|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 9:30:49   
adulence
ninic hrono ishrana je super ja sam prezadovoljna njom,bilo bi super da razmenjujemo recepte jer meni bar vrlo cesto ponestaje ideje,pogotovu za rucak...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 10:01:23   
nina26
Adulence,pa vidim da je svi hvale i ja pocinjem od danas, cvrsto sam resila da se drzim ove ishrane[sm=bravo.gif

Reci mi samo, sta je sa paradajizom uvece sme ili ne sme ?

Ja sam danas izvadila ribu bakalar, pa cu uz prilog brokuli sa balsamikom i belim lukom i neku salatu.

A za veceru cu da prodinstam pecurke, ohladicu ih i dodacu ih u zelenu salatu i avokado, isto sa malo balsamika.

Mislim da je to ok ?

A necu voce neko vreme dok ne pocnem da gubim kg. I naravno puno vode, to sam pocela da pijem jer sam pocela bila da radim detoksikaciju sa princem koja je super, ali sam batalila jer moram do 7.30 da pojedem pirinac, a ova moja ne spava celu noc, i jutros nisam mogla da ustanem nikako i bas mi je zao.....

E, da ne znam da li sme umesto kiselog mleka, kefir ???

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 10:15:09   
adulence
e ovako sto se tice paradaajza on sme za dorucak i rucak,meni ti je super,jedino hrono kao ne dozvoljava balsamico,vec da se zacini limunovim sokom,ali ja sam koristila balsamico i mrsavila sam,tako da eto,ja sam htela juce opet da krenem medjutim nisam se lepo organizovala,ali danas je taj dan za pocetak,za kefir nisam sigurna a li mislim da mozes,bitno je da se mleko,ne koristi i jogurt jer kazu da je pun skroba...,.ja sam doruckovala tri tonus hlepcica,2 jajeta na oko,malo ajvara i slaninice..za rucak snicle u sosu i salata neka,vecera ce biti verovatno pecurke i neka salata...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 10:50:27   
viktori
user posted image Skidamo kguser posted image
Ja sam skinula 2kg za sedam dana. Da za sirce nemoj probaj limun, mada ja nisma znala da ne sme pa sam opet jela...Gresila sam x puta i eto skinula opet. Malo mi se smucilo meso al; samo sam sa njim sita. Ako imate neku situ ideju, receptic, javljajte.
Ja jutros mladi luk i jaja (1 zumance i tri belanca), pecenicu domacu i tonus zagrejan. Ja jedem tonusa koliko mi se jede.
Za rucak cu kupus slatki user posted image i meso neko videcu koje cu.
Vecera klasika belo meso ili pecurke jos nisma smislila.


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 11:19:23   
adulence
evo ja se vratih sa pijace,za rucak cu svinjski vrat sa gomilom luka u sosu,salata obavezzno a imam i prilog sladak kupus,mljac.....ja hrono obozavam jer mozes da klopas svastaaaaa za dorucak sta mi je jedino tesko,osmisliti rucak,jer kao treba izbegavati krompir,pirinac,testeninu,grasak,boraniju,socivo i pasulj...koje varivo praviti,za meso mi nije tesko...ahahah

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 11:52:50   
nina26
Viktori, draga i ti si tu user posted image

Kako ne sme balsamiko, kad na prvim stranama pise da moze ? To me zbunjuje malo jos uvek, negde pise, nesto sme, onda procitam posle, to isto ne sme...i tako....neko je spomenuo da pravi pilavuser posted image

Adulence, kakav sos spremas za meso ?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 12:14:42   
adulence
nina isekla sam vrat po pola i tako dva komada,isekla crni luk na krupno i kada se meso sa obe strane porumenelo dodala sam taj luk i sipala vode tek da ima u cemu da se krcka ,i ktrcka mi se vec sigurno nekih sat vremena i samo se vec zgusnulo ,dodala sam i malo karija i sada na kraju cu da iskljucim ringlu iseckam svez persun i pospem i poklopim.tako ce da odstoji jos nekih 10ak minuta

ja pratim hrono ishranu na fb,i mnogo se razlikuje od ovoga sto ovde pise,a to su uglavnom zene koje su isle na preglede u u centar,pa skupljam informacije koje mi se dopadnu...

< Poruku je uredio adulence -- 9.5.2014 12:15:45 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 12:23:13   
World
World, na koje supstance da obratim paznju, znaci sta treba stevia da sadrzi ?


ne bi trebalo da ima ista vise osim stevije, tj,. steviol glikozida.. ja sam uzimala tu neku koja se akuje u madjarskoj i ok je.. inace se moze naci nekih raznihkoje su pomijesane sa dekstrozom, maltodekstrinom ili nekim drugim oblikom preradjenog skroba (UH), sto ti nikako ne treba.. mozes vise procitati OVDJE

O jajima mozete procitati OVDJE

ja se ne hranim o ovoj ishrani, ali znam kako koja namirnica (provjereno na sebi) djeluje.. Podatak: Svježe žumance prosječno sadrži: 2,78 g proteina, 5,12 g masti i 0,30 g ugljikohidrata...

doduse, jos uvijek vladaju zablude da jaja izazivaju ovisen holesterol i slicno, ali valjda ce se nekad ljudi osvijestiti i po tom pitanju.. user posted image

srecno zene sa hranom, sta god da praktikujete.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 12:35:32   
viktori
nina user posted image
adulence divna me uvela u hrono i bas mi se svidja ajd saljem ti link na fcb pa se pridruzi i tamo
World user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: HRONO ISHRANA
9.5.2014 13:54:07   
nina26
Uclanila sam se i ja u tu grupu,pa cu bas da pitam i tamo. jel odgovraaju na pitanja ?

Worl,ova moja pise da ima laktoze iz mleka....user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: HRONO ISHRANA
12.5.2014 9:39:49   
adulence
Zenskaci,sta ruckate danas?ja sam obavila dorucak,pitice sa mesom i kiselo mleko,za rucak kuvam supu pa cu da je popijem pre rucka bez rezanaca i sargarepe naravno,pire od karfiola,snicle i zelena salata...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: HRONO ISHRANA
12.5.2014 13:07:37   
adulence
eh da zaboravila sam da napisem imam jos tacno mesec dana do mora,tako da sam na strogoj restrikciji,pa cemo da vidimo kakvi ce mi biti rezultati...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 8:41:26   
adulence
Unapred se izvinjavam za tri posta,ali sta da radim kada niko nr pise,a mislim da jr korisno da pisem ...em da ja ne zaboravim na neka jela,em drugima kao ideja...danas za dorucak pravim mini pizze,od dozvoljenog brasna,za rucak cu bolonjez sos sa prilogom tikvice seckanr kao spagete,a za veceru,parce brlog mesa i kupus salata...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 13:36:12   
Verolina
Evo ja cu da ti pisem. Ja sam od jutros pocela.
Dorucak:hrono hleb, jedno jaje i kiselo mleko
Rucak: raznjici sa pilecim belim mesom i pecurkama i prolecna salata (luk, paradajz, krastavac, zelena salata, crveni kupus, rendana sargarepa i rendana cvekla). Planioram svaki dana da jedem ovu salatu za rucak jer je jako jako bogata i sadrzi mnogo povrca.
Vecera: Tunjevina i zelena salata.
Adulence, zasto ne sme paradajz za veceru. Ovo sad prvi put vidimuser posted image


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 14:07:20   
Ana13
Ne sme crveno povrce (paradajz,cvekla,sargarepa...).Knjiga mi nije tu,a ja sam malo ispala iz stosa. Cini mi se da crveno ima vise secera ili se nesto teze vari. Moracu da uzmem knjigu natrag i da se ponovo vratim na hrono.Na njoj sam se najbolje osecala,unosim sve bitno i zdravo i puna sam energije. Imala sam mucnine na meso i povrce i 2 meseca sam jela samo krompire i suv hleb.Bas sam se grozno osecala.Sad se polako vracam na hrono.Kasnije cu da umesim hleb za sutra.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 14:13:20   
Verolina
Ali za rucak sme crveno povrce?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 14:18:43   
Ana13
da,i za dorucak i za rucak. Samo za veceru ne sme.Tad ide zeleno i belo

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 14:39:14   
adulence
verka isto tako ne treba da kombinujes mlecno i jaja ,kao sto jesi danas,
meso+mlecno=da
meso+jaja=da
jaja+mlecno=ne
kada pisem meso uglavnom se odnosi na pileca prsa sunkice itd,pricam o dorucku,sto se tice paradajza i svog drugogo crvenog povrca,da za dorucak i rucak ,a za veceru zeleno volim te zeleno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 15:09:47   
Verolina
A, bre, ko ce pohvatati. Dobro, za par dana cu uci u fazon.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 16:32:20   
adulence
brzo ces uci u fazon a onda ces se ponasati kado da si se oduvek tako hranila...hehehe,cak i kada se nisam strogo pridrzavala hrono ,tako neke stvari sam usvojila i ne bi ih mesala...bice to super...


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 21:23:40   
Torbica
Vidim malo-malo, pise Adulence pa da zvirnem. Meni je hrono predobra, jedno vreme sam se hranila tako. Nerviralo me je sto stojim dugo na 59 kg posle treceg bebca, a moja kilaza je negde oko 53 kg... I vec je bio deran sto puzi, pa sam za 4 meseca vratila se na staro bez ikakvih problema. (uredno dojila usput) Zasto se javljam? Ubedljivo najbolje recepte sam nasla na Coolinarici, citavo cudo su zene ispisale tamo, mesecima sam proucavala tu temu. Srecno zenice! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: HRONO ISHRANA
14.5.2014 21:41:16   
isidora88
kako pravite hleb? ja nikako da se nakanim da nesto promenim u ishrani, ide leto (bar se nadam da ce ga bitiuser posted image ), grozan mi je slauf, a i ruke su mi nekako debeleuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 8:20:21   
adulence
ja hleb nisam jos pravila,ali hocu,samo da nadjem neki receptic,torbi hvala na pomoci bas cu da zvirnem na kulinarku...
ah da evo upravo doruckujem uzela sam integralnu kiflu podelila na pola tostirala i na nju stavila paradajz,mladi luk fetu i pecenicu,mljaaaccc...
za rucak cu pilecu supu,belo meso i spanac...

< Poruku je uredio adulence -- 15.5.2014 8:21:42 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 9:12:48   
Ana13
Nasla sam neke papire sto su mi dali u centru

Originalni recept za hrono hleb:
Pomesati sastojke i ostaviti ih preko noci da fermentisu.Zagrejati rernu na 250 c.Smesu sipati preko pek-papira u odgovarajucu posudu i peci oko 30 min.
Sastojci:
200gr heljdinog brasna
200gr ovsenog brasna
100gr razenog brasna
1 prasak za pecivo
malo sode bikarbone
4 kasike maslinovog ulja ili od kostica grozdja
pola kasike kima
1 kasika semena lana
malo ruzmarina
pola litra vode
malo morske soli

ovo oni dele u centru,ali kazu da mozes da mesas bilo koja druga brasna i dodajes bilo koje semenke. Meni uvek ispadne drugaciji hleb,jer ja odokativno dodam sta imam.Trenutno kod kuce imam heljdino,speltino,ovseno,razano,psenicno i sva su integralna.Mozete da dodajete i razne zacine po ukusu.Poenta je da nema kvasac.Dr kaze: kako od kvasca raste hleb,tako od kvasca raste i stomak user posted image
Po marketima su uglavnom neke mesavine,a ne cista brasna.Ja ih kupujem u zdravoj hrani
Imate i blog Vreme je za mrsavljenje i tu zene pisu recepte za sve obroke u hrono.Ima i gomila recepata za hleb

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 9:26:59   
Ana13

IZVORNA PORUKA: adulence

verka isto tako ne treba da kombinujes mlecno i jaja ,kao sto jesi danas,
meso+mlecno=da
meso+jaja=da
jaja+mlecno=ne



ovo je vrlo individualno i zavisi od rezultata osobe
dok nisam otisla na pregled,sve sam mesala i smrsala 8 kg za mesec dana,a kad sam odradila analize,u centru su mi rekli da smem sve da mesam osim meso i jaja. Ove kombinacije mislim da zavise od dobrog i loseg holesterola. Mozda i jos od necega,to ne znam. Mlecni proizvodi se jedu 3 puta nedeljno,ako nemate problem sa holest.a ako imate,onda manje.Mojoj drugarici su sveli na jednom nedeljno dok ne spusti holesterol. Ovo je sve za dorucak,da ne bude zabune.
Knjiga i jos neki papiri sa pravilima su mi kod majke. Ako se nesto setim jos ovako iz glave,pisacu vam.
Ja sam za prvih mesec dana smrsala 8kg (bez striktnog pridrzavanja),a kasnije jos 7kg uz kontrolu dr iz centra.
Inace,Verka,ova ishrana je prvenstveno smisljena za ljude koji imaju problema sa secerom i insulinom.Smiruje pankreas i nagle skokove insulina i odlicno je sto si se odlucila za nju.Nadam se da cu uspeti sto vise da ti pomognem da se snadjes.I ostalim zenicama takodje user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here