|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:23:56   
eugenija
Ja sam čula da su za izbegavanje mladi kupus (kupus salata) i mladi sir...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:25:57   
minavb
Kupus i sve sto raste na zemlji, izbegava se zbog toxoplazme. Mladi kupus jos i zbog toga sto se najvise prska da bi se odrzao. Sto se maldog sira tice, ne vidim zasto bi ga izbegavali ako je od pasterizovanog mleka. Dakle kupujte sir u marketima i ako na kutiji pise da je od pasterizovanog mleka. Nikako sir sa pijace!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:30:45   
eugenija
E Mina, super objašnjenje! Jeah! A mladi sir možda zbog bakterija?user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:31:34   
Anoniman
Ja sam jela i sir sa pijace i domatji dimljeni sir...pa mi eto nishta ne fali....

Mislite da su zene nekad kupovale u prodavnici pasterizovane sireve? Ne nego su same kutji pravile...i to jele...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:33:47   
Anoniman
Joj Smeski, jesu, i sve nam to stalno govore, a nijedna nam ne govori koliko su cesta bila trovanja, jer se to nekako zaboravlja...sir uvek upakovan, sa naznacenim rokom trajanja, iz frizidera...sta treba da razmisljam jel onom na pijaci uletela muva u improvizovani frizider...hvala lepo, u trudnoci nema mesta za takve stvari...Svaka cast nasim mamama i babama, ali one nisu, a mi imamo izborauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:35:26   
minavb
Pasterizacijom i sterilizacijom mleka, u njemu se unistavaju mikroorganizmi kao i njihove spore. Takvo mleko, i njegovi proizvodi su potpuno bezbedni. Za trudnice je jako bitno da kupuju sireve u industijskim pakovanjima sa jasnom deklaracijom. Osim sto znaju kako je proizvod dobijen, takodje mogu biti sigurne da je pakovanje izvrseno u asepticnim uslovima, i da se namirnica nije mogla snaknadno kontaminirati.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:36:46   
Anoniman
bravo mina, ja bih samo dodala da, kad se taj sir otvori, ne treba gledati vise datum isteka roka trajanja, vec ga sto pre potrositiuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:36:53   
eugenija
Zašto se mladi sir brže kvari od starog?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:39:23   
Delijagirl
Pa mina onda trudnice nebih smele ni ovo novo imlekovo Bello mleko da piju ono je samo mikrofiltriranu kolko se ja mogla da protumacim... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:41:00   
minavb
Zbog veceg procenta vlage u proizvodu.
DG, sumnjam da se igde na trzistu moze naci mleko koje nije na neki nacin oslobodjeno od mikroorganizama. Pa i ono mleko na kom pise SVEZE i neki misle da je posle muze stigko u ambalazu, je pasterizovano i ne mora se prokuvavati. Nisam se zanimala koji su postupci korisceni za Bello mleko, ali cu da pogledam. Ako je i mikrofiltracija u pitanju, i to je jedan od nacina eliminacije mikroorganizama.


< Poruku je uredio minavb -- 27.2.2010 11:44:18 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:41:35   
eugenija
Hvala Mina, legendo!user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 11:53:20   
minavb
Nema na cemu secerlemice.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 12:09:22   
micketta
ja sam se kupus salata najela ko nikad u zivotu.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
27.2.2010 12:12:58   
minavb
Samo dobro operi takve namirnice. Ja ih potapam u sudoperu punu vode, dodam kasicicu sode bikarbone i posle ispiram duuuugo duuuugo pod jakim mlazom. U restoranima bi trebalo izbegavati ovakve salate, nikad ne znate kako ih je neko oprao.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
16.12.2010 18:02:49   
bojanica7
upravo pijem sveps i ne mogu da verujem sta sve ne sme... ja sam se prva tri meseca uzasno tripovala, pa sam bacala zelenu salatu iz sendvica, nisam jela dzigericu, mladi sir, runjevinu... a onda sam samo pocela sve zivo da jedem kad mi se jede i sve je u redu. nisam imala nikad kontrakcije, niti mi je nesto falilo. kontam da treba biti umeren u svemu, pa i u izbegavanju namirnica.

< Poruku je uredio bojanica7 -- 16.12.2010 18:03:24 >


_____________________________

Panta rei

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
25.12.2010 12:16:55   
Brana
Ja sam sve navedene namirnice konzumiralauser posted image
Meni su rekli da ne smem banane zbog neke kiseline,sve ljuto i masno (mast,sve sto ima mnogo ulja,masnoce...)


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
2.1.2011 2:32:58   
~Nim~
Jel zna neka nesto o skuši?
Čula sam da i nju treba izbegavati zbog žive,
a ja je bas volim user posted image

_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
2.1.2011 2:47:10   
mati
I ja sam nesto citala da  ne treba jesti skusu zbog zive. Ja sam jela sve nisam toliko ni razmisljala o tome.  sad skusu mozda jesam ali su to bile neke male kolicine...

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
2.1.2011 14:26:07   
maja19
Ja mislim da sve moze da se jede u umerenim kolicinama, a za skusu nisam sigurna, mada nema nista hranljivije od ribe...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
2.1.2011 18:22:33   
Anoniman
Ja sam se u trudnoći razvalila od sira mladog sremačkog, ajvara i pečene paprike a mnogo često sam jela i ribu.
Najviše mi je smetao kiseli krastavac... od njega sam se opasno nadimala to jest kako od kiselog tako i od svežeg.
Što kaže Maja.. sve je ok dok je umerenouser posted image

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
2.1.2011 18:48:32   
maja19
Ja sam cula kao pasulj ne sme zbog nadimanja ali ja ne mogu bez pasulja i to onog prebranca...gustog...doduse u zadnjih mesec dana ga nisam jela...a kiseo kupus  obozavam pogotovu kuvan sa rebarcima ili butkicom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
2.1.2011 18:50:58   
Maryna1
IZVORNA PORUKA: Rada T.


Što kaže Maja.. sve je ok dok je umerenouser posted image

slazem se, sve moze samo bez preterivanja!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 16:51:21   
LiebusterLazolovac
TO NIJE ISTINA DA JE TUNA ŠTETNA YA BEBU TJ PLOD.
EVO VAM LINK PA SE UVERITE I SAMI.
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FTuna&hl=en&langpair=auto|sr&tbb=1&ie=UTF-8


_____________________________

Za sada nas samo Truju, Lažu i Iskorišćavaju. Možda će doći bolja i svetla budućnost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 16:53:23   
*Alexx*
Liebuster, dobrodosli na forum. Moram da vas upozorim da je pisanje velikim slovima zabranjeno na ovom forumu, iz prostog razloga sto velika slova znace vikanje user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LiebusterLazolovac)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 16:55:04   
minavb
Ne valja link

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LiebusterLazolovac)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here