|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 8:55:20   
prase
Mi sada imamo sledeci problem sto se tice autosedista: ono sto ja zovem "remenovi" za vezivanje deteta u sedistu (ono sto ide preko ramena pa se kopca izmedju nogu) su sada u maksimalno produzenom polozaju i mogu da se vezu preko Urosa ako nema jaknu na sebi ali ne mogu ako ima. E sad... naredni korak u tom autosedistu je da se eliminisu ti remenovi a da se umesto njih koristi pojas. Super. Samo neka mi neko kaze kako da objasnim detetu od 19 meseci da se ne izvlaci ispod tog pojasa? Drugo, posto u onoj prvoj varijanti (sa remenovima) pojas sluzi da drzi sediste (nema isofix), onda u ovoj drugoj varijanti pojas drzi i dete i sediste... Da li se samo meni cini da je u tom slucaju inercija na strani katastrofe, a na strani bezbednosti mog deteta? Malo sam se utesila kada sam videla da postoje u BG samo 2 autosedista u koja Uros sada moze da stane a imaju isofix. No, time nije resen ovaj prvi problem koji se zove: "Sine, ne diraj pojas!" (i tako non-stop, trajala voznja 2 minuta ili 2 sata, sto je nepresusni izvor zabave za Urosa jer je odmah ukapirao da tako najlakse privuce moju paznju).

Help?

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:13:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: prase

E sad... naredni korak u tom autosedistu je da se eliminisu ti remenovi a da se umesto njih koristi pojas. Super. Samo neka mi neko kaze kako da objasnim detetu od 19 meseci da se ne izvlaci ispod tog pojasa? Drugo, posto u onoj prvoj varijanti (sa remenovima) pojas sluzi da drzi sediste (nema isofix), onda u ovoj drugoj varijanti pojas drzi i dete i sediste.

Help?

Draga prase ne znam kako si došla do ovoga zaključkauser posted image
Dijete u svakoj sjedalici MORA da bude vezano remenovima od sjedalice a remen od auta veže sjedalicu!
Jedino kada je dijete dovoljno veliko za buster, to jest sjedalicu koja ide samo pod guzu (da ga podigne da mu ne ide pojas od auta preko vrata) tada se veže remenom od auta!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:37:34   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Koje je to, gagana?


Boleli Ticiano
Oko 19000 jeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:41:24   
Lu
Al' je dobro gagana, duboko je i ima dobru zaštitu za glavu sa strana user posted image
To je 190 eura, jeluser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:43:46   
gagana83
Da 190 evra.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:48:11   
*Alexx*
Gagana, tako sam i ja mislila. A onda skontaš da će dete to da koristi jako dugo, i, kad podeliš na dane, i ne ispada tako skupo. Ipak je to do treće godine (a ja sam imala 19kg kad sam krenula u prvi razred user posted image ). Koliko potrošiš na razne gluposti u te dve godine?
Mislim, to je moj rezon user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:49:48   
prase

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: prase

E sad... naredni korak u tom autosedistu je da se eliminisu ti remenovi a da se umesto njih koristi pojas. Super. Samo neka mi neko kaze kako da objasnim detetu od 19 meseci da se ne izvlaci ispod tog pojasa? Drugo, posto u onoj prvoj varijanti (sa remenovima) pojas sluzi da drzi sediste (nema isofix), onda u ovoj drugoj varijanti pojas drzi i dete i sediste.

Help?

Draga prase ne znam kako si došla do ovoga zaključkauser posted image
Dijete u svakoj sjedalici MORA da bude vezano remenovima od sjedalice a remen od auta veže sjedalicu!
Jedino kada je dijete dovoljno veliko za buster, to jest sjedalicu koja ide samo pod guzu (da ga podigne da mu ne ide pojas od auta preko vrata) tada se veže remenom od auta!


Pa ne znam... Mi smo sada u ovom stadijumu:

user posted image

i remenovi preko ramena su knap kada je u jaknici (pri cemu mi ovo dete na slici deluje dosta starije od Urosa, ne znam kako to da povezem, da li mi mozda nesto nismo uradili kako treba?). A sledeci stadijum u ovom autosedistu je:

user posted image

E sad ovo nije dete nego devojka, ali vidis da sedi u celom sedistu a ne samo sa podmetacem za guzu user posted image Drugo, u uputstvu koje dodje uz autosediste stoji da dete od 15kg+ moze da se vezuje kao na 2. slici, a Uros ima 16kg+ pa smo zato probali.

Videcemo da li moze jos nesto da se pomeri, znam da ovaj naslon za glavu moze da se izvuce i da on pri tom izvlaci i remenove, a sada tek primecujem da je na slici dole i on poprilicno visoko...

Na kraju, ja sam kukala koleginici kako cu izgleda menjati autosediste zbog ovoga, ako ne sada onda na jesen/zimu kada krenu da se nose jakne, a ona mi je ispricala da je svako AS (za taj uzrast) na taj fazon - pojas drzi i dete i sediste user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:52:05   
gagana83
Ma znam ja to sve ali smo se mnogo ispucali ove godine.
Stigla nam nova kuhinja a trebalo bi i auto kupiti a da ne pricam o tome sto treba da skupljamo pare za more....

Videcemo...

Uh,sad sam skroz off....


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:54:14   
*Alexx*
Prase, ja ću sad da odvalim - ali onda je potpuno svejedno stavila ga na booster ili u sedište? user posted image Ja sam još nova u ovoj tematici, pa mi oprostite ako lupetam.
Hm, jedino ako ove izdignute strane sedišta malo više drže na mestu dete, da ne "landara" mnogo pod pojasom.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:55:13   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ma znam ja to sve ali smo se mnogo ispucali ove godine.
Stigla nam nova kuhinja a trebalo bi i auto kupiti a da ne pricam o tome sto treba da skupljamo pare za more....

Videcemo...

Uh,sad sam skroz off....



Draga, svi smo se ispucali ove godine, stigla beba user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:55:47   
gagana83
I to sto kazesuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 9:56:45   
Lu
Druga slika, to je sjedalica kao buster samo što ima i naslon što se tiče kilaže i godina djeteta od 18-36 čini mi se, odnosno od 4 god. pa nadalje i u pravu si ona se isto veže pojasom/remenom od auta jer ima zareze sa strane za isti(skroz sam se zapetljala u ove pojmoveuser posted image )

< Poruku je uredio Lu RR -- 24.5.2010 9:57:55 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 10:00:21   
Lu
Prase koliko  Uroš ima kguser posted image
Mi još nismo stigli do ove sjedalice...

< Poruku je uredio Lu RR -- 24.5.2010 10:01:23 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 10:51:35   
prase

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Prase koliko  Uroš ima kguser posted image
Mi još nismo stigli do ove sjedalice...


Sada ima oko 17kg, na svojih 92-93cm. Porodicno imamo teske kosti user posted image Salim se, hocu da kazem, nije stvar sto je bucko nego eto tako. Mislim da moze ovo da se podigne lepo, ono dete na prvoj slici ima sigurno 3+ godine i ako ono moze da sedi lepo vala moze i Uros. Pri tom sam primetila da onaj... hepek (onaj kraj koji treba da se povuce nanize da zategnes remenove) visi daleko kraci nego na nasem autosedistu sada, tako da sada mislim da remenovi mogu jos da se izvuku.

Ma to je mm verovatno smislio kako je mnogo lakse vezati ga pojasem, a onda smo se vratili na remenove i sad mu nista ne fali (osim sto se malo nateze za to vezivanje, kao sto sam ranije pominjala). Dok sam ja vezivala Urosa, to sto remenovi zapinju nije ni bio problem, ali nemam ja taj nivo zurbe i neuroze kao mm kada nekuda idemo i ja sam imala vremena da se praksam dok se Uros nije toliko otimao i nije bio tako jak user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 11:49:01   
Trcosava
Prase, ne znam kakvo je vaše sedište, ali kod onog koje mi imamo (znam znam jaje je u pitanju) taj donji hepek (kako ga ti zoveš) se podešava kao i remenovi, čak mislim i da su povezani, pa valjda kad jedno popustiš drugo se diže i obratno. Pogledi još malo. Inače mi se nosimo mišlju da kupimo sedište koje ide od 9-36 kg i mislim da je to najvolja investicija. Jer čini mi se da ana polako prerasta ovo jaje (iak oje ono valjda do 13 kg ili se varam???)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 11:51:39   
prase

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Prase, ne znam kakvo je vaše sedište, ali kod onog koje mi imamo (znam znam jaje je u pitanju) taj donji hepek (kako ga ti zoveš) se podešava kao i remenovi, čak mislim i da su povezani, pa valjda kad jedno popustiš drugo se diže i obratno. Pogledi još malo. Inače mi se nosimo mišlju da kupimo sedište koje ide od 9-36 kg i mislim da je to najvolja investicija. Jer čini mi se da ana polako prerasta ovo jaje (iak oje ono valjda do 13 kg ili se varam???)


Uros je bas krupan a presao je iz "jajeta" u ovo sediste sa nekih 8-9 meseci. Nismo bas reagovali cim je dorastao nogicama do ivice jajeta, ali jesmo kada nije bilo mesta da ih pruzi nego ih je savijao zbog kontakta sa sedistem od kola...

Elem, naravno da hepek i remenovi imaju i te kako veze, to sto je nama nize hepek znaci da remenovi mogu jos da se izvuku. Ma, treba to lepo i natenane pogledati a ne uvek u letu, krenemo negde u minut do 12 i onda se jos zivciramo sto nesto nece da se zakopca ona kopca user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 12:15:35   
Trcosava
Ma na stranu što joj nogice idu preko, nisam zbog toga ni mislila da menjamo, već mi se čini da nema mesta za remenove   povuci potegni - mislim da joj je malo. Pročitah negde (vrlo moguće i ovde) kada se u stvari menja autosedište. Po tom nekom pravilu - mi bi trebali da menjamo Ani sedište. No... Ovog mesca je čupavo sa lovom, pričekaćemo još malo... Pa onda ono što sam rekla 

Npr. ovakvo - od 9-36kg (od 9 mes. do 12 god)
user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.5.2010 12:53:19   
Anoniman
Prase, mi imamo dva AS, tj jedno smo prodali, ali, Neša i Uroš su tu negde sa kilažom i visinom, a mi ne da nemamo taj problem, nego ti remenovi mogu da se izvuku toliko da stane još jedno dete u sedalicu, i jednu i drugu. Pogledaj dobro, možda ti je nešto promaklo, čudno mi je da tako prave sedišta...

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 293
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.5.2010 13:47:13   
Lu
Prase to što  visi uvuci sa donje strane sjedalice koliko treba da normalno vežeš dijete, i ja se čudim kako ne može a gledala sam na Rokovoj da se može izvući toliko da bi se ja mogla vezati, jedino da mi može guza stati u sjedalicuuser posted image
On ima 17 kg i koristi sjedalicu do 18 kg i još nemam namjeru da uzimam drugu jer uvijek je bolje da je knap nego malo velikauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:02:04   
buhla
user posted image

stiglo nam auto sediste... pise u instrukcijama da ima tri polozaja, ali meni ljudi ovo ima jedan polozaj (ili sam ja piglu pa ne mogu da nadjem gde se to namesta). stavila sam ga i deluje mi kao da sedi, tj u kukovima savijen user posted image nisam pametna sta da radim, da stavim nesto ispod njega? mislim da je neko kupovao... help!!!!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:05:07   
Anoniman
proveri, Buhlic jos jednom, ako pise da ima, mora da bude.. ko ce ga znati! za koju kilazu ti je to sediste?

Trco, ovo tvoje sediste deluje extraaa udobno!!! ajd kupi i a mene jdno, al ako se pravi u vecem broju! user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:07:59   
Anoniman
Buhla....ja imam ovo sedishte....al nisam ga josh isprobala... mada...pozajmljivali smo komshijama...i oni su podmetnuli ispod guze jedan jastuchitj....da dete bude u vishe lezetjem polozaju...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 297
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:08:02   
buhla
pa ovo je najmanje moguce od 0-13kg. evo trazim sad po netu dal pise nesto pametno

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:09:13   
Nena81
To se misli na polozaj AS kad ga stavis na sediste u kolima. MOzes da ga ispravis skroz pa ti beba bude u polozaju kao mi veliki kad sedimo, pravo pravo, ili malo da ga zavalis,pa da bude kao neki polulezeci.
Za treci ne znam moj moze samo na ova dva nacina.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:10:54   
Anoniman
Svojevremeno, kada je Luka bio beba, meni se to jaje nikako nije sviđalo, jer sam isto imala utisak da sedi, ali mi je ortoped, pa i pedijatar, rekao da je to odgovarajući položaj za novorođenče. user posted image I dalje mi to nije bilo dovoljno, savijala sam platnenu pelenu i stavljala pod guzu, tako da sam dobijala manje sedeći položaj. No, ja sam to koristila samo za kratke vožnje autom po gradu dok je bio tako malen, pa sam se brzo smorila i od te pelene. 

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







6 ideja za najlepši završetak škole i vrtića
Proverite šest ideja na koji način da svom detetu organizujete poseban završetak vrtića/školske godine, kako biste mu ol...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here