|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
11.4.2012 20:57:30   
jance
ja polako prelazim u onu drugu temu za starije, tu mi se otvara toooliko mogucnostii, a mi jos uvek mrljavimo sa jelom ko da smo juce poceli sa uvodjenjem, sta da vam kazem...
mada danas bio kukuruzni dan manje-vise, ja kad skuvam palentu u sve je trpam user posted image , pa je onda jeo visnju sa kukuruznim pahuljicama za vocni obrok, palentu i sargarepu za rucak i pirinac i kukuruz pahuljice za veceru, i sve je proslo bez vecih problema...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 11:17:31   
Lilla
Ostavi ti nas jance user posted image Ali ako, eto i nas jos malo za tobom user posted image

Kod nas to na primjer sad ovako izgleda:

6.00 - 7.00 Jutarnja klopa formula od 80-165 ml, kako kad je raspolozen

10.00 -10.30 dorucak, kukuruzni välling 100-160 ml

13.00-13.30 rucak, kasica od povrca (od juce i pileceg mesa) sa malo rizinih pahuljica i kasicicom neslanog maslaca (preporuka iz savjetovalista zbog hranjivosti a i stolice)

16.00 formula, 120-165 ml

19.00-19.30 vecera, vocna kasica, pahuljice od banane ili välling

21.30-22.00 spavanje

23.00 formula 100-150 ml

+budjenje izmedju 3.00 i 4.00 za nocni obrok, formula 85-150 ml.

Mjere variraju, nekad pojede vise, nekad manje. Kako kad je raspolozen. Meni se cinilo da je mali za ovakav raspored, ali gledala sam malo po internetu i vidim da nije.



_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 12:12:25   
jance
ja sam sada u bukvalnom rebusu kako da mu organizujem obroke kad sam ubacila dorucak. moram da napomenem da on meni ruca izmedju 3 i 4, kad se probudi posle popodnevne dremke, tako smo do sada najbolje funkcionisali, e sada kako sam uvela dorucak moracu da vidim kako i sta da radim da ga nebi previse sa povrcem poremetila, to mi je nekako najbitnije. inace kupila sam Nestle 8 zitarica za akciju uvodjenja glutena, majstor mi Milupu ne voli a ni Hipp pa sam uzela ovo da probam...

sad se nekako kupim sta da radim, bice najverovatnije ovako: ujutru oko 7 mleko, onda oko 10 ide dorucak ovaj Nestle, onda tamo gde bi obicno kod svih ostalih normalnih trebao da ide rucak tamo cu mu ubaciti vocni obrok, posle spavanja ce ici povrce sa mesom, predvece ce dobiti nesto kao palentu npr (kasnije mozda i griz kad uvedem gluten) i pre spavanja mleko.. e tako mi super pase!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 22:41:43   
Nanet
Čitala sam malo šta ste pisale, ali ne vidim da je neko dobio sličan savet kao što sam ja dobila od našeg pedijatra.
Naime, za četiri dana punimo 4 meseca i rečeno mi je da možemo polako krenuti sa pirinčanim pahuljicama, a posle njih sa voćem i to jabuka kruška. To mi je bilo malo čudno, pošto sam očekivala da posle pirinča idu povrćke, a kada sam pitala (i to čisto da potvrdim, pošto sam bila sigurna da to tako ide) da li dajem kuvano voće, dr se zaprepastila, i rekla - ne, ne, voće se daje svežeuser posted image
Što je najbolje, to je ista dr koja mi je pre pet godina za starije dete rekla da počnem sa kuvanom ili pečenom jabukomuser posted image A tada nije bilo pomena (barem ona meni nije ni spomenula) o pirinčanim pahuljicama.
Tako da sam ja sada u totalnom zbunu. Ne znam ni kako se te pahuljice daju. Da li treba da ih uvodim prvih par dana po par kašikica, pa onda ako dete ne odreaguje, posle tri dana mogu da dam čitav obrok?
Izgleda da sam napravila preveliku pauzu između dece. Sve živo sam pozaboravljala...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 22:59:18   
Lilla
A zasto je nisi pitala kako ces bebi da das recimo jabuku a da nije kuhana? izrendanu? ne znam koliko sitno da je izrendam ona ima onih sitnih komadica koji su ipak preveliki za poceti sa njima. Prva hrana treba da je glatka, pozitka i da klizi lagano niz grlo a ne da ih davi. Ne znam opet, ali meni je to skroz cudno. Ja mom jos uvijek ne dajem nista od voca a da nije skuhano, osim banane, a poceli smo sa cvrstom hranom sedmicu prije nego ce napuniti 4 mjeseca. Za 2 dana punimo 5. Zaboravih, vidim da pitas za pahuljice. Mi smo prvih dana jeli samo pomalo, prvi put cisto da proba. Drugi dan malo vise, recimo ako je prvi dan pojeo kasicicu-dvije drugi dan mu probas dati trunku vise, i tako pomalo povecavas dok ne vidis da ih dobro podnosi i da bi jos. Mi smo brzo presli na povrce, a i na jedan citav obrok, mozda 2 nedelje od uvodjenja je jeo toliko da bi se moglo nazvati cijelim obrokom.

< Poruku je uredio Lilla -- 13.4.2012 23:03:19 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 23:21:17   
Nanet
Hvala Lilla na odgovoru.
Ma ne znam o čemu sam razmišljala u tom trenutku, ja sam pretpostavila da ona misli na kašice pravljene u blenderu. Inače, tamo je uvek tolika gužva i sve odrađuju kao na traci da uvek pola toga u toj brzini ne stignem i zaboravim da pitam.
U svakom slučaju, neću davati sirovo.
A kada se ustvari počinje sa svežim voćem? I u kom obliku?

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 23:28:42   
Anoniman
Ja sam nešto kasnije uvodila voće. Prvo pahuljice, pa povrće, meso pa tek sa 6 i '0 meseci voće. Počeli smo sa svežom jabukom, prvo izblendanom, al sam onda otkrila da ako se izrenda na sitno rende za rotkvu nema nikakvih komadića, bude skroz glatka, čak dosta tečna kaša. Jabuku ni krušku nikad nisam ni kuvala ni pekla, od početka dajem svežu, ali nisam pristalica da se voće uvodi pre povrća.

Pahuljice praviš po uputstvu sa kutije, uvek kao kašicu na kašičicu, nikako na flašicu.

(odgovor članu Nanet)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
13.4.2012 23:38:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanet


Izgleda da sam napravila preveliku pauzu između dece. Sve živo sam pozaboravljala...


Nisi pozaboravljala nego su pedijatri odlučili da ono kako su nam prva deca odrsla ne valja (ne znam šta fali toj našoj prvoj deci???).
Sve u svemu, ponašaj se kao da ti je ovo prvo dete, jer ono od pre 5god puj-pike ne važi.

(odgovor članu Nanet)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
14.4.2012 0:00:27   
Lilla
Gae, i ja sam probala da mu tako dam jabuku, rendam isto kao ti, ali nikad mi nije tako fina i glatka. Sitno je ono i kasasto, ali kad stavim u usta ostaje mi jabuka, nije bas lagana za progutati. Ne znam kako da objasnim user posted image e onda sam probala da iscjedim to i dam mu kao sokic, no on nije bas zainteresovan, pa ipak kuham.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
14.4.2012 22:12:40   
Nanet
Tash, i ja se pitam kako je uopšte živ i zdrav, kada sam izgleda sve pogrešno radila.
Valjda ću ovo drugo nahraniti kako valjauser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
14.4.2012 23:41:05   
Mariya
Nije neko veliko otkriće ali možda nekom pomogne [link]klik[/link]

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
14.4.2012 23:41:50   
Mariya
Zeznuh se http://www.mamaibeba.rs/bebi-kuvar-kuvar-za-bebe/dohrana-bebe-od-4-6-meseca-meseci-tablica/od-4--8-meseci.html

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 0:02:06   
Anoniman
lila, probaj kad imasgrudvice u bilo cemu da proteras kroz cetku. uzmes cetku za caj, stavis hranu i onom silikonskom varjacicom isteras na drugu stranu, tj procedis. nece ti ostajati grudvice.
vrabac ne voli milupu. a ni zamrznuto mleko. nestle, dobrodosao u nas zivot user posted image

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 13:04:01   
vonavoj
samo da se javnem u temu,ne stizem..mi vec 2 dana ruckamo tikvicu,nije loseuser posted image
pojede oko 4 supene kasike,to je obrokuser posted image ..ali za 2 sata mora sika!
a u tikvicu joj dodam 20ml mog mleka i malo nemlecnih pahuljica..
BB,super za nestle,da bar odmah znas da nije do ruckanja nego proizvodjaca!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 13:41:27   
jance
BB i ja sam uzela majstoru Nestle 8 corn za misiju uvodjenja glutena i bas mu se svidja moram da kazem. a isto ne vole Milupu, ni HIPP

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:08:39   
Anoniman
nisam probala dalje od Nestle, a i to sam uzela jer nije bio izbor u prodavnici, medjutim svidja mu se a i svidja se meni - fantasticno mirise!! danas je ponjupao obrok sa kukuruzom (pise na kutiji da se pravi sa 150 ml mleka i 4-5 kasika, ali on meni jede mnogo manje, 60 ml mleka i 2 ravne kasike) pa je trazio da sisa tek 3 sata kasnije.
sutra pocinjem sa sargarepom, da vidimo i to cudo. konacno cu moci da izvadim parokuvac, dobili smo ga za svadbu i tek sad cu da ga isprobam

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:13:41   
Anoniman
mi probali jabuku, svidja joj se, ali kombinacija sargarepa -krompir nikako..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:20:29   
Anoniman
vec ste stigli do voca?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:22:05   
tijatija
I ja sam M pocela sa cvrstom hranom, dobro sam iscicala sve, i nekako sam manje stresnija bila sa prvo dvoje jer nisam bila po nikakvim forumima, pir. pah sam prvi put dala tek trecem detetu user posted image , dok sam sa prvo dve pocinjala jabuka , sargarepa i ostalo i nisam imala nikad problema niti alergija, osipa sa 6 mes su mi jele bas raznovrsno. Neznam ali ja cu da vam kazem da moja M jede vec i brokoli , sargarepu, krompir, jabuka, riza, tikvice ali nikad nisam mesala nista sa mlekom i ako tu citam da dosta njih rade. Jedino pir. pah pravim sa AD mesto sa vodom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:23:24   
Anoniman
pa sa 4 i po poceli sa pahuljicama, nije bila odusevljena , pa 3 dana krompir, 3 dana sargarepa, pa 3 dana tikvica, i juce probali jabuku.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:24:50   
Anoniman
i nekako sam manje stresnija bila sa prvo dvoje jer nisam bila po nikakvim forumima


user posted image Isto (samo je kod mene komada 1 prethodno dete)

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:25:22   
Anoniman
nema nis vise od povrca pre voca?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:28:41   
Anoniman
meni nas pedijatar rekao samo to, pa jabuka, brskva, kajsija, sljiva, banana na kraju.
kako je kod vas

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:31:19   
tijatija
a da.. breskvu je jela i dobili smo hippovih kasica ima ( moja prva banana) i to smo probali user posted image
uf... nesmem vise, prozvace te me nemajka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.4.2012 23:40:57   
Anoniman
tija, mozda te tako nazovem kad rodim trece i odgojim 2 pre toga kao ti. dotle se pokrivam usima. da imam vec dvoje ne bi u ovu temu privirila (sad sam ja nemajka ali posle dvoje dece mislim da znas znanje, eventualno da ti budemo lako stivo za pred spavanje)
da vidim ... pirinac, pirinac-kukuruz, sargarepa, krompir, tikvica, bundeva, pa sokici od voca (ne vise od 50ml dnevno) pa kontrola pa ce dalje da nam kaze.
sad mi mm suflira da on misli da je rekla prvo sokici posle pahulja pa onda povrce ... sad ne znam ni ja

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here