|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:10:07   
Janncica
A onda ispada da se danas samo jednom inhalirao,a treba 4 dana.Znaci da mu u tom slucaju produzim za jedan dan.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:12:50   
Torbica
Jancice, da bi se doza leka odrzavala konstantnom jako je vazno da bude dobro rasporedjena. Ne tri puta u toku dana, i da, rasporedis da bas ne bude noc. Sta mu vredi da ga danju predoziras a nocu ne "pokrijes". Evo kako ja to radim kad je na 8 sati. Inhaliram ih oko 7-8 ujutro, pa 15-16 popodne i 23-24 pre mog spavanja. Uvece namestim dete na bok, okrenem masku da bude paralelna sa podom, pod 90 stepeni i uredno ga u snu inhaliram. Ne moze da skodi inhalacija u snu, i u bolnici se tako radi. Tolerise se do sat vremena odstupanja. Nije tesko, ne brini, mnogo je opasniji sekret ako stoji, to sto "krci", zato se dilatiraju disajni putevi da to lakse izadje napolje i da se smanji spazam. user posted image

Sad vidim ovo tvoje drugo pitanje. Kad detetu ukidas Berodual, a to se radi prema znacima poboljsanja, pre potpunog ukidanja, bar jedan dan das 2X, na 12 sati, pa sledeci dan ukidas. Sa tri na nijednu, tek ako je skroz skroz proslo. Nemoj da te opterecuje, lek je bezbedan, lokalno se primenjuje, dok god krci...

< Poruku je uredio Torbica -- 20.11.2013 22:18:58 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:16:54   
Janncica
user posted image hvala torbi...Tako sam i ja to u glavi podelila.Sad nam spada u 23h. Odoh da se kupam i spremam...

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Inhalacije
20.11.2013 22:44:37   
jovicaa
jancice preko dana tri puta, jedino ako bas primetis da tesko dise u toku noci mozes ga probuditi i inhalirati slobodno,i vanredno van ta tri puta. koja je terapija? mislim cime ga inhaliras. ovako je meni vise lekara reklo, nema potrebe da se budi u toku noci. ne znam kako vasa deca ali meni bi maksim odskocio do plafona da pokusam u snu da ga inhaliram..

< Poruku je uredio jovicaa -- 20.11.2013 22:47:04 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Inhalacije
21.11.2013 0:57:48   
Sanchy
Mi smo se pre mesec dana recimo prvi put inhalirali,terapija je bila tri puta dnevno berodual,,M.ustaje kasno tako da smo se prvi put inhalirali u deset ,onda u 16 h pa opet uvece u deset i to sam dubila na glavi da bi do tog vremena ostao budan,inace legne do devet i kad zaspi nema sanse da ga budim za inhalacije,,do ujutru spava i ako vidim da ne dise bas uobicajeno..inace posle prvog dana mu je bilo mnoogo bolje,posle drugog su nam smanjili inhalaciji na dva puta dnevno,,ukupno pet dana,,svaki dan sam ga vodila u dz na kontrolu..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Inhalacije
21.11.2013 9:21:14   
Janncica
I smo se sinoc inhalirali.Probudio se kad sam upalila inhalator,malo zevao da ga ujede(valjda mislio da je sisa) user posted image i spavao dok se nije zavrsilo.A onda se probudio kad sam ugasila i poceo da place. user posted image Nekako smo se uspavali. Nije bilo strasno kao sto sam mislila.
Terapija nam je 3x na dan sa tri kapi beroduala.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Inhalacije
21.11.2013 9:50:25   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Torbica

Jancice, da bi se doza leka odrzavala konstantnom jako je vazno da bude dobro rasporedjena. Ne tri puta u toku dana, i da, rasporedis da bas ne bude noc. Sta mu vredi da ga danju predoziras a nocu ne "pokrijes". Evo kako ja to radim kad je na 8 sati. Inhaliram ih oko 7-8 ujutro, pa 15-16 popodne i 23-24 pre mog spavanja. Uvece namestim dete na bok, okrenem masku da bude paralelna sa podom, pod 90 stepeni i uredno ga u snu inhaliram. Ne moze da skodi inhalacija u snu, i u bolnici se tako radi. Tolerise se do sat vremena odstupanja. Nije tesko, ne brini, mnogo je opasniji sekret ako stoji, to sto "krci", zato se dilatiraju disajni putevi da to lakse izadje napolje i da se smanji spazam. user posted image

Sad vidim ovo tvoje drugo pitanje. Kad detetu ukidas Berodual, a to se radi prema znacima poboljsanja, pre potpunog ukidanja, bar jedan dan das 2X, na 12 sati, pa sledeci dan ukidas. Sa tri na nijednu, tek ako je skroz skroz proslo. Nemoj da te opterecuje, lek je bezbedan, lokalno se primenjuje, dok god krci...


Svaka ti je zlatna.
Problemi sa plućima se uglavnom pogoršavaju noću (aludiram na to da astmatični napadi uglavnom idu noću), te smatram da nije dobro ne pokrivati noć.
Umela sam da ga budim i više puta noću, tj da ga inhaliram u snu, na 4 sata. Nema tu "Žao mi ga je". Meni ga je mnogo više žao što se guši nego što ću da ga budim.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Inhalacije
21.11.2013 13:33:15   
vikiveki
user posted image Torbice svaka reč ti je zlata vredna...ja nisam znala da deca mogu da se inhaliraju i dok spavaju...sada znam,mislim ako si tako tvoje inhalirala i ja ću moju trojku. A što se tiče prestanka inhalacije i ja isto postepeno ukidam ,ako ih inhaliram tri puta na dan onda pred kraj inhaliram dva puta

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Inhalacije
21.11.2013 14:51:31   
jovicaa
ne mora da se budi nocu da bi se inhaliralo dete, osim ako se bas ne cuje da otezano dise, ili se ne primeti neko pogorsanje. tako su meni rekli lekari. a kada je jaci oblik dobijaju se i cesce inhalacije od strane lekara naravno, a to je neka druga prica onda. mi ovde pricamo sta znaci tri puta dnevno. meni su rekli da ne mora nocu da se budi, nego se rasporedi da te tri inhalacije budu u toku dana. mada mozes i sam da ukljucis vanrednu inhalaciju ako se bas cuje pogorsanje.
ja sam sad poslednji put tako namestala da poslednja inhalacija bude pred spavanje, a sledeca ujutro. i jedna u toku dana.

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.11.2013 15:02:03 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Inhalacije
21.11.2013 15:18:20   
Sanchy
I mora da se postuje vreme izmedju inhalacija 6 do 8 h,tako su mi rekli na halo bebi,ako je klinicka slika teza dodaje se pulmicort,ali cesce inhalacije ne,,samo mi nije jasno kako u Dz inhaliraju decu tri puta dnevno recimo subotom i nedeljom kad je radno vreme do 18 huser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Inhalacije
21.11.2013 15:26:22   
jovicaa
jancice to je dosta slaba terapija, super, onda nije strasno kod vasuser posted image istu terapiju smo i mi dobili u drzavnoj... i proslo ga je brzo, za par dana... zelim vam brzo ozdravljenje.
pa ne znam, meni je doktorica u drzavnoj rekla, a posle i nas pedijatar da ne moram da budim nocu, osim ako bas ne primetim da tesko dise. ne kazem ja da su oni u pravu, nego tako mi ljudi rekli i ja ne budim dete. a ako bi tesko disao, naravno probudila bih ga, sad poslednji put nije bilo potrebe. kontam da svaka mama najbolje vidi po svom detetu.
ali inhalacije na 6 i 4 h se daju kod jacih oblika, a onda se naravno inhalira po tom redu.
a kontam da oni koji nemaju kod kuce inhalator, ako su potrebne ceste inhalacije moraju da leze u bolnici..
maksima su bogami inhalirali u bolnici na 2 sata i cak i na sat par puta i to sa 4 kapi beroduala, sto je terapija za konja, a ne za bebu od 2 meseca... tako da ovi na halo bebi nisu bili u zrenjaninu na decjem verovatnouser posted image tu gledaju samo da ti nakrkaju dete sto vise. n

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.11.2013 15:34:03 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Inhalacije
24.11.2013 17:35:30   
Torbica

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ne mora da se budi nocu da bi se inhaliralo dete, osim ako se bas ne cuje da otezano dise, ili se ne primeti neko pogorsanje. tako su meni rekli lekari. a kada je jaci oblik dobijaju se i cesce inhalacije od strane lekara naravno, a to je neka druga prica onda. mi ovde pricamo sta znaci tri puta dnevno. meni su rekli da ne mora nocu da se budi, nego se rasporedi da te tri inhalacije budu u toku dana. mada mozes i sam da ukljucis vanrednu inhalaciju ako se bas cuje pogorsanje.
ja sam sad poslednji put tako namestala da poslednja inhalacija bude pred spavanje, a sledeca ujutro. i jedna u toku dana.


Jovice, izvini, ovo nema veze sa zivotom, ovo strucno kazem. Doza leka mora da se odrzava konstantno. Ne moras buditi dete ako podesis doze tako da budu kako sam opisala gore. Ali na 8h se zna sta je na 8h.
Peace, viviveki user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:06:43   
jovicaa
izvini torbice ali meni rekose lekari drugacije, ako vi ovde znate bolje od pedijatara, ok user posted image
ja samo kazem da su mi rekli da ne moram da budim nocu. ali ovo je bio bas blag bronhitis. kako deca koja se inhaliraju u drzavnoj, sigurno ih roditelji ne vode u sred noci na inhalacije, nego se inhaliraju samo danju.
ali u sustini me uopste ne zanima da dalje pisem o tome, ja sam samo rekla kako je meni rekao nas pedijatar i ja ga slusam, i plus jos jedna doktorica u drzavnoj.
ali ovo govorim samo za tu terapiju tri puta na dan, koju smo mi dobili poslednji put, koju je dobila i jancica,
i samo da dodam kada smo lezali u bolnici umela je inhalacija da kasni i po sat, dva. i govorili su mi da nema veze..


< Poruku je uredio jovicaa -- 24.11.2013 19:12:37 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:30:07   
jole82
Lekar svakom kaže individualno za svako dete.
ALI ako se kaže 3 puta na dan...onda je 24:3=8...znači na 8 sati...uz eventuaaaalno mala odstupanja...ali i to se da prilagoditi
Jer da nije tako onda bi mogla i trostruka doza leka da se da odjednom, pa kad god je kome zgodno da da u toku dana.
Neodgovornost lekara koji ordiniraju terapiju u manjem, a u većem delu sestara koje daju terapiju, koji kažu nema veze što kasni inhalacija je strašna. Jer dete ako je već hospitalzovano treba mnogo više da se poštuju "vremena", jer da je stanje deteta tandara mandara broć, onda nebi ni došlo do hospitalizacije...
To je kao antibiotik kad se pije...zna se zašto je važno da bude na 8 sati, a posebno kod inhalacija, kao što Peace reče da je noć najkritičnija...
Samo zdrav razum i logikauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:31:52   
Torbica
Jovice, nikad nisam rekla da znam bolje od pedijatara niti cu to reci. I meni je to struka, samo sa drugog aspekta a posto sam magistrirala na farmakologiji, lekovi su mi dobrim delom poznati. Mada uvek ima stvari koje ne znamo i ja sama kazem da gomilu toga ne znam, ali ponesto i znam. Ovo sam napisala cisto iz razloga sto mame dodju ovde po savet pa da ne shvate inhalacije neozbiljno - ne mora da se budi dete/beba nocu.... Strucno gledano, to je neopravdano, i da, tolerise se sat vremena. Ja moju decu ne budim, inhaliram ih u snu, nikad problema nismo imali. Najcesce mi je bilo na 6h, a tada sam namestila na ponoc, 6, podne, 18h. Opet kad pogledas, nema tui nekog budjenja u 3 ujutro, mozda na to misle. A u bolnici je naravno druga prica.
Ja uopste nisam za raspravljanje ovog tipa, ali eto osetih potrebu da napisem ipak strucno misljenje, bez zadnjih misli. Pozdravljam

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:32:55   
jovicaa
ne znam verovatno su lekari koji mi lece decu debili, a i ja sa njimauser posted image
uf sto volEM veliku pamet na ringeraji, samo zbog nje ostajem clanica i daljeuser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:35:50   
jovicaa
ma torbice okuser posted image nemam nameru ni sa kim da ulazim u rasprave zbog takvih gluposti.
i to sto jole kaze o individualnom pristupu je tacno plus kao sto znamo i same retko ces cuti istu stvar od dva razlicita pedijatra.
i ne sumnjam u tvoju strucnost, samo sam prenela ono sto su mi lekari rekli i ja ih slusam, a mozda oni ne znaju dobro.

< Poruku je uredio jovicaa -- 24.11.2013 19:36:19 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:37:06   
jole82
Ja ne vidim ništa smešno u tome da nešto pametno može i da se nauči ovde user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Inhalacije
24.11.2013 19:57:07   
vikiveki
Kao što sam već rekla ovde sam našla dosta dobrih stvari i saveta koje ni na jednom drugom mestu našla jer ovde imamo više žena sa različitim iskustvima sa različitih strana. Ja sve to poštujem i zaista volim RR jer uvek saznam nešto novo ili potrdim ono što sam već znala.user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Inhalacije
24.11.2013 21:15:34   
Torbica
Pa i ja sam tu da naucim, ali stvarno, i da podelimo misljenja. Niko ne moze da zna sve. ja sam dva puta isla u skolicu za trudnice, pa rekoh ajd, mozda se za dve ipo godine nesto novo otkrilo, promenilo? Sa trecim nisam jer mi je bilo bas sveze, beba 9 meseci a ja trudna. Daleko sam od velike pameti, samo sam mozda osetljivija po nekim pitanjima....Znas ono - virus je ali evo ti antibiotik! user posted image Pa moram da otkomentarisem, veruj, skroz dobronamerno! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Inhalacije
24.11.2013 22:51:49   
Sanchy
Ko se inhalira u domu zdravlja sve tri doze dobije u toku radnog vremena i to na sest sati..mi smo tako prvi dan jer nismo imali inhalator ,s obzirom da je prvi put dobio bronhitis..pa sad da to ne moze tako verovatno bi nas za trecu dozu poslali na dezurnu klinikuuser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 24.11.2013 22:53:02 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Inhalacije
24.11.2013 23:07:27   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ko se inhalira u domu zdravlja sve tri doze dobije u toku radnog vremena i to na sest sati..mi smo tako prvi dan jer nismo imali inhalator ,s obzirom da je prvi put dobio bronhitis..pa sad da to ne moze tako verovatno bi nas za trecu dozu poslali na dezurnu klinikuuser posted image

upravo o tome pricam... ali ne vredi sanchy

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Inhalacije
25.11.2013 9:02:20   
Peace*
Nasekirah se, al sam odlučila da se ne upuštam dalje.

Peace brother! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Inhalacije
25.11.2013 20:10:38   
nina26
ccccccccuser posted image

ko razume shvaticeuser posted image

Torbice, nemoj da frustiras clanice molim teuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Inhalacije
25.11.2013 21:18:54   
Torbica
Nina, i ja cu kao Peace da kazem Peace brother, ama vise ni rec, sta sam imala rekla sam, pa nek radi svako kako hoce. Mada je glupo da na forumu ne moze svako da napise svoj stav a da se neko ne naljuti?user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here