|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRONO ISHRANA
4.11.2013 16:55:20   
/*_*\
Da li mozete da mi pomognete da skinem brosure dr.Ane? Postavljali ste link vise puta ali meni stalno trazi da platim.... Ako neko ima vec skinuto da mi posalje na mejl ili kao PP ?

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: HRONO ISHRANA
5.11.2013 12:12:50   
tanjica85
nadjoh ovo, pa probaj

http://www.scribd.com/doc/49658851/Knjiga-o-DIJETI-HRONONUTRICIJA-najnovije

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu /*_*\)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: HRONO ISHRANA
12.12.2013 0:03:17   
dankaa
Pozdrav svim clanovima ovoga foruma i ljubiteljima hrono ishrane.Ja sam Dankaa,i na istoj sam ishrani vec treci mesec.Treba mi savet ili pomoc od vas i iskustva oko zadnjeg obroka..Evo o cemu se radi:
Sta god vecerala(a to je uvek neko meso lagano i salata)osecam odvartnost sve vecu..zbog toga sto mi nedostaje hleb..makar pola parceta..Doruckujem obilno,onako dva tri parceta tostitanog ,puter,pileca prca ili cureca.nekad slaninica,i tako..uz kiselo mleko,ponekad jaje bareno vise rovito..Posle jedno 5 sati rucak,,i on mi ide nekako bez hleba,uspevam da s e dobro osecam..ali VECERA..izaziva gadjenje ..a i los osecaj u zeludcu,,pa sada pitam:''da li moze skoditi makar pola parceta..nekog hleba''..(u centru zabranjuju,mada sam na forumima citala da je dozvoljeno parce ,dva..)Ili,jos bolje ,ima li neka zamena ..jer te salate koje inace sam najvis e volela mi smetaju..Danas je bilo belo meso i kupus salata ..ali u stomaku cudan osecaj ponovo..nije to bol..nikakva ..nego neka cudna praznina..nije ni glad..Uzela sam zalogaj hleba ..bukvalno zalogaj, i osetila se odmah bolje..
Moze li neko da napise nesto o tome..kako da prevazidjem ovu stvar za veceru.

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: HRONO ISHRANA
11.1.2014 22:21:31   
VecaV
Smem li da koristim pilece kocke za supu ili neke druge?

(odgovor članu dankaa)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: HRONO ISHRANA
12.1.2014 9:28:45   
adulence
Na formu hrono ishrane sam citala da ne bi trebalo da se koriste...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu VecaV)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: HRONO ISHRANA
17.1.2014 19:23:41   
Dashana159
Veliki pozdrav ,ja sam nova na ovom forumu i kako bih se bolje informisala registrovala sam se :champagne1: mada sam prilicno upucena citajuci sve vase postove.
IMAM MALU MOLBU za SAVET!?! Kako zbog prirode posla ostajem do kasno budna nekada to budu rani jutarnji sati 7h ili pak od umora ne mogu da ustanem i dorukujem u predvidjeno vreme koliko je pametno doruckovati ovako obimno kako nalaze hrono ishrana i dospavati jos 4 h jer organizam je zaista iscrpljen.Inace i pre sam bila na ovom rezimu ishrane jako sam zadovoljna,pri tom ja tren.imam visak 5 -7 kg :) 178cm sam visoka 70 kg imam pa sam se ponovo od 10.JANUARA odlucila uobrociti :clap:
UNAPRED VAM HVALA

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: HRONO ISHRANA
19.1.2014 8:19:19   
adulence
iskreno ne znam koliko je to pametno ali posto nemas veliki visak pokusaj...
D:4tonus hleba ,4lista curecih prsa,kiselo mleko,paradajz i praziluk
R:corbica i pileca krilca,sa nekom salaticom
V:tunjevina i krastavac

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: HRONO ISHRANA
19.1.2014 22:37:52   
Dashana159
kako sam saradjivala sa drugim lekarom a koji se bavi hrono isrhanom dao mi je odlican savet pa cu ga podeliti sa vama- u kiselo mleko da se stavlja po kasicica mlevenog rogaca semena lana i semene suncokteta( odlicno za krvnu sliku i da se doda kasicica semena koprive) ...ova smesa moze da zameni veceru plus neka salatica.Takodje je u mom programu ishrane dao da veceram mladi sir sa salatom ...sto mi je i lakse ako nemam vremena za neko pecenje itd user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: HRONO ISHRANA
20.1.2014 12:14:14   
adulence
evo ovako danas za dorucak:3 parceta hleba sa koprivom,1 jaje sa paprikom 3 lista curecih prsa,krastavac i paradajz
za rucak:meso peceno sa varivom od tikvice i kupus salata
vecera:pileci file i zelena salata

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: HRONO ISHRANA
20.1.2014 15:30:19   
Dashana159
Da li konzumirate kackavalj user posted image ??? meni je receno da jedem tost hled sa maslacaom i kackavaljem??? user posted image tako da danas je ne meniu bilo
dorucak- 2 tost sendvica sa maslacom i kackavaljem kiseli krastavci kiselo mleko sa semenkama i rogacom
rucak-gilovane tikvice i parprika sa tunjevinom u salamuri
vecera- 3 belanca plus salata user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: HRONO ISHRANA
20.1.2014 18:43:17   
adulence
mmmm ja kackavalj ne jedem a isto tako ne mesam dva mlecna proizvoda ,sto se tice sireva jedem samo mladi sir i to strogo za dorucak...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: HRONO ISHRANA
22.1.2014 23:43:08   
Dashana159
ups..... user posted image ali zar u brosuri ne stoji da bi za dorucak mogla opcija kombinovanja dva mlec proizoda plus ksielo mleko????evo....
1) Tostiran integralni hleb (hleb treba tostirati, jer se tada aktivnost kvasca smanji ili ponisti, sto olaksava mrsavljenje ili odriavanje idealne tezine), maslac, odnosno puter i kiselo mleko (jogurt treba izbegavati, jer tehnoloski postupak u proizvodnji jogurta dovodi do fizioloske reakcije u organizmu, tako da je moguce stvaranje masnih naslaga na stomaku i bokovima, a kod muskaraca cesto i na podbratku). Takodje je dozvoljen i tostiran hleb sa puterom i dzemom bez secera (najbolji je izbor dzem bez ikakvog dodatog secera ili onaj sa dodatom fruktozom - ova fruktoza ne podize nivo insulina, jer za razliku od secera iz svezeg voca, ne dovodi do aktivacije pankreasa!). Jedite koliko zelite, sa napomenom da jedno parce tosta nije dovoljno za dnevne ugljenohidratne potrebe.
2) Palenta sa feta sirom ili kravljim miadim sirom, kiselo mieko

3) Kifia od heljdinog ili kukuruznog brasna, casa kiselog mieka sa 2.8 ili 3.2% masnoce
4) Priena jaja, moze i vise jaja, a u torn slucaju treba ukloniti zumanca (dovoljno je u toku sedmice pojesti 4 zumanca, dok za unos belanaca ne postoji nikakvo ogranicenje), sa przenom ili svezom sunkom, paradajz, sir, kiselo mieko, caj, tost
5) Musli, kiselo mieko ili vocni jogurt (vocni jogurt se preporucuje povremeno za dorucak, iako ne pripada pravom hrononutritivnom obroku za dorucak - iz psiholoskih razloga; nece nauditi ako se povremeno pojede, a moze doneti zadovoljstvo punog ukusa kod onih koji su navikli na ovakav ukus).
6) Tost sa puterom i sunkom, zuti sir - kackavalj, trapist, gauda, kiselo mieko, krastavac
7) Kajmak, tost, tvrdo kuvana jaja (1-2 cela, ostala bez zumanca), kiselo mieko, paradajz
8) Proja sa sirom
9) Pita na plotni (kora za gibanicu ili pitu se premaze sa svezim mucenim jajima i miadim sirom, zatvori se u obliku kvadrata ili trougla i ispzi na malo ulja).
10) Gibanica, kiselo mieko
Praska sunka, pilece i curece grudi su dozvoljene, pecenica takodje, ali bi trebalo biti oprezan sa namirnicama kao sto su pastete, virile i nekim suhomesnatim poizvodima - ukoliko ne znamo tacan sastav i kolicinu aditiva.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: HRONO ISHRANA
23.1.2014 0:12:51   
Dashana159
OPCIJA POD REDNIM BR 6 user posted image user posted image

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: HRONO ISHRANA
23.1.2014 3:50:51   
adulence
Draga iskrena da budem ja koliko sam upucena dva mlecna se ne mesaju,takodje kukuruz se ne konzumira na kontu palente...imas na fb stranu a imas i hrono forum i tamo sve lepo pise...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: HRONO ISHRANA
23.1.2014 15:58:27   
Dashana159
ako ti nije problem ,molim te, hoces li mi dati regularni link na fb :) unapred hvala :)user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: HRONO ISHRANA
23.1.2014 16:02:29   
adulence
Poslacu ti u toku dana posto ne umem preko telefona da posaljem,pa kad sednem za komp saljem ti...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: HRONO ISHRANA
23.1.2014 16:35:05   
Dashana159
divna si ...hvala ...user posted image :)))user posted image user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: HRONO ISHRANA
6.3.2014 12:52:19   
adulence
ja sam od danas opet striktno na hrono,stvarno mi ona najvise prija i kilogrami idu dole....
za dorucak sendvic u integralnoj kifli sa pecenicom,paradajzom i maslinama
rucak gulas i pire od tikvica
vecera ne znam jos uvek

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Dashana159)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: HRONO ISHRANA
26.3.2014 9:06:54   
tanjica85
ljudi, dajte neki recept. vise nemam ideju sta da spremam

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: HRONO ISHRANA
8.5.2014 22:20:14   
nina26
Zene, pisale ste da ne sme fruktoza kao zamena za secer, pa sa cim da zasladim kafu posto nema sanse da je pijem gorku, a neophodna mi je user posted image

Ako sam dobro shvatila u pocetku, ,izbegavamo : pirinaac, grasak, boraniju i socivo ? Ne smemo znaci ni kao varivo samo da ih jedemo ?

Neko je spominjao musaku od karfiola ili paprika, pa zalivenu sa jajima i mlekom, je l to dozvoljeno ?

Ako neko vidi post,neka se javi user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: HRONO ISHRANA
8.5.2014 22:29:07   
minnica
nina, imaš stevia zaslađivač. on nema kalorija. za ostalo ne znam, pošto nisam baš upućena u hrono ishranu.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: HRONO ISHRANA
8.5.2014 22:43:32   
Ana13
Nina,mleko nije dozvoljeno u hrono ishrani.Musaka se preliva belancetom i kiselom vodom. Ni zumance nije dozvoljeno za rucak.Zumance je ugljeni hidrat i moze samo za dorucak,a belance moze za sva tri obroka. Za zasladjivanje se koristi stevia.Nije u pitanju broj kalorija kod zasladjivaca (niti kod bilo cega u HI),vec u tome koliko ta namirnica dize insulin. Bila sam u centru na pregled i fino mi je islo,pa sam zatrudnela i zbog mucnina batalila ovu ishranu.Ali cu ovih dana da se vratim na nju.Naravno,ne na restriktivni deo user posted image Pitajte sta vas zanima...dok ne pozaboravljam sve sto mi rekose user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: HRONO ISHRANA
8.5.2014 22:51:46   
World
Zumance je ugljeni hidrat


moram samo da prokomentarisem da je ovo pogresna informacija..


a sto se tice stevije, samo obrati paznju na sastav, da nije neka mjesavina...



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 8:13:38   
nina26
Ana, hvala puno user posted image

Reci mi samo da li sme med da se uzima i kada ? Bas mi je cudno sto nije dozvoljen ujutru, a svi ga preporucuju bas tada ?user posted image

I, da da ne zaboravim, da li moze paradajz da se jede uvece uz zelenu salatu ? To niko nije spomenuo i bilo mi j isto cudno...

World, na koje supstance da obratim paznju, znaci sta treba stevia da sadrzi ?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 9:10:56   
Ana13
U knjizi lepo pise da je zumance UH,a belance protein,a tako mi je i dr rekla u centru.Ako oni lazu mene,lazem i ja vas user posted image
Sto se stevie tice,nije svaka dobra,cula sam da nisu sve ciste i da se uglavnom narucuje preko sajta stevia.rs,ali ja je ne koristim pa ne znam vise o tome. Med se ne koristi nikada(nacicu posle sto je to tako,sad sam u zurbi) i paradajz se jede za dorucak i rucak,a za veceru se jede samo zeleno povrce i to jedna vrsta(samo krastavac ili samo zelena salata,ili brokoli...a uz to moze uvek i luk).

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here