|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
15.6.2010 23:36:53   
cipiripi
ne vredi duso..beba raste svaki dan i nece biti merodavan rezultat..
NT je dobar, cak i odlican..
sacekaj triple..

jel ona na UZ rekla da je beba super?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Double test
15.6.2010 23:41:42   
Tammara
Pozdrav svima.
Već sam napisala moje iskustvo na temi Aminocenteza, iako je nisam radila, pa neću sad ponavljati, samo moram da prokomentarišem double test.

Radila sam ga u privatnoj laboratoriji za koju sam jedino znala da radi te testove u mom gradu jer mi dr nije predložila gde da radim, već samo rekla da mora privatno. Sad kad čitam vaše rezultate vidim da meni fale neki podaci. Imala sam samo rezultat za Daunov sindrom iako bi taj test trebao da pokazuje verovatnoću trizomije 13, 18 i 21. I bio je dobar... recimo... bila je mala verovatnoca. A onda u 21. nedelji dr na UZ vidi da ipak nešto nije u redu... I tako, morala sam na prekid user posted image  a već je bila 25. nedelja kad je sve bilo gotovo. Sumnjaju da je bila trizomija 13 i za 10-ak dana ću dobiti rezultate analize (ne mogu da to nazovem pravim imenom) posteljice i bebe.

Večeras sam pogledala moj rezultat double testa i videla da na papiru piše za NT da je 0 mm. Nije mi jasno kako su mogli da daju onda bilo kakav rezultat ako je NT 0? A moja dr je gledala samo vrednosti hormona i taj 1: ... a nije gledala šta su oni napisali od podataka. A na kartonu za UZ ima vrednost za NT. Znači da je dr dala sve podatke, a oni nisu gledali.
Šta mislite da li to znači da je test pogrešan? I šta sad? Možda da su uradili za sve, možda bi me poštedeli ovog bola i stresa koji sam preživela...

Svakako sam odlučila da sledeći put, kad i ako skupim hrabrost da pokušam ponovo, ne radim ni jedan od tih testova već ću odmah da radim biopsiju horionskih čupica, ma koliko bila invazivna metoda, da mi se ne ponovi ovo iskustvo jer mislim da još jednom ne bih mogla podneti.

Izvinjavam se na dužini posta, nadam se da vas nisam smorila.



_____________________________

"Držimo se jedno drugog, dok oluja besni oko nas..."

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Double test
15.6.2010 23:41:52   
isidora88
rekla je da je sve savrseno i da ocekuje odlican rezultat ali ja se opet brinem sto mi je beta hcg onda toliki?vidim da je ovde svima bio duplo manji.radila sam double u 12+4 ali po UZ sam tad bila 13+1 tako nesto.
joj ubicu se sad,besna sam user posted image user posted image user posted image
kad se radi triple?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Double test
15.6.2010 23:48:34   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Tammara




Svakako sam odlučila da sledeći put, kad i ako skupim hrabrost da pokušam ponovo, ne radim ni jedan od tih testova već ću odmah da radim biopsiju horionskih čupica, ma koliko bila invazivna metoda, da mi se ne ponovi ovo iskustvo jer mislim da još jednom ne bih mogla podneti.






u ovome te podrzavam skroz..
neznam da li si citalala unazad sta je samnom bilo...evo ukratko...vantelesna neuspela..posle par meseci prirodno sam zatrudnela..sve je bilo super, bebac napreduje,..29 aprila dobijam napad slepog creva.. tu noc me operisu ..beba dobro podnosi sve je odlicno..borac majkin...nakon toga radim double..prvi rezultat je bio 1:62, a drugi put kad sam ga ponovila 1:49...KATASTROFA...2 dr mi govore da je sa bebom sve ok..NT 1.7, duzina odgovara gestaciji..obim glave ok..sve ok..ali djavo mi ne da miru...100 ljudi sto cudi..
a inace imam problem sa krvlju..od kad sam trudna svaki dan primam fraxiparin inekcije odnosno sama ih sebi dajem da ne bi dislo do tromboze posteljice..
sta se desava dalje..niko ne moze da mi kaze zasto je takav double.. i ja ludim i odlucujem se na amneo...znam koji je rizik nosila u mom slucaju ali jednostavno nisam bila hrabra da sa takvim papirom double testa guram do kraja.. i naravno rezultat ameno "zdrava devojcica"

i sledecu trudnocu ako bog da .. radicu amneo .. jes da boli..al nek ide zivot...bar je manje steresno u odnosu da statistiku...da li je dal nije..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tammara)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Double test
15.6.2010 23:49:29   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: isidora88

rekla je da je sve savrseno i da ocekuje odlican rezultat ali ja se opet brinem sto mi je beta hcg onda toliki?vidim da je ovde svima bio duplo manji.radila sam double u 12+4 ali po UZ sam tad bila 13+1 tako nesto.
joj ubicu se sad,besna sam user posted image user posted image user posted image
kad se radi triple?


meni je taj beta hcg bio 211 cini mi se.. user posted image
mislim da se triple radi u 16 oj nedelji......


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Double test
15.6.2010 23:54:25   
isidora88
pa ja cu izludeti do tada user posted image user posted image user posted image
ne mogu da verujem da su tako smotani da mi ne urade jeuser posted image na dva hormona.
ma i ja sam idiot sto nisam otisla i privatno to odradila,sad sam ljuta user posted image
sutra idem kod dr pa cu videti sta ce mi ona reci,mozda mi uradi besplatno EUZ user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Double test
15.6.2010 23:56:03   
Anoniman
Isidora nemoj sad da se sekiraš, otiđi u skorije vreme eto kažeš sutra.. i pitaj dr šta će ti reći.Savet za ubuduće - mani se veza i vezica nego plati pa se klati.
Biće sve u redu.user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 782
   RE: Double test
15.6.2010 23:59:16   
isidora88
ma ja kad sam rekla da mi treba double test ona mene pita sta ti je to.ja joj kazem koja dva hormona da odradi i ona se napravi pametna i ovaj drugi ne uradi,kao ona nije cula da to postoji,pa mislim jbt jel ta zena zna ista o svom poslu user posted image
radi vec 20 god.u laboratoriji i veze sa zivotom nema

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Double test
15.6.2010 23:59:45   
Tammara
Pročitala sam sve na ovoj temi.
Kad odem sledeće nedelje na kontrolu kod moje dr pitaću je za rezultate i da li je možda zbog toga bio lažno dobar dabl test.
Aminocenteza mi je mnogo kasno. Radi se tek u 18. nedelji i tad mora da se radi, ako nešto ne daj Bože nije u redu, prekid izazivanjem porođaja. Biopsija se radi već oko 10.nedelje i ako nešto nije u redu može da se radi abortus.
Najteže mi je palo to što sam sve vreme morala biti svesna i poroditi se kao da je sve u redu, samo što nisam više imala moju bebu...user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Držimo se jedno drugog, dok oluja besni oko nas..."

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Double test
16.6.2010 0:01:04   
cipiripi
Tammara...a zasto tad nisi uradila kordo?



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Double test
16.6.2010 0:04:58   
Tammara
Zato što se na UZ jasno videlo da se mozak nije razvio i da ima tešku srčanu manu. Bila sam tri puta na ekspertnom UZ od kad mi je dr rekla da nije u redu. Dva puta u NS i jednom u BG na konzilijumu za fetalne anomalije gde je genetičar rekao "tipična trizomija 13". Uradili su kordocentezu ujedno kad su mi ubrizgali i za izazivanje porođaja, pa ću i taj rezultat dobiti za 10-ak dana.

_____________________________

"Držimo se jedno drugog, dok oluja besni oko nas..."

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Double test
16.6.2010 0:08:48   
cipiripi
o duso user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tammara)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Double test
16.6.2010 8:25:44   
pahulja76
Tammarice, jako mi je zao sto ti se sve to desilo user posted image user posted image user posted image

razumem te u potpunosti al moras napred... kad dobijes sve rezultate, ostavi to iza sebe, odmori se pa tm i ti pokusajte ponovo... bez razmisljanja o tome sta je bilo pre (to ti kazem iz iskustva)
ljubim te i user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Double test
25.6.2010 11:42:28   
maja19
Postovane,

Posto vidim da se sve razumete i upucene ste na testove koje se rade u trudnoci ja bih vas zamolila za savet.
Prva trudnoca mi je bila u 29. godini, i moj ginekolog nije radio nijedne testove jer je on procenio da ne treba. Kad god sam mu to pomenula on je postavljao pitanje - ko je ovde doktor. Trudnoca je prosla normalno, porodila se carskim i rodila sina, koji sad ima dveipo godine. Sada sam ponovo trudna, imam 31godinu, 10nedelja, doktor je zakazao pregled u 12nedelji i kaze da ako bude kao i sa prvom necu raditi nikakve dodatne testove. A ja prosto ne znam sta da radim. Nekako mi je bezveze da sve to radim krisom. Sta mi vi savetujete. Unapred hvala.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Double test
25.6.2010 12:56:50   
Anoniman
Promeni lekara.
Neozbiljno je i surovo (a oset__ila sam to i na svojoj koži) ne informisati trudnicu koje sve pretrage treba da obavi u toku trudnoće zbog svog i zdravlja svoje bebe.
Hvala bogu da je sa tvojim mališanom sve ok, možda si imala sreće ali sumnjam da je taj lekar bio u pravu tako što je smatrao da je sve ok i da nema potreba .. naročito ta rečenica "Ko je ovde doktor?" Ma marš.
Ne kažem da su svi ti testovi neophodni i bezuslovno pouzdani ali zašto ih ne bi uradila?
Hoće li ti on vratiti jednog dana vreme ...?
Daleko bilo.

Razmisli draga, nije rešenje da radiš krišom te testove jer bi između vas dvoje trebalo da vlada poverenje i razumevanje.
Razmisli i šta god da odlučiš  - srećno. user posted image


I dobrodošla na RR. user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio kaliopi -- 25.6.2010 13:03:35 >

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 790
   RE: Double test
25.6.2010 13:02:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Promeni lekara.
Neozbiljno je i surovo (a osetila sam to i na svojoj kože) ne informisati trudnicu koje sve pretrage treba da obavi u to9ku trudnoće zbog svog i zdravlja svoje bebe.
...
Ne kažem da su svi ti testovi neophodni i bezuslovno pouzdani ali zašto ih ne bi uradila?



user posted image

Tačno tako!

Dužnost lekara je da te informiše o testovima, i iznese svoj stav o tome. Dakle, može reći "Sada se radi double test, moje mišljenje na osnovu UZ je da nema potrebe da ga radite, ali ako želite to se radi tada i tada, tu i tu!"... Nema prava da te ne informiše o tome.

A ono "Ko je ovde doktor?"... HELOU!? "Čija je ovo beba?"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 791
   RE: Double test
25.6.2010 17:39:51   
maja19
Ja sam u malom mestu i imamo samo jednu privatnu ginekolosku ordinaciju pa cu oko 12nedelje tamo na 3d pa cu videti sta ce reci i normalno da proverim da li se tamo radi dabl. Ako ne moracu do Nisa posto mi je to najblizi veci grad. U svakom slucaju puno hvala..Za prvu trudnocu neznam sta reci, ja sam pomisljala da sve to odradim, ali ne znam zasto svi oko mene, mislim na zene koje su radjala pre desetak godina su me cudno gledale..tipa jel kaze doktor da treba, ako ne treba sta se zanosis..Tako da je sve to tako proslo..Sada mi je malo frka, mada nemamo nikakvih naslednih bolesti generacijama unazad, pa sam odlucila da odradim UZ kod privatnog ginekologa i da vidim sta ce i on reci..Sta ste vi jos radile od pregleda.. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Double test
25.6.2010 18:00:49   
bebablue
maja, sve trudnice se salju na dabl test, i mislim da je to dobra stvar da se odradi i da bi lekar trebao da te posavetuje tj., mene moja dr nije savetovala hocu li to ili ne, vec mi je rekla da to uradim u 12. nedelji.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Double test
25.6.2010 18:10:14   
maja19
Zato sam i tako tempirala da odem do privatne ordinacije na pregled i da trazim da mi to odrade..Bar cu ja biti mirnija..

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Double test
25.6.2010 18:24:09   
bebablue
IZVORNA PORUKA: maja19

Zato sam i tako tempirala da odem do privatne ordinacije na pregled i da trazim da mi to odrade..Bar cu ja biti mirnija..


I pitaj svog lekara bas da cujes sta kaze za dabl. Privatno ce ti odraditi, imas  u ovoj temi dosta o tome da procitas i najcesce se i radi privatno.
Ja u DZ nisam mogla to da odradim, u porodilistu gde rade, nije radio UZ (hahahaha, kao imaju jedan aparat), i otisla sam privatno i sve odradila u 1 danu, mislim da su rezultati bili za 2 dana, ali ne secam se tacno.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Double test
30.6.2010 1:10:38   
winieana
user posted image molim nekog da mi kaze gde u beogradu da uradim duble test i koliko on kosta posto imam fore da nadjem samo 5-7 dana. hvala unapred

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Double test
30.6.2010 9:37:22   
mihi
Najbolje je da uradiš u Konzilijumu ul. Svetog Save (preko puta zavoda za transfuziju krvi) ili da probaš da uzmeš uput za GAK Višegradska (ne znam da li se zakazuje), ako radiš u konzilijumu potrebno je da imaš poslednji UZ nalaz od lekara sa izmerenim NT (nuhalni nabor bebe) jer oni to unose i program pored hormona koje određuju iz krvi. Košta oko 1600 dinara (toliko je koštalo pre oko 20 meseci kada sam ja radila).

< Poruku je uredio mihi -- 30.6.2010 9:38:36 >

(odgovor članu winieana)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Double test
30.6.2010 9:42:45   
mihi
Debljina nuhalnog nabora je bitna zbog eventualnog Daunovog sindroma, kod deca sa Daunom je Nuhalni nabor značajno deblji!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Double test
10.7.2010 12:23:45   
smeško
Rezultat double testa mi je jako los.user posted image   A bas nisam brinula, ocekivala sam da sve bude u redu, posto doktor nije bio zabrinut na uz-u. Sada sam jako zabrinuta. Znam da ne treba da se toliko opterecujem i da to ne mora nista da znaci, ali...tesko je to kad je sopstvena beba u pitanju. Treba cekati jos 3,4 nedelje na triple, pa onda jos 2 na ac. Uzas!
Eto, samo da se prikljucim onoj grupi devojaka sa losim vestima.
Bicu optimista, bar cu da se trudim da budem.
Ljubim vas.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Double test
21.7.2010 18:20:34   
Umetnica
da li neko zna jel se placa u KBC Zvezdara Dabl test,imam uput za sutra ali nisam sigurna jel vidim da se i u nekim drzavnim ustanovama placa.....................

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here