|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:10:50   
Anoniman
tj ocistis prasinu i vratis nazad user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:14:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

tj ocistis prasinu i vratis nazad user posted image


ahahaha, e baš tako! user posted image Oduvam prašinu, pljucnem, uglancam rukavom i vratim je da nastavi gde je stala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:18:30   
PoisonEve
Bebe pre godinu dana ne mogu da imaju potres mozga. Meni je Mini skoro bukvalno skliznula sa kauca i to pravo na lice. Sunjavilo malo, imalo je masnicu na oku desetak danauser posted image
Mada ona se vise uplasi tog pada nego sto je boli, jer ne place ni deset sekundi sve ukupno

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:24:02   
Anoniman
ok, salu na stranu - JOS mi nije pao mada jeste pretio, ali non-stop cuka glavu o patos kada vezba puzanje. ne skacemo i ne ispustamo kojekakve zvuke (baba-Sidino HIIIIIIIIIIIII!!! me izludjuje, morala sam da joj naredim da prestane), ako je malo jace zazmirim i vicem "opla!" ako je svakodnevno cukanje samo pogledam da li se uznemirio.
za sada ide dobro. ili je izvezbao tintaru, posto vezba i na krevecu rano izjutra user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:24:56   
Anoniman
kako ne mogu da imaju potres mozga? a sta je Sindrom Tresene Bebe?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:30:16   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Žaba je uvek sva izgrebana i redovno ima bar jednu masnicu na čelu, sa ili bez čvoruge. user posted image


Joj, večeras se nekoliko puta zaleteo i pravo čelom u sto (drveni sto u dvorištu) user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:43:25   
Anoniman
Ma samo da ne vide da smo se mi uplašili. Širok osmeh i zlatan zub vedar i veseo poklič i idemo dalje. Ako namirišu strah u glasu i očima odraslih onda se još više uplaše onom logikom: kao se mama koja je svemoćna moja zaštitnica plaši, mora da je nešto mnogo strašno.

Sindrom trešene bebe je ono kad roditelj, staratelj, dadilja, ko god, prsne i uhvati bebu koja plače i trese je i drmusa dok ne prestane s tim da beba ne prestane zato što se smirila nego zato što joj srčka otkazala. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:47:06   
Sanchy
Kada sam imala tri godine skocila sam sa kreveta pravo na glavu.moji su me odmah odveli kod dr,...imala sam cvorugu i nisam htela da pricam uopste ni a..pa me je dr slao na svakakve analize..progovorila sam treceg dana od pada,moji su se zivi pojeli a kod dr nista nisu mogli da im kazu zzasto ne pricam ...ipak je pad na glavu opasniji nego bilo kakav drugi pad ili udarac ,moj brat od 35 godina pao je i udario glavom o sto pre neki dan pa je isao kod lekara i snimali su mu glavu a kamoli bebu ili dete od nekoliko godina ne odvesti kod dr pa makar 90 posto bili ubedjeni da nije nista...zasto razmisljati...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:49:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Žaba je uvek sva izgrebana i redovno ima bar jednu masnicu na čelu, sa ili bez čvoruge. user posted image


Joj, večeras se nekoliko puta zaleteo i pravo čelom u sto (drveni sto u dvorištu) user posted image



N se pre neki dan zaigrala i nije obratila pažnju na otvoren prozor pa se zakucala čelom u metalnu lajsnu, da je malo jače bilo, isekla bi se pošteno. Još je Žaba jako pažljiva i zna da se čuva, kad nije sigurna ona se uhvati za nešto da bi prešla preko prepreke, zna da zaobiđe prepreku, rupu, da se sagne i provuče, ne zaleće se kao mazga, ali opet je večito sva izubijana. Pitam se šta bi bilo da je trapava i nepažljiva user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:50:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Kada sam imala tri godine skocila sam sa kreveta pravo na glavu.moji su me odmah odveli kod dr,...imala sam cvorugu i nisam htela da pricam uopste ni a..pa me je dr slao na svakakve analize..progovorila sam treceg dana od pada,moji su se zivi pojeli a kod dr nista nisu mogli da im kazu zzasto ne pricam ...ipak je pad na glavu opasniji nego bilo kakav drugi pad ili udarac ,moj brat od 35 godina pao je i udario glavom o sto pre neki dan pa je isao kod lekara i snimali su mu glavu a kamoli bebu ili dete od nekoliko godina ne odvesti kod dr pa makar 90 posto bili ubedjeni da nije nista...zasto razmisljati...


Spremi se da ideš kod dr-a svaki dan od dana kad propuže, najčešće nekoliko puta dnevno.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 22:53:04   
Sanchy
Spremna...glava je glava i o svakakvih posledica moze doci cak i kao zakasnela reakcija..

< Poruku je uredio Sanchy -- 4.8.2012 22:54:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:02:01   
ica82
Cini mi se da sam negde pisala, valjda kad je Sony dete iskocilo iz kreveca da isto kao Gae mislim da ne treba trckati kod lekara svaki cas, ja sam se toliko bila preplasila citajuci svasta po netu, ali podji od sebe, a kamoli kod bebe, nema sanse da nesto nije u redu a da se ne primeti u ponasanju, vidis da ne povraca, ima normalan pogled, pokrete, lepo jede , pije vodicu, onda je sve u redu. Ja sam npr. mahinalno prvo dala vodu, a onda i da sisa, jer sam se uplasila da slucajno nije vrat povredio (pad nisam videla, pa nisam znala tacno kako je pao, samo videla posle cvorugu na vrhu cela), a tada ne bi mogao i hteo ni da pije ni da jede

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:02:36   
Anoniman
slazem se da je udarac u glavu opasan, ali treba imati mere sa odlaskom kod dr-a. najverovatnije cete se vratiti sa nekim virusom a bez cvoruge.
mnogo je opasniji pad na du*e, to je najsigurniji nacin da dodjes do potresa mozga. e sad, to kod odraslih, kod dece mislim da nije jer je njima kraci put do patosa nego nama - smesno, ali ne boli isto dete i nas, vislji smo pa je i gravitacija primamljivija

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:07:24   
Torbica
Ajme, koliko puta su se moji razbucali.... Ja to ovako, ako nije bilo gubitka svesti, nadam se da nije nista... Masnica, cvoruga i vozi dalje. Cerkica mi se izmigoljila iz svog kreveca (spustenog!!!!) e kad joj onda nije bilo nista.... A jesam se uplasila, priznajem. A za ostale situacije, vikali smo nije nista, nije nista, pa tako i ona - nije nita, od najranijeg uzrasta. Sin je krenuo sa tim cvorugama kad je imao 4-5 meseci, redovno se nogicama odgurivao u krevecu... Morala sam da tapaciram sve tvrde delove... Uglavnom, to je normalni deo odrastanja, tu smo da sprecimo ono sto mozemo, ali neminovno je da se desava.... Moj muz samo kaze, opla, pobeze ti zec!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:08:21   
Anoniman
Masa puta ubrzanje je mnogo zaje*ana jednačina za nas masovne. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:21:04   
jovicaa
ma daj ko jos ide kod lekara svaki put kad mu dete padne, hahahaha.... pa onda bih bila vise kod lekara nego u stanuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:26:47   
Yula
Slazem se sa postovima iznad mog i samo cu dodati da sam negde citala da je bebina lobanja oblozena izvesnim jastucicima koji su napunjeni nekom tecnoscu koja amortizuje udarce. To sve jednostavno priroda uredi i zato bebama uglavnom nije nista kada cuknu glavicu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:28:02   
PoisonEve
Meni je prijatelj lekar rekao da tako male bebe ne mogu da imaju potres mozga i da zbog toga ne brinem. Opasnije je kad su stariji. Uglavnom sam sama po ceo dan sa bubom tako da se cesto desi da se ogrebe, udari padne redje ali desavalo se i to. Uzmem je u ruke, utesim ako treba dam joj i siku. Ona na to zaboravi mnogo pre meneuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:28:56   
PoisonEve

IZVORNA PORUKA: Yula

Slazem se sa postovima iznad mog i samo cu dodati da sam negde citala da je bebina lobanja oblozena izvesnim jastucicima koji su napunjeni nekom tecnoscu koja amortizuje udarce. To sve jednostavno priroda uredi i zato bebama uglavnom nije nista kada cuknu glavicu.



Eto, ti si to mnogo bolje od mene rekla, ja sam ionako zapamtila ono najbitnijeuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:33:57   
Yula
Hej, a bas sam htela da citiram tvoj post odozgo i da kazem da smo na isto mislile samo je mene mrzelo sve da pisem, a to je da od godine polako ti jastucici iscezavaju. Tako da, to je to sto je tvoj dr rekao.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:35:56   
Anoniman
znaci mogu da navijam kad se deka u glavu? user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:39:02   
PoisonEve
Sanchy, ako ce te to umiriti, ti odvedi kod lekara i ja sam bila jako plasljiva u pocetku a inace sam veliki panicar. Ali videces, vremenom ces kao i sve majke da razvijes sposobnost da procenis kada je zaista potrebno a kad da recimo samo okrenes halo bebu. Sve to dodje na svoje, videcesuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:40:03   
minavb
Yula, ne postoje jastucici vec tri mozdane ovojnice i intrakranijalna tecnost. Svi to imamo , ne samo bebe. I drmusanje bebe moze biti opasno, pa i pad na glavu. Na srecu, nije svaki pad opasan. Vanja je dva puta pao sa kreveta. Prvi put sam zvala doktorku iz Tirsove, rekla ke da pratim i mista nije bilo. Drugi put nisam zvala, inao ke cvorgicu i nista nije bilo.
Znam jednu pedijatricu koja radi privatne kucne posete. Kaze da najvise zaradi na pozivima roditelja kojima dete padne sa komode za presvlacenje ili kreveta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:40:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

znaci mogu da navijam kad se deka u glavu? user posted image


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.8.2012 23:42:40   
jovicaa
dobro salu na stranu, da se nekome dete stvarno ozbiljno udari ili povredi, ne bi se pisalo na rr, nego bi vec uveliko dete bilo kod lekara.... tu nema premisljanja. a ovako dont worenzi zbog litl cukenziuser posted image
a naravno mame koje imaju male bebe se mnogo vise plase od celicnih mama cije bebe puze vec par meseci, one su vec istrenirane na padove.... kad se samo set_im sebe pre nego sto je propuzao.. muko moja, pa igrao se samo sa svojim igrackama, sve ostalo sto smo mu davali je prvo moralo da se opere, ahahahhahaahha.... kasnije sam se tek ocelicila i skontala da je to sve farsa i sad trpa sve zivo u usta.... i cisti su mu svi brisevi.. to znam zato sto mu ih stalno radimo zbog alopecije... tako da, sve u svoje vreme, na kraju skontas da je dete monstrumuser posted image i da moras da ga pustis da divlja.. ili ga maltretiras i isfrustriras.

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.8.2012 23:43:28 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here