|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.3.2012 22:51:45   
Hristinica
jaao, kako cu da izdrzimuser posted image meni je dr rekla da mogu one keksice za dijabeticare...joj a ja imam sad u trudnoci mnogo veliku zelju za slatkim.grr..samo da nije nista opasno..moram da radim test opterecenja..jel je mnogo neprijatan test?

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.3.2012 10:15:44   
Irin@
Treba popiti 100gr. glukoze, nekome je to uzasno, meni je bilo podnosljivo. Prvo ti izvade krv iz prsta, pa popijes glukozu, zatim ti vade krv posle sat vremena, dva sata i tri sata. Keksici za dijabeticare su ok, ako ih uzimas jedan dnevno,  nemoj preterivati, jer imaju fruktozu. Ja sam jela dnevno po 100 gr. cokolade plus neka tortica i bilo mi je tesko da se naviknem na dijetu prvih par dana, sada je ok. Zene koje se pridrzavaju dijete normalno iznesu trudnocu (nema opasnosti po plod), ali ako se ne pridrzavaju najmanji problem je velika beba na porodjaju, a najveci mogu da izgube plod. Zato moras to ozbiljno da shvatis i bice sve u redu. Meni je doktorka sada rekla da kontrolisem, nedeljno po dva dana, 2h posle dorucka, rucka i vecere. Tako prati da li dijeta deluje. Zelim ti sve najbolje, javi kakvi su ti rezultati.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.3.2012 21:40:35   
Hristinica
hvala ti puno draga..radicu test sledece nedelje..a jutros mi je secer bio 5,5, manji nego prosli put..i ja sam jela dosta slatkog, mozda mi se zbog toga povisiouser posted image

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
4.3.2012 9:51:49   
Irin@
Nema na cemu user posted image
Verovatno su ti najvise doprineli slatkisi, ali i druga zabranjena hrana. Javljaj kako je bilo na testu.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
5.3.2012 22:07:25   
Hristinica
user posted image

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
6.3.2012 9:07:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Hristinica

moram da radim test opterecenja..jel je mnogo neprijatan test?

KLIK


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
14.3.2012 20:43:47   
meyo
meni ovi testovi nisu najjasniji
prvi put kad sam radila kad mi je doktor ustanovio insulinsku rezistenciju nalaz je bio ok. tj. pocetni secer 5.. dva sata nakon vadjenja 6.1 sto znaci da se vratio na pribliznu vrijednost.. nego da se vratim jucerasnjem nalazu

prvi nalaz secera 5.2 nataste.. posle ispijene glukoze nakon sat vremena 6.2 a nakon 2 sata 7.1
vidjela sam negjde d pisu da tolerisu ovo do 7 nakon 2 sata u trudnoci.. al meni zaista nista nije jasno
pogotovo jer je doktorka rekla da ponovim test za mjesec dana pa ako ne bude pomaka da opet ukljucim siofor koji su mi bdw, svi ljekari i enodkirnolozi zabranili
imate neki savjet je rme ovo zbilja izludje ??

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
14.3.2012 20:53:37   
minna
Koliko ja znam do 8 se tolerise, a preko se savetuje dijeta, po tome bih rekla da ti je ok rezultat, ali ja bih uvek poslusala dr...Mozes mozda malo da pripazis sta jedes, cisto za svaki slucaj

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
14.3.2012 21:10:40   
meyo
to hocu svakako mada mi slatko uopste ne prija te ga ne jedem
jedino da izbacim hleb tj. zamijenim razanim i slicno
mene jedino buni podatak sto mi je doktorka rekla da ukoliko dijeta za mjesec dana ne da rezultate
vratit ce me da pijem siofor -gluformin ( nije mi jasno sto mi ga je ukudala onda uopste..) a svida citam kad
dijeta ne daje rezultate ukljucuje se insulin???user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
15.3.2012 17:24:58   
Hristinica
Meyo,draga, ti si trudna?:))) sad vidim! bravo! cestitam! kako si? vidim da si pisala nesto za secer, koliki ti je? ti si tek na pocetku trudnoce... jel ima jos neka nova poznata trudnica?:) ne mogu nesto da posaljem privatnu poruku, pokusaj ti meni...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
15.3.2012 21:00:12   
Irin@
Meni je rezultat OGTT-a posle dva sata bio 6.7, a posle tri sata 4.4, a doktorka je ipak rekla stroga dijeta do kraja trudnoce. Draga Hristinice obavezno postuj dijeticu, a sto se tice uvodjena siofora, posto vec znas da ga mnogi zabranjuju potrazi misljenje jos nekog doktora.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
16.3.2012 15:02:42   
gracia
Iako sam mislila da je ogtt nepotrebno maltretiranje, rekoh - ajde kad vec doktori tako kazu, da ipak odem. Sam test je meni bio jako naporan, 12 sati pre testa bez hrane, 4 puta vadjenje krvi iz vene, posle prvog vadjenja se pije odvratnih 100g glukoze razmucenih u malo vode - fuj, onda 4 sata sedenja u DZ i umiranje od zedji i gladi, jer ne sme ni voda da se pije...
A rezultati su mi skroz ok - 4.5, 6.2, 5.5, 4.6

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
16.3.2012 16:04:19   
Hristinica
pa vama je super seceruser posted image bravo! ja imam kucni aparat pa merim , ujutru mi varira od 5,5 do 6user posted image ...a test radim u ponedeljak i mnooogo me je strah da li cu moci da izdrzimuser posted image inace posto nema sanse da ne jedem 12h, dr mi je rekla da bar 8h ne jedem pre vadjenja...prosli put sam pokusala pa ni 10h nisam izdzala, dobijem malaksalost neverovatnu i vrtoglavice..ja cu da ponesem da lizem bar limun po malouser posted image rekli su mi da to ne utice na secer a ni voda po malo..to su mi rekli u privatnoj laboratoriji..tamo cu i da radim test.. e zene a jel znate mozda da li mora da se ide na carski rez, ako je malo povisen secer u trudnoci?

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
16.3.2012 16:28:32   
Irin@
Ne mora carski, znam zene koje su se prirodno porodile.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
16.3.2012 19:42:45   
Hristinica
sad sam merila kuci secer , posto imam aparat..jutros mi je bio 5,7 (9h bez hrane) , a sada 2,5h posle jela 7 ...ne znam da li je to dijabetes?user posted image citam sad neke posledicepo bebu kod gestac.dijab. i bas se ovih dana nerviram, i bas sam u strahu!user posted image

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
16.3.2012 22:00:36   
meyo
nemoj se nervirati toliko ..moramo se samo paziti sa ishranom i to zesce..
ps. imamo isti avatar.. user posted image
mada cu ja da potrazim neko strucno misljenje.. i mene brine ista stvar al mislim
da ne bi trebalo biti vecih problema..

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 10:06:38   
Irin@
Hristinice, to je trudnicki dijabetes i strasan je za plod kod zena koje ne vode racuna u ishrani. Sta si jela, jer ti je secer posle dva i po sata visok? Ako se pridrzavas dijete sve ce biti u redu i sto je najvaznije, secer se regulise odmah po rodjenju bebca. Ne smes da se nerviras, samo postuj pravila ishrane dijabeticara do porodjaja.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 10:09:30   
Irin@
Obavezno konsultuj lekara, jer je jako vazno kako je doslo do vrednosti 7. Ako si jela dijetalno i vrednost je 7, mozda ti da i neke lekove. Proveri sto pre.

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 17:28:32   
Hristinica
JOJ bas se plasim, u sredu imam zakazano kod dr, a pre toga da radim test opterecenja, pa jela sam integralni pirinac i piletinu? ne drzim neku dijetu, jer sam gladna stalno, ali sam izbacila slatkise i hleb crni uvek jedem, e sad ne znam koliko je to bojen hleb koliko stvarno crn, moram da pocnem da kupujem onaj pravi razeni

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 17:33:00   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: meyo

nemoj se nervirati toliko ..moramo se samo paziti sa ishranom i to zesce..
ps. imamo isti avatar.. user posted image
mada cu ja da potrazim neko strucno misljenje.. i mene brine ista stvar al mislim
da ne bi trebalo biti vecih problema..

da, da isti avataruser posted image a koliki je tebi secer? ti si 6.nedelja? meni se sad tek povecao , sad sam 30.nedelja...jaaoo muke nase!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 17:34:36   
Hristinica
e a sad nasla nesto oko tih vrednosti za trudnicki(gestaccijski) dijabetes

Dijagnostikovanje GDM
Svaka glikemija našte > 7 mmol/l, i glikemija u bilo kod dobu dana > 11,1 mmol/l.
Potrebno je uraditi oralni test opterecenja sa glukozom (oGTT) .
Najčešće se radi oGTT sa 100grama glukoze u toku 3 h.
Vrednosti glikemije na pocetku testa >5.8 ; posle 60 minuta >10.6; posle 120minuta >9.2; i posle 180minuta >8.1 mmol/ l ukazuju na šećernu bolest.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 17:53:19   
Irin@
Molim te budi oprezna sa hranom, jer videla si moje vrednosti (sve su manje od ovih koje si ti navela i to dosta) i dr mi je ipak dala dijetu do kraja trudnoce.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 17:56:12   
Irin@
Mala ispravka user posted image , posle sat vremena mi je bila veca vrednost 11.1

OGTT sa 100gr. glukoze i rezultati su sledeci:

0' - 3.8
60' - 11.1
120' - 6.7
180' - 4.4

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 21:20:14   
meyo
meni ni posle sat ni posle dva ne prelaze ove date vrijednosti user posted image
al doktorka ipak savjetuje dijetu ok. nije problem
mene muci jedino taj prokleti siofor....jer je rekla najvjerovatnije kroz mjesec dana ako budu isti nalazi ce mi ga ukljuciti
i to ukljucivanje iskljucivanje istog mislim da stvara poprilican sok organizmu... bem im misa vise..

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
17.3.2012 22:30:13   
Hristinica
a sta znaci taj siofor?
irin, nemam ja jos rezultate sa testa, tek treba da radim, ovo sam jja kuci sama merila,a ovo sto sam stavila vrednosti, nasla u nekom clanku, kao ako su vece od tih navedenih vrednosti onda je to gest.dijab.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here