|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 8:17:25   
madre
Dejana, vidim da si skroz realna, sto je tesko biti u takvoj situaciji! Tuzno je sto posle toliko vremena cekanja na drugu bebu, bas tako bude ali sta je tu je... Posle tog uz ces biti sigurna i ako bude predlagano da posle ceka 3,6 meseci za nove pokušaje, nista to ne slusaj, nego odmah posle prvog ciklusa, pazi sta ti kazem kaci se ko ludouser posted image (ovo sam ja pokušala biti duhovita, verovatno bez uspeha) Mnogo mi je zao zbog cele situacije!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 8:34:21   
dejana007
hvala madre, ma krenucu cim se stvore uslovi. Toliko sam uzivala u ovih nekoliko nedelja sa saznanjem da sam trudna da jedva cekam sledecu sa uspehom :) I iskreno sa svojih 37 godina prvi put citam o ovome, ja mislila potvrde trudnocu i završi se veći deo posla, ali čini se iz ovog iskustva da nije tako jednostavno. Realna sam i skroz trezvena. Možda zato što već imam dete pa mi to uteha. Možda zato sam ovo jučerašnje izlaganje lekara dobro podnela. Ali jedino što mogu reći je da lekove za smirenje više nikad nću staviti u usta.

Citam sad ovu temu i mora da čestitam tačkici na trudnoci user posted image

I hvala Ivana user posted image

< Poruku je uredio dejana007 -- 28.12.2017 8:37:24 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 8:54:47   
madre
Da da, to je cudo koliko tu ima "posla" od pozitivnog testa/bete do rođenja! Iskreno ti zelim skorašnji dolazak u trudnice, ali ono pravooouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 10:08:29   
Sanjica26 RR
Dejana, bas mi je zao zbog tvog gubitka. user posted image
Jos uvek postoji tracak nade. Ako ne bude u redu, glavu gore. Puno pozdrava.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 11:48:52   
Maslacak15
Nema razloka za bilo kakva cekanja posle ranih pobacaja. To su prevazidjeni saveti. Osim ako zeni nije potrebna psiholoska pauza. Medicinski gledano, cim se ciklus vrati moze odmah da se pokusa opet. I nista to nije vise rizicno nego inace. Niti malo.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Blighted ovum - prazan GM
28.12.2017 13:28:02   
isidora88
Dejana ja se nadam da ce se pojavkti plod i srce. Meni su u ovoj trudnoci prvi videli nepravilan mesak, pa ogroman hematom, savetovana kiretaza jer su rekli da je pobacaj vec krenuo, medjutim posle neke 2 nedelje moja bebica se pojavila sa srcanom akcijom i evo me u 30/oj nedelji. Ne zelim da ti dajem laznu nadu, ali nama sa neredovnim ciklusima je sve moguceuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Blighted ovum - prazan GM
1.1.2018 14:38:29   
dejana007
Hvala devojke na podrsci. Puno mi znaci svacije iskustvo. :-* Ja znam da mi poslednji odnos bio 20.11. Vec je puuuno vremena proslo. Meni pre par dana krenuli jaci menstrualni bolovi. Malopre na ulisci imala braon iscedak. Pretpostavljam da ce da krene ciklus. Sutra imam zakazan UZ. Verovatno ako krene ciklus to ce biti to. Odnosno ocistice se samo od sebe bez kiretaze?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.1.2018 17:49:50   
dejana007
Opet ja. Bila jutros na UZ. Plod 2.4mm ali nema otkucaja i malipre dobijem. Odlivi sa jakim bolovima. Mislim da je ovo kraj svake nade i iscekivanja. Ali svakako se opet javljam sa nekom drugom uspesnijom trudnocom. Hvala svima od srca

P.s

Srecna Nova 2018 :-* :-*

< Poruku je uredio dejana007 -- 2.1.2018 17:50:23 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.1.2018 17:56:45   
Sanjica26 RR
dejana, bas mi je zao. user posted image Iz svega ovoga je dobro sto si dobila. Neces morati da se cimas kod dr.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.1.2018 18:11:40   
IvanaSK RR
Dejana, očekujemo te uskoro sa lepim vestima user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 6:32:42   
Satin_SU
Drage moje, citajuci shvatih koliko mi pomaze saznanje da nisam jedina i odlucih da podelim pricu sa nekim u nadi da cu i ja nekome pomoci.
Pokusacu da skratim koliko je moguce. Imam jednog divnog sina (9god) i poslednjih 5 god cekam te cuvene dve crtice ponovo sa ubedjenjem dr da sam zdrava. Posle 4 vod nezasticenih odnosa bez rezultata prosle godine menjam grad i dr - prodjoh sledece: histeroskopiju (polipi na grlici i u materici), otkrice da imam PCOS i Hashimoto sindrom, 4 fllikulometrije pracene pregnyl inekcijama, HSG (provera prohodnosti jajovoda _ pri cemu su oba imala prepreke). Moram da napomenem da svo vreme godinama unazad, vezbam 3x nedeljno i vodim racuna o ishrani. Zadnjih 6m nisam jela slatko niti belo brasno. To je rezultovalo redovnim i zdravim ovulacijama...Rok je bio do kraja 2017e i odustajem.....
P.m. bila je 21.12., uzivali smo u praznicima a vestice u januaru nema.....
27.01. pozitivan test. Preplakah dan od srece. 29.01. UZ vidi se mali mesak i kaze dr rano je i da se vidimo ponovo 08.02.
Mozete pretpostaviti user posted image ... 08.02. Mesak porastao ali prazan. BHCG 19000. sumnja na vanmatericnu trudnocu.
Tri lekara i tri dana zaredom na UZ... BHCG 10.02. 22000 ...mesak se spljostio. Dr kaze sad samo sacekati par dana da krene samo, preporucuju pre nego kiretazu. Dijagnoza blighted ovum.
Sumnjaju na trombofiliju....koja jedino nije ispitana u mom slucaju. Da li je realno da se sve ovo desi u jednoj godini? U isto vreme moja sestra 07.02. postaje majka bez da je prethodnih par godina bila na bilo kakvom pregledu.....i jos par prijateljica slicna prica.....
Boreci se sa uzasnim osecajem razocarenja i nepravde naidjoh na vas....
Cekanje da krene mi je od svega navedenog najteze. Jedina uteha mi je da ne gubim bebu jer je nije ni bilo.
Dr kaze da posle prvog normalnog ciklusa pokusamo ponovo jer gotovo odmah uspeva i da je ovo za nas veliki uspeh i napredak. MM je zaista velika podrska ali iskreno ne znam imam li snage za jos borbe. Zato sam ovde.....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 9:38:37   
madre
Satin, jako mi je zao sto prolazis kroz sve to, ali moram da se slozim sa savetom dr, to je stvarno istina, moje iskustvo je takvo. Ne gubi snagu sada kad ste blizuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Satin_SU)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 10:05:16   
Maslacak15
Satin da li pijes metformin / siofor ili si samo vodis racuna o ishrani? S obzirom da imas policisticne jajnike, n osnovu opisanog, vrlo je verovatno da imas i insulinsku rezistenciju. Super je da je promena nacina ishrane pomogla ali nebi bilo lose kombinovati sa pravim lekom. To je stabilnije bezbednije resenje. Inace i ja mislim da je veliki napredak i dobar znak da si uspela da zatrudnis. Drzi se i nema odustajanjaa!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 10:36:11   
Satin_SU
Maslacak, 6m pijem inofolic. Insulinska rez. nije sjajna. Posle to testa sam i pocela voditi racuna o ishrani i tada su uveli inofolic.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 11:00:31   
Maslacak15
Satin vidim , ok ali ja i dalje mislim da bi trebalo da porazgovaras sa endokrinologom da li da se pokusa prava terapija sa metforminom ( siofor/glukofaz itd). Moze da se uzima i tokom cele trudnoce ako je potrebno ( procena lekara). Metformin daje vec decenijama fantasticne rezulate kod zena sa PCOSom ne samo u zatrudnjivanju nego ismanjenju broja pobacaja itd. Disciplinovane ishrane se svakako treba pridrzavati ali to ne iskljucuje terapiju. Te dve stvari su kombinovane. Masa zena na forumu je ovde vec pila/ pije metformin- poslusaj me porazgovaraj sa endokrinologom ( ne sa ginekologom, sa endokrinologom i zbog hashimota). Bice sve ok !!!!!!

(odgovor članu Satin_SU)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 11:51:13   
Satin_SU
Maslacak pitacu ga bas. Nazalost imam i endokrinologa koji prati Hashimoto. Hormoni su mi ok samo su antitela stitne visoka za sad. Uspela sam da ih smanjim od dijagnoze ali i dalje nisu u normali.
Zaista vodim racuna i redovna sam na kontrolama... zato i kazem toliko truda i opet razocarenje.
Jedva cekam da ovaj BO ostavim iza sebe....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Blighted ovum - prazan GM
11.2.2018 16:26:53   
vocicana
Satin, saljem ti veliki zagrljaj, naravno da ces uspeti, ti i tvj muz, nemoj da se predajes. Maslacak ti je dala pravi savet, ja potpisujem. Bas je to muka. Jedna nasa stara forumasica se javljala nekada, potpuno iste tegobe imate, ona je mala jednu pozitivnu betu, ali mesak nije rastao, srce se nije culo, sva sam se najezila, kada sam procitala, ljubim te i zeli ti da brzo dobijes najlepse vesti

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Satin_SU)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Blighted ovum - prazan GM
21.6.2022 13:11:06   
Koka09
Evo ja da vam javim da sam prošle godine imala blighted ovum a sad evo ga smeško, napunio 4 meseca.Posle prve menstruacije nakon kiretaze sam ponovo zatrudnela i dobila zdravu i pravu bebu.Ne očajavajte nego u nove pobede! 

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Blighted ovum - prazan GM
21.6.2022 13:14:09   
dunja RR
Bravo, divne vesti! user posted image

I ja sam posle blajteda imala uspešnu VTO, doduše pre nekoliko godina.

Neka su nam živi i zdravi user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Koka09)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Blighted ovum - prazan GM
24.5.2023 8:55:39   
Suncicabg
Tek sad vidim ovu temu, pa kompiram svoj post..
Pozdrav, pre mnogo godina sam bila ovde.... Pozdrav za stare i nove clanice ❤️Ja jos uvek ne pripadam ovoj temi, i uz Bozju pomoc 🙏🙏🙏 Interesuje me da li je moguce da se desi cudo i da u gm od 15,5 u kom se nazire plod, po kalkulatoru 7+6....ipak pojavi beba i srce?  Juce sam bila kod 2 dr na uz.... I ne vidi se 😭

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.5.2023 11:13:48   
Suncicabg
Bilo ko 🙄😭

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.5.2023 11:18:31   
Ana RR
Hejjj Sunčice user posted image lepo je videti te!

Uh, iskreno ja ne bih znala, potpuno sam van toga i sve sam zaboravila... nadam se da će se javiti neko sa više iskustva i znanja user posted image

Držim fige user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.5.2023 11:28:17   
Suncicabg


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hejjj Sunčice user posted image lepo je videti te!

Uh, iskreno ja ne bih znala, potpuno sam van toga i sve sam zaboravila... nadam se da će se javiti neko sa više iskustva i znanja user posted image

Držim fige user posted image



Anci 🤗 proslo je dugo ali druzicemo se nadam se opet

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.5.2023 12:59:31   
dunja RR
Sunčiiii user posted image

Juče sam ti pisala, sve već znaš, ja sam prošla kroz to. Uvek ima nade naravno, i svi mi verujemo do trenutka kada nam kažu ili da je sve ok, srculence se čuje, ili da nažalost više nema nade. Ja sam blighted ovum baš teško prebrodila, jer sam bila ubeđena da je to to, kada je beta pokazala lepe brojke. Mislim da mi je taj period bio najteži u životu ikada, na svu sreću, kratko je trajao. Iskreno, kada sam malo odbolovala, otišla sam na more, vratila se jača, besna, rešena da sledeći put mora biti dobro. I tako je i bilo, tri meseca nakon BO, Sava je bio u stomaku, a ostalo je istorija.


Ja ti želim iz sveg srca da se srculence već na sledećem UZ čuje, i da se radujemo sa tobom u trudničkim temama, ali i ako bude drugi ne tako lep scenario, spremi se na to kao mogućnost, odboluj i izađi jača iz svega. Jer BO je dobar znak - da možeš da zatrudniš. Tako je mene moja dr bodrila, i bila je u pravu.


Grlim te jako i nadam se da se vidimo uskoro user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Blighted ovum - prazan GM
25.5.2023 13:03:29   
Suncicabg


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Sunčiiii user posted image

Juče sam ti pisala, sve već znaš, ja sam prošla kroz to. Uvek ima nade naravno, i svi mi verujemo do trenutka kada nam kažu ili da je sve ok, srculence se čuje, ili da nažalost više nema nade. Ja sam blighted ovum baš teško prebrodila, jer sam bila ubeđena da je to to, kada je beta pokazala lepe brojke. Mislim da mi je taj period bio najteži u životu ikada, na svu sreću, kratko je trajao. Iskreno, kada sam malo odbolovala, otišla sam na more, vratila se jača, besna, rešena da sledeći put mora biti dobro. I tako je i bilo, tri meseca nakon BO, Sava je bio u stomaku, a ostalo je istorija.


Ja ti želim iz sveg srca da se srculence već na sledećem UZ čuje, i da se radujemo sa tobom u trudničkim temama, ali i ako bude drugi ne tako lep scenario, spremi se na to kao mogućnost, odboluj i izađi jača iz svega. Jer BO je dobar znak - da možeš da zatrudniš. Tako je mene moja dr bodrila, i bila je u pravu.


Grlim te jako i nadam se da se vidimo uskoro user posted image




🙏 Hvala Dunjice na svakoj reci
Nadala sam se da ce javiti neko ko je doziveo cudo... A svakako dalje se mora, zene odavde su me odavno tome naucile ❤️

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here