|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
1.8.2013 23:14:52   
Iwana87
Ne gojte se zene.Ja sam u prvoj + 28,nisam ni gram skinula.Sve danas sutra i eto druge.Sad sam minimum -5 za prve 9 nedelje.Nisam se merila ali se vidi.Nadam se da cu ili jos neko kg biti dile ili max 5+.Naravno ishrana redukovana po potrebi i tako

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
1.8.2013 23:20:42   
serpica
Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 12kg u drugoj 9 a sad 22kguser posted image ali svako ko me vidi pita me gde su ti kilogrami,kazu sve je otislo u stomak ali svakako to treba da se skine,i povede racuna o ishrani. Ja znam sto sam se ugojila,sve do 5.meseca sam imala mucnine i povracanje ali bas puno,jedino mi nije bilo muka kad jedem..eto otuda mojih 22 kg za 36 nedelja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
2.8.2013 2:27:11   
viktori
saldo mog gojenja na kraju trudnoce pocetak 66 a onda ta na na na + 21 na stolu izmerena na porodjaju cr! Dobro je sto sam kao slon pa ne padoh od blama sa njega. Inace svi mi govorili ogroman ti je stomak, velika je beba velika plodova voda. Nikome nisam sa ledja delovala trudno, al iz profila, moram negde okaciti sliku 8 dana pred porodjaj sva sam kao cika glisa samo stomak. Vratila sam se iz bolnice sa necete mi verovati -15 tj 72 kg! nisma verovala svojim ocima! niti da to moze ikada toliko daode. E onda sam pocela da dojim i da jedem malo ovoga, dobro je za mleko, malo onoga pa sam na ovih 72 dodala jos dva user posted image
Stomak mi je ostao ogroman, grudi isto. Posle sedam meseci stomak polako ali bas poooolako se vraca u normalu, grudi ce kad prestanem da dojim, al kako cu se vratiti nemam pojma. Noge i ruke mrsave al stomak eh.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
2.8.2013 14:30:34   
Sonreir

IZVORNA PORUKA: minnica

A jesi li gubila na težini na početku trudnoće možda?


Mozda sam izgubila 1kg na pocetku trudnoce ali to ne racunam u neki gubitak, mozda sam samo na merenje otisla praznijeg stomaka. Svesna sam i ja da ne treba preterivati sa gojenjem ali nekako to priroda sama uredi. Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 16-17kg, i porodjajem skinula odmah 10-12kg. Strasno je kada se puno ugojis, ali je strasno i kad se ne gojis user posted image Ja sam se lakse gojila dok nisam bila trudna, a ovo sad je opsti haos. Ne znam da li se porodjajem moze izgubiti i vise kg nego sto sam dobila u trudnoci? Brinem se da cu biti dosta slabija oko oporavka ako porodjajem skinem vise kg nego sto sam dobila u trudnoci user posted image

_____________________________

Mama, dokle ćeš više da citaš tu lingejaju? :-)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
2.8.2013 15:49:09   
ivaMark
Ugojila sam se oko 20kg.. sa 62 na 82... preterala sam u pocetku malo jer sam klopala vise i na nervnoj bazi, sto je cesto kod mene user posted image i dosla iz porodilista sa 6kg manje, beba je imala 4kg.. sada, tri meseca posle porodjaja imam 72kg user posted image mislim da to sto je otislo u medjuvremenu je voda jer sam bila osrednje natecena.. nekada imam i 71kg hahhaha, ali nikako ispod 70 da predje... stomak je ok, ne visi itd, samo izgledam kao gojazna osoba user posted image ali ne brinem toliko, dojim i to mi je prioritet.....samo da ne krenu kg na gore, to mi je najbitnije... moja sestra se ugojila posle porodjaja npr... sve ce doci na svoje kada bebac malo poraste i pocnem da trcim za njom!

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
10.8.2013 9:47:00   
dijana1*
Stigle su mi i prve kilice user posted image
21 n - 1.600 kg

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
11.8.2013 15:05:39   
cvećka
Uuuuuu, ala si se nagojila Dijana, prase jedno! @: user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
11.8.2013 16:01:27   
anci kv
dijana,bas puno!!!user posted image
ja sam izgleldda stala sa dobijanjem kg,i u 38 ned opet plus 8

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 9:48:14   
dijana1*
Ako nastavim ovim tempom ko ce to sve skinuti posleuser posted image
Anci a tek ti sto si se ugojila, kao slonceuser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 10:33:49   
Snelle
Suma sumarum, ugojila se 19kg. Na porođaju sam izgubila čitavih pet. Danas, četiri meseca posle porođaja sam na +3

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 11:58:05   
anci kv
snelle,svaka cast
dijana,ja izgleda da sam u drugom t.najvise dobila,nekih 4kg,a u trecem svega 2.mm kawe da cu iz porodilista doci mrsavija nego sto sam bila.iskreno,ova kilaza mi super stoji.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 18:05:23   
Anya
Ja sam 35.nedelja i za sada sam se ugojila 12kg.
Doktorka kaze da na moju gradju i cinjenicu da pre ostajanja u drugom stanju nisam bas bila mrsava ne bih smela da idem preko +13 znaci imam jos 1 kg fore..
Nekako ne verujem da cu supeti da stanem na +13 user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 20:03:22   
anci kv
sve zavisi od zene do zene. nemoj se optereciuati brojkama,bitno da sve na kraju bude ok.

(odgovor članu Anya)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 20:04:09   
dijana1*
Anci pretezno se zene zale da najvise dobiju u 5 i 6 mesecu. Ja sam ovaj 1,5 kg dobila u 5 -tom. Videcemo sta ce biti na kraju. Trudim se da se ne prejedam tj. da jedem normalno. Vise puta po malo. I veceru izbegavam to mi nikako ne odgovara. Moguce je da sve izgubis na porodjaju. Moja drugarica se ugojila 7 kg i sve je izgubila.

(odgovor članu Anya)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.8.2013 20:06:50   
dijana1*
Anya tebi je jos malo ostalo do kraja. Ako je beba dobro nema potrebe da se brines. Samo se trudi da jedes zdravu hranu i sve ce biti uredu. Niko ne moze tacno da ti kaze koliko bi se trebala ugojiti. Ali ne preporucije se mnogo iz milijardu razliga. A po meni ti se normalno ugojila.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
13.8.2013 14:59:09   
Anya
Bebac je super, meni je trudnoca bas lako prosla, pu,pu,pu da sad ne ureknem
Na svim pregledima je sve bilo odlicno, ja nisam imala ni jednom mucnine niti bilo koji drugi od onih ne bas prijatnih simptoma.
Malo mi je bio povisen secer u 6m ali to sam regulisala ishranom..
Stvarno trudnoca za pozeleti (ako izuzmemo strije user posted image )

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
17.8.2013 13:42:03   
reve84
Zdravo drugari ja sam danas 22+1 i ugojila sam se 2 kg. S obzirom da imam IR i da vodim racuna sta jedem trebalo bi da je to OK..a pritom sam ja bucko i pre trudnoce pa ne smem mnogo da se gojim...Mada mi se svi cude sto je samo toliko ali dok doca kaze da je sve OK ja zadovoljna :)

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Anya)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
17.8.2013 14:07:35   
Наташица
ух...ја сам имала 17+ на мојих 160 висине. била сам као буре. изашла сам из болнице са 12 кг. мање. (8 дана после порода)
е сад, ја сам страшно била отекла. све вода. дали ми неке 2 боце и све сам избацила и тако сам кући дошла са 5+. да бих дојила, докторица ми говорила само добро једи и течности доста. ја ждерала и набацим још 5.кг. после 5 мјесеци прстанем са дојењем, пресушило млијеко и од тада се мучим да смршам. тих 5 кила које сам добила код куће да бих могла дојити, ја сам тек сад успјела скинути, значи више од пола године. имам још 5 кг. да би се вртила на своју тежину прије трудноће. ваљда ћу до следећег љета скинути и то :)

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
17.8.2013 14:26:45   
dada951
Ma I kad dojis, ne treba da preterujes sa hranom. Samo umereno I dosta vode, caja, jogurta, mleka. a sto manje sokova. Hrana nece preterano uticati na kolicinu mleka.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
17.8.2013 15:50:34   
Наташица
@дада951 прво дијете па сам хтјела све да урадим како бих дојила што дуже, али ето бар сам успјела колико толико да дојим. колико сам јела, чак сам грабила од мужа из тањира. срећа па нисам више добила. још сам добро поршла.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
21.8.2013 17:29:34   
NinaAna
U prvoj trudnoći ugojila sam se 7,5kg. A sada sam 38 nedelja i +8kg. U ponedeljak je zakazan porodjaj,nadam se da neće preko 9kg.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
21.8.2013 18:29:36   
Agripina
U prvoj trudnoći sam se udebljala 21kg, bila sam kao slon. Na porođaju sam izgubila 13kg, a kasnije dobila 5, ali sam do februara sve skinula i bila mršavija nego prije trudnoće. Ovaj put sam počela sa 8 kg manje. Sad, u 18-oj nedelji, dobila sam 3 kg. Prošli put su mi bili kritični 5,6. i 7. mjesec, dobijala sam po 4 ili 5 kg, tako da ću sad malo više da pazim, mada se otpočetka trudim da jedem zdravo i umjereno, a ne kao prošli put.

(odgovor članu NinaAna)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.8.2013 0:21:05   
Sanjalicaaa
Ja danas stala na vagu, i dodjoh ovde da se utesim, ali kad vidim vase kilaze padoh jos u vecu depresiju user posted image
17 nedelja + 4 kilograma user posted image
od sutra samo voce i povrce user posted image

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.8.2013 0:27:13   
Anoniman
user posted image ne sekiraj se sestro, ja cu da te utesim, prva trudnoca 30 sigurno, mozda i viseuser posted image ovaj slon je mali za mene bio, jos ja 1,79 visoka...pa ne dao ti Bog, kao sumo rvac...a, sad pazim Boga mi, samo zbog zdravljauser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
  Direktna veza do poruke: 674
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.8.2013 0:33:20   
Anoniman
Pocela trudnocu sa 60, visina 178 cm, ugojila se 17, 5 kg user posted image

mada iskreno, nigde se nisu videli, cak je stomaci bio mali, ruke i noge kao pre trudnoce,a li valjda je zato una bila krupna, izasla iz porodilista bez stomaka, sa 3 kg viska, tj.63... tako da sam kilazom zadovoljna, jedino sto sam primetila posle porodjaja je da su mi kukovii za 3-4 cm siriuser posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 26.8.2013 0:34:51 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

NAJLEPSE IME
hanka

Koje vam se ime najvise svidja

Ognjena (18%)

Masa (63%)

Melanije (10%)

Dara (10%)


Ukupan broj glasova: 219

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here