ali da sumiramo :
Nema zitarica nikakvih user posted image
Kakvo je to brasno o kom pricate?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: LCHF dijeta
31.3.2013 17:56:30   
World
ma tesko je samo malo na pocetku dok ne udjes u fazon... samo polako... ja sam izbacila zitarice skroz, a ti ako ne mozes, pravi sebi hljeb od integralnog brasna sa sjemenkama recimo.. nemoj samo da kupujes, posto u pekarama stavljaju gomilu nekih aditiva, pa nikako nije dobar...

a brasno o kojem pricamo se pravi od sjemenki.. bilo kakvih.. npr. meni je osnova bademi, pa onda dodam sta mi se svidja: sjemenke od bundeve, suncokreta (gledaj da budu neslane i nepecene), lana, susama.. itd... stavljas u omjeru koji se tebi svidja, sameljes i od njega pravis svasta nesto.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 0:44:51   
Anoniman
ja danas jela
d - jasko pecivo, jogurt (prekinula sam post, sem mesa koje cu izbegavati), pola kafe (smucilo mi se)
r - paprike punjene sampinjonima, rotkvice
u - pita od krompira i pita od heljdinih kora sa blitvom i senfom, jogurt
2 plazme
kod prijatelja pojela parce pite sa prazilukom, sargarepom i spanacem
v - pita od heljdinih kora sa blitvom i senfom, jogurt
pola solje mleka oko ponoci
citav dan samo vodu pila

za sutra sam spremila corbu od karfiola (praziluk, sargarepa, celer i karfiol, ima malo projnog brasna) i posne sarmice od zelja (luk, saragrepa, integralni pirinac, zelje).

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 0:47:47   
Anoniman
world, imas li iskustva sa pekaricama? mi smo planirali da kupimo, ali ne znam kako bi se unutra mesalo ovo nase brasno. user posted image prijatelj mi veceras rece da su oni spremali i integralne hlebove i da budu extra, tako da pretpostavljam da bi ipak moralo neko integralno psenicno ili razeno, heljdino.. sta god pored semenki. ali po lchf-u ne bi trebalo koristiti ni kvasac. stavljas li ga ti kada mesis hleb?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 13:39:34   
World
ne znam, nisam koristila nikakve pekace, ja to ispecem u rerni,.... stavljam kvasa, znam da ne treba, ali ni ne jedem ga svakako.. user posted image

nikako da se nakanim da probam jednom da napravim onaj beskvasni...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 22:26:31   
Anoniman
d - 2 jaja przena sa blitvom, malo razenog hleba, solja jogurta
r - corbica od karfiola, pizza user posted image
u - malo crvenog grejpa, 2 plazme
v - somovina u paradajzu, pola lchf pogacice sa kajmakom i percima luka, solja jogurta

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 22:48:06   
Sanchy
Dorucak ovsena kasa,rucak jedna punjena posna paprika,spremala sveki ne znam sta je sve bilo unutra,i salata krastavac paradajiz rotkvice ,vecera mesni rolat od belog pileceg sa kuvanim jajetom u sredini i mladi sir,,,ja hleb ne jedem a i slatkise sam eliminisala,imam kuci posne medenjake ,jedan ima 180 kcl pa kad mi se bas trazi secer pojedem pola jednog za taj dan i da dodam retko pojedem i vocku i to samo jabuka dolazi u obzir jer me i voce goji takodje sam prilicno izbacila i mlecne preradjevine tipa pavlaka kiselo mleko itd iz istog razloga,suhomesnato ne jedem odavno i smrsala sam u poslednje vreme nekih sad vec pet kg,,,ali sta sve ne jedem i ne smrsala

< Poruku je uredio Sanchy -- 1.4.2013 22:52:42 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 23:00:29   
Anoniman
sanchy, jesu li to oni medenjaci posni na vodi? bas me zanima da li ima u njima kukuruzno-fruktoznog sirupa, pise kao da sadrze samo med. i ja sam do sam postila pojela pr komada, ali nekako mi se cine bas preslatki. a videla sam u jednoj radnji da imaju takve medenjake, kao integralne...
sa cim jedes ovsene pahuljice (ili mekinje?), sa mlekom?

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: LCHF dijeta
1.4.2013 23:24:52   
Sanchy
To je onaj in medenjak sto na njemu pise posni kolac sa prirodnim zacinima iskreno samo sam procitala da jedan ima 180 kcl/...a ovsene kupujem u kesici ima fruktozu u sebi i maline,spremam sa vodom,ne mogu obicne ovsene meni je to bljak a ove su mi super

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: LCHF dijeta
2.4.2013 20:30:26   
Suncicabg
Izgleda se ja ne uklapam u ovu ishranu...user posted image

D-ovsene pahuljice+jogurt+kafa s mlekom
U1-kuvana Balkanska mesavina+parce sira+malo hleba
U2-jabuka mala
R-V-kuvan krompir sa crnim lukom+malo hleba

Hleb sam mesila bez kvasca, razano brasni voda i semenke

< Poruku je uredio Suncicabg -- 2.4.2013 20:32:04 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: LCHF dijeta
2.4.2013 22:38:10   
Anoniman
suncice, ne treba ti krompir uopste. gledaj da uvece pojedes neke proteine (meso/ribu/jaja/pecurke) + salatu od bilo kod povrca, u neogranicenoj kolicini. ili mozes neko varivo ako ti je ostalo od rucka.

d - 2 przena jaja sa percima luka, jogurt
u - pomorandze
r - corbica od karfiola, sarmice od zelja, kiselo mleko
u - plazma i mleko
u2 - pomorandze, jabuke, kikiriki
v - corbica od karfiola, somovina u paradajzu, pola lchf pogacice sa kajmakom
popicu kasnije jogurt ili mleko

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: LCHF dijeta
2.4.2013 23:58:05   
Anoniman
da vam ispricam sta sam sad spremala..
nasla sam neki recept za zdrav kolac na netu, ali sam ga ja malo modifikovala.
izdrendaju se 3 jabuke, doda malo cimeta, mlevenih ili seckanih oraha ili badema, moze i suvo voce (ja nisam stavljala) i ovsene pahuljice (ja sam stavljala ovsene mekinje) i prave loptice koje se posle peku u rerni. znaci ja sam stavljala: jabuke, cimet, malo mlevenih, malo seckanih oraha i ovsene mekinje. malo su jabuke pustila vodu, pa nisam mogla bas da oblikujem kuglice. zato sam ih kasiciom stavljala u male korpice za kolace i tako pekla. mogla sam da dodam jos oraha i mekinja da bude gusce, ali nisam htela veliku kolicinu. bas me zanima kako ce da ispadne, da li ce da bude slatko. mozete da stavite malo susenog voca ko nije na strogom lchf-u, moze pahuljice, bademi, lesnici.. moze u svaku da se utisne po jedan badem ili lesnik.

pored toga sam pravila i posnu pitu od heljdinih kora. a fil je bio: blitva, mladi luk, senf, susam i prasak za pecivo.

javljam sutra kako je kada sve probam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: LCHF dijeta
5.4.2013 0:38:50   
Anoniman
izgleda da ja jedina ovde pisem.. user posted image

danasnji meni:
d - integralna pogacica (integralno psenicno, razeno i lchf brasno), 1 bareno jaje, malo kajmaka, kiseli krastavcici
u - jogurt, nekoliko zdravih kolacica koje sam juce spremala, pola jabuke
r - paradajz corba, djuvec sa raznim povrcem i integrl. pirincem, zelena salata
u - plazma i mleko
u2- kikiriki, kivi
v - lchf palacinka (1 jaje, malo mleka, malo ovsenih mekinja i lchf brasno), pola kriske maldog sira, 1 crvena paprika sa renom iz tursije, solja jogurt

nisam bila danas lose, sem brljanja sa plazmom.. ali bas mi se jede ovih dana.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: LCHF dijeta
5.4.2013 8:36:31   
Suncicabg
ja sam juce pojela parce pice.....user posted image Macaki, ja bolje da ne pisem... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: LCHF dijeta
5.4.2013 11:00:08   
marince1
Ovo deluje zanimljivo,ali mi nista nije jasno.'Jel ima negde malo detaljnije opisana ova dijeta?
Ja h;eb ne jeden,slatkise ponekad kad dobijem napad,ali pite i ostala teata obozavam user posted image
Zato i izgledam kao prase

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: LCHF dijeta
5.4.2013 11:09:54   
Suncicabg
Marince imas na vrhu strane World je stavila link user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: LCHF dijeta
9.4.2013 17:21:28   
World
evo jedan fini danasnji rucak:

4 tikvice presjeci na pola i izvaditi sredinu

proprziti malo slanine, dodati kuvanu piletinu (ja je iz supe uvijek ostavim), pecene crvene paprike i sredinu tikvice, posoliti i prodinstati malo u tavi

napuniti polovine tikvica i preliti vrhnjem za kuvanje, zapeci u rerni...

kad je gotovo staviti narendani sir i staviti samo jos par minuta da se istopi...

ispalo je savrseno ukusno...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here