|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
1.12.2010 18:35:51   
SnezaNS
da, znam da kad je nizak da se radi o mogucem daunu ali kad je visok ne znam sta moze da predstavlja. 20. mi je zakazan geneticar pa cu videti. u svakom slucaju hvala :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Double test
1.12.2010 19:21:57   
GaGa80BG
Ja sam danas bila na institutu i uradila dabl test, na uz od svega sam razumela da beba ima nosic i nesto je rekao za zeludac. Nisam bas pomno slusala doktora jer sam svo vreme gledala u ekran user posted image sada cekam rezultate, nadam se dobrom.....

< Poruku je uredio Lilly RR -- 2.12.2010 9:58:33 >

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Double test
3.12.2010 9:55:20   
potyi
Ah, taj PAPP-A... i meni je uvecan, 2.8 MoM
to znaci da postiji sansa da se hromosom 21 nije dobro razdvojio, odnosno da se radi o trisomiji, bar je meni tako objasnjeno
po meni, prosto ZABORAVI na sve to, ako ides na RAC
nemoj proci pakao koji sam ja prolazila zbog toga 1.5 dana
ignorisi
ne mora da znaci BAS NISTA na svetu



(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Double test
3.12.2010 10:15:17   
potyi
sorry, ne 1.5 dana, nego meseci


(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Double test
3.12.2010 17:57:15   
SnezaNS
tebi je sve ok jel? sta znaci RAC? :/

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Double test
3.12.2010 18:00:12   
New Mom
RAC je skraćenica za amniocentezu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Double test
3.12.2010 18:48:03   
SnezaNS
aha :) hvala na prevodu :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Double test
3.12.2010 18:49:27   
SnezaNS
geneticar ce me 99% poslati na vadjenje plodove vode.. :/

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Double test
3.12.2010 19:01:11   
New Mom
Snezo, pogledaj temu o tome, možda pomogne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Double test
3.12.2010 19:29:05   
SnezaNS
a ne zanima me to jos uvek. samo taj povecan pappa na double testu. probacu da nadjem nesto na toj temi.........

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Double test
4.12.2010 9:03:41   
potyi
SnezoNS, ne znam da li je sve ok, ali se veoma nadam. U cevrtak sam bila na RAC (rana amniocenteza). Rezultati  ce bit za oko 7 dana
po meni, nemoj pretrazivati internet, samo ces odmoci sebi, veruj mi. A odgovor neces dobiti. Samo strahove. Zato sam ti i napisala da ignorises taj rezultat, ako mozes. Ja nisam mogla, nazalost. Trckarala sam gore-dole, kod svakog, od koga sam ocekivala pomoc ili objasnjenje.  Rezultat  toga je bila potpuna sludenost, panicni napadi, napadi placa, osecanje uzasa i bespomocnosti....
Trebalo mi je 6 nedelja  da se pomirim da niko ne zna kakvu bebu nosim i da mi ne gine RAC. Po meni, svi ti double, triple, quadriple i svi ostali su glupavo americko pomodarstvo, i uglavnom sluze za vadenje para, naplacivanje od fondova, prikupljanja podataka za doktorske disertacije... Ne zaboravi, farmaceutska industrija je velesila. Po meni, imaju prilicno zarade na tim silnim  reagensima itd. Mozda sam paranoicna, ali duboko verujem u ovo. Pre tri godine niko nije cuo za sva ta maltretiranja, pa se na svu srecu nisu radala bolesna deca. Ko zna koliki je bio PAPP- A  prosecne zene pre tri godine, kada ni nisu merili! usput, mislim da je veoma bitan i tacan dan trudnoce kada se radi double, uopstenije svejedno da li je 11+ ili 12+ nesto... i mozes uraditi i triple test. Ja sam odlucila da ga ne radim. Ako bi se ponovio  los rezultat, ne bih prezivela. Plus to ce te kostati oko 60 eura. sa EUZ zajedno. Mnoge zene imaju los rezultat na double i triple,rizik 1:15, 1:20, 1:100, pa rode potpuno ZDRAVU BEBU. To je samo statisika, ne DIJAGNOZA. Po meni, bilo koliko da te je frka, idi na RAC, da budes mirna.
Samo napred, mani lekare, preracune, statistike, bacanja njihovih kvazi medicinskih pasulja...




(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Double test
4.12.2010 13:24:18   
SnezaNS
Potyi hvala puno. Nista onda, cekam RAC,javljam rezultate...

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Double test
5.12.2010 11:07:37   
potyi
vazi, NAVIJAM TI punim srcem
i ja cekam moje, bice u petak ili onaj ponedeljak

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Double test
5.12.2010 14:19:51   
mamamam
IZVORNA PORUKA: potyi

Pre tri godine niko nije cuo za sva ta maltretiranja, pa se na svu srecu nisu radala bolesna deca. Ko zna koliki je bio PAPP- A  prosecne zene pre tri godine, kada ni nisu merili!






Slazem se sa tobom da testovi mogu da unesu paniku, ali svaki lekarski pregled moze. Naravno da su se pre tri i vise godina radjala deca sa genetskim poremecajima. I, nazalost, njihove mama nisu imale mogucnost da to unapred znaju.
Sada to moze da se zna unapred. I to je napredak medicine. Bez obzira sto kod neke od nas rezultat dabl testa unosi strah i paniku.


(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Double test
5.12.2010 15:12:32   
Mayche87
Dunja ja sam radila dabl i ekspertski ultrazvuk, u Kragujevcu. Ako si iz ovih krajeva, reci, napisacu ti kontakt na pp-u. pozdrav!


Cao! Tomic, Kako si? ja sam novi clan, a i sveza trudnica. Posto sam videla da si double test radila u KG-u zamolila bih te da ako imas strpljenja da mi opises njihovu proceduru rada i koliko su pouzdani.  HVALA UNAPRED user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blinki)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Double test
5.12.2010 15:22:01   
Mayche87
RAC je skraćenica za amniocentezu.


Cao! da li mozes da mi preciziras sta je to amniocenteza?

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Double test
5.12.2010 16:18:14   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Mayche87

RAC je skraćenica za amniocentezu.


Cao! da li mozes da mi preciziras sta je to amniocenteza?

Amniocenteza je procedura uzimanja plodove vode. Radi se između 16. i 20. nedelje trudnoće. Iglom uz nadgledanje UZ, se izvuče određena količina koja se analizira da bi se utvrdilo ima li nekih genetskih poremećaja. Savetuje se starijim trudnicama, onima koje su imale spontani, ako ima neka takva bolest u porodici ili ako rezultati biohemijskih analiza (double/triple test) nisu dobri.
O toj temi imaš OVDE <- KLIK.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mayche87)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Double test
5.12.2010 20:12:20   
Mayche87
user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Double test
5.12.2010 20:16:35   
Mayche87
Veliko hvala na tako brzom odgovoru, kao i izdvojenom vremenu i strpljenu da mi sto detaljnije i preciznije pojanite moje nejasnoce. Mada smatram da jos uvek nema mesta panici, bar dok ne dobijem rezultate testa. Double test radim 30.12. a posto me zahvataju praznici ne nadam se brzim rezultatima, pa cu praznike provesti u maloj strepnji. Mada polazim od toga da ce sve biti u redu jer u mojoj a ni suprugovoj porodici nema takvih poremecaja. samo hrabro. zelim svim trudnicama da uzivaju u najlepsim danima i da ne veruju bas u svaku rec lekara i svi nekada grese. user posted image

(odgovor članu Mayche87)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Double test
6.12.2010 8:54:29   
potyi
Naravno, u pravu si, nisam se dobro izrazila, ali kad bi se posle svakog sumnjivog rezultata rodila DS beba... na svu srecu, mnogo je veca panika nego sto se to zaista dogada...
Ali bez obzira, ono sto je negde svim trudnicama, koje imaju los rezultat problem (a sledi moj licni zakljucak, na nereprezetativnom uzorku), da se niko, ama bas niko ne bavi svim onim emocionalnim promenama, koje trudnica sa losim rezultatom prozivljava. NIKO jednu ohrabrujucu rec...  a na sam RAC  i na rezultate se ceka jako dugo, neopravdano dugo. Po mom misljenju, to je mnogo veci problem. Trudnice su prepustene same sebi. Nadam se da vi nemate takva iskustva, ali citajuci ovaj forum, a i neke druge, sticem iskustvo da taj pakao ne prolazim samo ja. I da vam ne pricam kako mi je lekar 15 minuta pricao preko telefona (bez da me je ikad pregledao ili video) da je moje dete najverovatnije genetski ABERIRANO, zato sto sam imala malo krvarenje i da imam prilicno velike sanse da pobacim od RAC, itd, itd. Dva dana nisam prestala da placem. A odlazak na RAC sam posle toga dozivela kao giljotinu i ne secam se da mi je ikad ista u zivotu bilo strasnije... zbog jednog double testa. Koji se vise ne koristi u mnogim drzavama Evrope. Jer nije dovoljno validan.
I naravno da je dobro da trudnica ima mogucnost izbora, ali zar na ovaj nacin treba da prode kroz sve?

(odgovor članu mamamam)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Double test
9.12.2010 14:12:15   
bokaesf
Ja sam dabl test radila 06.12. rezultat je bio gotov sutradan. Videla i sama a i genetičarka mi je rekla, savršen,user posted image age risk 1:1355 (imam 25god) sve ostalo, bioch+nt risk manji od 1 prema 10000, isto tako i za trisomy 18. samo mi nije jasno zašto me sada šalje na tripl. Zapravo zamara me čekanje u laboratoriji, još nisam dovoljno trudna user posted image da bi mi prepustili neko mesto u redu, gurkaju me u stomak, češu se o mene, uglavnom starci i gripozni. Koliko sam ja shvatilla kod normalnih trudnoća Bhcg treba da je manji od 2 cor.MoM a papp-a veći od 0.5 cor. Mom.

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Double test
10.12.2010 19:18:59   
marijaTusevljak
cao svima ja sam danas dobila rezultate duble testa i sve je na engleskom ja nista ne razumem ako neko zna da procita ovakav rezultat neka mi se javi da napisem sta je ovde! molim vas puno brinem!!!!!! user posted image

(odgovor članu bokaesf)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Double test
11.12.2010 15:10:41   
Ivana.
Marija napisi ovde svoje rezultate, neko ce vec pokusati da ti rastumaci. 

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Double test
11.12.2010 17:06:21   
marijaTusevljak
sve mi je 1:10000 samo mi je age risk 1:1409 jel to dobro ili lose

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Double test
11.12.2010 17:26:06   
mikica sa
Marija,nalazi su ti super! Ne sekiraj se i uživaj user posted image user posted image user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here