|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nizak polozaj bebe?
29.4.2010 9:35:53   
magnetic
Juce sam bila na pregledu i UZ.Beba se okrenula glavicom na dole i stalno me stiska.Dr. je ustanovila da sam skroz zatvorena ali da mi je beba nisko.Tako da moram ponovo na pregled sledece nedelje.Do tada moram da odmaram,da sedim zavaljena i da lezim sa jastukom ispod guze tj.sa karlicom na gore,pa ce videti dali tako nosim ili se beba povremeno spusta i odlucice dali da mi da neku terapiju

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nizak polozaj bebe?
10.11.2011 17:21:14   
Mama 78
Nisam bas sigurna,ali po onome sto vidim u ogledalu moja se beba mnogo spustila,a i sve pokrete koje osecam su ispod pupka,neznam da li da se javim kod moje dr. nesto mi glupo da nebudem panicarka bez veze.Znali neka kako izgleda kad je beba nisko?user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nizak polozaj bebe?
10.11.2011 17:52:27   
bea83
Moja beba je jako nisko, ali tako je od početka. Glavica joj je bukvalno medju mojim nogama i većinu pokreta osećam ispod pupka, tek ponekad kad rastegne nogice osetim je iznad. Rekli su mi da su male šanse da promeni položaj i preporučili mi mirovanje jer takav položaj bebe se tretira kao malo rizičniji zbog pritiska na grlić, a i kod mene u kombinaciji sa peskom i cistom na bubregu može da dovede do problema. Ako osećaš neki pritisak ili ti se piški češće nego obično idi dr.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nizak polozaj bebe?
10.11.2011 18:18:59   
Mama 78
To je to onda sigurna sam jer sam na solji non stop,idem sutra kod moje dr.Hvala Beauser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nizak polozaj bebe?
7.5.2012 12:21:30   
zvrk.mrvica
Citam ovu temu, pa evo odluci da se i ja javim..
Na prosloj kontroli ( 18 nedjelja) dr je ustanovio da malo nize nosim, ali kaze da je grlic zatvoren. Preporucio mi je da ne hodam puno, da odmaram..
uskoro trebam na kontrolu ( 22+5 nedjelja) i bojim se sta ce mi sada reci, sta ako budem otvorena ? Sigurno ce mi dati neku terapiju i strogo mirovanje..
Kakva su vasa iskustva sa niskim polozajem bebe?

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nizak polozaj bebe?
7.5.2012 12:33:27   
vonavoj
ja sam nisko nosila,prvo je glavica bila na grlicu,pa posle nogice...ali sam ja imala boleve od 22ge nedelje..i morala sam da mirujem i pijem ginipral..nisam bila otvorena,samo je grlic bio razmeksan..
moras da se pazis,da ne setas puno,da ne cucis,ne dizes nista tesko.sve umereno i slusas svoje telo..i ja sam nosila pojas,ali tek malo kasnije,jer u 22oj nedelji nisam imala veliki stomak,tamo od 25te nedelje..(ako se dobro secamuser posted image )
imas i temu steznici,pa tamo pogledaj!

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nizak polozaj bebe?
7.5.2012 12:53:45   
zvrk.mrvica
Inace mirujem koliko god mogu.. ali sam u zadnjih 7 dana bas bila aktivna:-(
A kupila sam pojas i vec ga nosim , mada mislim da sada nema bas neku funkciju jer mi nije veliki stomak,ali ja ga ipak nosim kada negdje krenem ne nosim ga u kuci.. nadam se da ce kontrola dobro proci, griznja savjest me pece jer sam malo vise hodala ovih dana...
p.s. postoji li neki poseban nacin lezanja ako nosim nisko

< Poruku je uredio zvrk.mrvica -- 7.5.2012 12:55:35 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nizak polozaj bebe?
7.5.2012 13:27:23   
vonavoj
ne postoji,lezi onako kako ti je najudobnije..opusti se,bitno je da lezis!
kao trebalo bi sa leve strane,a meni nije tako odgovaralo,jer me je uvek tu sutiralauser posted image

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 33
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here