|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
11.1.2014 12:39:05   
subotičanka
Srela sam pre neki dan poznanicu i kukam joj da sam se ugojila 18kg na šta mi ona kaže da se u prvoj trudnoći ugojila neverovatnih 52kg.Niska jedna ženica,nema 40kg sa sve krevetom i ugojila se više od sebe same,košmar.Porodila se bez problema za 45minuta ali joj je zdravlje zauvek uništeno.Kakve ona žena bolesti ima to je za nepoverovati.

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
11.1.2014 12:54:35   
pandina
Dobro je, nisam najgora user posted image
Dunjice user posted image

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
11.1.2014 13:06:58   
pocahontas
ja mislim da u trudnoci, kao i inace, treba da se pazi sta se jede, ne zbog kilaze nego zbog zdravlja, naravno da uvek ima organizama koji na trudnocu tako odreaguju da telo skuplja vodu i otice i tada se zene ugoje po 20-30kg, medjutim mislim da ima i zena kojima drugo stanje sluzi kao izgovor da se prejedaju i smatram da to nije dobro, na prvom mestu zbog zdravlja, te kile ce otici pre ili kasnije, lakse ili teze, ali poenta je da je sok za organizam i samo drugo stanje i ako ga jos dodatno sokiramo kilazom koja nije neophodna, tj. koja je posledica prejedanja bez potrebe, to ne moze biti dobro.
ja spadam u kategoriju onih koji nisu neki veliki gurmani niti preterano uzivaju u klopi, ali kad mi je hrana non stop pred nosom umem da izgubim kocnicu (a to je upravo ovaj period slava i krkanja), tako da mogu reci da se donekle i opterecujem time koliko cu kg dobiti jer ne zelim telo da izlazem teretu koji nije neophodan, posebno sto mi je mali razmak izmedju trudnoca i nabaciti pa gubiti dva puta po skoro 20kg za dve godine, ne moze biti dobro za organizam.
inace smatram da je prekomerna tezina stvar odnosa prema sebi i, osim u slucaju hormonskih terapija ili zdravstvenih tegoba, posledica nedostatka karaktera.
i nisam do sada stekla utisak da zene koje ovde pisu imaju potrebu da lazu jer to nema poentu, ovde smo da razmenjujemo iskustva i savete te od laganja nema vajde.

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
11.1.2014 20:22:50   
New Mom

IZVORNA PORUKA: pocahontas
medjutim mislim da ima i zena kojima drugo stanje sluzi kao izgovor da se prejedaju i smatram da to nije dobro, na prvom mestu zbog zdravlja, te kile ce otici pre ili kasnije, lakse ili teze, ali poenta je da je sok za organizam i samo drugo stanje i ako ga jos dodatno sokiramo kilazom koja nije neophodna, tj. koja je posledica prejedanja bez potrebe, to ne moze biti dobro.


i nisam do sada stekla utisak da zene koje ovde pisu imaju potrebu da lazu jer to nema poentu, ovde smo da razmenjujemo iskustva i savete te od laganja nema vajde.

Potpisujem! I ko to kao laze? Ne znam jel treba mozda da pricamo da smo se ugojile po 30kg da se neko oseca bolje?

Meni je ovo treca trudnoca za tacno 4 godine. U prvoj sam se ugojila 13, u drugoj 14kg. Obe bebe 4250g/4260g. U sve tri sam usla sa istom kilazom i u sve tri dobijam kg istim tempom. Ima dana kad bih jela samo dzank fud, grickalice, slatkise, ima dana kad sem voca ne zelim nista. Kao i kad nisam trudna. I uopste ta prozivanja ovde. Jel treba da se pravdam za to?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.1.2014 22:25:04   
jovicaa
ja sam se oba puta ugojila izmedju 10 i 13 kilograma, otprilike, nisam tacno sigurna.
i meni je to skroz ok, a jela sam sta sam htela, kad sam htela.
posle prve trudnoce se spustila na rekordnih 58, sto je malo za moju visinu, bila sam bas mrsava. a sada sam na 65 i boli me uvo, par kg viska, a svinjim se koliko hocuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.1.2014 22:34:17   
BRANKA13
sa 60 ostala trudna a na porodjaj otisla sa 82 :) ,bas sam sve jela,mada prva tri meseca mi je bilo katastrofa jer sam konstantno povracala,i bas sam se plasila,najgore je bilo sta god da stavim u usta povratila bih,i na sve mi je bilo muka,posle treceg meseca sve je bilo ok mucnine prestale i super sam napredovala user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
12.1.2014 23:02:37   
pandina
Slazem se sa Pocahontas. Ja jesam zaista dobila mnogo kilograma, ali se nisam prejedala. Cak sam se u trudnoci hranila mnogo zdravije nego inace. Bila sam i aktivna, isla sam na posao gotvo do porodjaja. I opet sam dobila 27 kg (otisla na porodjaj sa 94!, beba 4350g), ravnomerno svuda. Cak sam najvise dobila u prvom tromesecju (nisam povracala). Nikada nikada nisam imala napad da mi se nesto odredjeno jede, a jesam po prirodi gurman i uzivam u hrani. Kontrolisala sam se dosta u trudnoci i opet sam preterano kg dobila, po mom misljenju. Ravnomerno su kg otisli, sto neko rece pre ili kasnije. Ali posledice zaista ostaju. Mene su stopala mnooooogo bolela, morala sam na fizikalnu terapiju. Morala sam sam preci na anatomsku obucu u potpunosti, nokti su mi urasli, bila sam pred operacijom (pedikir me spasio)itd. Kicma i krsta mi se s vremena na vreme koce, jednom me je totalno vezalo za krevet. Sada strogo pazim kako se savijam i dizem teske stvari.

A ne verujem da iko ovde laze. Mnogo puta sam srela trudnicu u poodmakloj trudnoci izuzetno zgodnu. Pohvalno i divno za videti!

< Poruku je uredio pandina -- 12.1.2014 23:08:27 >

(odgovor članu BRANKA13)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
3.2.2014 20:24:10   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja sam se za 5 nedelja natovila 4kg. ukupno 7, a tek 22 nedelje trudna...rece mi doca da povedem racuna, do sledece kontrole da jedem pretezno meso i salatu..


za 5 nedelja sam nabacila jos 2kguser posted image

28. nedelja +9kg.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
3.2.2014 20:30:09   
degu
Poc beba ima skok u razvoju user posted image
ja do 18+0: 3.3kg

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
3.2.2014 20:36:21   
pocahontas
degu bravo, svaka cast, to je super user posted image

skok u razvoju user posted image samo neka raste, al kad bi nekako mogla ja malko manje da rastem user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.2.2014 11:24:37   
Jole84
Poc meni ti ne deluješ na slikama kao "rastuća" user posted image baš si mi super,samo stomače.
Kod mene je gojenje izgleda tek počelo, 27+3: 6kg,od toga sam 2kg dodala zadnjih nedelju,dve user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.2.2014 20:54:22   
Anoniman
27+3 7 Kg Zadnjih par dana vidljivo raste tibauser posted image user posted image

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 812
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.2.2014 22:18:36   
New Mom
24+0
+6kg

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
7.2.2014 21:27:15   
Mara1986
Ja sam za 32 nedelje dobila 9 kg ali nehvalim se jer da nisam pod terapijom (glupcohage za insu. rez.) ko zna koliko bi imala. Ostala sam trudna sa 60 a sad imam 69. Ovo kažem jer sam prošle godine sa prvom(neuspelom) trudnoćom za 2 meseca dobila 5 kg. (bez terapije) a ponašala se isto kao i sad (tad ostala trudna sa 57 i ostala su mi ta 3 kg od te trudnoće) tako da svaki organizam je priča za sebe ...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
14.2.2014 23:03:17   
mamica 91
E zalila sam se u 19.nedelji da mi premalo +2, zato sam sad kao user posted image kad se nisam srusila danas kad sam stala na vagu...
25+1 i +8user posted image user posted image user posted image sada imam 60 user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
15.2.2014 11:03:53   
Mille
Ja sam dobila 3 kg, a sad sam 18+3.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
15.2.2014 13:10:16   
imperial
Uh,ja se izgleda baš gojim,juče sam bila na merenju i za mesec dana 3,5 kg,inače kad sam ostala trudna imala sam 56 kg, a sad sa 17+5 imam 64,5kg,mada kažu mi da je normalno da se više gojim jer imam dve bebice,a i bila sam mršavica tako da još uvek izgledam normalnouser posted image

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
16.2.2014 8:34:18   
pari
ja sam na 16+5 imala +2.5kg...nadam se da je to u redu i ne bih volela puno da se ugojim zbog zdravlja, kičme, nogu...ali kako bude...trudim se da se hranim zdravo i da se šetam...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
16.2.2014 11:13:50   
Mara1986
Pari odlicna si ja sam sad 33+3 i dobila sam 10kg. nadam se da cu do kraja dobiti maksimalno jos 3

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
8.3.2014 1:41:51   
Fidelity
U ponedeljak ulazim u 39.nedelju- 17kg.
Sva sam nekako otecena..

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
8.3.2014 23:11:10   
Lepterija
klik

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
8.3.2014 23:34:08   
blesavko
user posted image Lepterija svaka ti cast user posted image , bas si me nasmejala.
Mm mi kaze da sam izgubila struk, pa iskreno bas me briga user posted image .
A dodala samo 2kg (17nedelja) al sve otislo na stomak.

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
9.3.2014 13:50:27   
Lepterija
Tebi kaze za struk, a moj da sam izgubila dupe, tj. sto je jos gore, da sam ga pola izgubila a pola mi ostalo. user posted image

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
9.3.2014 15:10:41   
Jole84
A moj se zeki da sam dodala dupe,ionako mi bilo trtasto,sad sam ko lubenče,al šta nas briga user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
9.3.2014 15:41:02   
degu
Lepto to je kao stvoreno za mene user posted image
Ja sam se pretvorila u gicu, sad sam 23+1 i na +7kg već i idemo dalje user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here