|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
21.7.2010 18:46:12   
Anoniman
Mene niko nije terao ni na dadl ni na tripl,jel to obvezno?user posted image

(odgovor članu Umetnica)
  Direktna veza do poruke: 801
   RE: Double test
21.7.2010 18:54:29   
minna
nije obavezno, ali uglavnom sad svi doktori salju na to... ustvari njihovo je da ti kazu sta je to i kad se radi, a ne tebi da odlucis da li ces raditi ili ne... mada vidis, neki ako smatraju da nema potrebe onda ne...
ma samo se opusti i uzivaj u user posted image ... ja sam se npr samo isprepadala kad sam radila dabl, a posle je tripl pokazao da je sve ok...

umetnice ja nemam pojma za zvezdaru...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Double test
21.7.2010 21:04:58   
smeško
Na Zvezdari se placa, samo manje nego u privatnim laboratorijama. Placa se sam test iz krvi, a uz ne.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Double test
27.7.2010 0:09:35   
natasa20
Napisacu vam moje iskustvo, ne zivim u Srbiji, dosla sam u posetu mojim roditeljima na mesec dana i to bas oko 11-e nedelje. Planirala sam da se javim mom ginekologu kod god sam pre nego sto sam se odselila isla ,ali setim se da je porodicni prijatelj otvorio ginekolosku amb. bas u nasem kraju i ja reko ajde da odem na pregled. Covek mi izmeri NT 2,8 na sta sam ja umalo pala u nesvest! poslao me je da uradim dubl test ali sa njegovim merama sa UZ dubl je stigao jako los, imam 22. godine i bilo mi je jako cudno i nisam mogla da poverujem u tako nesto. Uradila sam UZ u GAK Zvezdara i NT je bio normalnih 1,2 . Uradila sam i dubl i sasvim je u redu. Dzabe sam se dva dana tresla i nervirala. Cula sam da je mnogim zenama uradjen lose dubl. Tako da ako vam je rezultat los bolje jos jednom proverite. I ako dodjete u takvu situaciju samo pokusajte da se ne nervirate!!! Srecno svim buducim mamama!!! user posted image
p.s a sto se amnio tice pouzdano znam da se u Srbiji rade i kad ne treba, jer se placa.Narocito po privatnim klinikama. A pritom nosi rizik. Zato buduce mame u vezi toga dobro se raspitajte i pitajte za misljenje vise lekara ne moze da skodi.
user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Double test
17.8.2010 13:52:33   
SareniVrabac
zna li neko kad nakon uz treba raditi double? danas sam bila na expertnom i planirala sam sutra da odem da radim double, pa ne znam da li to moze uticati na rezultate, tj da li je neophodno da se radi isti dan kad i uz...

(odgovor članu natasa20)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Double test
17.8.2010 14:23:36   
pepino
Nije neophodno,mene je Dr. poslao isti dan,ali ja sam lezala u bolnici,meni su rekli da ne smije biti razmak duzi od 7 dana,toliko vrijedi nalaz ultrazvuka,ali je mozda bolje sto prije da se rad...

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Double test
17.8.2010 18:22:41   
SareniVrabac
@pepino: user posted image hvala, sad mi je malo lakse

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Double test
18.8.2010 8:24:50   
pepino
Nema na cemu,ali ti provjeri opet,ja sam radila prosle godine i ja sam u Bosni,nije svagdje isto i oni mijenjaju pravila,pa raspitaj se opet,ne bi mi bilo drago da te ja zeznem!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Double test
18.8.2010 11:07:13   
optimista2011
Zene pomagajte!!! evo mojih rezultata valjda cu prepisati sve kako treba, samo par redova o meni imam 31 godinu, treca mi je trudnoca a test sam radila u 12 nedelji.
fb-hCG 112 NG/ml 3.38 Corr.MoM
PAPP-A 3.1 mlU/ml 0.69 Corr.MoM

Nuchal Translucency 1 mm
CRL 70mm 0.57 MoM
Gestational age by CRL 13+0
Gestation age on the day of serum taking 13+1

Risk a term

Biochem. risk + NT 1: 684 below cut off
Duble test 1:106 above cut off
Age risk 1: 809
Trisomy 18+NT < 1: 10000 below cut off

Molim vas da mi neko kaze nesto o ovom rezultatu Dr kaze bice sve u redu al moram na neku komisiju u petak tj. 20.08.2010.god.
nije mi dobro vec par dana, ja se osecam extra, al mi nije jasno sta ce mi sada raditi? sa prvom i drugom trudnocom nisam imala ovakve preglede niti bilo kakvih problema Hvala Bogu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Double test
18.8.2010 15:34:30   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: optimista2011

Zene pomagajte!!! evo mojih rezultata valjda cu prepisati sve kako treba, samo par redova o meni imam 31 godinu, treca mi je trudnoca a test sam radila u 12 nedelji.
fb-hCG 112 NG/ml 3.38 Corr.MoM
PAPP-A 3.1 mlU/ml 0.69 Corr.MoM

Nuchal Translucency 1 mm
CRL 70mm 0.57 MoM
Gestational age by CRL 13+0
Gestation age on the day of serum taking 13+1

Risk a term

Biochem. risk + NT 1: 684 below cut off
Duble test 1:106 above cut off
Age risk 1: 809
Trisomy 18+NT < 1: 10000 below cut off

Molim vas da mi neko kaze nesto o ovom rezultatu Dr kaze bice sve u redu al moram na neku komisiju u petak tj. 20.08.2010.god.
nije mi dobro vec par dana, ja se osecam extra, al mi nije jasno sta ce mi sada raditi? sa prvom i drugom trudnocom nisam imala ovakve preglede niti bilo kakvih problema Hvala Bogu.


Optimisto, kod ovog rezultata fb-hcg je visi nego sto bi trebalo.. tebi je corr.MoM za fb-hcg 3.38, a idealno je da bude oko 1.0, tj. sto je blize 1.0 to je bolje.. to vazi i za PAPP-a. Double test sa visokim fb-hcg moze da ukazuje na povecan rizik od Daunovog sindroma, ali nemoj da se plasis jer cesto se zenama desi da ovaj test pokaze los rezultat, a da se kasnije ispostavi da je sve u redu. Ne znam sta ce lekar da te posavetuje, verovatno ce prvo da ti predlozi da ili ponovis double test, ili da malo kasnije, tj. u 15.-16. nedelji odradis triple test.. Ako i on ne bude zadovoljavajuci verovatno ce ti predloziti amniocentezu.
Cesto double test pokaze lose rezultate, a posle amniocenteze se ustanovi da je sve u redu. Nadam se da ti amniocenteza nece ni trebati, i de ce sve biti u redu. Moj dr. kaze da su samo u toku zadnjih mesec dana na klinici imali 5-6 amniocenteza koje su pokazale odlicne rezultate.. a double je bio los.
Nemoj da brines, tj. potrudi se da budes sto smirenija i ostani optimista!
Zelim ti sve najbolje!user posted image

(odgovor članu optimista2011)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Double test
18.8.2010 16:06:12   
SareniVrabac
Bila sam danas da radim double, pitala sam sestre da li ima veze sto sam juce radila uz, a tek danas test i kazu da nema veze i da to ne bi trebalo da utice na rezultate...u ponedeljak ce biti gotovi i nadam se najboljem...

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Double test
18.8.2010 16:07:39   
pepino
Vrabcicu drzim palceve!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Double test
18.8.2010 21:09:29   
Anoniman
Ja idem ujutru da radim UZ i double test, malo me prpa uhvatila, nadam se bez potrebe, i nadam se da cu istog dana dobiti rezultate (radim u visegradskoj)

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 813
   RE: Double test
18.8.2010 22:52:10   
Lilly*
Držim palčeve user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Double test
19.8.2010 14:20:00   
Anoniman
Sutra rezultati u toku dana...
Treba preziveti do  sutrauser posted image
UZ je super, bebac napreduje user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 815
   RE: Double test
19.8.2010 14:25:33   
Mivica
Miljanče moje user posted image user posted image user posted image
Sve će biti u redu, znam to!
Ljubim te!


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Double test
19.8.2010 14:28:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mivica

Miljanče moje user posted image user posted image user posted image
Sve će biti u redu, znam to!
Ljubim te!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nadam se, bas sam uplasena, ih mrzim te testove samo dodatni stresovi, a i ja osecam da ce biti sve ok, ali ipak moram malo da se nerviram user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 817
   RE: Double test
20.8.2010 18:16:21   
Anoniman
Stigao nalaz, dr pogledao posto ja ono nemam pojma da procitam u svakom slucaju rezultat je dobaruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 818
   RE: Double test
20.8.2010 18:41:01   
Lilly*
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Double test
1.9.2010 9:53:32   
yeeca
Ja sam double uradila u 11 nedelji, privatno, cena je 2100 dinara, rezultati se dobijaju sutradan. Posto su rezultati bili u redu, ginekolog mi je rekao da nema potrbe da radim triple, tako da nisam ni radila..

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Double test
5.10.2010 12:13:52   
jaci13
Optimisto sata je do kraja bilo?Jesi li radila AC?
Kakvi su ti rezultati?
Nadam se da je sve u redu?!

(odgovor članu yeeca)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Double test
8.10.2010 23:00:51   
marijap
Pozdrav svima...
Ja sam nova na forumu,i stvarno bi mi bila potrebna pomoc oko razjasnjavanja rezultata Doble testa.Ja sam ga radila pocetkom 13 nedelje trudnoce i sad sam dobila rezultate,a pregled kod dr imam zakazano tek za dve nedelje,pa cu da umrem od radoznalosti do tada,......pa ako bi mogla mala pomoc,to bi bilo extra!!!!Inace imam 28 godina
Podaci sa ekspertnog uz su:
CRL 46 mm
NG/kl 10.06
NG/UZ 11.1
NT 1.2 mm

Rezultati Double testa su sledeci:
fb-hCG 3.11 corr.MoM
PAPP-A- 0.84 Corr.MoM

Biochm .risk +NT 1:1326 below cut off
Double test 1:279 below cut off
Age risk 1:1091
Trisomy 18+ NT <1:10000 below cut off

Hvala puuuno unapred!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Double test
9.10.2010 10:26:33   
minna
marijap, dobrodosla!!
Kod tvog rezultata je corr.MoM za fb-hcg 3.11, sto je malo poviseno, najbolje je da bude oko 1.0, ali nemoj da se sekiras, meni je isto to bilo poviseno, pa mi je dr rekao da radim i triple test, koji je pokazao da je sve u redu! I cesto double test pokaze lose rezultate, a triple ili amniocenteza posle budu ok. Tako da ce ti tvoj dr predloziti verovatno da uradis triple... Samo uzivaj u user posted image i nemoj da brines...ja sam se nervirala oko toga a potpuno bezveze...nadam se da sam ti pomogla a ne isprepadala. Videces da ce biti sve u redu!!

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Double test
21.10.2010 10:47:34   
zeljo
Molim da mi neka od vas pomogne da protumacim moje rezultate Double testa. UZ radjen juče, kao i test krvi, nedelja 12+3, godine 34.

fb-hcG 31,1 ng/ml  0,79 Corr. MoM ovo mi izgleda previsoko user posted image
PAPP-A 2,4 mlUlml  0,83 Corr. MoM

Nuchal translucency 0,95mm  0,59mm
CRL 62 mm

Biochem. risk + NT 1:8697 below cut off
Double test 1:2999 below cut off
Age risk 1:435
Trisomy 18 + NT <1:10000 below cut off

Bila bih Vam jaaaaaako zahvlana user posted image












(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Double test
21.10.2010 15:21:55   
smeško
Bez brige Zeljo, rezultati su ti super!user posted image

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here