|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
29.11.2010 21:13:07   
mikica sa
kako bi? jesi li dobro?

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu ljubica2)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Double test
29.11.2010 21:35:39   
ljubica2
I sad je ostalo samo cekanje... ponovo. bila sam jutros na horiocentezi.
Za sve budece mame koje ce da prodju kroz ovo pisem svoje iskustvo s nadom da ce im to pomoci.
Ceo proces nije trajao dugo. Sve ukupno max 5 min, a verovatno i krace. Od bolova sam osetila samo kad sam dobila anesteziju, odnosno kad je ubola iglu u stomak i ustrcala anesteziju. Bol je bio kao i kod zubara kad daju anesteziju u desni, a i vremenski je trajalo kao kod zubara, nekih 20 sec ili manje.
Anesteziji je prethodilo gledanje bebe na UZ, polozaj posteljice i sterilisanje stomaka. Izmedju posteljice i bebe je bilo dosta plodove vode gde je beba mahala rukama. Igla nije ni blizu vode prilazila. To su mi odmah pokazali. Posle anestezije mi je ubola siru iglu u stomak, a potom u nju jednu tanju. To nisam gledala, ali sam videla tanku iglu slucajno. Svemu je prisustvovao i geneticar i sve je zavrseno kad je on rekao da ima dovoljno uzorka. Nista nisam osecala za to vreme. Nikakav bol. Kad sam shvatila da nece vise nista da me boli onda sam pogledala na ekran na zidu da vidim sta mi rade i videla bebu kako se mrda. Kratko posle toga je lekarka izvadila igle iz mene i rekla gotovo. Geneticar mi je rekao da ce da nam javi rezultate za dva dana, ali da ce potpune analize biti gotove za 2 nedelje(analize za neke super retke bolesti). Onda su mi opet pokazili cilo i veselo dete u stomaku i to je bilo to. Otisli smo kuci.
I sad cekam... Mrzim cekanje i strah koji prati cekanje...  
Mikice kako je prosla tvoja kontrola....

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Double test
29.11.2010 21:38:51   
ljubica2
Mikice kad je tebi termin? Meni je 2. juna.

(odgovor članu ljubica2)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Double test
29.11.2010 23:06:34   
GaGa80BG
Cao svima, ja sam se upravo prijavila tj. izvrsila registraciju za ovaj sajtuser posted image . Pa ovako, meni je ovo treca trudnoca i trenutno sam u 11 nedelji, zvala sam za dabl test da zakazem, u Visegradskoj, gde mi je fina gospodja rekla da za 11 nedelju nema mesta!? Sta god to znacilo! Tako da cu morati da probam na drugom mestu. A sto se tice tih testova, ja ni jedan nisam radila sa prvo dvoje dece, ali sam misljenja da nije na odmet uraditi ih. Sutra ujutru probacu da zovem institut, drzite mi palceve...eto toliko od mene za prvi put. Oprostite ako sam davila!user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 2.12.2010 9:59:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Double test
29.11.2010 23:07:55   
dunja RR

GaGa dobrodošla i svaka čast za treću bebanu user posted image

(odgovor članu GaGa80BG)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Double test
29.11.2010 23:11:08   
GaGa80BG
Hvala Dunjauser posted image ..junak sam jel dauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Double test
30.11.2010 0:14:36   
marijaTusevljak
cao svima

ja sam se sad prijavila i citam vase poruke i nije mi jasno....
ja sam 12ta nedelja i neznam sta je duble test i kako se zakazuje doktorka mi nista nije rekla
imam pregled tek za 10dana i jedino sto terbam jeste da uradim test za anti tela
molim vas neka mi neko objasni ovo mi je druga trudnoca a prvu bebu sam izgubila pa se puno plasim
hvala!!!!!!!!! user posted image

(odgovor članu GaGa80BG)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Double test
30.11.2010 0:15:23   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: GaGa80BG

Hvala Dunjauser posted image ..junak sam jel dauser posted image


jesi draga user posted image

(odgovor članu GaGa80BG)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Double test
30.11.2010 0:17:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Radi se u 12-13 nedelji trudnoće. Nalaz iz krvi. Proverava se nivo beta Hcg...


Marija dobrodošla user posted image , ovo je sa prve strane ......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Double test
30.11.2010 0:20:59   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: marijaTusevljak

cao svima

ja sam se sad prijavila i citam vase poruke i nije mi jasno....
ja sam 12ta nedelja i neznam sta je duble test i kako se zakazuje doktorka mi nista nije rekla
imam pregled tek za 10dana i jedino sto terbam jeste da uradim test za anti tela
molim vas neka mi neko objasni ovo mi je druga trudnoca a prvu bebu sam izgubila pa se puno plasim
hvala!!!!!!!!! user posted image


Marija dobrodosla user posted image
Double test se radi u odredjenoj nedelji trudnoce tako sto se uradi UZ i u sto krecem roku se vadi krv,rezultat pokazuje da li beba mozda ima neke anomalije ili Daunov sindrom...Bas me cudi da ti dr nije rekla to da uradis jer to svima sad traze...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Double test
30.11.2010 0:24:38   
marijaTusevljak
a kakav je to test kad te bodu u stomak i uzimaju tecnost iz materice za neke provere
rade li to svima ili me samo plase
hvala user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Double test
30.11.2010 0:26:06   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: marijaTusevljak

a kakav je to test kad te bodu u stomak i uzimaju tecnost iz materice za neke provere
rade li to svima ili me samo plase
hvala user posted image


to je AMNIOCINTEZA

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Double test
30.11.2010 0:26:49   
Nensi*
To je aminocinteza...
To se radi ukoliko double test nije dobar,ili ako trudnica ima vise od 35 godina...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Double test
30.11.2010 0:40:44   
marijaTusevljak
epa hvala puno i laku noc svima user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Double test
30.11.2010 0:54:14   
Nensi*
Laku noc user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Double test
30.11.2010 11:35:40   
marijaTusevljak
dobro jutro svima....
user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Double test
30.11.2010 11:39:28   
Nensi*
Meni je vec uveliko dan user posted image
Spavaj dok mozes user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Double test
30.11.2010 11:45:39   
Ivana.
Evo i mene. Bila na genetskom savetovalistu. Uglavnom rizik od pobacaja je veci nego rizik na DS, a i taj dual test sto mi je pokazao 1:272, obuhvata samo dva markera iz krvi i nista vise. S obzirom da mi je ova treca trudnoca, posle dva spontana resila sam da ne idem na amnio, a i nekako imam jak osecaj da je sa bebicom sve ok. Bila sam kod dr Mime Fazlagic, koja je inace veliki strucnjak i ona mi je 99 % potvrdila da je moja bebica zdrava i devojcica je user posted image I posto mi je double test bio 1:2105, resila sam da ne radim AC, jer je to za mene preveliki rizik. Na prvom ekspertnom je sve bilo savrseno NT 1.5mm, nosna kost normalna, butna kost normalna. Sad se kod dr Mime na 4d sve i potvrdilo. Kaze ona meni, jedno veoma lepo, zdravo i zivahno bebce.

Veliki pozdrav za sve nove trudnicice user posted image

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Double test
30.11.2010 11:47:14   
marijaTusevljak
kako izdrzavas ja cu da crknem ako budem spavala tako malo kao ti
znas li mozda da li mi smemo da spavamo na stomaku?
ja se cesto nocu okrenem na stomak a muz se budi i vraca me na ledja user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Double test
30.11.2010 11:49:09   
Olga75
malo cu ot , namojte me pec pec user posted image . Trudnicama se preporucuje spavanje na levoj strani user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Double test
30.11.2010 11:50:19   
Nensi*
a sam jedna veeeeeeelika spavalica,i spavala sam kao top,a sad se budim na svaki sum,to je valjda urodjeno user posted image
A ako jos uvek nemas stomak,mislim da mozes jos da se provlacis na stomaku,a kasnije ne,i nemoj da nosis nista sto ti steze stomak...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marijaTusevljak)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Double test
30.11.2010 11:51:10   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Ivana.

Evo i mene. Bila na genetskom savetovalistu. Uglavnom rizik od pobacaja je veci nego rizik na DS, a i taj dual test sto mi je pokazao 1:272, obuhvata samo dva markera iz krvi i nista vise. S obzirom da mi je ova treca trudnoca, posle dva spontana resila sam da ne idem na amnio, a i nekako imam jak osecaj da je sa bebicom sve ok. Bila sam kod dr Mime Fazlagic, koja je inace veliki strucnjak i ona mi je 99 % potvrdila da je moja bebica zdrava i devojcica je user posted image I posto mi je double test bio 1:2105, resila sam da ne radim AC, jer je to za mene preveliki rizik. Na prvom ekspertnom je sve bilo savrseno NT 1.5mm, nosna kost normalna, butna kost normalna. Sad se kod dr Mime na 4d sve i potvrdilo. Kaze ona meni, jedno veoma lepo, zdravo i zivahno bebce.

Veliki pozdrav za sve nove trudnicice user posted image



user posted image user posted image user posted image
Super sto je sve ok,uzivaj u svojoj trudnoci i mazi stomacic user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Double test
30.11.2010 11:51:56   
marijaTusevljak
pa imam mali
a cim pokusam nesto tesno da obucem meni nije dobro i muka mi je

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Double test
30.11.2010 11:52:17   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: olga75

malo cu ot , namojte me pec pec user posted image . Trudnicama se preporucuje spavanje na levoj strani user posted image


Tako kazu,ali ja sam spavala kako mi je bilo udobno,nije bilo sanse da dugo izdrzim na jednoj strani,imala sam ogroman stomak...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Double test
30.11.2010 11:56:00   
Olga75
naravno da treba spavati kako je najudobnije , kasnije sam spavala sa jastukom izmedju nogu i ispod stomaka a kad je trebalo da se okrenem , prvo sam budila matorog da posklanja pomagala , pa sam sela i tek onda se okrenula pa vracala pomagala user posted image . E , tooo je bilo spavanje
sorry za ot user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here