|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
12.2.2009 10:00:17   
BINCE
za mene je pravo glupo KRITI TRUDNOCU.....to je nesto najljepse sto se moze desiti,bolje je da svi znaju isti dan kad i ti saznas.....ja sam presretna zato sto svi znaju za moju trudnocu a tek sam 8 sedmica trudna a saznali su vec s 5 sedmica kad jos embriona nije bilo.....

(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
12.2.2009 10:07:24   
Modessty
slažem se da nema razloga kriti trudnoću. ja sam rekla mojima odmah a na poslu kolegenice su odmah saznale a šef kad je bila 7. nedelja. I bolje što sam odmah rekla. Jer sam prokrvarila na poslu i da kolege nisu znale da sam trudna ne bi tako brzo odreagovali i odvezli me odmah kod lekara.

Nikad nemojte da krijete ono što je lepo.
A od prijatelja ne treba kriti ni ono ružno ili loše, jer su oni upravo tu onda kad nam je najteže

Evo kad zvanično saznam dal sam trudna odmah ću svima da vam javim!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
12.2.2009 10:12:40   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Modessty

A od prijatelja ne treba kriti ni ono ružno ili loše, jer su oni upravo tu onda kad nam je najteže

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
17.8.2010 19:31:22   
eni26
Prvi put kad sam ostala trudna, odmah sam svima rekla,to je bila 5.nedelja.. posle se sve zavrsilo bezveze i gore mi je bilo posle da svi saznaju da nje uspelo ... Zato sam rekla dr put kad ostanem trudna ,necu reci nikome u pocetku sem roditeljima , tek posle 12,13.nedelje svima.. Jeste da je sad malo teze da ne kazem,jer sam puno srecna ,ali rekli smo samo bas dragim ljudima,uz pretnju da nikom ne govore..
Medjutim to nije lako drzati za zubima,pa vec skoro svi znaju...aaaa i to me malo nervira..
user posted image

(odgovor članu spps)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
17.8.2010 20:23:50   
bojanica7
mi smo javili roditeljima nekoliko sati posle testa,a posle sam ja drugaricama u narednih nekoliko dana. i sve to u 5. nedelji. tek posle dve nedelje sam otisla na uz. user posted image al to je, na d__e bih progovorila da nisam na usta. neizdrz neki...user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
20.9.2010 15:31:03   
Anoniman
eeee, pre neki dan sam bila u srbiji i uhvati mene moja baba (zapravo tatina tetka) i odvuce na stranu i kaze:"znas, to sam ti htela i pre reci, ako kojim slucajem ostanes trudna, nemoj ti nikom da pricas". rekoh:"pa do kad da krijem? da mozda ne treba da sacekam da se porodim pa na pitanje sta sam radila prosle nedelje da provucem i da sam se porodila, kao, eto, nista, kupila novu majicu i da, porodila sam se kad smo vec kod toga?!!"

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
20.9.2010 15:41:45   
Anoniman
KSena, mislim da nije baka tako mislila (sad ja pričam kao da je poznajem, al pročitaj ipak user posted image )
Ranije se nikako nije govorilo maltene dok ne naraste stomak, jer su bile češće komplikacije i spontani pobačaji. Možda samo hoće da te zaštiti, da ako ne daj bože nešto krene po zlu, ne moraš svima da javljaš da nisi više trudna (nadam se da nisi pogrešno shvatila post, to samo ja tako gledam). Ja sam svima rekla čim sam saznalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
20.9.2010 15:45:59   
Anoniman
nisam pogresno shvatila ni tvoj post, pa ni baku jer znam da mi misli najbolje, ali ta razna sujeverja me tako nerviraju. I jos mi je sve to onako kao u tajnosti rekla user posted image  A kad sam je pitala do kad ne treba da kazem, nije znala da mi odgovori.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
20.9.2010 15:52:23   
Anoniman
Htela sam da kažem da ne mislim da je to sujeverje, makar u glavama starijih ljudi, jer je u njihovo vreme to bilo opravdanao...sad naravno nije, i sad spada pod sujeverje, al ja to kad mi bake nešto kažu, nikad ne primam k srcu, pogotovo što je uglavnom sve iz najbolje namereuser posted image Razumem te skroz, samo nemoj da se nerviraš oko takvih stvariuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
20.9.2010 15:57:47   
Anoniman
ma ne nerviram se user posted image  vise me nervira zapitkivanje tipa "a jel ima NESTO novo?"user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 12:39:30   
BubaBubica
Ja sam toliko srećna da bi odmah rekla svima, a i u neverici pa ne želim da razglasim a onda ništa od toga, daleko bilo. Za sada znamo samo ja i muž, nikome još nismo rekli. E sad, ja i na samo konstatovanje da bi želela treće dobijam prevrtanje očima i komentare tipa šta će vam treće user posted image tako da ne znam da li da uživam u svojoj bebici sama a ostali kad saznaju znaće, ili da im saopštim pa da prosuju paljbu negativnih komentara po meni? user posted image
Mislim da mi je milije da uživam bez da iko zna. U petak idem na UZ, jedino je to ako mogu da nazovem problem da u domu zdravlja se svi skoro poznaju i jedino na prvi UZ mogu da se izvčem ali sledeće preglede kad krenem na merenje pritiska i kilaže, znaće. Nije meni problem da saznaju, jednom će znati kad počne rasti stomak, ali pišem da vidite koliko je teško nešto ostaviti za sebe kad je u pitanju selo user posted image

(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 12:53:04   
Anck Su Nmaun
Ni jednu trudnocu nisam krila ni daana, meni je to jako glupo i mrzim takve stvari..verovanja i ostalo.
Kao sta cu posle ako ne daj boze... pa sta..kao nekome cu da se pravdam mozda ili sta vec.
Moj zivot i kad sam srecna hocu da zna citav svet zabole me sta ko misli!!

Secam se kao da je juce bilo kad sam prvi put ostala trudna, toliko sam bila srecna da sam htela po ulici da idem i vicem na Sav glas da sam trudna user posted image a ne da krijem tako nesto. Besmisleno

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 13:18:02   
Sanjalicaaa
Za prvu trudnocu su svi odmah znali. Kada sam ostala drugi put trudna nastale su neke komplikacije, isla sam u genetsko savetovaliste, radila neke analize i nije se znalo sta ce biti. Nisam nikome pricala osim najblizim prijateljima zato sto je meni tako bilo lakse. Ima ljudi koji ne znaju da postave granice svojoj znatizelji. Lakse mi je bilo da se borim sa svojom zabrinutoscu sama nego da me svi zapitkuju sta, kako, kad, sta ako... A uglavnom ljudi ne znaju da zadrze svoje misljenje za sebe. Kada je konacno bilo sve u redu cuvala sam to malo bice u stomaku i toliko uzivala sto niko ne zna i ne zapitkuje nista. Kako je stomak rastao tako su primecivali. Naravno najbilza prodica i najbolji prijatelji su znali odmah.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 13:22:07   
emicaa
ja nemam obicaj razglasiti na sva zvona da sam trudna,ionako ce svi vidjeti kroz mjesec dva.za sad zna par prijatelji moji i muzevi.Ne krijem to ali i ne pricam o tome.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 13:29:02   
Anarunika
Ja sam za treću trudnoću prvo rekla sestri,pa onda mami na moru,pa onda tati. Dok nisam bila trudna njihovi komentari su uvek bili negativni kao ma idi šta će ti još,jesi luda ,bla,la,bla...ali kad sam im rekla nikada više ništa negativno nisu rekli! Još akda smo saznali da je devojčica ,prva od četiri dečaka od moje sestre i mene,radovanje je bilo još veće! Prijateljima sam rekla isto tu oko trećeg meseca i njihov komentar je uglavnom bio "Ti si car","Ti si hrabra" "Svaka ti čast"...stvarno mi niko ništa nije ružno nikada rekao. A kada su me nepoznati viđali na ulici sa dvoje dece i stomakom uglavnom su se smejali a neki čak i komentarisali tipa Bravo , neka je sa srećom itd. Tako da ,bebe su čudo,jednostavno šire ljubav čak i dok nisu rođene. Zato bez stida i srama. I ja kada čujem da neka žena ima više dece,vidim samo ženu,majku,kraljicu,lavicu user posted image A i trudnoća je malo kao zarazna bolest. Posle mene je i komšinica ostala trudna sa trećim user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 13:49:13   
New Mom
Za sve trećerotke (i više) jedno moje iskustvo: KLIK user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 7.12.2015 13:59:56 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 13:52:41   
Sanjalicaaa
Ne krijem to ali i ne pricam o tome.
E bas tako.

Sada kad sam se po drugi put porodila svi su u fazonu ti si svoje zavrsila. Dosta vise. Dosta ti je dvoje. Sta ce ti trece. Mlada si, prozivi. Moja mama posebno. Ne kazem da cu trece, tek sam se porodila, ali i da hocu sta koga briga. user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 14:05:52   
BubaBubica
Pa upravo zbog lošeg reagovanja ljudi ne želim da razglasim na sva zvona. Ono da se ne urekne i ta verovanja, u to ne verujem.
Možda i hoćemo da kažemo posle prvog UZ, ja volim da širim lepe vesti. Anarunika mi je ulila nadu da će lepo prihvatiti user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 14:07:19   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: New Mom

Za sve trećerotke (i više) jedno moje iskustvo: KLIK user posted image

Jao ovo si ti pisala? Čitala sam ovaj tekst već davno jer me i odavno drži želja za trećim user posted image Sve je istina!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
7.12.2015 18:41:13   
New Mom
Jep, to je sa mog bloga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
8.12.2015 17:09:43   
Anarunika
BubaBubice samo napred! Evo vidiš koliko nas je na rr i svi navijamo za bebe 1,2,3,5 koliko god da ih je user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
8.12.2015 17:13:06   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Anarunika

BubaBubice samo napred! Evo vidiš koliko nas je na rr i svi navijamo za bebe 1,2,3,5 koliko god da ih je user posted image


NM vidim iz priče koju si postavila da se tvoje i moje iskustvo razlikuju.Ali zaključak nam je isti user posted image

Pritisla sam citiraj umestouredi user posted image sorry

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
8.12.2015 18:01:50   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ne krijem to ali i ne pricam o tome.
E bas tako.

Sada kad sam se po drugi put porodila svi su u fazonu ti si svoje zavrsila. Dosta vise. Dosta ti je dvoje. Sta ce ti trece. Mlada si, prozivi. Moja mama posebno. Ne kazem da cu trece, tek sam se porodila, ali i da hocu sta koga briga. user posted image




Ovo se i meni desilo,ma koga briga koliko cu dece imati,hoce li neko da mi ih cuva,hrani,oblaci,leci a? S kojim pravom ljudi tako komentarisu? Ja sam svoje trece dete krila do 5.og meseca zbog posla i ugovora,cetvrtu trudnocu sam objavila na sva zvona jedva docekajuci te iste ljude sa spremnim odgovorom.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
8.12.2015 18:07:54   
Bibilib
trudnocu nisam skrivala od nikog,najblizima sam rekla odmah a ostali kad su saznali i pitali samo sam potvrdjivala,evo moja svekrva nije bas srecna zbog ove trece trudnoce ali mene boli uvo jer smo ja i muz srecniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kada reći familiji i prijateljima?
8.12.2015 20:51:59   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ne krijem to ali i ne pricam o tome.
E bas tako.

Sada kad sam se po drugi put porodila svi su u fazonu ti si svoje zavrsila. Dosta vise. Dosta ti je dvoje. Sta ce ti trece. Mlada si, prozivi. Moja mama posebno. Ne kazem da cu trece, tek sam se porodila, ali i da hocu sta koga briga. user posted image




Ovo se i meni desilo,ma koga briga koliko cu dece imati,hoce li neko da mi ih cuva,hrani,oblaci,leci a? S kojim pravom ljudi tako komentarisu? Ja sam svoje trece dete krila do 5.og meseca zbog posla i ugovora,cetvrtu trudnocu sam objavila na sva zvona jedva docekajuci te iste ljude sa spremnim odgovorom.

Molim te otkrij mi taj odgovor, jer meni ako svekrva kaže šta vam je to trebalo, mislim da ću se rasplakati i otići kući user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here