|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
3.8.2012 14:40:52   
cockic
da li neko zna da mi kaze razmeru fizioloskog i pantenol rastvorauser posted image ova dr mi rece samo 1ml pantenola predpostavljam da je zaboravila sa koliko fizioloskoguser posted image nesto pise da se razblazujeuser posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Inhalacije
3.8.2012 14:59:24   
Anoniman
Ako se dobro sećam, a nisam sigurna, mislim da sam stavljala 1ml fiziološkog i 0,5 pantenola. 

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Inhalacije
3.8.2012 15:11:58   
cockic
mozda bolje vise da stavim fizioloskog sigurno necu pogresiti npr 0,5pantenola i 2 fiz ili 1,5ml

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Inhalacije
3.8.2012 16:33:18   
hocukusurnecuzvaku

IZVORNA PORUKA: Tash

Ako se dobro sećam, a nisam sigurna, mislim da sam stavljala 1ml fiziološkog i 0,5 pantenola. 



U pravu si,i mi na klinici dajemo deci tako inhalacije,dakle 1ml Pantenola + 2ml 0,9%Nacl-fizioloskog rastvora,5 minuta.

_____________________________

Mozda nam je potrebno da idemo pogresnim putem zivota,da bi pravi put upoznali...
Mozda treba prvo ici ulicom suza,da bi smo pronasli nas osmeh..
Mozda moramo tugu i bol podneti,da bi smo na kraju upoznali sta je SRECA!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Inhalacije
3.8.2012 17:02:19   
cockic
hvala vam sad kad ustane da je inhaliram user posted image

(odgovor članu hocukusurnecuzvaku)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Inhalacije
30.9.2012 8:37:39   
cockic
jao ja sad slomi na onom mabisovom inhalatoru one donje tri nogice tj samo jedna mi puka na onom delu gde se sipa tecnost.ali te nogice neznam cemu sluze nevidim neku funkciju ali mozda ima moracu da ih pitam.

ja sve skupe stvari slomih uzas bas sam user posted image na sebe.

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Inhalacije
30.9.2012 16:48:22   
jance
ja cu, nadam se veceras pozajmiti od zaove inhalator da makar dete inhaliram sa fizioloskim, gusi se u slajmu, pa da mupomognem makar malko. nebi nista drugo stavljala bez konsultacije sa dr ovako na trajno, ali sta mogu da pokusam ako slucajno nocu bude veliki problem sa disanjem imao? nemam puno toga kuci ali bi kupila sada pred vece kad budem isla u grad, nebi da mi se ponovi prosla noc...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Inhalacije
30.9.2012 17:00:17   
Snelle
Jance, pošto kažeš da ima puno šlajma, možeš da kupiš i bisolvon kapi, oni razgrađuju sekret i šlajm se lakše izbacuje. Možeš slobodno da ga koristiš u kombinaciji sa fiziološkim. ne sećam se tačno kako ide doziranje, pitaj u apoteci.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Inhalacije
1.10.2012 8:08:27   
jance
e Snelle pametnjakovic od mogu muza uzeo umesto kapi fizioloski sinoc! nepitaj...
uglavnom, nisam uspela sinoc da ga inhaliram, zaspao mi je u kolima na putu po inhalator, pa ga nismo uspeli probuditi....
ja sam nesto razmisljala, kako uspevate da uradite da mali nemirko sedi na jednom mestu i inhalira bilo sta? koje tehnike koristite?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Inhalacije
1.10.2012 8:36:31   
Anoniman
Nema veze dal spava. Ja sam često inhalirala Marka dok spava.
Inače, zavisi kako je raspoložen. Nekada gledamo TV, nekada se inhaliramo na silu.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Inhalacije
1.10.2012 9:38:23   
Snelle
Isto kao Tasha, nažalost, nekada mora i na silu. Ali prvo pokušaš, naravno, na sve moguće načine, da to odradiš u saradnji sa njim user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Inhalacije
1.10.2012 10:26:08   
New Mom
Bisolvon je dosta jak (ako ga daješ ide 10 kapi na 2ml fiziološkog), možda pre da počneš sa Operil P kapima ili Adrianol (ide 2-5 kapi sa 2ml fiziološkog). I nemoj da ga inhaliraš posle npr. 17h sa tim (da su neke vrste kapi dodate u fiziološki) jer može da deluje nadražajno pa da ga muči kašalj noću.
A tehnika... Kako kad, najčešće sila.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Inhalacije
4.10.2012 20:35:38   
jance
dobili smo Bisolvon, da ocistimo potpuno slajm, 3 kapi na 1.5ml fizioloskog, dok god iskasljava, najduze 7 dana... antibiotik do sutra, grlo vise nije crveno, ona opet necuje nista na plucima, kaze da to sto cujem ja krcanje to je zbog balavljenja....
da, rekla je pre i posle podne, NM znaci ne posle 17h, to mi znaci...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Inhalacije
4.10.2012 21:09:20   
cockic
ja nocas preskoci leninu inhalaciju jer nismo bili kuci dodjosmo popi antibiotik i zaspala.a da li berodual moze da ih iritira nocu kad spavaju tj.da iskasljavaju jer lena ovih noci dok sam je inhalirala uvece kasljala ce bas dosta nocu.bas cu nocas da uporedim sad posle jela se zakasljala i zaspala.

mada ceo dan kad kaslje tera je da se beci i kad bljucne bljucne samo slajm.ali ne puno.mada kako dr kaze ona joj je krcala kad je slusala mada ja sam je inhalirala fiziol.i pantenol mozda i to ima veze tj mozda joj je malo i do bronhija ne znam da li laring se cuje na bronhijama mada meni i peki svira.

nego peki je imao 5 dana inhalacija pulmikort i vise ne ali i dalje kaslje pa cu ga sutra samo fizioloskim ujutru pre vrtica.pa da vidim kad mi dr radi da ga odvedem na kontrolu.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Inhalacije
4.10.2012 22:11:58   
Anoniman
Berodual ne bi trebao da se preskače ako je u pitanju bronhitis. ako je dr prepisala na 4h, onda ide na 4h i danju i noću.
Recimo, ja trenutno Marka inhaliram ovako:
- 8h 1ml fiziol + 0,5ml beroduala, 15min posle 2 pufa Flixotide
- 14h 1ml fiziološkog + 0,5ml beroduala
- 20h 1ml fiziološkog + 0,5ml beroduala, 15min posle 2 pufa Flixotide
- 02h 2 pufa Ventolina (da ne tandrčem sa fiziol + berodual, jer nije kritično stanje... a bilo je dana kada sam i noću na 4h tandrkala sa inhalatorom)

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Inhalacije
5.10.2012 0:12:27   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: Tash

Berodual ne bi trebao da se preskače ako je u pitanju bronhitis. ako je dr prepisala na 4h, onda ide na 4h i danju i noću.
Recimo, ja trenutno Marka inhaliram ovako:
- 8h 1ml fiziol + 0,5ml beroduala, 15min posle 2 pufa Flixotide
- 14h 1ml fiziološkog + 0,5ml beroduala
- 20h 1ml fiziološkog + 0,5ml beroduala, 15min posle 2 pufa Flixotide
- 02h 2 pufa Ventolina (da ne tandrčem sa fiziol + berodual, jer nije kritično stanje... a bilo je dana kada sam i noću na 4h tandrkala sa inhalatorom)


Tash....jel ti Flixotide dajesh bash tachno na 12h? Ja imam shetanje od 15-20 minuta od 9-21h kad treba da dajem... neznam jel to problem.... I reci mi...u vezi iste pumpice...jel zapisujesh kad si je otvorila, brojish doze, pa menjash...ili se nekako vidi kad nema vishe leka unutra?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Inhalacije
5.10.2012 0:17:30   
Dve_srece_najvece_
I da odgovorim na temu... kad smo prvi put imali inhalacije, bili smo 6 meseci....i tada smo se inhalirali vise manje na silu...ili je neko opasno odvlachio paznju tako sto se majmunisao po sobi...tada maskica nije dolazila u obzir...samo onaj duguljasti nastavak.... sledece inhalacije, kako smo bili stariji su bile sve lakse ...presli smo na maskice i sad se ovako inhaliramo....

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/150317_4755357407597_1498247739_n.jpg

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Inhalacije
5.10.2012 8:59:17   
cockic
mi inhalacije beroduala imamo samo dva puta dvevno tri kapi sa 2ml fizioloskog

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Inhalacije
9.10.2012 22:27:01   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: Dve_srece_najvece_


IZVORNA PORUKA: Tash

Berodual ne bi trebao da se preskače ako je u pitanju bronhitis. ako je dr prepisala na 4h, onda ide na 4h i danju i noću.
Recimo, ja trenutno Marka inhaliram ovako:
- 8h 1ml fiziol + 0,5ml beroduala, 15min posle 2 pufa Flixotide
- 14h 1ml fiziološkog + 0,5ml beroduala
- 20h 1ml fiziološkog + 0,5ml beroduala, 15min posle 2 pufa Flixotide
- 02h 2 pufa Ventolina (da ne tandrčem sa fiziol + berodual, jer nije kritično stanje... a bilo je dana kada sam i noću na 4h tandrkala sa inhalatorom)


Tash....jel ti Flixotide dajesh bash tachno na 12h? Ja imam shetanje od 15-20 minuta od 9-21h kad treba da dajem... neznam jel to problem.... I reci mi...u vezi iste pumpice...jel zapisujesh kad si je otvorila, brojish doze, pa menjash...ili se nekako vidi kad nema vishe leka unutra?




Tamaraaaaaa user posted image

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Inhalacije
9.10.2012 22:32:41   
Anoniman
Ma, otkud tačno u minut, blesava. user posted image Ujutru dajem oko 8-9, kad ustane, pa kad se razbudi... a uveče, pred spavanje, između 20.30 i 22h.
Uhvati pumpicu u ruku, treći prst tamo gde stiskaš, palac dole (kao kada bi htela da je uzmeš u usta), i lagano protresi gore-dole. Osetićeš sadržaj pumpice kako šeta. Kada je prazna toga nema. Videćeš i po stisku, kada ima, izlazi, čuje se, kada je pred kraj, nekako je drugačijeg zvuka, čućeš da nije pun stisak. Ne pišem ništa.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Inhalacije
9.10.2012 22:42:13   
Dve_srece_najvece_
E super...user posted image
A ja je ne protresem svaki put pre inhalacije...no...bash tju sutra isprobati sa ovom otvorenom (sutra je tachno 30 dana, koliko bi nama i trebala da traje pumpica) i imam jednu novu...pa da chujem razliku user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Inhalacije
9.10.2012 22:52:40   
Anoniman
Nema šanse da ne primetiš kada je skoro prazna. Zvuči kao kada se zadišeš pa plitko dišeš. Nema tu jačinu. I ne bacaj ih bre dok ne potrošiš, skupe su kao đavo. E, jel idu na recept?

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Inhalacije
16.1.2013 1:53:23   
paranoid
Dobro vam nasla!
Ja bih da pitam koliko dugo traje vase inhalacija sa Pulmicort?
Jeste li primetile da u djelom za lek se napravi pjenu tokom inhalacije?
je li to normalno?

P.S. Ja se ispricavam jer ne pisem dobro srpski, iako sasvim dobro razumijem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Inhalacije
16.1.2013 14:08:00   
paranoid

IZVORNA PORUKA: paranoid

Dobro vam nasla!
Ja bih da pitam koliko dugo traje vase inhalacija sa Pulmicort?
Jeste li primetile da u djelom za lek se napravi pjenu tokom inhalacije?
je li to normalno?

P.S. Ja se ispricavam jer ne pisem dobro srpski, iako sasvim dobro razumijem.



Ispricavam se dali nekoj moze da odgovori ne moje pitanje.

(odgovor članu paranoid)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Inhalacije
16.1.2013 14:18:52   
cockic
inhalacija traje dok ima tecnosti y casici dok neprestane para da izlazi iz maskice.da mozda malo promeni bojy ono y casici nije providno nego belo mozda malo peni da tako kazem.sin ga je dva pyta dobio da se sa njim inhalira.

(odgovor članu paranoid)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here