|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 9:40:54   
Verolina
Hvala Anciuser posted image
Ja sam jutros 1kg laksa. Ali da ne bude zabune, znam da je to voda. Imam mnoooooogo vode u organizmu, jer je ocigledno preterano lucenje insulina talozilo, a i jela sam ekstremno slanu hranu. Sad sam resila da so svedem na normalu. Meni je dorucak super, bas je jak i drzi me do poslepodne, ali rucak i vecera kao da mi iscile za pola sata iz sistema. Juce sam pojela dva raznjica i gomilu salate za rucak i bila sam jako jako sita, ali ako mi verujes za sat i po mi je tandrkao zelucac, potpuno prazan. Ja ne znam kako je ta hrana uspela da se svari za tako kratko vremeuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 10:45:17   
Ana13
Meni su rekli da treba da jedem onoliko kolicinski koliko ce da mi drzi sitost do sledeceg obroka.Ne bi trebalo da si gladna u medjuvremenu.Probaj da povecas kolicinu mesa. Ja nisam imala osecaj gladi izmedju obroka,ali sam po forumima citala da mnoge zene jesu u pocetku.I da im je preporuceno da pojacaju obrok.Ali je cinjenica da kad jedem meso i povrce bez hleba,ja se nikad ne osecam prejedeno i naduveno.
Probaj da pojedes malo vise,pa da vidimo sta ce da bude.Nemam neki drugi konkretan savet za taj problem user posted image
E,sad se setih da su druge zene taj osecaj gladi otklanjale limunadom.Samo je ona dozvoljena uvek i u svako doba.Sa steviom ili bez.Nekad mozes i par badema.Ali samo badema,ne lesnika,oraha...Osecaj gladi u pocetku moze da bude i na psihickoj bazi.Neki ljudi imaju taj otpor u glavi kad shvate da su na dijeti.Zato sam ja od samog pocetka sve proucila i prihvatila ovo kao ishranu za ceo zivot,jer to i jeste zdrava ishrana,a ne kratkotrajna dijeta.Nekako je psihicki lakse kad znas da ovo nije ishrana sa kojom ces da se mucis 15 dana,da bi smrsao 15kg i jedva cekas da se zavrsi,pa da jedes sta hoces.
Nadam se da si skontala sta je pisac hteo reci user posted image U zurbi sam,pa se trudim da ne budem opsirna,a da je razumljivo user posted image

Kad imate neke nedoumice sta se sa cim kombinuje,posaljite slobodno mail dr iz gifing centra.Svima odgovaraju u roku od dan-dva,bez obzira jeste li njihov pacijent ili ne.To vas ni ne pitaju.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 12:44:18   
Verolina
Ancika, ja se bas najedem za rucak, ali bas bas...necu da se prejedam. I mislim cak i da je tako, mor organizam izgleda izuzetno brzo vari kombinaciju protein plus salata. Preterano brzo.
Ja i dalje ovo kapiram kao dijetu, ali promenice se i to vremenom. I za sada nemam prohteve za bilo cim. Mozda mi samo malo smeta to sto mi kafa nije prva stvar ujutro, ali navici cu se.
Moj danasnji jelovnik:
Dorucak-kifla od ovsenog brasna, onako, povelika, kajmak, prsut, paradajz i mladi luk.
Rucak: muckalica sa junetinom, lukom, paprikom i paradajzom i rendana sargarepa za salatu.
Vecera:pilece belo i zelena salata
I plus oko 2 l vode. Ranije sam pila vise vode, ali cim sam izbacila slatko ja vise nemam toliku potrebu za vodom.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: HRONO ISHRANA
15.5.2014 13:12:39   
adulence
Verka moj savet pojacaj meso i ja sam imala isti taj problem...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: HRONO ISHRANA
26.5.2014 13:29:30   
Sanjica26 RR
Adulence pisi sta jedes svaki dan ako ti nije problem. Meni ne treba ta dijeta, ali moram muzu da spremam. Mnogo se ugojio a hoce da se tako hrani.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: HRONO ISHRANA
26.5.2014 14:16:40   
Peace*
Mozda mi samo malo smeta to sto mi kafa nije prva stvar ujutro, ali navici cu se.


To je navika. Navići ćeš. Vremenom ćeš shvatiti da imaš mnogo više energije kada zameniš redosled kafi i doručku. user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: HRONO ISHRANA
26.5.2014 14:20:13   
Peace*
Zato sam ja od samog pocetka sve proucila i prihvatila ovo kao ishranu za ceo zivot,jer to i jeste zdrava ishrana,a ne kratkotrajna dijeta.Nekako je psihicki lakse kad znas da ovo nije ishrana sa kojom ces da se mucis 15 dana,da bi smrsao 15kg i jedva cekas da se zavrsi,pa da jedes sta hoces.


user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: HRONO ISHRANA
26.5.2014 21:51:34   
adulence
Sanjice tek sada vidim da si pisala,od sutra pisem....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: HRONO ISHRANA
26.5.2014 23:37:28   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mozda mi samo malo smeta to sto mi kafa nije prva stvar ujutro, ali navici cu se.


To je navika. Navići ćeš. Vremenom ćeš shvatiti da imaš mnogo više energije kada zameniš redosled kafi i doručku. user posted image



Tacnouser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: HRONO ISHRANA
27.5.2014 9:35:11   
adulence
danasnji hrono meni
dorucak:tri parceta prepecenog integralnog hleba paradajz slaninica i feta
rucak:okostani bataci sa gomilom povrca u rerni(paradajz,tikvice,luk,pecurke)
vecera:jos uvek ne znam ali posto nemam apetita uvece verovatno jedno belance i salata zelena i kupus

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: HRONO ISHRANA
28.5.2014 0:39:59   
sonyasha
Evo i ja da vam se priključim! Bila sam već jednom na hrono i super smršala, sada me čeka dug put, baš sam prevazišla svaku meru sa kilažom! drago mi je da je ovde lepo društvo pa da se savetujemo! Danas je drugi dan i već umirem od gladi :-) kada prođe nedelja biće sve lakše (nadam se:-D )

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: HRONO ISHRANA
28.5.2014 0:53:57   
Verolina
user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: HRONO ISHRANA
28.5.2014 11:06:57   
Verolina
Dorucak: Przene gljive sa slaninicom i jajima, krastavac salata (hleb mi se nesto ne jede)
Rucak: becarac, svinjska snicla i cvekla.
Vecera; belance i zelena salata

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: HRONO ISHRANA
28.5.2014 17:12:41   
adulence
Dorucak kiflice sa slaninicom
Rucak:punjene tikvice ,samo mesom naravno
Vecera:jos uvek ne znam,ali verovatno,neka pileca sniclica i salata..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: HRONO ISHRANA
29.5.2014 0:02:05   
sonyasha
Doručak:sendvičić sa pečenicom i krastavcem
Ručak:krmenadla dinstana na luku,vodi i mrvi ulja,paradajz salata
Užina:šaka trešanja
Večera:pola dinstane krmenadle s nogu :-D
Znam da nisam trebala trešnje ali je bar bilo u 18h
Uozbiljiću se, samo da se malko adaptiram, i da legne plata pa da sevne dijetalna nabavka ;-)

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: HRONO ISHRANA
29.5.2014 7:00:04   
adulence
Ja bas nesto ovih dana nemam ni apetit ni volju da kuvam...ali nesto se mora jesti,
Dorucak:kod mene su uglavnom svaki dan sendvici,na ovaj ili onaj nacin,to mi bas prija
Rucak:cuftice i sataras
Vecera:mislim da ce danas biti riba neka

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: HRONO ISHRANA
10.6.2014 8:43:37   
Sirena Rina
Ja sam pre 2 godine 7 dana bila na hrono ishrani, efekti su se videli, ali sam posle tih nedelju dana pocela da radim i to je bio kraj.. Tj, ugojila sam se nekih 5kg od tada, imala probleme sa stomakom..
Pre nedelju dana sma ponovo pocela da pazim na ishranu. prva 2 dana nisam se bas pridrzavala, ali poslednjih 5 jesam (bar mislim).

Znam da ne treba da se merim, ali rekoh nece stetiti..kad ono mrvica preko kilaze od pre 5 dana.. obim struka 1.5-2cm siri!!! user posted image
Izdeprimirala sam se skroz.. Pa ispade da sam manje imala kada sam na poslu jela sendvice, ili peciva, nego od kada nosim povrce sa mesom ..

Za dorucak sam imala palentu, jogurt, heljdinu proju, sendvice na tostiranom hlebu
na poslu do rucka pojedem par dvopeka ili par tanjusnih malenih slanih keksica.
rucak meso sa krompirom (samo jednom!), inace sa drugim manje problematicnim povrcem...
slatka uzina: retko, ali u nedelju dana sam imala: 2 dana po parcence torte, cinija jagoda sa medom i to je sve... drugim, danima nisam imala uzinu.
vecera komad svezeg zelenog kupusa uz malo mesa npr, ili kuvano jaje, ili par listica suhomesnatog
Gde gresim???
Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: HRONO ISHRANA
10.6.2014 9:04:51   
Anoniman
sirena, ja nemam nikakve veze sa hrono ishranom, ali tezina moze da varira i zbog drugih faktora - malo vise vode u organizmu ili ako treba da dobijes. mesec dana sam se merila svaki dan (lujka) da bih videla kako moje telo reaguje i shvatila da u prvom delu ciklusa sve ide normalno, a onda pred ovulaciju dobijem 1 kg i u drugom delu ciklusa totalno poludi vaga (mislim, nemoguce je dobijati i gubiti po kg za jedan dan).

(odgovor članu Sirena Rina)
  Direktna veza do poruke: 468
   RE: HRONO ISHRANA
10.6.2014 9:57:21   
Sirena Rina
Ksena, hvala. Znam da tezina moze da varira, nego po mojoj proceni, jos nisam u tom periodu user posted image , mada naravno treba prpoveriti, mozda sma se zabrojala user posted image
Ne mogu da opisem kakav je to uzas bio, kad znam da pazim vise nego ranije, cak ni slatko nisam jela niti peciva, a obozavam oba. Ok, prekrsila jesam, tj lepo pise: ako nemate vecih problema moze i kukuruzno brasno i krompir. I to sam konzumirala zaista minimalno. Ali "poklopac" preko stomaka i dalje stoji nepomicno, cak ispade da je i nesto veci...
Svakako necu odustati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: HRONO ISHRANA
11.6.2014 14:13:16   
World
Gde gresim???


Ja nisam na ovoj ishrani, ali proucavajuci razne, moje misljenje je definitivno da unosis previse UH kroz zitarice.. skoro svaki obrok, a to je previse.. necu te nagovarati na lchf (u koji se zaklinjem jer mi je puno pomogao, a nikad nisam bila gladnauser posted image ), ali pokusaj neko vrijeme da probas bez zitarica, a u obroke slobodno dodaj nesto zdravih masnoca tipa maslac ili svinjska mast ili nerafinisano maslinovo ulje recimo.. slatkisi su, naravno, potpuno suvisni...
mislim, probaj, nista te ne kosta, a mozda bude dobro.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sirena Rina)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: HRONO ISHRANA
11.6.2014 14:34:12   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Sirena Rina

Ja sam pre 2 godine 7 dana bila na hrono ishrani, efekti su se videli, ali sam posle tih nedelju dana pocela da radim i to je bio kraj.. Tj, ugojila sam se nekih 5kg od tada, imala probleme sa stomakom..
Pre nedelju dana sma ponovo pocela da pazim na ishranu. prva 2 dana nisam se bas pridrzavala, ali poslednjih 5 jesam (bar mislim).

Znam da ne treba da se merim, ali rekoh nece stetiti..kad ono mrvica preko kilaze od pre 5 dana.. obim struka 1.5-2cm siri!!! user posted image
Izdeprimirala sam se skroz.. Pa ispade da sam manje imala kada sam na poslu jela sendvice, ili peciva, nego od kada nosim povrce sa mesom ..

Za dorucak sam imala palentu, jogurt, heljdinu proju, sendvice na tostiranom hlebu
na poslu do rucka pojedem par dvopeka ili par tanjusnih malenih slanih keksica.
rucak meso sa krompirom (samo jednom!), inace sa drugim manje problematicnim povrcem...
slatka uzina: retko, ali u nedelju dana sam imala: 2 dana po parcence torte, cinija jagoda sa medom i to je sve... drugim, danima nisam imala uzinu.
vecera komad svezeg zelenog kupusa uz malo mesa npr, ili kuvano jaje, ili par listica suhomesnatog
Gde gresim???
Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

Krompir i mahunarke batali bar dva meseca. Trudi se da za dorucak jedes gomilu proteina sa parcencetom hleba-tipa, jaja, sunku, kiselo mleko i komad kajmaka na parcetu hleba. Ja sam na hrono, ali mojoj Hrono. Posle skoro mesec dana skinula sam 7.5 kg i 5cm obima u struku.
Ja sam izbacila veceru jer mi ne prija, ali zato rucam kasnije i uz rucak uzmem parce crnog hleba koji ja mesim.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sirena Rina)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: HRONO ISHRANA
16.6.2014 8:20:56   
Sirena Rina
Rezultat posle 10 dana: 1,1 kg manje, 2cm uzi struk, 2,5cm uzi bokovi :)
Kao sto sam vecpisala ne pridrzavam se bas 100%, ali nemam bas mnogo da skinem. Bar mislim ;)
Vecera mi je zadnjih dana smao kupus salata. Posto jedem obimno dorucak i rucak, voce ili slatko od 5-7, onda za veceru i nisam bas gladna, tako da mi je salata dovoljna.
Malo sam se opustila za vikend, ali definitivno se i sa tim mojim odstupanjima pokrenuo organizam i krenuo da "topi" visak.
Svakako se trudim da sto manje odstupam, i ne odustajem :)
Najbitnije je da nisam gladna, posto se uzasno unervozim kad pregladnim, uz drhtanje ruku, bolove u zelucu, i razne neke drugre osecaje. Svi se cude kako reagujem, ali tako je.. 1 kg manje, racunam da bi jos 6 bilo idealno! user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: HRONO ISHRANA
16.6.2014 10:03:34   
lanajelena
Verka nisam znala da si toliko napredovalauser posted image
I ja sam na nekoj mojoj hrono ishraniuser posted image
dorucak uvek neko integralno testo,rucak meso sa povrcem i salatom,vecera sta stignem ali nista kaloricno,izbacila sam slatkise za sadauser posted image

(odgovor članu Sirena Rina)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: HRONO ISHRANA
24.6.2014 12:18:10   
lanajelena
d:Tonus sa prsima
r:kupus sa junetinom
v:verovatno tunjevina


dorucak mogu da osmislim,rucak mi nije tako strasan ali mi trebaju ideje za veceruuser posted image
ne jede mi se meso za veceru user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 24.6.2014 12:20:20 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: HRONO ISHRANA
24.6.2014 12:22:01   
nina26
jedi ribu sa salatomuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

da li vam se svidja ime Ina?
pisuljica



Da (49%)

Ne (51%)


Ukupan broj glasova: 154

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here