|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.4.2012 21:23:18   
Anoniman
mame kada ste bebama prvi put dale bananu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.4.2012 21:24:40   
mamicak
I evo opet mene:D:) Danas je cetvrti dan kako sam joj uvela meso. Znaci 4 dana je dobijala Jedno te isto meso s vec isprobanim povrcem. Sta sad? Posto jos nismo uveli zumance, da li da par dana sacekam i dajem joj samo povrce pa onda nastavim opet s novom vrstom mesa? Mislim da cu joj sledece nedelje vec uvesti zumance (1/8) Negde sam vec citala da se meso daje svaki drugi dan a zumance izmedju.......jel tako bese?

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.4.2012 21:26:12   
cockic
mislim da sam mu je dala na pocetku,znaci posle jabuke i kruske.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.4.2012 21:27:08   
mamicak
@Unina mama, ja sam mojoj dala prvi put s 6 ipo meseci. prvo sam joj dala jabuku, krusku pa bananu (mada redosled ja mislim nema veze, bar su meni tako rekli) . Sada to troje vrtim u krug pa da vidim sta mi je sledece da isprobam.


sad vidim da sam upala pogresno ........trebala sam pisati u 3 do 6 meseci:D Oprostite:D

< Poruku je uredio mamicak -- 20.4.2012 21:29:51 >


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.4.2012 22:08:24   
vonavoj
Um,ma ne pravim ih po uputstvu,to samo malo da zgusnem smesu,ako sipam vise vode i da ona oseti ukus,jer voli pahuljice!user posted image ...mada cu i da prestanem da ih stavljam,mozda ce hteti i bez njih sad!

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.4.2012 0:42:05   
Mariya
UM, banana je jedna od prvih voćkica, možeš slobodno da je daješ, samo obrati pažnju jer kod nekih beba može da izazove zatvor...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.4.2012 11:03:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Mariya

UM, banana je jedna od prvih voćkica, možeš slobodno da je daješ, samo obrati pažnju jer kod nekih beba može da izazove zatvor...

Mariya hvala na odgovoru , danas cu da joj dam, ali u maloj kolicini, da vidim kako ce da reaguje.
Mamicak hvla i tebi na odgovoru.
Von probacu jedan da dan da joj dam sa pahuljicama.

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.4.2012 20:03:11   
Azra_
Uh, ja imam hiljadu nedoumica po pitanju uvodjenja nemlecne hrane. Krenula bih prvo sa pahuljicama kad dodje vreme. Jel to ovo http://shop.aksa.rs/katalog/milupa-cerealije-pirinac-250g.html ? Kad kazu da je mlecna kasica, znaci da se pravi sa vodom i obrnuto? Jesam li razumela dobro?

Posle koliko dana degustacije pahuljica one mogu da nam zamene jedan obrok i kad je najbolje da se taj obrok uvede? Uvece, popodne...?

Kada prihvati pahulje i to mu postane jedan obrok, kada pocinjem da mu dajem povrce? I da li kad pocne lepo da rucka povrce i to bude jedan obrok poseban, ili kako?

Uh, imam jos hiljadu pitanja, a slabo stizem da pratim situaciju na forumu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
22.4.2012 0:15:47   
Mariya
Azra, to je to.Mlečna kašica u sebi sadrži adaptirano mleko i pravi se sa vodom, a imaš i nemlečne kašice koje se prave sa mlekom - majčinim ili adaptiranim, voćnim sokom, a mogu i sa vodom,..

Kad kreneš da daješ čvrstu hranu, postepeno povećavaš količinu do punog obroka. Npr. kreneš sa 2 kašike pahuljica i svaki ili svaki drugi dan povećavaš količinu pahuljica za recimo kašičicu. Nisam sigurna da li tako treba, ali ja sam prvo uvela večeru.(prepodne smo uvodili nove namirnice, a ono što je uvedeno smo jeli za ručak, a za večeru pahuljice i to sam krenula sa 2-3 kašike hrane i postepeno povećavala do punog obroka...)
Neki kažu da se pahuljice daju 2-3 nedelje pa posle povrće, ja sam 3 dana davala pahuljice pa krenula sa povrćem.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
22.4.2012 16:10:09   
Azra_
A npr, beba ima izmedju 4,5 i 5 meseci. Ima sest obroka u toku 24 sata, pocela da jede pahuljice pirincane i povrce, lepo prihvatila. Kako treba da izgleda dnevni meni? Koliko mlecnih obroka, dakle samo ad mleko, koliko obroka povrce, koliko pahuljica?

< Poruku je uredio Azra_ -- 22.4.2012 16:12:14 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
22.4.2012 19:21:45   
Mariya
Azra, na ovom sajtu imaš predlog dnevnog menija za bebu određenog uzrasta, većinom je sve po knjizi dr. komnenović, a ovako savetuje i većina pedijatara u Srbiji.
http://www.kibid.rs/deciji-nutricionista/abeceda-ishrane
E sad, ja prva ne radim tako, mi imamo 7 meseci i 3 čvrsta obroka, tačnije ručak još nije nemlečan. Bitno je da radiš onako kako tvojoj bebi odgovara, a ne po knjigama.Moja Lu baš neće da jede onako kako knjige nalažu, na koga li je tako inatnauser posted image pitam se....E, nadam se da sam ti pomoglauser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
22.4.2012 19:53:45   
Azra_
Mariya, puno ti hvala na odgovorima. Nisam znala za ovaj sajt. Verovatno ste vec pisale o tome, ali ne stizem bas detaljno da citam. Puno ti hvala. Eto me uskoro sa novim pitanjima.user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 12:25:31   
Azra_
A kad smeju da se bebi daju one pirincane kasice sa vocem, vanilom i sl. Evo mislim na nesto ovako
- http://shop.aksa.rs/katalog/humana-mlecna-kasica-sa-grizom-i-vanilom-250g-posle-4-meseca.html
- http://shop.aksa.rs/katalog/humana-mlecna-kasica-sa-bananom-250g-od-4-meseca.html
- http://shop.aksa.rs/katalog/baby-king-cerealije-banana-jabuka-sargarepa-sa-mlekom-200g.html

Da li pratiti preporuku sa kutija za uzrast u kome se pahuljice mogu koristiti, ili ne?

< Poruku je uredio Azra_ -- 23.4.2012 12:26:09 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 12:26:44   
Olga75
KAKO SE NAPRAVI LEP LINK user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 12:53:58   
Azra_
Olga, jeste lepse. Trudicu se kad god imam vise vremena.

U vezi onih pahuljica... Recimo na Milupinim pirincanim pahuljama sa jabukom, pise da se daju sa 12 meseci, a iste te pahulje, dakle, pirinac sa jabukum Impamil pise da se daju sa 4+ m. Isti sastojci, a tolika razlika. Kome verovati?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 13:56:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unina mama

mame kada ste bebama prvi put dale bananu


nama je pedijatar rekao da uvedemo prvo kasicu od banane, jabuke, kruske i kivija (ova dva poslednja tek po malo) pa tek posle par dana pahuljice. za vocnu kasu je rekao da bude drugi obrok u danu, a pahuljice cetvrti, a ostala tri obroka mlecna. i tacno tad kad nam je rekao da uvedemo je ona i pocela da mrljavi sa mlekom. evo danas prvi put je jela kasicu (cekali smo da dodjemo kuci). rekao nam je da joj dajemo koliko ona hoce da pojede i da dopunimo mlekom, a da je pun obrok kad stigne do 20 - 25 kasicica.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:30:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: Unina mama

mame kada ste bebama prvi put dale bananu


nama je pedijatar rekao da uvedemo prvo kasicu od banane, jabuke, kruske i kivija (ova dva poslednja tek po malo) pa tek posle par dana pahuljice. za vocnu kasu je rekao da bude drugi obrok u danu, a pahuljice cetvrti, a ostala tri obroka mlecna. i tacno tad kad nam je rekao da uvedemo je ona i pocela da mrljavi sa mlekom. evo danas prvi put je jela kasicu (cekali smo da dodjemo kuci). rekao nam je da joj dajemo koliko ona hoce da pojede i da dopunimo mlekom, a da je pun obrok kad stigne do 20 - 25 kasicica.

ksi ja njoj sta god novo dam, ona sve pojede, ne ogranicavam, je, bananu sam joj davala dva dana, sve je pojela, a danas smo probali krusk, i mnogo joj se svidhja, sve radin am, mmmm...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:37:41   
Anoniman
odlicno, um! moj odgovor je bio zapravo na pitanje "kad", a ne "sta". htedoh reci za bananu da nam je rekao da moze odmah tj. da bude prvo voce koje ce probati user posted image  i moja je sve mljackala, ali nije mogla mnogo (valjda je bila mnogo gladna i htela mleko)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:42:44   
vonavoj
user posted image user posted image UM,za krusku! i ja sam joj kupila kasicu,pa cemo ovih dana da probamo!
ni ja moju ne ogranicavam koliko pojede prvi put...jede dok ne zatvori usta,tj,kad pocne kao da se gadiuser posted image ..to je znak za dosta! a imam smernice koliko bi trebala otrpilike da pojede za obrok..vec sam pisala..voca 2-3 supene kasike,a povrca 4-7user posted image (mada i toga se ne drzim bas,koliko mi ispadne) npr,danas je pojela sargarepu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:43:11   
Anoniman
mozak jos u drugom stanju.user posted image
sta si dala ti marini danas?
Von i ja sam njoj dala kupljenu hipp kasicu od kruske.
I nama je to znak za dosta.user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 23.4.2012 16:46:10 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:46:33   
Anoniman
bananu, jabuku i malo kivija user posted image
von, a meni rece da je pun obrok 20-25 kasicica, pa se pitam kakve su to kasicice - pune kasicice ili njeni zalogaji. bilo mi je sve jasno dok nisam probala da je nahranim user posted image
a kad izmiksate voce, sta radite sa onim sto ne pojede beba?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:51:42   
Anoniman
To je bas lepa kombinacija.user posted image
kseno von je misila na kasike, ja mislim.
Pa kada ostane pojedem ja.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:51:48   
vonavoj
ja imam neku tabelu za obroke po mesecima...a te 20-25 kasicice,nikad ne znas..jer ti bekani ne punis uvek isto ustauser posted image ...ma ne uzbudjuj se,koliko hoce da rucka daj joj!
sto se tice ostajanja,kod nas ili nista ne ostane,ili malo...user posted image ..uvek tako nekako napravim da joj bude dosta...
a mislim da moze da stoji u frizideru,ali pazi,ne smes da ostavljas ciniju iz koje si davala bebi da jede...tako i za kasice pise,moze da stoji,ali da se izvadi u posudu i da bebi,a ostalo u friz...javice se neko iskusniji!user posted image

UM,znaci i kod vas je isto tako!user posted image

moja mera su supene kasike! kad napravim i presipam,onda brojim kasike!user posted image

< Poruku je uredio vonavoj -- 23.4.2012 16:52:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:54:01   
Anoniman
ali kako uspete da napravite tako male kolicine, je l' to do ovom mog blendera koji ne moze da izmiksa male kolicine ili sta?

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.4.2012 16:55:22   
vonavoj
aaaaa...ja imam stapni mikseruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here