|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
26.12.2012 13:21:58   
Jeca.V
Znam Cocokic da si mlada i jeste da ovo nije tema,ali ja ti se divim i tebi i ostalim mamama koje,da se tako izrazim klize kroz decije odrastanje.Kad na razgovorima mama citam o vasim prehladama i temperaturicama,pa sad konkretno i o padovima,cini mi se da to kod vas mnogo lakse ide nego kod mene koja imam 33g. i ako imam sina od 8g. i drugog od 8 meseci,a stalno sam u nekom grcu i panici.Mozda je to i do karaktera,a ne do godinauser posted image Sto se dr. tice Guardian je u ovom slucaju mirna jer su joj dete adekvatno pregledali.user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
26.12.2012 13:31:13   
mala_koala
Moje dete je nedavno prvi put palo s kreveta. Srce mi se steglo ali kada me je pogledala nasmeja sam se i ona je pocela da tapse user posted image A to radi kad god je pohvalim user posted image

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
26.12.2012 13:42:14   
MarijaBg
JecoV, ja tebe skroz razumem, ali razumem i Cockic. Izmedju tvoje dece je velika razlika u godinama i mozes bebi da se posvetis maksimalno. Dok mame koje imaju prakticno 2 bebe (kao sto cu ja uskoro) paznju moraju da dele, pa tako lako dodju u situaciju da npr. bebu od 3 meseca ostave na krevetu bez nadzora na par trenutaka jer je starije dete palo i urla...

(odgovor članu mala_koala)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
26.12.2012 16:06:35   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Guardian

Joj postavila sam post na pogrešnoj temi izgleda. Evo me sad ovde.

Mamice drage, molim vas za savet.

Beba nam je sinoć pala sa kreveca dok sam otišla u toalet user posted image

Išli smo odmah u dečju bolnicu, snimili joj glavu, vadili krv, sve je u redu Bogu hvala, izgleda da je pala na guzu, tako se dočekala pile malo.

Ja sam sva u stresu, pod lekovima za smirenje sam. Prva beba, duuugo čekana, ja mlada nisam, pa vas pitam da li da uzmemo ogradicu? Sve se bojim da je ta ogradica nestabilna i da bebac može i iz nje da ispadne, da se prevrne...krevetac, odnosno, dušek smo skroz spustili, nema više gde, ali se ona propinje na prstiće i naginje.user posted image
Šta da radim? Ne bih prenosivi, a u sobi nam je preusko da bih imala oba, i ovako ne možemo da prolazimo kroz nju nikako.

Ljubim vas sve.user posted image

Ja imam stari krevetac za decu jos moj kad sam bila beba samo restauriran a tata mi je napravio dodatke od gvozdja na koje se spusti dusek za jos nekih 15-tak cm sto bi trebalo da je dovoljno ali ako stanu na igracku i to je dzabe.Inace meni je ovo bas posluzilo dok su deca bila mala.napravi se jedan deo ravan i odgore i odole malo savijeno da moze da stane sraf kojim ce se zasrafiti na krevet i na daske od duseka.cetiri komada od 5cm sirine i duzina da ne moze da propadne dusek.bolje nego da stoji na zemlji ili prostirci jer kontam da dete moze da se zaglavi izmedju duseka i ogradice.
Inace ne moze nekad da se spreci padanje nemoj da se nerviras.Meni je sin pao sa 3 meseca sa kreveta preko pola metra visokog tek sam tad skontala da moze da se okreneuser posted image .Drugi put je pao sa bracnog preko jastuka...A cerka iz kreveca direkt na glavu.Bitno je samo da ne povracaju jer to znaci da ima potres mozga,a kad je sve ok ne treba da se opterecujes pricama tamo nekih zena koje su na zalost imale strasno iskustvo.Samo pripazi opet da je ne ostavis sa nekom igrackom ili vecim stvarima u krevetuuser posted image

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 18:29:25   
Zemunka85
Evo i mene na ovoj temi :(

Mogla sam glavu dati da mi se nikada ali nikada nece desiti.
I eto .. ne znam kako ...
Zagradila sam je, gledala je crtace. Dok sam promesala meso - bup, dotrcim, ona na ledjima place. UMRLA SAM. Odplakala je 10ak sekundi i nastavila da se smeje. Pratim je, skroz je OK.
Ali aj nisam ... ne mogu da se smirim. Umirem, bukvalno umirem ... sto neko i napisa ovde, uvek krivimo same sebe (ok i jesmo krive) i taj osecaj krivice za sopstveno dete - ubija!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 18:38:16   
Maslacak15
Nebih da pametujem, ali mislim da jedini nacin da se iskljuci mogucnost da dete padne sa kreveta je da se ne stavlja na krevet samo. I ne ostavlja na istom. Ja sam iz tog razloga vec od treceg meseca postavila na fitnes strunjace cebe za igru i drzala mog malog sve vreme na podu preko dana. I mislim da je to jako pomoglo spontanom razvoju njegove motorike jer je imao i mogucnosti i prostora da istrazuje i isprobava...
Sigurna sam po tvom opisu da je sve ok Zemunka, ali sto je starija sve ce je biti teze zagraditi jastucima....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 18:43:57   
Zemunka85
Nema price oko toga da je greska samo moja.
Mogla sam je staviti u krevetac. Mogla sam je drzati u rukama. Mogla sam ...

Nemam ti ja mesta da se okrenem u stanu,a kamoli je stavim na pod.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 18:55:44   
Maslacak15

Nemoj sebi da prebacujes, nema svrhe. Pa ne mozes stalno da je drzis na rukama. A ne znam ni koliko ce hteti da ti bude u krevecu. Verujem da nije jednostavno u skucenim uslovima ali ja mislim da dugorocno mora da se krece tuda gde i ti. Pet kvadrata-pet. Ja mislim da decu ne treba ni forsirati ni trenirati, svako dete ima svoj ritam ali mislim da se moraju pustiti da sami otkrivaju svet. A to ukljucuje i prevazilazenje nasih strahova ( da je pod prljav da ce da se udare itd). Sad je ona jos relativno mala, pretpostavljam da ti se jos ne krece, ali videces za par meseci: najgora usluga koju mozes da joj ucinis je da je drzis na rukama. Puno te pozdravljam i jos jednom nemoj da se dzigerises- i cvoruge su sastavni deo odrastanja. Ako j esamo malo plakala i normalno se ponasa sigurno je sve u redu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 19:07:11   
Sanja90
Ih koliko su moja deca padala i to kad su naucile da se prevrcu sa 5-6 meseci i to manje ni vise nego na glavu,ma na sek se okrenem i one bam na glavu,hvala Bogu nije im nista i dalje nastavljaju da padajuuser posted image


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 19:10:46   
Zemunka85
Hvala Maslacak.

Dobro je. Odmah je i bila. Cak i ja ovako uplasena i pod osecajem krivice ne mogu da tripujem da nije, kada jeste. Nema ni crvenila, nista nista .. Nizak je krevet, ispod kolena meni dosta. Zatekla sam ej na ledjima, ali kapiram da je napravila kolut. Ne znam ... grozno se osecam i osecam kao da nikada to nece proci.

LM, stan ima 30 kvadrata i tu su sva zivotna zbivanja. Od supa, u suterenu, tacno u velicini naseg stana ispod nas smo napravili prostoriju, jednu. Tako da je sada kao dupleks. Posto su mi gore WC i kuhinja i spavaca i toplo je, gore sam 99% dana. Dole je samo oooogromna dnevna. Ima mestaaaaa .. tako da kada dodje lepse vreme, eto nas dole.
Iako sam do sada odmahivala rukom kada mi pricaju da su stepenice opasnost (i to kakva) sada sam u panicnom strahu. O DAAAA, ma koliko vodila racuna ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 19:11:03   
cockic
zemunka,deca padaju verujem da ti je tesko.ali neke stavi ne mozes spreciti.ne mozes je drzati u krevecu i nesto spesiti.jer neka deca iskacu i iz kreveca,kao npr.ja ja sa godinu sam pala direkt iz kreveca na glavu.moja deca sve na meneuser posted image

doduse to jos nisu uradili,peki nije ni mogao jer spava sa nama.a lena je kriticna,planinari uz mrezu od kreveca.i kad seta pored njega i u njemu voli da se penje user posted image mada ona meni sa jos malo 14 meseci se popne na tricikl i digne se na sediste i stoji.bice meni veselo sa pentranjem.vec se penje na krevet,silazi....pala je i ona na celo sa kreveta pre neki dan.a ja sam bila pored nje na krevetu slagale ves.a ona sedela i nesto da pogleda na pod pretegne ka parketu.mi samo parket imamo.tepihe ne,u ovakvim slucajevima bolje imati tepih.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 19:12:35   
cockic
 na pod je stavljaj,i zbog puzanja neki deo joj oslobodi da bi puzala user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 19:25:43   
Sanchy
Ne sekiraj se,ako se normalno ponasa sve je ok,,mojoj kumi koja je med,sestra je klinac pao nekoliko puta,jednom cak i sa one komodice za presvlacenje koja nije bas niska,ona se uopste nesto nije potresala oko toga ja predpostavljam zato sto je medicinske struke pa je na licu mesta videla da je sve ok,predpostavljam...inace ja M.isto drzim na podu ,kupila sam u Aksi one gumirane puzzle za pod i ceo jedan deo je u tim puzzlama ,imam i onaj jastuk za dojenje pa ga naslonim na njega on sedi ,igra se,lezi ,i nista ne moze da mu se desi,a to sam i kupila upravo zato sto meni paznja brzo odluta pa da ne bih ja razmisljala ,,,

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 20:04:27   
Maslacak15
Ma pod je zakonuser posted image user posted image I tih gumiranih varijanti ima jako lepih. I jako lepih prostirki za igru. Beba na podu je idealan spoj lepog i korisnog. Za majku je lakse jel moze normlanije i opustenije da se krece i ponasa a za decu mnogo bolje za razvoj motorike i otkrivanje sveta nego lezanje po krevetima, o rukama da ni ne govorim. To u ostalom kazu i fizijatri.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 20:31:43   
pocahontas
ja moju bebu jos uvek drzim u ogradici jer ne puzi, kreveta se bojim, a za pod bas nemam uslova jer se jedina slobodna povrsina nalazi kod vrata od terase pa se bojim da vuce promaja...al kad propuzi nemam pojma sta cu raditi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 21:16:16   
Zemunka85
Cockic, hvala na podrsci :-) . Gore nemam gde na pod, zaista. Sve su uzani lavirinti, jedva i ja ovako pogojena posle porodjaja prolazim. Dole je za to iiidealno, ali je hladnije. Oba sprata su jedna prostorija, pa topao vazduh ode gore. Samo maaaaalo da otopli i bice dole raj, kada kupimo to.

Sanchy i mojoj drugarici je beba madja od moje dva meseca, bas pre neki dan pala sa te podloge, na krevecu. Sve ok.

Kumin mali isto sleteo niz stepenik sa dubkom za mladence, on se bogami oplaveo i preplakao dan.

Nije ovoj mojo nista. Vise je meni. Grize me odgovornost. Proganja!
Ona vec duuuugo puzi i to mnoooogo dobro i spretno. I mreko jastuka i cebeta ... ali sobu i kuhinju deli sank, kroz to je gledam stalno. Eto izgleda danas nisam... Krevet je 2*2 prepuzala ga je za 2sec bez problema. Lezala na ledjima na jednoj str a nasla sam je na podu skroooz na drugoj, gde su noge bile okrenute ...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
28.3.2013 21:40:27   
Sanja90
Ma sta se bre nerviras,bitno je da joj nije nista,da nije ozbiljno,padace jos dosta puta,to je deo odrastanja,ne moze da se spreci.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.4.2013 13:08:46   
Honey
Meni je danas bebilina pala sa francuskog, ima 6 meseci. ostavila sam je skroz do zida i na kratko izasla iz sobe i samo cujem buuum, ulazim i vidim nju na podu, lezi na ledjima, pala na parket, uzela sam je. plakala je min-dva i smirila se, normalno se ponasa, prica, smeje se, igra se, samo me plasi cvorugica na glavi, sa strane se udarila, pa sad ne znam da li da je vodim kod lekara??? user posted image user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.4.2013 13:19:47   
Olga75
Honey , mislim da vam dr ne treba ali svako treba da je pratis : da l joj se spava da li ima nagon na povracanje , da li se uobicajeno ponasa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.4.2013 13:45:19   
Zemunka85
Honey, isto je i kod mene bilo, samo bez cvoruge. Sve je OK. Prati je, sto kaze Olga.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.4.2013 15:13:24   
Honey
hvala vam zene user posted image mnogo sam se uplasila kad sam videla cvorugu, ona se igra, smeje kao i obicno, nema nekih promena, spavkala je samo nekih 15-20 min i probudila se...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
27.6.2013 10:49:58   
Moiraina
Evo i mene ovde user posted image
Jutros je pao sa kreveta i udario o svoj krevetac... Inače, taj deo između našeg kreveta i njegovog kreveca je jedini deo u sobi gde imamo mali tepih, deblji malo, pa je pao na njega, ne na parket user posted image Odmah mu je iskočila čvoruga, plakao je kratko i smirio se. Zvali smo Halo bebu, rekli su nam da je samo bitno da ne povraća, da nije izgubio svest, da ga pratimo naredna 24 sata... On se posle toga ponašao sasvim normalno, veseo je, normalno je jeo. I da, rekli su nam da oni preporučuju da ga za svaki slučaj odvedemo da ga dr pogleda. Nemam pojma da li da ga vodimo, on deluje sasvim ok, bili smo kratko u parkiću i sada spava... Čvoruga je još tu...

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
27.6.2013 13:31:18   
pandina
Ako se bude potpuno normalno ponasao naredna 24 sata, znaci bez povracanja i vidljivog umora, mislim da nema potrebe da ga vodis. Jaki su oni user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
27.6.2013 14:51:56   
Torbica
Drage moje, to je nekad delic sekunde, pogotovo kad prohodaju. Ja obavezno mojima naslonim odmah, ali odmah nesto hladno iz frizidera i nadalje mazem Hepathrombin gelom za sportske povrede. Nikad nisam bebu/dete vodila kod dr nakon ovakvih stvari, ali nikad nisu gubili svest, povracali...Secam se kad je na Djoleta pala daska sa kreveta, na glavu, meni nije bilo dobro kolika je ta cvoruga bila, sreca pa mu je na potiljak pala, ne napred na lice. Imao je godinu ipo i ta daska nije bila fiksirana. Jos dupla, kao ograda za krevet na sprat. ma horor, urlao je jadan, bukvalno je izaslo kao sljiva na gljavi, te velicine. Nikad nista slicno nisam ni videla... Medjutim, prestao je da place za 10tak minuta i trazio da jede! I najnormalnije se ponasao, nisam ga vodila... Samo mama zna da li je mirna ili nije. Ja sam dosad po osecaju postupala i zasad hvala Bogu, sve je bilo ok...
Moiraina, sama odluci, pretpostavljas da ja na tvom mestu ne bih isla ako je sve ok. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
27.6.2013 14:57:06   
Moiraina
Definitivno ne idemo kod dr. On ne da je dobro, nego je toliko hiperaktivan da je tek sada zaspao, nekad se pitam odakle mu toliko energije. Čvoruga se skoro skroz povukla, ostalo je samo malo crveno na tom mestu. Da, bio je u pitanju samo delić sekunde...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko vremena mami treba, da se oporavi o...
Dva meseca je prošlo od porođaja, a vi se još uvek često osećate kao da se niste snašli u novoj ulozi i da niste još doš...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here