|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 22:08:20   
ishler
Mihi
ima leukocita 4 do 5,eritrocita 9 do 10.,sta to znaci-
Pedijatar je tada rekao da po eritrocitima moyda ima,ali smo cekali uk.
Danas je stigla uyorak kontaminiran,tj ima 50 000 e.coli,enterococusa,klebsijele itd.
Kaze pedijatar nije validan ponavljamo.Kaze obavezno je dobro operite.
Jos ispadoh i aljkavusa,naravno da sam je oprala ali smo cekali nekih 1,5h posto je zaspala,a cim otvori oci vec krene da piski.Postoji problem ako je ujutru probudim i krenem da perem upiskice se,a tokom dana moye trajati satima a ne mogu drzati dete na jednom mestu golo,inace iy kese se sve prospe.Molim za savet sta ciniti.....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Urinarne infekcije kod dece
1.3.2013 21:56:03   
nink
Mi smo danas izasli iz bolnice jer smo zaradili urinarnu infekciju tj upalu bubrega....Izolovana je eserihija i sada idemo na dalja ispitivanja jer je beba musko i mladje od 6 .meseci ..Dr kaze da kod decaka se retko desava a na uz bubrega je vidjeno prosirenje kanala ali detaljnije cemo znati 14.marta..Leukociti su nam bili 21,8

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Urinarne infekcije kod dece
2.3.2013 10:58:55   
branki*
ih,bre,ninkuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Urinarne infekcije kod dece
2.3.2013 13:36:18   
Azra_
Nik, nadam se da će biti ok. Ja sam kao mala, sa 6 godina rešila problem, tj.dr je rešio problem refluksa ka bubregu, od tad nije nikad bilo bakterija, a mučili su me dok nisu otkrili šta je.

ANČi, kako sprovodiš te obloge od kamilice? Kako da prepoznam da dete ima problem sa urinarnim traktom ako nema temperaturu? Ti si iskusna na ovom polju...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Urinarne infekcije kod dece
2.3.2013 21:55:52   
Ana RR
Azra, ja sam ti odgovorila u drugoj temi, higijena dečakove piše.

U principu, ja pratim da li mu je vrh piše crven, da li urin ima jači miris.. mi smo pored kontrole urina uvek radili i bris piše da bi bili sigurni šta je tačno u pitanju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Urinarne infekcije kod dece
2.3.2013 23:44:25   
Azra_
Još jednom ti hvala Anči. Samo da pojasnimo, gledaš da li je glavić piše crven,? To mogu videti kad povučem malo kožicu. Za sada nisam primetila da je crveno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.3.2013 13:15:29   
Ana RR
Da, kada ima bakterije bude baš crven vrh, mada i bez toga može imati bakterije. Nama je urolog rekao da tek kada se skroz prevuče kožica to će se srediti, do tada samo da vodimo računa o higijeni.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.3.2013 14:02:23   
Azra_
Uspeli smo da uhvatimo 10-20ml urina. U lab.uradili opšti pregled, sutra stižu i rez.urinokulture. Da ne bih išla dva puta po rezultate, dans sam samo pozvala lab.i dr mi reče da je opšti pregled urina ok, jedino ima soli urata. Ona kaže da je to normalan nalaz i deo metaboličkog procesa. Šta vi kažete???user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Urinarne infekcije kod dece
11.3.2013 23:45:48   
Azra_
Evo, da sama sebi odgovorim, u nadi da će koristiti drugim mamama. Nalaz sa solima urata u urinu je normalan nalaz, nema razloga za brigu. Tako reče pedijatar.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Urinarne infekcije kod dece
14.3.2013 16:11:50   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: nink

Mi smo danas izasli iz bolnice jer smo zaradili urinarnu infekciju tj upalu bubrega....Izolovana je eserihija i sada idemo na dalja ispitivanja jer je beba musko i mladje od 6 .meseci ..Dr kaze da kod decaka se retko desava a na uz bubrega je vidjeno prosirenje kanala ali detaljnije cemo znati 14.marta..Leukociti su nam bili 21,8


Nink, šta je bilo sa ovim? Jeste li radili još neke analize?

Naš slučaj: Dva dana nakon otpusta iz porodilišta (tj. sa njegovih 7 dana), bebac dobije temperaturu 38,8. Odmah smo ga odneli u IMD, naravno zadržali su ga u bolnici, to veče je bio sam na intenzivnoj, a naredna 4 dana koliko je još ostao sam bila sa njim. Izolovana mu je ešerihija, 10 000 000/ml user posted image . Od te prve večeri kad je primljen pa do dobijanja antibiograma dobijao je dva antibiotika, nakon toga samo amikacin. Nakon otpusta iz bolnice dolazili smo još 3 dana da primi terapiju, a prepisana mu je profilaksa palitrexom do 1 godine user posted image i obavezne mesečne kontrole urina.

Poslednji dan boravka u bolnici urađena mu je mikciona cistouretrografija, sva sreća pa nema bubrežni reflux. Inače, on od rođenja ima proširenje bubrežne čašice, ali kako su mi objasnili, to se u većini slučajeva povuče kako dete raste. Baš smo prekjuče radili UZ i rekli su da je nalaz super i da to više i nije proširenje, već granična vrednost.

On 18. puni 5 meseci i super je. Infekcija se nije vraćala. Ostalo je samo da uradimo scintigrafiju bubrega, ali se još uvek razmišljam da li da ga vodim na to. Dr koji mu je radio UZ rekao je da apsolutno nema potrebe, a juče na kontroli u IMD dr koja je načelnica neonatologije kaže da je to obavezno prema njihovom protokolu za sve bebe koje su imale urinarnu infekciju... Još je rekla da mi odlučimo, da on nije imao jaku infekciju, ali, eto, "protokol kaže..." user posted image

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 12:17:09   
Torbica
Svaka majka zna sta je najbolje za njeno dete. E sad, s obzirom da je Eserihija sklona recidivima, ja sam za, da se uradi i scintigrafija, tj ja bih svom detetu uradila. Zasto? Pa, ako se ponovi slucajno za koji mesec infekcija (pu, pu, pu) ne bih sebi oprostila. Zato je taj protokol takav, da se oni ograde da su odradili sve sto treba, a 5 meseci nije neki dug period. Zato i ima profilaksu do godinu dana jer je u vecem riziku da mu se vrati infekcija.. Ako je beba dobrog opsteg stanja i sve po redu, naravno da nece imati recidiv, ali zna da se desi, da usled neke prehlade, pada imuniteta, nazalost dodje do recidiva, ponovljene infekcije. Tako da, u ovom slucaju, ja bih poslusala nacelnicu neonatologije, koliko god da je bila blaga infekcija, ipak je bila Eserihija. Ljubim vas, bice sve ok user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 20:18:04   
Moiraina
Hvala puno na odgovoru! user posted image
Zaista mi znači da čujem još neko mišljenje... E sad, stvar je u tome da ja u ovom slučaju ne znam šta je najbolje za moje dete user posted image ... Mislim da bi lekari to trebalo da znaju, nisam dovoljno hrabra da se protivim njihovom mišljenju, ali očigledno da i oni po ovom pitanju imaju različite stavove. Zapravo ni ne znam zašto mi je toliko frka oko ovoga, tj. znam, žao mi je da ga opet zrače i maltretiraju (a eto, dr iz IMD je rekla da se ona nije ni udubljivala u to kakva je to analiza, da nije ni razmišljala da je to zračenje, ali da ona mora to da preporuči, takav stav mi je zazvučao pomalo neozbiljno), a sa druge strane toliko dece to radi (i sama ih znam nekoliko) i sigurno da im nije ništa. Sačekaću još mišljenje naše dr iz savetovališta, ionako mi je još rano da zakazujem. A inače, on jeste bolešljiv, već 2 puta do sada je imao virus, i sada je slinav, strah me je da se ešerihija ne vrati... Jao, koliko sa starijim detetom nisam imala nikakvih zdravstvenih problema (dok nije krenuo u vrtić, a ni tada ništa bitno), ovaj mali bumbar će sve da mi naplati user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 21:34:27   
cockic
meni je peki dobio sa 2 meseca e-coli 100 000.prepisane injekcije amikacin 5 dana koliko se secam.i to je bilo to.pa mu je onda dr.dala panklav ili pancef.

i sa 7 meseci je isto imao terapiju za e-coli isto 100 000 sad se ne secam koji lek,od tad zdravlje boze nije imao.moracu uskoro da mu izvadim radi preventive.imao je proslo leto koliko se secam nekih 10 000 neke bakt,ali dr rece to se neleci samo tecnost.tako je i bilo.

a npr.leni kad sam vadila sa 2m,pokazala se neka zaboravi koja bakterija oko 50 000.i dr.me posavetovao opet da vadim,i nije bilo nista.tako da mozda za tako male cifre do 50 000 nisu ni sigurni da li je dobro izvadjen urin.mada ja obicno operem i obrisem hipermanganom pa stavljam kesicu.tako sam njima vadila.sad ce sa pekijem biti mnogo lakse,kad budem odlucila da proverim uk.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 22:50:16   
nink
Moiraina cekala sam da zavrsimo mikcionu pa da napisem sta je bilo...Mi ipak imamo obostrani refluks (VUR) III stepena i ocajna samuser posted image ...Ceka nas dugotrajna profilaksa zatim stalno kontrolisanje urina i urino kulture ,u oktobru scintigrafiju bubrega i tako...Naravno i mikcione opet...To su nam sve otkrili na IMID -u i dr je stvarno divna kaze da je to kod njega urodjeno i cekacemo do 3 god da vidimo da li ce samo da se povuce..Mene brine sto i pored profilakse on moze da dobije urinarnu infekciju

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 23:14:48   
Moiraina
Ćerka moje drugarice ima obostrani refluks, ne znam kog stepena. Ona sad ima 6 godina, znam da je dugo bila na profilaksi, više nije. Nije joj se sasvim povuklo, ali znam da su joj na poslednjoj kontroli rekli da može da se povuče i do 10. godine. Ona je ok, normalno funkcioniše, ide u vrtić, mada i dalje moraju redovno da proveravaju urin, još su urinarne infekcije kod devojčica češće... Htedoh da kažem, jako je bitno što su mu to sada otkrili, jer refluks ako se ne prati i ne kontroliše redovno, može da ošteti bubrege. Ovako sve to može da se drži pod kontrolom, pa sve i da bude potrebna neka intervencija (a nadam se da neće), bilo bi gore da nisu sada otkrili. (Evo ja sad tebi pametujem, a ja se jedem zbog scintigrafije user posted image ).

A što se tiče profilakse, nama su svaki put kad je bio prehlađen (2 puta do sada) odmah uveli i terapiju antibioticima, da ne bi zbog oslabljenog imuniteta došlo do vraćanja ešerihije... Ne znam, ja sam uvek bila za antibiotike baš kad su neophodni, mrzim što moram da mu dajem svako veče...

Baš mi je žao kad se dečica muče...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 23:33:26   
Jeca.V
i mi smo zaradili eserihiju 15 dan po rodjenju.Visoka temperatura,beba odbijala da sisa,uradjene analize i sve bilo jasno ko dan.Terapija bila gentamicin 2xdnevno 10 dana.Nakon toga nastavljena profilaksa cefaleksinom,kontrole urina prvo na 15,pa na 30 dana.Uradjena 3 ultrazvuka na svakih tri meseca i nalaz uvek bio super.Urin i uk uvek sterilni.Nama niko nije predlagao ni mikcionu ni bilo koju drugu pretragu.Sada cemo jos malo godinu dana i ceka nas ukidanje profilakse.Mislite li da je uz dovoljan u nasem slucajuuser posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.3.2013 23:39:02   
Moiraina
Pisala sam da moj ima to neko proširenje, sumnjali su na reflux... Ne znam da li bi radili mikcionu da nije bilo toga. E sad, i nama je dr koji je radio UZ rekao da nema potrebe za bilo čim drugim, a u IMD da mora da radi scintigrafiju... da se vidi da li postoji oštećenje bubrega...

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 16:52:36   
nink
Da i mi moramop da uradimo scintigrafiju bas zbog toga da bi videli u kakvom su stanju bubrezi ,a bas me nervira sto opet mora dete da se zraci....Bas nije moralo ovo sve da nas strefi..user posted image ..Sada opet ima udarnu dozu antibiotika zbog uradjene mikcione....Inace mikciona se radi decacima jer kod njih je opasnije i redje se javlja eserihija....I nama je uz bubrega pokazao od nalaz,a mikciona nje pokazala pravo stanje..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 17:11:19   
Mishica 77
Mi se od prošlog septembra mučimo sa urinarnom. Između, periodi sterilne UK ali nas uvek strefi opet. Prvo Proteus, lečili se i bili na profilaksi Cefaleksinom. U UK pred Novu Godinu, Morganela. Lekovi grozni, samo jedan može per os, Cedax. Nakon terapije, broj se prvo smanjio i ubrzo je UK bila sterilna ali smo sve vreme na Cedaxu, uz kontrolne UK na mesec dana. Kaže nefrolog, profilaksa bar 9 meseci. Ako nam UK ostane sterilna, to je to, a ako ne, profilaksa do ukupno 6 meseci.
Radili jednom , na početku UZ i sve je bilo Ok. Za sada ništa osim kontrole urina. Dr ne predlaže mikcionu jer je previše invazivno, a misli da nam još uvek nije potrebno.
Isidora nema apsolutno nikakve simptome. Nikada nije ni imala. Slučajno smo otkrili.
Jako teško.... velika borba.....

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 17:19:27   
Figaro88
Nisam znala da su urinarne infekcije kod dece tako komplikovaneuser posted image Misice nadam se da ce sve biti ok kad zavrsite sa antibioticimauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 17:47:34   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Kaže nefrolog, profilaksa bar 9 meseci. Ako nam UK ostane sterilna, to je to, a ako ne, profilaksa do ukupno 6 meseci.



Ispravka. Do ukupno godinu dana, a nama je to još 6 meseci. user posted image

Figaro user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 20:12:03   
nink
a mi na profilaksi u naredne 3 god,strasno jadno dete toliko dugo na antibioticima i onda ponovo na mikcionu,ma uzas

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 20:51:41   
Moiraina
user posted image Jooooj bre... 3 godine
Rešila sam, vodim ga na scintigrafiju, trebalo bi da ide u maju, znači čekam početak aprila da zakažem. Jeste zračenje, ali što kaže Torbica, nikad sebi ne bih oprostila da se kasnije ispostavi da nešto nije u redu što sam mogla da sprečim da smo na vreme otkrili... A i dr je rekla da ako rezultati budu ok, skinuće ga sa profilakse najverovatnije user posted image
E sad, je l ima neko ovde da je to radio ili je detaljno upućen u proceduru? Znam da se prvo ide na IMD da se postavi braunila, pa onda u KC da mu ubrizgaju to radioaktivno čudo (mislim, kao da ne mogu tamo da mu stave braunilu, al' 'ajd...), pa se onda čeka ne znam koliko i onda snimanje. Koliko traje samo snimanje? Šta ako ne bude hteo da leži mirno tamo (a verovatno neće hteti)? Negde sam pročitala da im onda daju neki sedativ user posted image Da li sme tokom cele te procedure (tj. od postavljanja braunile pa do snimanja) da jede, pije? U kakvom je stanju dete posle toga, ima li nekih reakcija (sad sam verovatno lupila, ali otkud znam user posted image )...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.3.2013 22:26:31   
nink
Ja se ni jednog trenutka ne dvoumim za scintigrafiju,znam da je to zzracenje ali to je jedino precizno da se vidi kakvi su bubrezi..I ja bih volela da se neko javi ko je prosao kroz to da malo bolje objasni....A sto se tice braunile pretpostavljam da mora u Insitutu jer jer je to decja bolnica....

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.3.2013 0:12:47   
Azra_
Čitajući ovo, sećam se svog ranog detinjstava i vucaranja po doktorima zbog ešerihije. Pre nekih 30ak godina, doktori nisu bili baš tako preduzimljivi da odmah sve ispitaju i da se stvar reši. Kad god bi se ešerihija vratila, temperatura u nebesa, obavezno bolnica. Govorili su da će se imunitet izboriti kako budem rasla. Istina, bakterija se sve ređe pojavljivala kako sam rasla, ali je i dalje bilo. Na inicijativu mog oca, odveo me je kod dr Save Perovića(to je onaj što je sad poznat po operacijama promene polauser posted image ). Odmah su uradili sve analize, utvrđen refluks i zakazana intervencija. Imala sam 6 godina. Tada se to radilo nekom pastom koja se ubrizgava u kanal. Nije je bilo kod nas, iz Nemačke se naručivalo. Intervencija mi je još u dobrom sećanju u odnosu na svo maltretiranje pre toga. Radili su u totalnoj anesteziji, npr.danas a prekosutra išla kući. Moji su se preporodili, a i ja sa njima.
Zato mame, koliko god bilo bolno, bolje uraditi sve analize i pretrage da stvari budu jasne. Da smo mi čekali da moj imunitet ojača i bori se protiv bakterije kako su tada doktori govorili, bubrezi bi mi stradali.

P.S. Zamislite još ovu nezgodu. Na dan zakazane operacije, kada sam ja već bila u šok sobi i pripremljena za operaciju, doktoru jave da mu je umrla majka. Naravno, nije mogao da operiše. Razbudili me, pa za dva-tri dana obavili sve kako treba. Sa ove distance, sećajući se svega kroz šta sam prošla, sada, kao majka, sigurno znam da je mojim roditeljima bilo teže nego meni.

< Poruku je uredio Azra_ -- 18.3.2013 0:23:10 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here