|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
14.11.2010 11:49:14   
serendipity
potyi, moja topla preporuka je da prvo nadjes nekog ginekologa koji ce ti dobro uraditi UZ. To je najbitnije. Drugo, da bi bila minra i sigurna, uradi amnio, to vise nije nikakav bauk i nije najgore sto moze da se desi. Takodje, imaj u vidu da ni rezultati amnio ne mogu da ti kazu sve, zato  sam i rekla da prvo treba da ti iskusan i dobar lekar pregleda bebu UZ.
Sve ovo ti govorim iz iskustva, ja sam svoju trudnocu morala da prekinem u 17. nedelji, a da nisam imala sjajne lekare koji su rano primetili problem na UZ, mogla sam da izguram do kraja trudnoce jer double test mi je bio savrsen.
Da ponovim jos jednom, prvo dobar UZ, pa amnio i onda mozes mirno da spavas!!

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Double test
14.11.2010 12:26:08   
ana77
Mislim da je kod tvoje bebice NT malo veci tj. pri gornjoj granici za ovaj period (ali ako kazes da se beba mrdala, mozda nije dobro ni izmeren, ko zna?), pa je zato tako iskalkulisano... Verovatno je sve u redu, zato ti preporucujem da odes na amniocentezu da se ne bi nervirala do kraja trudnoce :)!
Meni je isto double bio los, pa triple granican, pa kad sam ponovila triple bio je dobar... nisam isla na amnio ali bih u celini bila srecnija da jesam jer kad to ne uradis uvek se jednim delom plasis da nesto nije u redu. Bar sam se ja tako plasila.
Bebica je sad dobra i vesela i nista joj ne fali :)!

Srecno u svakom slucaju!

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Double test
14.11.2010 12:57:49   
potyi
Hvala na podrsci! Jako i iskreno mi je zao zbog prekida trudnoce! I ja se toga bojim - meni je ova bebica verovatno jedina prilika, sa obzirom na moje godine... puno pozz

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Double test
14.11.2010 13:01:37   
potyi
I meni su rekli da je to gornja granica referentnih vrednosti, ali mi moj ginekolog kaze da se cak i bebe sa 7 mm NT mogu roditi sasvim zdrave. A i literatura na netu navodi razne gornje granice... ko ce ga znati, sve u svemu jako mi je strasno i jako se bojim. Mislim da cu otici i na 4D UZ. Hvala na odgovou i podrsci

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Double test
14.11.2010 13:16:33   
janajana
IZVORNA PORUKA: potyi

Ako sumiram sva nasa saznanja ovde, zar kod Downa nije VISOK hCG i NIZAK PAPP-A??????
Visok PAPP-A moze biti prouzrokovan necim drugim (neka druga anomalija, ali bi u tom slucaju i rad srca bebe bio los, ili upalnim procesom, ili krvarenjem, ili sta god) ali KAKO DOWN???????
Ocajna sam .
Da li ja nesto ne razumem? Da li vama ovo lici nan Down????
Da li iko moze da mi kaze nesto utesno?

Meni je visi hCG od PAPP-A i stvarno ne znam ko je ovde pisao da je kod Downa visok hCG??? Ni jedan dr mi nije rekao nesto tako slicno kao sto si ti gore navela!
Sto se tice tvoje problematike, konsultuj i nekog drugog dr, ili nek te posalju kod geneticara. Bolje je uvek imati bar dva misljenja.
Ja npr. imam dva dr-a, jednu privatnu i jednu u domu zdravlja, i ova iz doma zdravlja me je poslala da idem u genetsko savetovaliste, ali ne zbog dabl testa nego zbog lekova koje sam pila kao terapiju pre user posted image


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Double test
14.11.2010 13:34:51   
marince1
IZVORNA PORUKA: potyi

I meni su rekli da je to gornja granica referentnih vrednosti, ali mi moj ginekolog kaze da se cak i bebe sa 7 mm NT mogu roditi sasvim zdrave. A i literatura na netu navodi razne gornje granice... ko ce ga znati, sve u svemu jako mi je strasno i jako se bojim. Mislim da cu otici i na 4D UZ. Hvala na odgovou i podrsci


Obavezno idi ne 4d!To je moja preporuka.
Rezultati dubl-a nisu konacni,to je statistika.
Ali opet proveri sve sto mozes,makar da mozes mirno da spavas do kraja trudnoce


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Double test
14.11.2010 14:39:01   
potyi

Koje su normalne vrednosti biohemijskog skrininga? Na osnovu informacije o rođenju zdravog deteta, prosečna vrednost datih hormona u krvi kod žena sa zdravim novorođenčetom označava se kao «medijana» (daje joj se vrednost 1), a sva odstupanja od te vrednosti za gestacijsku nedelju izračunavaju se kao «umnošci medijane» (multiple of median – MoM). Što je vrednost bliža medijani (1 MoM) , šanse da je beba dobro su veće.
Kakve treba da budu vrednosti hormona u prvom trimestru i kada se rizici povećavaju? Kod dece sa Daunovim sindromom slobodni beta HCG je ČEŠĆE povišen (umnožak medijane 1,8 i veći) a PAPP-A je ČEŠĆE snižen (umnožak medijane 0,4 i manji).

Ovo je samo jedna od starnica na netu, sto sam ja nasla, ali ima mnogo drugih
http://www.bebac.com/index.php?show=category&int_catID=77#answer_9
sve u svemu, totalno sam sludena i vise nista ne znam i mislim da jako nije ok da su mi svi lekar do zadnjeg rekli sledece: opustite se, vi svakako treba da idete na AC.

Hvala svima na podrsci, ici cu kod geneticara svakako

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Double test
14.11.2010 14:53:47   
janajana
IZVORNA PORUKA: potyi
sve u svemu, totalno sam sludena i vise nista ne znam i mislim da jako nije ok da su mi svi lekar do zadnjeg rekli sledece: opustite se, vi svakako treba da idete na AC.

Hvala svima na podrsci, ici cu kod geneticara svakako

Amniocenteza koliko sam ja upucena jeste da se radi svim trudnicama od 35-te godine. Bar su tako nasoj kucnoj prijateljici rekli i sve je ok proslo


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Double test
14.11.2010 16:12:13   
potyi
Dragi svi,
posle tri sata plakanja odlucila sam da je sve ovo bezveze, i da ce moja bebica biti jedna super bebica, zdrava, lepa i pametna i uopste me ne interesuje neki levi double test, koji i nije dijagnosticka, samo statisticka mera, elem meri kao verovatnocu  user posted image   to je kao da otprilike igram loto zbog statisticke mogucnosti da dobijem - uzgred, ne znam nikog, ko je ikad ista znacajno dobio na lotou.

Prema tome, svima vama HVALA jos jednom za podrsku!  A ja cu da se radujem ovoj bebi koliko god mogu!
Svima veeeeliki pozdrav i sve najlepse!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Double test
15.11.2010 17:43:30   
Vasic
da li bi neko mogao da mi kaze u kojoj nedelji je najbolje uraditi 4d ultrazvuk?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Double test
15.11.2010 18:23:00   
janajana
IZVORNA PORUKA: Vasic

da li bi neko mogao da mi kaze u kojoj nedelji je najbolje uraditi 4d ultrazvuk?
Tema o 4D je OVDE


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Vasic)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Double test
16.11.2010 15:44:40   
mikica sa
Uf, i ja sam vise nego ocajna! user posted image user posted image user posted image
Prije četiri nedelje sam bila kod ginekologa i (na moje insistiranje) mi je rekao da će uraditi amnio i uzeo mi je krv na double test,koji je pokazao da nešto nije ok vezano za 13.hromosom,ali nije bio siguran šta je.Naravno, od muke i panike nisam imala mira. Pošto je on Švajcarac i nisam ga sto posto razumjela (a dosadilo mi je da ga pitam da mi ponovi polako) odlučila sam da sebi nađem nekog našeg ginekologa/kinju. To sam i uradila i jutros sam imala kontrolu kod novog ginića.
Na UZ je sve u savršenom redu,kao i 3D,bebica super napreduje i veselo se kreće. Jutros je još spavala pa smo je probudili pregledom i počela je da pravi pokrete rukicom kao da trlja okice user posted image , sva sam se raznježila. Tada sam i saznala da je user posted image  iako sam ja priželjkivala user posted image  ali mi je najbitnije da je živo i zdravo. Pregledajući nalaze od prošlog doktora, ovaj mi je rekao da je sve ok osim jednog parametra gdje je faktor rizika izuzetno visok 1:22!!!
Ostala sam bez teksta i u šoku. Faktor rizika godina je 1:4064. Uzeo mi je krv za test koji se zove PAPA PLUS čini mi se, jer kao da više nisam ništa čula user posted image  tako sam se izgubila. Inače, imam 36 godina i 2,5 mjeseca. Do sutra ću izludjeti totalno. Ah,da, NT je 2,2 a ovdje doktori kažu da je gornja granica 2,3! Ne znam više ništa i tužna sam užasno user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Double test
16.11.2010 16:36:31   
mala bubamara
Zdravo svima. Ja sam juce bila u Genetskom savjetovalištu i rekli su mi da moram uraditi amniocentezu, jer mi je free beta HCG 2, 34 MoM corr. user posted image  PAPP-A je ok 1,00 MoM corr. Doktorka je bila jako neljubazna, nista nije htela da objasni, samo je rekla da zaj marker nije dobar i da ukazuje na ozbiljan problem.cuser posted image  Sad sam u 15. nedelji, uzeli su br, tel. i zvace me kad budem na redu za amnio.Užas, od juce placem, moja porodicna kaze da nalaz uopšte nije alarmantan i da cemo nakon amnio. razgovarati o tome sta dalje.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Double test
16.11.2010 17:01:31   
mikica sa
user posted image potpuno te razumijem,draga bubamaro, i sama se tako osjecam.suprug na poslu,ja kod kuce sva ocajna i samo mi se place.pitam se zasto se to mora desavati i sta ako itd. user posted image  ubih se razmisljajuci, svasta mi pada na pamet i postavljam sebi hiljadu pitanja na koja mi nema ko odgobvoriti. suprug kaze nemoj brinuti niti toliko paniciti,sutra ces saznati rezultate. isto kao da ce mi biti lakse ako danas budem srecna i raspolozena i odgodim brigu do sutra user posted image  to shvata samo neko ko je vec bio u nasoj kozi.
nadam se da ce ti sve biti ok i da ces doiti dobre rezultate na amnio. drzim ti fige
btw, koliko ti je godina? meni je,mislim, i to dosta veliki faktor koji je uticao na sve.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu mala bubamara)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Double test
16.11.2010 17:28:48   
potyi
Draga Mikica sa i Bubamaro,
potpuno vas razumem,
ja imam isti problem: fbhCG mi je 1 Mom, ali je PAPP-A 2.8.
NT je 2.4 mm iz treceg merenja, iz prva dva je 2.0 mm. A koliko to NE MORA DA ZNACI NISTA, na Betaniji su mi rekli da se cak i sa 4 mm radaju potpuno zdrave bebe. A moj ginekolog je imao trudnicu sa 7 mm naborom, i opet zdrava beba.
Po meni, ne ocajavaj, ja ocajavam vec mesec dana, to ne vodi nicemu. I jos 5 nedelja? A, ne moze. Moja beba i ja smo se dogovorile da cemo ih zeznuti i ona ce biti jedna savrseno zdrava i lepa i slatka beba
Danas sam bila na Decjoj bolnici u NS kod geneticara. Ne znam sta da vam kazem, toliko su svi hladni i okrutni, kao da izucavaju posebne predmete o tome. Posle toga sam odlucila da AC odradim na Betaniji. Pa sta bude. Za 2 nedelje. Plus 3 nedelje do rezultata. To je 21 nedelja na kraju....
I nemojte zaboraviti:
1. ovo je super nacin vadenja para
2. i jos bolji za prikupljanje podataka za svakakve radove
3. i ko zna sta jos





(odgovor članu mala bubamara)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Double test
16.11.2010 17:33:09   
mala bubamara
znam da ne trebam da se nerviram i brinem, ali to je ipak jace od mene.Stalno se pitam šta ako ni amniocenteza ne bude dobra. Možda ce me vec naredne sedmice pozvati da je uradim.NE kontam zasto tolika frka u vezi rezultata dabl testa ako je to stvarno statistički, a ne dijagnosticki metod

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Double test
16.11.2010 17:47:03   
janajana
IZVORNA PORUKA: janajana

Bila kod dr. i kaze rezultat je ok, jeste da je malo povisen beta hCG ali to ne mora nista da znaci i da je on cesto vezan za posteljicu. Takodje me je pitala da li neko od mojih ima visom pritisak, sto je opet mozda i to veza za povisenu betu. Predlozila je ipak da se radi tripl test cisto radi predostroznosti. I sto je najbitnije ja nisam oko toga u panici. 
DA se nadovezem, juce sam isla u genetsko savetovaliste, i tamo je bio bas dr koji mi je radio dabl test, i u izvestaju stoji dabl test uredan, osim sto cu zbog nekih drugih stvari morati povremeno, do kraja user posted image ,da lezim 2-3 dana u bolnici na pracenju.


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Double test
16.11.2010 18:00:24   
mikica sa
e,hvala Bogu da ti je sve ok,draga janajana user posted image user posted image user posted image

bubamaro,i ja se isto to pitam kao i ti???

potyi, u pravu si potpuno kad kazes da smo mi doktorima na neki nacin pokusni kunici user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Double test
16.11.2010 22:16:33   
serendipity
Opet ja da vam prenesem svoja iskustva.... double je zaista samo statisticki rezultat i neretko se desava da bude los double a da sa bebama bude sve u najboljem redu! Geneticko savetovaliste u Decijoj bolnici u NS je katastrofa, bila sam, jao su neljubazni i beobzirni (5 puta sam morala da im ponovim da dolazim po rezultate ploda, a ne po rezultate amnioceneze i da nisam trudna) ali sam zato nasla sjajnu geneticarku (privatno) u NS i ne otima pare, odlicna doktorica u svakom smislu te reci. Ako nekom treba kontakt neka posalje pp.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Double test
16.11.2010 22:37:27   
mikica sa
hvala ti puno a ovim rijecima. nadam se da ce se i kod nas pokazati double test kao nesto sto nije bilo validno user posted image  a do tad nam valja cekati i gristi se user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Double test
16.11.2010 22:44:34   
serendipity
Mikice, ja sam imala sjajan rezultat double testa - idealan! Ipak, morala sam prekinuti trudnocu.... mozes i sama videti da za krajnji rezultat double ne mora puno da znaci. Sada, godinu dana posle svega, radije bih imala los rezultat double testa i zdravu bebu nego .... kao sada, jos uvek samo nadu da cu bas ovog meseca ponovo ostati trudna. 

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Double test
16.11.2010 23:08:29   
mikica sa
ne mogu ti opisati kako mi je zao user posted image  jer tesko je i pokusati zamisliti kako ti je bilo. ako smijem primijetiti,vidim da si jaka i postojana i vjerujem da ces takva i ostati.
od srca ti zelim da se sto prije pojave dvije crtice i drzacu ti palceve svaki danuser posted image ! nemoj zaboraviti da samo treba jako zeljeti i zelja ce se ispuniti!
veliki pozdrav i zagrljaj



_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Double test
17.11.2010 7:05:27   
potyi
Oni su zaista u obavezi da saopste kada nesto nije ok. I bila bi mnogo veca tragedija da precute. Meni ginekolog kaze da ovo shvatim kao dobru stvar, jer mnoge majke nisu imale tu mogucnost. A mnogo bi dale da jesu... i razumem to. Bilo koliko da me boli sve ovo.

(odgovor članu mala bubamara)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Double test
17.11.2010 7:25:12   
serendipity
IZVORNA PORUKA: mikica sa

ne mogu ti opisati kako mi je zao user posted image  jer tesko je i pokusati zamisliti kako ti je bilo. ako smijem primijetiti,vidim da si jaka i postojana i vjerujem da ces takva i ostati.
od srca ti zelim da se sto prije pojave dvije crtice i drzacu ti palceve svaki danuser posted image ! nemoj zaboraviti da samo treba jako zeljeti i zelja ce se ispuniti!
veliki pozdrav i zagrljaj




Hvala ti na lepim recim. A to koliko sam jaka, toje vec za diskutovanje user posted image
Nije svaki dan isti,a bol nikad ne prestaje, samo bude manja... ipak, nista drugo mi ne preostaje nego da se nasminkam i dignem glavu gore i nadam se da cu ostati trudna opet...

... sorry za off....

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Double test
17.11.2010 10:34:35   
mikica sa
Ja imam zakazan ultrazvuk danas u 13h,dr me je jutros zvao i kaze da mi je PAPPA ok ali da ga brinu ti prosli nalazi i zato cu vjerovatno raditi amnio. Jer,ipak nije za nebrigu ovo: rizika za Down sindrom 1:12, rizik  za godine 1:390, rizik na osnovu krvi 1:8!
Javnem se cim zavrsim.
Hvala cure za solidarnost, mnogo je lakse kad imas s nekim razgovarati.
Potyi, u pravu si kad kazes da bi ginekolog to trebao reci. Meni je prvi nesto nagovijestio ali nije detaljisao, to je problem. Sreca pa sam nasla ovog drugog.


< Poruku je uredio mikica sa -- 17.11.2010 10:35:22 >


_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here