|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:10:56   
Nena81
Milsim da nije pametna ideja nista postavljati ispod pored i sl, kao sto imas dodatak oko bebine glave da ne udara levo desno u krivinama, da treba nesto da se stavi ispod guze to bi bilo napravljeno i islo bi uz sediste.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:12:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

Milsim da nije pametna ideja nista postavljati ispod pored i sl, kao sto imas dodatak oko bebine glave da ne udara levo desno u krivinama, da treba nesto da se stavi ispod guze to bi bilo napravljeno i islo bi uz sediste.


U nekim sedalicama (npr chicco) imaš da kupiš podlošku za novorođenče.

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:15:25   
Nena81
Za ispod guze user posted image
Pa sto ga onda ne pakuju 3u1 nego posebno,ludaci.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:16:49   
Anoniman
Pa ne vidim shta smeta da stavim jastuche ispod guze...kad tju svakako zakopchati kaisheve....


Nego...juche bili prijatelji sa sinom od 4 meseca...u chicovom autosedishtu....koje se skroz izravnato...ona je stavila jastuke i preko peshkir i tjebe...tako da beba lezi skoz ravno...kao na dusheku...al ne moze da zakopcha kaisheve.... nisam nishta komentarisala...jer bi se posvadjale....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:17:16   
buhla
IZVORNA PORUKA: Nena81

To se misli na polozaj AS kad ga stavis na sediste u kolima. MOzes da ga ispravis skroz pa ti beba bude u polozaju kao mi veliki kad sedimo, pravo pravo, ili malo da ga zavalis,pa da bude kao neki polulezeci.
Za treci ne znam moj moze samo na ova dva nacina.


to sam i ja pomislila... a treci polozaj je sa podignutom ruckom, kad ga nosis!!!!
ma za danas je kratka relacija... ali uskoro idemo na put od dva -tri sata.. moracu tad da pravim pauze, ovo mi ne deluje bas, bas udobno, cak ni sa pelenom, grrrr


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:17:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

Za ispod guze user posted image
Pa sto ga onda ne pakuju 3u1 nego posebno,ludaci.



Pa zato shto im je posebno bolja zarada... user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:18:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

Za ispod guze user posted image
Pa sto ga onda ne pakuju 3u1 nego posebno,ludaci.



Kao neka podloška...

Ah što ne pakuju... Money makes the World happy...

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 12:22:29   
Nena81
Pazi kad ces se iznenaditi, moj sin je sa nepunih 40dana isao na put od 220km ili ti 4h lagane voznje. MIslis da se jednom javio, ne ne ne.
Jedino sto se mnogo znojio pa sam morala da ga presvucem i nasisam, i on je nastavljao spavanjac samo tako.
Ne brini ako oseti tvoju nervozu i on ce biti kenjkav, raduj se putu i sve ce bidne OK bre user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.5.2010 14:48:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nena81

Milsim da nije pametna ideja nista postavljati ispod pored i sl, kao sto imas dodatak oko bebine glave da ne udara levo desno u krivinama, da treba nesto da se stavi ispod guze to bi bilo napravljeno i islo bi uz sediste.

Uf pa ja mislim da to treba da dođe uz svaku sjedalicu, kod moje je bilouser posted image
Očito da ne dolaziuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
4.6.2010 0:41:55   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: prase




Sada ima oko 17kg, na svojih 92-93cm.


Prvo da user posted image . Mi smo stariji mjesec dana pa jedva biljezimo 11kg i 85cm user posted image

Moze li ti pomoci ovaj link Chicco neptune

Trebalo bi da mozete podici to remenje za neki stepen gore???

< Poruku je uredio choopa choops -- 4.6.2010 0:45:02 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.6.2010 21:45:01   
*Alexx*
Mi smo konačno kupili AS. Maxi Cosi Priori. I za sada smo prezadovoljni (ppupupupupuppuu)! Lako se montira, a Andrej uživa u njemu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 13:44:52   
Trcosava
Prebačeno iz razgovori RR mama

IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Vozate li svoje bebe kolima? U sta ih stavljate?

Ja AS jaje vise ne koristim jer mi to nije udobno za bebu i uvek smo stavljali jastucuce ispod!

E sad do sad smo isli blize po sat vremena a razmisljamo na more mozda ...a u sta onda da stavim dete????
Imamo mi onu ljlju lezaljku i udobno joj je ali kad bi nas panduri navatali

A da putuje u AS jaje nema sanse da se jadna izlomi  a i prerasla je vec, a vece nemozemo jer jos ne sedi


Koje ti to AS imaš ako ti je beba sa mesec dana prerasla?!?!?!?!?!?!?



da?! koje...na mom pise od 9+...znaci da mnaje moze biti do 9+ kako malo?



IZVORNA PORUKA: Trcosava

Korpa i AS za bebu do 6 meseci

KLIK

I još jedna

KLIK



IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Vozate li svoje bebe kolima? U sta ih stavljate?

Ja AS jaje vise ne koristim jer mi to nije udobno za bebu i uvek smo stavljali jastucuce ispod!

E sad do sad smo isli blize po sat vremena a razmisljamo na more mozda ...a u sta onda da stavim dete????
Imamo mi onu ljlju lezaljku i udobno joj je ali kad bi nas panduri navatali

A da putuje u AS jaje nema sanse da se jadna izlomi  a i prerasla je vec, a vece nemozemo jer jos ne sedi


Koje ti to AS imaš ako ti je beba sa mesec dana prerasla?!?!?!?!?!?!?



A nije ga bukvalno prerasla ali  noge joj vire a glavom skroz ide do gore, ma  nesvidja se to meni ni malo, pa polazim od sebe da sedim tako par sati uvaljena pa izlomila bi kosti svoje!



IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: maslinica


da?! koje...na mom pise od 9+...znaci da mnaje moze biti do 9+ kako malo?



Ta prva AS su ili od 0-13kg ili od 0-18 pa mi nikako nije jasno kako beba od mesec dana može da ga preraste?!


IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


A nije ga bukvalno prerasla ali  noge joj vire a glavom skroz ide do gore, ma  nesvidja se to meni ni malo, pa polazim od sebe da sedim tako par sati uvaljena pa izlomila bi kosti svoje!



Koliko je dugačka beba? Moja Ana je baš velika, veća od dečaka koji je 9 dana stariji od nje, pa nije prerasla AS. Taj položaj koji oni imaju u AS je njihov položaj u našem stomaku, to im odgovara, od rođenja Anu vozimo u tome, ni jednom joj nisam stavila bilo šta pod guzu.
A gore u mom postu imaš rešenje za putovanje - to valjda nije prerasla?



IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

A neznam sta je to, pogledacu !


IZVORNA PORUKA: Trcosava

Pogledaj, to su one košare u kojima bebac leži, kod jedne se pomera i naslon. To su cene ovde u Slovenji, mada sam ubeđena da ima i u Bgd da se nađu, jer su delovi takođe i od kolica





_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 13:48:39   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: Trcosava


Ta prva AS su ili od 0-13kg ili od 0-18 pa mi nikako nije jasno kako beba od mesec dana može da ga preraste?!



moja je 9+ pise 0+ i onda u brosuru je objasnjeno da bi 0+ bile bebe deblje ili vece od 9kg...i izgleda kao da jako sedi, bas ga nisam ni pokusala metnuti u to, na oko se vidi da je za vecu bebu!



IZVORNA PORUKA: Trcosava

Maslinice, jel možeš da mi kažeš koje je marke? Ne razumem gde ti piše 0+, a gde 9+?


IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Maslinice, jel možeš da mi kažeš koje je marke? Ne razumem gde ti piše 0+, a gde 9+?


pierre cardin...i u brosuri o kolicim pise 0+ AS i ja mislim da sam bas na rr nasla niformaciju da je 0+ za bebe od 9kg na viseili pise u toj brosuri, sad cu lagati , ali je 0+...evo sad cu i da ga uslikam da ti pokazem kako izgleda.


user posted image






IZVORNA PORUKA: Trcosava

Možda si nešto pobrkala? Skupina 0+ je od rođenja deteta, daj sličku da vidim, ali sam 100% ubeđena da smeš u to da je staviš



IZVORNA PORUKA: maslinica

evo, jel treba bolja slika? al mislim da se vidi ok?


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jutroas smo se malo suncali   
pa sam viidela kako upadne,  isto su Piere cardin ali sva ta sedista su 0+

user posted image




IZVORNA PORUKA: Trcosava

Maslinice, slobodno je stavi i vozi u tome to je 0+ tj od rođenja deteta i verovatno su do 13kg (možda i do 18kg) 


IZVORNA PORUKA: simke

Maslinice i ja imam Piere Cardin AS 0+ do 13 kg.Ovo 0+ znači da možeš koristiti od rođenja bebe,pa do 13 kg,posle se uzmu veća Siniša je rođen sa 3,310kg i od početka sam ga stavljala u tu AS,još uvek je nije prerastao


IZVORNA PORUKA: Trcosava

Evo sličice kad je Ana izašla iz bolnice, pa to veeče smo je strpali u AS jer moji su došli tek sutradan i nismo imali ljulju

user posted image



IZVORNA PORUKA: simke

Maslinice pogledaj ,negde pozadi ,na AS ti piše do koliko kg





_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 14:40:31   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: simke

IZVORNA PORUKA: simke

Maslinice i ja imam Piere Cardin AS 0+ do 13 kg.Ovo 0+ znači da možeš koristiti od rođenja bebe,pa do 13 kg,posle se uzmu veća Siniša je rođen sa 3,310kg i od početka sam ga stavljala u tu AS,još uvek je nije prerastao

Maslinice pogledaj ,negde pozadi ,na AS ti piše do koliko kg


pise 0+ 13kg al meni nije biti do koliko, nego od koliko? da li on sa 5kg moze u nju, ako je 0+?
Kako izabrati auto-sedište?
Na našem tržištu postoji veliki izbor auto-sedišta, ali razni modeli i cene, na izgled sličnih proizvoda, uglavnom zbunjuju roditelje.

evo informacije:

Jedna od brojnih novina koju nam je doneo Zakon o bezbednosti u saobraćaju jeste i obavezna upotreba auto-sedišta za decu. Bez sumnje, biće to dodatno opterećenje za porodični budžet, ali evropska iskustva pokazuju da je ova zakonska obaveza i te kako doprinela zaštiti i sigurnosti dece.

1. KUPOVINA AUTO-SEDIŠTA

*Najvažnije je da auto sedište odgovara uzrastu i težini deteta. Proizvođači su, shodno tome, podelili auto-sedišta u pet grupa:



grupa           težina                          uzrast



0                 do 10 kg                 0 do 9 meseci

0+               do 13 kg                 9 do 18 meseci

I               9 do 18 kg                 9 meseci do 3 god.

II             15 do 25 kg                3 do 6 god.

III            22 do 36 kg                 6 do 12 god.

i? na 0+ pise od 9meseci?



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 14:48:40   
Trcosava
Maslinice, ja to prvi put vidim. Gde si taj podatak našla? Jer u mom uputstvu koje sam dobila uz kolica (uz njih išlo i AS) piše cititam
''''Skupina 0+, što znači , da je primeran za težinu od 0-13 (0-12/14 meseci starosti)''''

Malo je glupo ispisano, to do 13 i do 18 - a od koliko???? Dalja Sedišta (koja ja sada gledam) su skupina 1 koja kreće od 9 kg, tj negde od perioda kad dete samostalno sedi

< Poruku je uredio Trcosava -- 17.6.2010 14:51:14 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 14:50:26   
simke
IZVORNA PORUKA: simke

Maslinice mila,to AS ne stavljaš u položaj za sedenje Ono izgleda kao da beba sedi,ALI novorođenče svakako ima taj,naizgled, sedeći položaj

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 14:57:43   
maslinica
simke kontam ja da je to jaje polozaj, ali me buni ova klasifikacija:)

nasla na poslovna zena, a oni skinulai sa yu mama
http://www.poslovnazena.biz/porodica/kako-izabrati-auto-sediste-27-4539

sorry ne znam klik, pa cu malo unerediti lepo uredan rr:)

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 15:09:46   
gagana83
Maslinice slobodno je stavi,svako sediste koje izgleda kao jaje je pogodno za novorodjence.
Ako cekas da napuni 9 kg mozda ce ga i prerastiuser posted image Una jos nema 9 kg a vec je prerasla jaje.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 15:15:23   
simke
Maslinice garant je štamparska greškauser posted image Evo da te utešim,Siniša je od rođenja u istoj  AS kao što je tvoja,koristi je i dan danas(ima 11,4kg) i ništa mu ne faliuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.6.2010 23:14:16   
lanajelena
Maslinice bez brige meni se Lana u tom sedistu vozila od mesec dana svaki mesec nekad cak i dva puta mesecno do Nisa i to do prve godine ako ne i duze(isto pierre)

p.s. da dodam posto je nase do13kg Lana bi jos uvek mogla da se vozi u njemu da nije visoka user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 17.6.2010 23:15:07 >

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.6.2010 22:21:43   
marija32
Drage moje, ja imam Chicco 0-18 kg, ima dva polozaja, ali mi izgleda kao da ce beba u njemu da sedi? Ne znam da li da kupujem ono kao jaje sa ruckom ili sta da radim?user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.6.2010 23:47:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: maslinica


I               9 do 18 kg                 9 meseci do 3 god.

II             15 do 25 kg                3 do 6 god.



Po ovome ne postoji AS za Luku, jer ima 13,5g i 4god za koju sedmicu! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
21.6.2010 9:21:23   
Lu
IZVORNA PORUKA: marija32

Drage moje, ja imam Chicco 0-18 kg, ima dva polozaja, ali mi izgleda kao da ce beba u njemu da sedi? Ne znam da li da kupujem ono kao jaje sa ruckom ili sta da radim?user posted image



Trebalo bi da ima 4 položaja (tako piše), tako da ju možeš postaviti u poluležeći položaj da izgleda kao jaje AS

< Poruku je uredio Lu RR -- 21.6.2010 9:22:28 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
21.6.2010 9:24:04   
Lu
Tasho uvijek se vodiš prije kilogramima, jer kilogrami sjedaju u sjedalicu user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
21.6.2010 15:15:06   
marija32
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: marija32

Drage moje, ja imam Chicco 0-18 kg, ima dva polozaja, ali mi izgleda kao da ce beba u njemu da sedi? Ne znam da li da kupujem ono kao jaje sa ruckom ili sta da radim?user posted image



Trebalo bi da ima 4 položaja (tako piše), tako da ju možeš postaviti u poluležeći položaj da izgleda kao jaje AS


Pa taj za najmanje i jeste kao polulezeci, ali jel to sme tako zbog kukova polulezeci?
Hvala Lu

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







6 ideja za najlepši završetak škole i vrtića
Proverite šest ideja na koji način da svom detetu organizujete poseban završetak vrtića/školske godine, kako biste mu ol...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here