|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
12.5.2010 23:45:53   
marince1
cipi neko na rr je imao potpis ''pozitivne misli rivlace pozitivne stvarii''

Ja mislim da ossobi poput tebe se ne moze desiti nesto tako lose! user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Double test
12.5.2010 23:46:42   
cipiripi
Mislim da je to bila Tasha user posted image

Marince user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Double test
12.5.2010 23:49:07   
Sanjica26 RR
Cipi mojauser posted image Budi jaka kao i uvekuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Double test
12.5.2010 23:52:19   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cipiripi

zakazala sam u petak u 18h .. pa da vidimo sta ce chika hematolog da kaze..ima li to veze ili nema... user posted image
iskreno..hladna sam kao shpricerica...
stres do stresa = osmeh od uva do uva user posted image


user posted image user posted image user posted image
Zato te volimuser posted image
Samo pozitivno razmisljaj.
Cekamo triple,mora biti sve u redu!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Double test
13.5.2010 14:05:11   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

zakazala sam u petak u 18h .. pa da vidimo sta ce chika hematolog da kaze..ima li to veze ili nema... user posted image
iskreno..hladna sam kao shpricerica...
stres do stresa = osmeh od uva do uva user posted image



ne razmisljaj o tim glupim testovima... svima kojima su kao tebi rekli da rezultati testa nisu bas dobri samo su ih bespotrebno plasili jer se posle pokazalo da su to sve zdrave bebe.. . zato samo osmeh na lice  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Double test
14.5.2010 23:33:47   
cipiripi
Evo i mene sa prikazom mog slucaja user posted image

Definitivno vise ne ponavljam double, a ne radim ni triple, kao ni amneocinezu..
Takva je odluka..za sad user posted image

Bila sam kod vrhunske doktore koja radi u bolnici gde sam se i operisala.
Ona je specijalista za ranu prenatalnu dijagnostiku i rekla mi je da sam od pocetka njen pacijent da me nikada ne bi slala na te testove jer sam pod fraxiparinom.
Obrazlozenje...fraxiparin utice na prokrvljenost..samim tim utice na vecu prokrvljenost postekjice iz cega se automatski izdvaja povisen hormon koji se koristi u analizama..to u mom slucaju nije nista merodavno i dobija se lazan rezultat!

Legla sam na sto u 18h..u 18:40 sam sishla...pregledala me preko stomaka, pokupila sta joj treba, a zatim vaginalni uz...
Beba je hiperaktivna, dugacka, prisutna je nosna nost, vidi se nebce, lepo formirano, usne zatvorene lepo formirane, zeludac radi/pun je, besika puna, mislim da je user posted image ali nije mogla 100% da tvrdi jer se bebac nije dao ... stidljiv je user posted image .. vilice su odlicno formirane...srce kuca kao blesavo user posted image ...verovatno sam nesto i zaboravila sta mi je rekla.... bila sam pod utiskom i veliki teret mi je pao sa srca ... user posted image

Bebac je na zadnjem zidu...posteljica formirana...testovi se ne rade svima, beba je zdrava!!!!

Sve u svemu, doktorka je jako temeljna, matore i sigurna u svaku izgovorenu rec...a reci su sledece:

"Nijedan double/triple test mene ne moze pokolebati da trudnicu posaljem na amneo ako su joj parametri odlicni kao tebi...na amneo se salje kad je NT preko 3mm..tebi je 1,7mm, zatim na amneo se salje kad je beba mala , tvoja nije, zatim kad se beba ne razvija lepo..tvoja je odlicna, krupna zdrava, zatim uz bilo koju anomaliju idu jos 2..nijedno dete ne postoji samo sa jednom anomalijom...pravilo je da su prisutne 3 i vise...kod tebe je sve u savrsenom redu, na savrssenom mestu, i budi bez brige... vidimo se u 16oj nedelji kad se inace radi triple...da vidis i sama da ti ne treba...za tebe je amneo i CR jako rizicna intervencija i sa sigurnoscu mogu da stanem iza svakog tumacenja tvoje bebe preko UZ koje ti dam"



Znam da sve ovo i ne pripada ovoj temi, al nemojte mi zameriti user posted image znate koliko mi znaci, i mozete da pretpostavite koliko sam sad happy !!!

user posted image



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Double test
14.5.2010 23:37:01   
Sanjica26 RR
CIpi radujem se zbog tebeuser posted image user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Double test
14.5.2010 23:37:17   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 733
   RE: Double test
14.5.2010 23:37:20   
pepino
Cestitam Cipikic,znali smo da je to sve uredu,ali neka je i doktorica potvrdila!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Double test
14.5.2010 23:38:30   
Anoniman
Bravo Cipi bas mi je drago user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 735
   RE: Double test
14.5.2010 23:38:42   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cira majkina user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Double test
14.5.2010 23:39:17   
Snelle
Eh da su svi lekari kao ta tvoja doktorka! Iz ovoga zaključujem samo jedno, a što je moje mišljenje od početka -  double test je sruser posted image e!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Double test
14.5.2010 23:39:17   
Anoniman
I ja sam happy zbog tebe! user posted image  user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 738
   RE: Double test
14.5.2010 23:44:22   
Mari86
Cipi Cipi Cipi jeeeeeeee user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

eto ga draga sve je ok user posted image user posted image user posted image user posted image   jaaaaaooooooo princeza user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Double test
14.5.2010 23:45:52   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Snelle

Eh da su svi lekari kao ta tvoja doktorka! Iz ovoga zaključujem samo jedno, a što je moje mišljenje od početka -  double test je sruser posted image e!


user posted image user posted image user posted image user posted image

Ili u prevodu...nije za sve... user posted image

Evo jos jedan primer doktorke od danas...inace se zove dr Milica-Vesic-Dimitirijevic user posted image
Dosta je imala situacija gde su joj zene od 40 godina i vise ostale po prvi put trudne..i dabl i tripl su pokazivali jako veliki rizik...
Ako su paametri expertskog UZ ok, ona preuzima odgovornost  i ne salje ih na amneo zbog prevelikog rizika za majku i dete koje je toliko cekala ta ista majka...
Veruje sebi, svojom ocima i realnim parametrima...jednostavno predoci pacijentu citavu sliku i dogovaraju se...
Bukvalno preuzima odgovornost!
Kolege joj kazu da je luda...ali ona fura taj fazon jer je sigurna..premazana je svim bojama i OGROMAN JE STRUCNJAK!!!!!
Mislim da je to ok...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Double test
14.5.2010 23:48:46   
gagana83
Super Cipi,bas se radujemuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Double test
15.5.2010 0:24:19   
JULIE
Cipika duso moja briznauser posted image user posted image sad mozes malo da odahnesuser posted image Zapravo ne znam ni sta si ocekivala drugo,pa necu ja da budem svakom svekrva,JEDNA JE SNAJKA KOJU RADJA CIPIuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Double test
15.5.2010 0:32:33   
cipiripi
Blesava moja plavusho user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Double test
15.5.2010 8:53:22   
Anoniman
Cipikaaaaaaa,znaci popisulja je izgleda user posted image !Pa sta da ti kazem,ima ovde puno muskih,na vreme se ti raspitaj o familiji user posted image !Hi,hi,hi...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 744
   RE: Double test
15.5.2010 9:43:23   
pahulja76
cipi user posted image user posted image user posted image

ps.u kojoj bolnici radi ta dr? bas me interesuje sta bi ona rekla za moj "slucaj" (rekla ti je "uz bilo koju anomaliju idu jos 2..nijedno dete ne postoji samo sa jednom anomalijom...pravilo je da su prisutne 3 i vise") a kod mene je samo ta jedna cista, sve ostalo funkcionise savrsenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Double test
15.5.2010 12:41:04   
cipiripi
Duso, misli na anomalije tipa 6 prstiju, rascep nepca...i te stvari...jer ako je dete sa Daunovim sindromom to prati jos par stvari...nepravilno nebce, mali zasnji prst, i nesto sto se tice organa...
Mozes da odes kod nje po savet, od srca ti je preporucujem.

Ona radi u bolnici Belmedic u Koste Jovanovica..blizu Autokomande.
A ima i svoju ordinaciju zove se dr.Vesic (nadji na google) user posted image

p.s. Bolje ti je da odes kod nje direktno jer u ovoj bolnici deru... 8000 je uz - expertni!
Ja cu ubuduce da idem u njenu ordinaciju jer mi je dala kontakt user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Double test
15.5.2010 12:45:01   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Duso, misli na anomalije tipa 6 prstiju, rascep nepca...i te stvari...jer ako je dete sa Daunovim sindromom to prati jos par stvari...nepravilno nebce, mali zasnji prst, i nesto sto se tice organa...
Mozes da odes kod nje po savet, od srca ti je preporucujem.

Ona radi u bolnici Belmedic u Koste Jovanovica..blizu Autokomande.
A ima i svoju ordinaciju zove se dr.Vesic (nadji na google) user posted image

p.s. Bolje ti je da odes kod nje direktno jer u ovoj bolnici deru... 8000 je uz - expertni!
Ja cu ubuduce da idem u njenu ordinaciju jer mi je dala kontakt user posted image



znam cipi da su to anomalije ali dr i ovu cistu kod moje bebe ubrajaju u anomaliju-njima je sve sto odstupa malo od "normalnog" anomalija... videcu dal da idem jer me vec ova jedna dr privatnica prati za dž user posted image , tako je rekla mm prosli put kad smo bili (platili smo samo 1.x a posle toga smo isli jos 2 i idem opet sledece nedelje). do sada sam imala preko 20 uz-a, sto je mnogo mnogo je.

< Poruku je uredio pahulja76 -- 15.5.2010 12:46:32 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Double test
15.5.2010 12:49:30   
cipiripi
i ja sam ih imala mnogo, bitno je da to ne skodi bebi user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Double test
15.5.2010 14:46:17   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

i ja sam ih imala mnogo, bitno je da to ne skodi bebi user posted image


nadam se cipi, kazu u zdravoj trudnoci dovoljna su 3 uz-a a mene gledaju po 2-3x nedeljno+magnetna rezonanca user posted image

dobro je da ne moras na amnio., uzivaj sad u trudnoci user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pahulja76 -- 15.5.2010 14:47:13 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Double test
15.5.2010 14:59:47   
marince1
Cipi user posted image user posted image user posted image

Nemas pojma kako mi je drago!!


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here