|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:04:54   
gagana83
Ja uglavnom idem kod privatnika, mada ne pamtim kad sam bila zadnji put kod lekara.
Jeste skuplje, ali posto ne idem cesto kod lekara to nije tako strasno.
Pretpostavljam da je u Bg-u skuplje.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:06:56   
indy_25
Jao tek sad vidim kako ispisem post. Valjda cete skontati. Pisem preko touch mobitela a ne mogu da vidim tekst dok pisem he he.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:12:00   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mihi

To da li lekari preteruju sa upotrebomantibiotika ili ne procenjuju, stručne komisiji na osnovu mnogobrojnih parametara, svaki lekar radi u skladu sa svojim znanjem, iskustvom i odredbama Hipokratove zakletve koju je položio, to ostavljamo njima na stručnost i savest, naše je da antibiotike ne zloupotrebljavama na drugi način.

Slazem se.
Spominjem to zato sto sam imala jako lose iskustvo sa pedijatrom i davanjem antibiotika.
Dete mi se nagutalo toliko antibiotika da je to strasno. Samo prethodne zime 3 ili 4 puta user posted image Od kad smo promenili pedijatra potpuno druga prica.
Nema logike, do sad smo promenili 3 pedijatra (prvi je otisao u penziju, drugog smo promenili bas iz ovog razloga) i samo kod jednog je redovno dobijala antibiotike. Nemoguce da je samo u tom periodu kad smo isli kod te doktorke bilo uvek potrebe za antibioticima, kod druge 2 ne.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:19:51   
mihi
Gagana to je stvarno stvar procene al ja nekako mislim da je manja šteta dadete popije taj lek nego da se stvar komplikuje, upala, nosa, grla pa posle pije dva antibiotika. To je moje mišljenje na osnovu iskustva sa mojom decom, prihvatam naravno drugačija mišljenja i iskustvauser posted image .








(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:44:23   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mihi

Gagana to je stvarno stvar procene al ja nekako mislim da je manja šteta dadete popije taj lek nego da se stvar komplikuje, upala, nosa, grla pa posle pije dva antibiotika. To je moje mišljenje na osnovu iskustva sa mojom decom, prihvatam naravno drugačija mišljenja i iskustvauser posted image .



Po meni je najbolje resenje da se dete redovno prati, pa da se deluje antibiotikom ako ima potrebe za tim. Tu su i brisevi, krvna slika, CRP. Ja sada ne prihvatam antibiotik dok se ne uradi neka od ovih analiza. Preventivno davanje antibiotika mi je totalno nelogicno. Kao kad bih detetu na 36.5 C dala paracetamol za slucaj da temperatura ode na 40C.
Tako bi moje dete bilo non-stop na antibioticima jer je od kako ide u vrtic stalno kaslje i/ili je slinava.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:46:39   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

Gagana to je stvarno stvar procene al ja nekako mislim da je manja šteta dadete popije taj lek nego da se stvar komplikuje, upala, nosa, grla pa posle pije dva antibiotika. To je moje mišljenje na osnovu iskustva sa mojom decom, prihvatam naravno drugačija mišljenja i iskustvauser posted image .




user posted image  





< Poruku je uredio Jeca* -- 11.2.2012 22:47:13 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:48:00   
Tea2
Ih,zene sto ste neke.svako ima pravo da se truje -ako to zeli.Sto ne zabrane prodaju cigareta,alkohola,nezdravih jestivih proizvoda?!Ja sam prosvetni radnik,moja slaba tacka je grlo.Ne pijem antibiotik kao bombonice,poznajem svoje grlo i osecam kada mu je potrebna pomoc.Mozda sam gresna,dajem los primer....Ali,Ana-pitaj mamu za adresu te apoteke.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:49:14   
Jeca*
ja više ne verujem u čisto virusne infekcije...uglavnom ispadne da je nešto kombinovano pa bez antibiotika teško da može da prodje. Nisam pobornik antibiotika, ali smatram da je bolje dati na vreme nego čekati pa posle piti tonu lekova. Naravno, za to je potreban iskusan i dobar pedijatar koji ume da postavi dijagnozu i odapere adekvatnu terapiju.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:52:01   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Jeca*

ja više ne verujem u čisto virusne infekcije...uglavnom ispadne da je nešto kombinovano pa bez antibiotika teško da može da prodje. Nisam pobornik antibiotika, ali smatram da je bolje dati na vreme nego čekati pa posle piti tonu lekova. Naravno, za to je potreban iskusan i dobar pedijatar koji ume da postavi dijagnozu i odapere adekvatnu terapiju.


Slazem se,naravno, ali isto tako je bolje proci bez antibiotika, nego ih piti.

Takodje se slazem sa zadnjom recenicom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:58:33   
minavb
Čekajte, recimo sad se pakujem za skijanje sa detetom, i hoću da kupim neki antibiotik za putnu apoteku, ili antibiotsku mast. Za to moram kod pedijatra po recept?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 22:59:02   
Jeca*
aha

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:01:49   
Tea2
Moj sin treba da ide na zimovanje u organizaciji vrtica.Napisali su u spisku potrebnih stvari i antibiotik na koji dete najbolje reaguje.Ana,samo ti nas mozes spasiti!!!Daj adresu te apoteke!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:02:35   
LillyT
Meni niko ne daje antibiotike. Imala sam skoro upalu sinusa, ubilo me je, dr (privatnik) je smatrao da ne treba ništa dati, pričala sam kroz nos 2 nedelje. Onda sam se razbolela, fasovala gripu, ok, virus je, nisam dobila antibiotike, ali sada počinje grlo da me boli. Ima li kraja tome...
Što se tiče hloramfenikola, L je imala konjuktivitis u decembru i dr je rekla da kupimo hloramfenikol, nije dala recept. Ja sam ga kupila normalno, niko me ništa nije pitao. Inače,  ne dajem njoj ništa na svoju ruku, zato često i idemo kod dr, nju slušam šta mi kaže i to je to. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:04:26   
Ana RR
Tea, jedino sutra da je pitam, kasno mi je sada da je zovem, možda je već legla. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:06:32   
minavb
U poslednjih 5 godina, dva puta sam pila antibiotik. Jednom na recept, i jednom po preporuci lekara. Ja to ne kupujem, niti bih detetu tek tako dala. Ipak, smatram da treba da imam mogućnost da kupim lek koji mogu da ponedem na put, i da za takve stvari ne treba da idem po recept.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:07:09   
Ana RR
Ja baš ne volim da pijem antibiotike, posle njih mi bude još gore. Obavezno posle vučem kašalj nedeljama. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:12:38   
Anoniman
Mina, da svi razmišljaju tako, ili bar većina, ne bi to zakonom moralo da se rešava. Na žalost većina pije antibiotike za svaku sitnicu, tako da sam ja ipak za to da se prodaja antibiorika ograniči na ovaj način.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:12:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Mihi, već dva meseca u NS ne može da se kupi hloramfenikol bez recepta, kao ni ostale masti i kapi koje sadrže antibiotik u sebi, barem ne u te 3 apoteke u koje ja idem.


Ja kupila Gentokulin kapi za oči pre 2-3 nedelje.


IZVORNA PORUKA: gagana83


E o ovome ja pricam.
Za virus ne pomazu antibiotici, u tom slucaju bi se samo bezveze trovali antibioticima koji nisu ni malo naivni.




A treća priča je da kao reaklciju na virusno oboljenje u90% slučajeva popastete sekundarnu bakterisjku upalu, kao Luka prošle nedelje. "To je samo viroza", 3 dana temperature koja je minimum 38, onda odemo opet kod dr, "Ju, upala krajnika", 10ml Sinacilina na 8h! 10ml! Da mu je odmah dao po 5ml na 12h, dete se ne bi patilo 7 dana sa temperaturom! Sav je kao slomljen.


IZVORNA PORUKA: Tea2

Ih,zene sto ste neke.svako ima pravo da se truje -ako to zeli.Sto ne zabrane prodaju cigareta,alkohola,nezdravih jestivih proizvoda?!Ja sam prosvetni radnik,moja slaba tacka je grlo.Ne pijem antibiotik kao bombonice,poznajem svoje grlo i osecam kada mu je potrebna pomoc.Mozda sam gresna,dajem los primer....Ali,Ana-pitaj mamu za adresu te apoteke.
 

ISTO! I mrzim ovaj zakon!


IZVORNA PORUKA: minavb

Čekajte, recimo sad se pakujem za skijanje sa detetom, i hoću da kupim neki antibiotik za putnu apoteku, ili antibiotsku mast. Za to moram kod pedijatra po recept?



Da, i verovatno će pedijatar da te otpili jer Bože moj ne znaš šta će ti biti sa detetom i ne zna koji antibiotik bi ti onda repisao!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:15:57   
Tea2

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Tea, jedino sutra da je pitam, kasno mi je sada da je zovem, možda je već legla. 

Kasno je,nemoj je sada zvati!!!Seti se sutra,ljubim te!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:27:45   
mihi

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: mihi

Gagana to je stvarno stvar procene al ja nekako mislim da je manja šteta dadete popije taj lek nego da se stvar komplikuje, upala, nosa, grla pa posle pije dva antibiotika. To je moje mišljenje na osnovu iskustva sa mojom decom, prihvatam naravno drugačija mišljenja i iskustvauser posted image .



Po meni je najbolje resenje da se dete redovno prati, pa da se deluje antibiotikom ako ima potrebe za tim. Tu su i brisevi, krvna slika, CRP. Ja sada ne prihvatam antibiotik dok se ne uradi neka od ovih analiza. Preventivno davanje antibiotika mi je totalno nelogicno. Kao kad bih detetu na 36.5 C dala paracetamol za slucaj da temperatura ode na 40C.
Tako bi moje dete bilo non-stop na antibioticima jer je od kako ide u vrtic stalno kaslje i/ili je slinava.



Ne verejem da iko od lekara daje preventivno antibiotike, nego je kad virusna infekcija postoji stvar opet procene lekara da li će dati antibiotik da pokrije sekundarne bakterijske infekcije kojima se komplikuju virusne a nastaju kao posledica oslabljenog imunolokog odgovora zbog virusne infekcije. Tako da je to tako jednotavno za procenu ne bi medicina trajala 6 godina a specijalizacija još 4. Što se krvne slike kod dece tiče kod njih u formuli preovladava relativna limfocitoza te se dešava da i pored postojanja bakterijske infekcije granulociti koji bi trebali da budu indikator za to nikada nisu u prevazi, bris grla retko kad da rezultat iako infekcija postoji retko se radi bris nosa a S. pneumoniae je redovno tamo......... Tako da ja uvek poslušam procenu pedijatra i opet tvrdim da su penicilinski antibiotici manje zlo nego da se bolest komplikuje, dete ne spava nervozno, je, plačljivo...... Pisala sam moja sestra koja je lekar i živi u Švajcarskoj je zgrožena njihovom pedijatrijom, ne daju antibitik, ni za upalu, uha grla i lakšu upalu pluća koju je imala moja sestričina 11, dana je imala temperaturu, to je rekoh procena lekara i ja je kada su moja deca u pitanju poštujem.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:35:14   
minavb
Ili recimo, moj Cule (mačor) opet dobije apsces. Ja znam koja mu je terapija, jer veterinar skoro uvek da istu, ali neću moći da je kupim. Znači moraću kod ovog veterinara dole u ulici, koji je prilično skup, da platim pregled i još nešto što izmisli preko 2000 din, da bi mi dao recept za Ciprocinal i Gentamicin? Pih! user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:36:03   
mihi
Ne verujem da iko sme da izdaje antibiitik bez recepta, možda ako drže neke antibiotike na crno bez markice Agencije za lekove i Medicinska sredstva. (što je ako ih uhvate i prijave kazna od milion dinara i još zatvaranje apoteke. Jedino što eventualno izdaju bez recepta je Enterofuril (crevni antiseptik) i možda Orvagil D (zubarski ali i to teško za to koriste stomatološke recepte pa mogu da pokriju 1+1 kutiju s jednim receptom ostalo ne verujem.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:37:47   
mihi
Da i za veterinarsku upotrebu antibiotici na recept, al to Mina nije problem za tebe, javi dobićeš recept bez 2000. dinuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:40:57   
minavb
Lako je meni kad imam tebe i Lilikinog čovekauser posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: ANTIBIOTICI
11.2.2012 23:43:12   
mihi
Lilly prelazimo na biljnu medicinu, drugarica mi reče da je za sinuzit, koristila kapi neke od kima i da joj je super pomoglo. Od unetih antibiotika manje od 2% koštanu barijeru zato ništa od antibiotika ne propisuju za sinuzit. Samo grejanje i inhalacija da se proces akutizira i sadržaj krene napolje iz sinusa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here